לצפייה מיטבית - לחץ/י כאן

לוגו עירונט
הוסר ה"מצור" הבריטי מעל חיפה
 
* מתוך כלכליסט 26.11.2014

27.11.2014

"לא תהיה ברירה אלא "לשבור את הכלים" ולחסום מפעלים מזהמים"
כך אמר ראש העיר חיפה יונה יהב, למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד לפלר, בתום ישיבת חירום של מועצת העיר אותה כינס יהב, לדיון בנתונים שהתפרסמו לאחרונה לגבי פליטות המזהמים במפרץ חיפה.

יהב הוסיף כי אם לא יוענקו לעירייה הסמכויות הנדרשות לפעול כנגד מפעלים מזהמים לא תהיה לנו ברירה אלא "לשבור את הכלים" ולחסום את הכניסה למפעלים עם משאיות הזבל שלה.

בישיבה השתתפו, נציגי הארגונים הירוקים ואנשי המשרד להגנת הסביבה בראשותו מנכ"ל המשרד דוד לפלר, מנהל מחוז חיפה במשרד ואנשי המקצוע במשרד אשר נדרשו לתת דין וחשבון ישיר לציבור על מצב איכות האוויר בעיר, הגורמים המזהמים והפעילות בהם נוקט המשרד כנגד גורמים אלו.

בדבריו דרש יהב מהמשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות לחקור ולאתר את הגורמים המזהמים ובמידה שימצאו, לשלול מהם לאלתר את אישורי המשרד להגנת הסביבה ולהביא לסגירתם המידית. כמו כן דורש ראש העיר ממשלת ישראל להקצות את המימון הנדרש להקמת מערך ניטור מלא, תקין ומתקדם ולערוך באמצעות המשרד להגנת הסביבה בדיקות במפעלים ובאתרי הדלקים, לרבות בדיקות פתע שהופסקו.

יהב דורש כי הנתונים יפורסמו בשקיפות ובנגישות מלאה לציבור, הן באתרים הממלכתיים והן באתרי העיריות בחיפה ובקריות.

כמו כן ביקש יהב מהמנכ"ל המשרד להגנת הסביבה לפעול בשיתוף עם העירייה כנגד הכוונה להעלאות את מחיר הנסיעה במנהרות הכרמל ולפעול ללא דיחוי לעידוד תנועת משאיות במנהרות הכרמל, תוך השוואת התעריף בין משאית לרכב פרטי.

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ציין בישיבה כי העתקת מפעל האמוניה בחיפה עשויה להידחות בשנה ותצא לפועל רק בשנת 2018. משמעות הדבר היא כי פעולת ההעתקה תתבצע רק שנה לאחר קביעת הממשלה כי "פצצת האמוניה" בחיפה תועתק ממקומה לדרום הארץ ב - 2017.


לאור זאת אמר ראש העיר: "זאת התנהגות נוספת של רפיון המדינה. אני מודיע שניקח את החוק לידיים ונחסום את הכניסות למיכל האמוניה, העברנו רשימת דרישות מידית ואנחנו לא מתכוונים לשבת מעבר להרי החושך בזמן ששרים ומשרדי ממשלה מתעסקים בדברים כנראה הרבה יותר חשובים. משרדי הממשלה כרגיל מדווחים נתונים ומתנערים מאחריות. אני דורש מהמדינה לא להשאיר אותנו בודדים בחזית נשתמש באמצעים דרסטיים. שללנו את רישיון העסק. הוצאנו צו מנהלי ובית המשפט והמדינה ממשיכים לתת למיכל לעבוד – לא לאורך זמן !

200 יזמים, מנהלי חברות ותעשיינים מסין בכנס השקעות ישראל-סין ה-3
כנס יזמות ושיתופי פעולה כלכליים בין סין לישראל התקיים בכנס בהשתתפות של למעלה מ – 200 אנשי ממשל, יזמים ותעשיינים סינים ועמיתיהם מישראל.

זהו הכנס השלישי המתקיים בחיפה בחסות העירייה תחת הכותרת "כנס השקעות סין – ישראל" במטרה לענות על הצורך הגדל של חברות טכנולוגיה ישראליות המחפשות נקודת כניסה לשוק הסיני ושל חברות וגורמי ממשל בסין המבקשים להיות שותפים לחדשנות הטכנולוגית הישראלית. במהלכם של הכנסים הקודמים נרקמו קשרים עסקיים רבים בין חברות ישראליות למשקיעים מסין.


בין האישים שהשתתפו בכנס הנחשב לגדול מסוגו בישראל: שגרירת סין בישראל גאו יאנגפינג, מייסד ומנכ"ל הקרן הסינית לתעשיות ירוקות דון יא, נציגי ממשל, חברות פרטיות, יזמים ותעשיינים המתמחים במדעי החיים, התקשורת וטכנולוגיות ירוקות. מהצד הישראלי השתתפו בכנס ראש העיר יונה יהב, המדען הראשי אבי חסון ומנכ"ל משרד המדע הטכנולוגיה והחלל עידו שריר.

משתתפי הכנס יקיימו פגישות אישיות, ישתתפו באירוע נטוורקינג כאשר נציגי החברות הישראליות יציגו את חידושיהם הטכנולוגיים.

נחנך כותר פייס קהילתי חדש ברמת בגין
ברחוב סורוקה שברמת בגין חנכו ראש העיר יונה יהב ויו"ר דירקטוריון מפעל הפיס עוזי דיין "כותר פייס קהילתי". כ – 4 מיליון ₪ הושקעו ע"י מפעל הפיס בהקמת המרכז החדש המשתרע על שטח של כ-500 מ"ר. לצד המבנה החדיש בוצע גינון והוכשרה חנייה לרווחת באי המקום.

במרכז המבנה הוקמה ספרייה אשר תכלול כ- 15,000 ספרים בהם ספרי ילדים, נוער ומבוגרים וספרים קוליים. בספרייה הוטמעו מערכות טכנולוגיות מתקדמות אשר כוללות בין היתר עמדות חופשיות של מולטימדיה ומחשבים. כל אלה יופעלו באמצעות תוכנה אינטרנטית שתאפשר להזמין ספרים ולהאריך השאלתם גם מהבית. השימוש בספרייה והמנויים יוענקו חינם.

המרכז יופעל ע"י המחלקה לספריות בשיתוף עם מתנ"ס רמות שינהל את הפעילות הקהילתית שתכלול אירועי תרבות, חוגים, הרצאות, פעילויות ספורט, סדנאות, שעות סיפור ומופעי ילדים, ואירועים ייחודים לקראת החגים. בין הפעילויות הנוספות המתכוננות במרכז פרויקט "אם לאם" המלווה נשים לאחר לידה, "כנפיים של קרמבו" פרויקט של תנועת הנוער למען ילדים עם צרכים מיוחדים.

רונית ברזילי, מנהלת מחלקת הספריות בעיריית חיפה: "בספרייה החדישה יועלו הצגות ושעות סיפור לילדים בגילאי שלוש עד שש, מפגשים עם סופרים והרצאות למבוגרים במגוון נושאים".

המרכז הרפואי "בני ציון" נערך לקליטה וטיפול בחולי נגיף האבולה
במסגרת היערכות המרכז הרפואי בני ציון לתרחיש חירום, תידרך מנהל מרפאת המטיילים והיחידה למחלות זיהומיות בביה"ח פרופ' ישראל פוטסמן את צוות המחלקה לרפואה דחופה- מיון וצוות שעת חירום על דרכי ההתמודדות עם מקרים אפשריים של חולי נגיף האבולה וניתנה סקירה בנושא השימוש בציוד מגן והנחיות על נהלי הטיפול.

היערכות לתרחישי חירום. "למרות שמשרד הבריאות הורה לבית החולים רמב"ם להקים מוקד ארצי לקליטה אפשרית של חולי אבולה, המצב שבו אנו נמצאים הוא דינאמי לנוכח העובדה שאנחנו לא יודעים איך תתקוף המחלה ומה ההשלכות שלה", אמר פרופ' ישראל פוטסמן והוסיף כי :

"במסגרת ההיערכות, תורגלו 2 תרחישים אפשריים: התרחיש הראשון - במידה וחולה בנגיף האבולה, מתקשר טלפונית לביה"ח הוא יופנה מיידית לביה"ח רמב"ם. התרחיש השני הוא מצב שבו חולה נמצא כבר במיון בביה"ח בני ציון ועלה חשד שהוא סובל מהמחלה. זאת ועוד, במידה וקיים חשש בנוגע לחולה עם חום מעל 38 מעלות אשר הגיע מאחד האזורים הנגועים בנגיף, הצוות הרפואי הונחה היכן להיערך וכיצד להתמגן בצורה המיטבית כדי שיווצרו מינימום הדבקות".

פרופ' פוטסמן מציין עוד כי, "אנו ממשיכים ללמוד ולתרגל את הנחיות משרד הבריאות בנוגע לשימוש בציוד המגן והטיפול הראשוני בחולה. לפי שעה, לצוות המחלקה לרפואה דחופה הדחופה- מיון, יש את הכלים להתמודד עם מצבים מורכבים " .

האירוע המרכזי של שבוע האוכל הפולני - "לחם וזיכרונות"
מיצג בניצוחו של השף אופה ארז קומורובסקי בשיתוף עם שפים ואופים מהארץ והעולם יתקיים ביום רביעי 3.12 החל משעה 20.00 בעירתחתית.

ריחו החם והמשכר של בצק אפוי הוא חלק בלתי נפרד מזיכרונות הילדות של כולנו; תנור האפייה ניצב במוקד חיי המשפחה והקהילה בכל רחבי העולם. באירוע הדגל של שבוע האוכל הפולני, שיתרחש בהאנגר תעשייתי שהוכשר במיוחד לכך בעיר התחתית בחיפה, מוזמן הקהל הרחב ליטול חלק בקסם האופף את מעשי הבצק. מיצג הלחם החד-פעמי, שיתרחש במשך שלוש שעות, יכלול תערוכת כרזות גרפיות שנוצרו בהשראת המתכונים הנשכחים; להטוטי בצק של מיטב האופים המקומיים והפולניים שיאפו אותם במקום בשורה של תנורים וחביות מלאות רמץ ; סרטי וידאו ותסכיתי רדיו בהשראת הכמיהה לבצק החם והזיכרונות; ועוד הפתעות קולינריות ותרבותיות.

בין המשתתפים באירוע: ארז קומורובסקי – בכיר האופים המקומיים, האיש שהביא לישראל את מהפיכת הלחם האיכותי, הפיח קסם במתכוני בצק פולנים נשכחים מלב וניצח על יצירת האירוע. מיכאל בריס (ל'אנפנט טריבלה, ורשה) - בריס, שף ואופה רב מוניטין, מתמחה בשחזור לחמים מימי הביניים ובאפיית לחמי שאור מיוחדים , ג'נטה בוגדנוביץ' – בת למיעוט טטרי-מוסלמי בפולין שהפכה את מאפי הבצק של משפחתה למתכוני מורשת פולנים ומיטב האופים והקונדיטורים בארץ

בתערוכה: איך אפשר לאפות עוגת דבש מתוך מתכון ללא מילים? אינפוגרפקס, תחום עיצוב פופולארי ומתפתח בעולם, מתמקד בהעברת מידע כמותי על ידי ש מתמקד בהעברת מידע כמותי על ידי שימוש בכלים ויזואליים כמו הוראות הפעלה, מפות והמחשת נתונים סטטיסטיים. במקרה זה התנסו הסטודנטים בעיצוב כרזה המגישה הוראות להכנת מתכון למאפה פולני מסורתי ללא שימוש במילים. מנחה: רוני לוית, מהמחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל, אקדמיה לאמנות ולעיצוב ירושלים.

הארוע יתקיים כאמור בהאנגר עיר תחתית חיפה- רחוב הנמל 32-33 (סמוך לפינת רח שער פלמר) יום ד', 3\12:20:00-23:00. לתכנית המלאה ולהרשמה לאירועי שבוע האוכל הפולני www.pcw.co.il קרדיט צילומים של פרויקט לחם וזיכרונות: חיים יפים ברבלט.

מ"מ רה"ע אלמוג:"אלימות כלפי נשים היא אות קיין במצחה של החברה"
בעקבות מינוייה של ביאטריס כץ-רוזן ליועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, הוקם פורום המאגד את כל הארגונים ומטרתו לפתח רשת של שירותים לנשים ונוער נפגעי אלימות במשפחה ואלימות מינית בעיר.

הפורום העירוני למאבק באלימות כלפי נשים, בו חברות יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מנהלת המקלט אישה לאישה, מנהלת מעון חירום, נציגת אישה לאישה- המרכז הפמיניסטי חיפה, מנהלת המרכז העירוני לטיפול באלימות במשפחה, ארגון כיאן, משטרת חיפה, מנהלת מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית והמרכז הרב-תחומי בבית החולים בני ציון, מנהלת המרפאה הניידת ומנהלת אופק נשי.

באירוע בו נכחו מאות נשים, ואורגן ע"י הפורום נשאה דברים סגנית ראש העיר גב' חדווה אלמוג, אשר הדגישה את חשיבות העשייה המשותפת למיגור תופעת האלימות כלפי נשים, וקראה לפיתוח מענים שמיועדים להפסקת האלימות התוקף.

בחיפה מערכת שירותים מפותחת לסיוע לנשים נפגעות אלימות בעיר חיפה ושהיא יוצאת דופן בהיקפה בישראל. העירייה נותנת תמיכה יוצאת דופן בארגוני הסיוע בעיר מקבלת אחריות על השירותים וכבר ארבעה עשורים שהשירותים לסיוע והגנה על נשים בעיר חיפה הם מהמובילים בארץ.

ישראל קריסטל בן ה–111 השיק כוס יין לפתיחת אירועי הגימלאידה ה–9
בברכת ש"החיינו והגענו", על כוסית יין אותו הוא מייצר במו ידיו, פתח ישראל קריסטל בן ה – 111 יחד עם חבריו הקשישים, את אירועי הגימלאידה המתקיימים זו השנה ה – 9 ברציפות בחיפה.

קריסטל, שחגג לאחרונה יום הולדת 111 מקפיד להגיע מדי שנה למפגש הפתיחה החגיגי שכל משתתפיו בני מאה ויותר ולהרים עם חבריו כוסית יין לשנה הבאה.

17 קשישים כאשר הצעיר שבהם הוא בן 100 והמבוגר ביותר הוא ישראל קריסטל השתתפו במפגש שמספר המשתתפים בו הולך וגדל משנה לשנה.

ראש העיר יונה יהב, איחל בריאות טובה ואיכות חיים מצוינת לקשישים ומשפחותיהם אשר רבות מהן מורכבות מ – 4 דורות ואף יותר. עיריית חיפה אמר יהב מקיימת מסורת של עשרות שנים בקיום אירועי "והדרת פני זקן" ואף הוסיפה בשנים האחרונות את אירועי הגימלאידה במטרה לכבד את הגמלאים שתרמו לפיתוחה ובנייתה של המדינה בכלל והעיר בפרט.

למעלה מ – 10,000 גמלאים משתתפים מדי שנה באירועי הגמלאידה שהיא אירוע ייחודי לחיפה במסגרתו מתקיימים עשרות אירועים ופעילויות לגמלאים הכוללים בין היתר מופעי בידור ושירה, הרצאות, הרקדות, פעילויות ספורט, תחרויות בריג', סרטים ומפגשים מקצועיים.

אלפא רוטשטיין, מנהלת השירות לייעוץ לקשיש בחיפה מסרה כי בחיפה מתגוררים כיום כ – 81 קשישים בני 100 ויותר. לקראת המפגש ביקרו מתנדבי שירות הייעוץ לקשיש את כל הקשישים שהצטרפו למועדון בני ה – 100 והעניקו להם תעודה והזמנה לחגיגה המשותפת.

מי צריך ספנות ישראלית?!
האם ישראל עדיין צריכה ספנות משלה כדי להגן על האינטרסים ועל צרכי הביטחון שלה? סוגיה זו, עלתה השנה בדיוני על הסדר החוב של צים ועל מניית הזהב של המדינה בחברה, תעמוד במוקד אחד המושבים של הכנס השנתי של איגוד המשתמשים בהובלה ימית, שייערך בהשתתפות שר התחבורה, ח"כ ישראל כ"ץ.

הכנסים השנתיים של איגוד המשתמשים בהובלה ימית עוסקים בבעיות המרכזיות המעסיקות את העוסקים בהובלה ימית: היבואנים, היצואנים, המשלחים הבינ"ל חברות הספנות, הנמלים וכל הקשורים בלוגיסטיקה ובסחר החוץ של ישראל.


נושא נוסף שהעסיק את הקהילה הימית השנה, ויידון בהרחבה בכנס, הוא ההשפעות של מבצע "צוק איתן" על ההובלה הימית, והצורך למצוא דרכים להגן על הנמלים ועובדיהם, המובילים, וכן על האוניות, הצוותים והמטענים המגיעים לישראל בזמן לחימה. מפקד חיל הים לשעבר, אלוף (מיל.) דוד בן בעש"ט ירצה על התמודדות עם הטרור הימי.

בצד אלה ייערך מושב שיעסוק בהובלה היבשתית מהנמלים ואליהם, בעקבות המחסור החמור בנהגי רכב כבד ובמשאיות.

איגוד המשתמשים בהובלה ימית מציין החודש יובל להקמתו. יו"ר האיגוד, ד"ר גד שפר, ציין בהקשר זה: "לפני חמישים שנה החליטו על הקמת האיגוד כגוף שיעמוד מול הקונפרנסים הימיים. האיגוד עשה זאת בהצלחה רבה. אבל, למייסדי האיגוד היה החזון למקד את המטרות של איגוד המשתמשים בהובלה ימית בהיבט הרבה יותר רחב, של הגנה על האינטרסים המשותפים של חברי האיגוד בקשר לתעריפים ולתנאים של ההובלה ימית, ייצוג חברי האיגוד בפני כל גורם בישראל או בחו"ל, וביצוע פעולות שנועדו לקדם, לייעל ולהוזיל את תהליכי ההובלה הימית".

5 מדליות זהב לנבחרת ישראל בקרטה באליפות אירופה
נבחרת ישראל בקרטה המתאמנת בבית אבא חושי, בהדרכת סנסאי עודד פרידמן, שבה לחיפה עם 5 מדליות זהב מאליפות אירופה שהתקיימה במוסקבה.

הזוכים הם גל פרידמן – מקום ראשון בקרבות בוגרים, רועי פרידמן – מקום ראשון בקרבות גילאי 14-16, אורי פרידמן – מקום ראשון בקרבות גילאי 10-12, רחל שלומוב – מקום ראשון בקטות בוגרת, שני צ'ירסקי – מקום ראשון בנות בקרבות גילאי 10-12

שלושת האחים החיפאיים - גל פרידמן בן 24 אלוף ישראל ואלוף אס"א חגורה שחורה דאן 3, רועי פרידמן בן 15 אלוף ישראל בעל חגורה שחורה דאן 2 , ואורי פרידמן בן 10 אלוף ישראל לילדים מזה 4 שנים ברציפות, זכו במדליות זהב במקצים השונים על פי גילאים. השלושה גברו על יריבים ממדינות אירופה בהן גרמניה, רוסיה ושוויץ. לשלושה הישגים מרשימים בעברם, שכבר הקנו להם מדליות וגביעים, כאלופי במקצים שונים בקרטה, בארץ ובחו"ל. הישגיהם הפעם מרשימים במיוחד הן לעיר חיפה ובמיוחד לבית אבא חושי, בסיסה של הנבחרת. שלושת האחים שבו מן האליפות עם מדליות זהב שהביאו כבוד והערכה למדינת ישראל.

עודד פרידמן מאמן הנבחרת, הוא מאמן קראטה בכיר, בוגר וינגייט, בעל חגורה שחורה דאן 7 (המאמן הבכיר ביותר באירופה), מכשיר ומאמן מזה שלושה עשורים קבוצות ויחידים בית אבא חושי. בעל תארים רבים בארץ ובעולם, כמו אלוף ישראל, אלוף אס"א מקום שלישי ארה"ב. השתתף ב- 3 אליפויות עולם ביפן, וכעת מכשיר בבית אבא חושי, את דור המשך של המתאמנים בקרטה - בנים ובנות מגיל 5 ועד לבוגרים בני 75, בקבוצות המפולחות על-פי קבוצות גיל ורמת מיומנות.

מספר רב של אלופים ובעלי חגורות שחורות הוכשרו על ידו. אליפות אירופה הנוכחית היא אחת מרצף הצלחות של נבחרת בית אבא חושי.

"פרס לנדאו" יוענק לפרופ' דוד גרשוני מהטכניון על תרומתו המחקרית
פרופסור דוד גרשוני, מהפקולטה לפיזיקה בטכניון, יקבל את פרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים על שם לנדאו לשנת 2014. זאת על תרומתו לפיתוח עתידי של הֶתְקֵן הפולט זוגות של פוטונים שזורים. ועדת הפרס ציינה כי "שיטה זו שונה מהותית מקודמותיה, ויתרונה באפשרות לשכפל התקנים אלה וכך לייצר פוטונים שזורים לפי דרישה. לשיטה זו חשיבות רבה במחקר הניסיוני בתחום של אינפורמציה קוואנטית."

מסביר פרופסור גרשוני. "התגלית הזאת היא צעד חשוב בדרך מהטכנולוגיה הנוכחית (הקלאסית) לטכנולוגיה העתידית (הקוונטית). הטכנולוגיה הנוכחית - לרבות מיחשוב, תקשורת, תאורה, איחסון מידע ועיבוד מידע - מבוססת על מוליכים-למחצה, ולכן התגלית שלנו רלוונטית מאוד לעולם ההיי-טק. אנחנו מפתחים מבנים ננומטרים של מוליכים-למחצה הפועלים למעשה כ'אטומים מלאכותיים', שאפשר להסביר ולנבא את התנהגותם על סמך המכניקה הקוונטית. אנו מאמינים כי התגלית שלנו תקדם את התחום של עיבוד-מידע קוונטי שיעמוד בבסיס טכנולוגיית העתיד, והמוטיבציה המחקרית שלנו נובעת גם מהתקווה שהטכנולוגיה תצעד בעקבות המחקר, ושבעתיד הלא-רחוק נוכל לראות טכנולוגיה קוונטית אמיתית בשימוש נרחב."

פרס מפעל הפיס למדעים ולמחקר על שם לנדאו מוענק למדענים שהגיעו להישגים ראויים בתחומם ותרמו תרומה רבת ערך לקידום המדע והמחקר.

http://www.haifa.muni.il
מינהל התיפעול יפעיל "חבלים תפעוליים אחודים" בשיגרה ובחרום
מנהל התפעול מקדם פעילות לעבודה במסגרת חבלים תפעוליים אחודים. הצורך הערכות במסגרת זאת נובע מהמטרה לשיפור שירות (ריכוז פעילות בקרבה לתושב),הגדרת גיאוגרפית של תאי שטח ברורים ומוסכמים לכלל יחידות המנהל (שפה משותפת) ושמירה על רציפות תפקודית בשעת חירום.

החלוקה הגיאוגרפית מבוססת על חלוקה הגאו - סטטיסטית של הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה אשר חילקה את העיר ל 9 רבעים, על מנת להתאים חלוקה זאת לאפשרויות העירוניות אוחדו רובעים הנמצאים בסמיכות גיאוגרפית ליחידה אחת.

לפעילות בחבל תפעולי יהיו שותפים יחידות דרכים, גנים, פיקוח, בטחון ותברואה כאשר יתר יחידות התפעול מוגדרות יתמכו בפעילות החבל.

פרישה גיאוגרפית: קריית חיים, קריית שמואל ומפרץ חיפה (מתחם רחוב יוסף לוי). עיר תחתית + הדר (מתחם רחוב השומר 9 ) . מערב חיפה (ימוקם במתחם רחוב אנילביץ). נוה שאנן+יזרעאליה (במתחם רחוב אבא הלל סילבר). רמות נוה שאנן. רמות הכרמל (ברח' הפרחים).

תפקודו של החבל בחירום יהיה במתן מענה לתרחיש במלחמה, באירוע מפגע טבע, כרעידת אדמה תוך יצירת רצף תפקודי בשגרה ובחירום.

עובדי החבל הם אלה המכירים את השטח בצורה הטובה ביותר, ובכלל זה גם את התושבים. יתנו מענה מקומי לכל בעיה שבתחום אחריותם ויאפשרו מעבר מהיר משגרה לחרום. לפעילות החבל יתווספו בשעת חירום נציגי יחידות עירוניות נוספים (מנהל הנדסה, רווחה ופניות ציבור).

כוחות החבל בחרום יתנו מענה לכל צרכי החבל הניתנים בשוטף ובנוסף מענה צמוד של עובדים סוציאלים, סיוע צמוד של קונסטרקטורים ממנהל הנדסה לאמוד מצב מבנים בזירת אירוע, נציגות פניות ציבור וריכוז מתנדבים בגיזרת החבל. בסיום המערכה הצוות יתמוך בהחזרת המצב לקדמותו

לכל חבל תפעולי בחרום ימונה מנהל פונקציונאלי מתכלל שידאג לרכז את הפעילות בגזרתו וידווח למנ"מ. לתפקיד המנהל המתכלל ימונו עובדי עירייה עם רקע פיקודי בסדיר/במילואים שינהלו את החבל בחרום (ב-2 משמרות), במסגרת ריתוק משקי.

צוותי העובדים במסגרת החבל יוכשרו למתן מענה של עזרה ראשונה ולחילוץ בסיסי עד הגעת כוחות ההצלה, עבדי החבל יצוידו בציוד מיגון אישי בעת פעולתם בחרום ולכל חבל יוקצו אמצעי תובלה ומענה ראשוני. הקצאת ציוד כבד לחבלים, ייעשה ממאגר עירוני מרכזי עפ"י עדיפות שתוגדר במנ"מ.

    
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"