לצפייה מיטבית - לחץ/י כאן

לוגו עירונט
"שוב חוזר הסיפור"
 

19.06.2014

חג הספר בחיפה
הכרמלית, הרכבת התחתית היחידה בישראל היא החוט המקשר של חג הספר בחיפה. בתחנות ניתלו שירי משוררים והנוסעים יכולים להנות מהקראתם או לקחת עותק מודפס ולקרוא אותו בדרכם. בסמוך לתחנת גן האם פטנט חיפאי , יריד ענק "שוק קרא-תן" להחלפת ספרים משומשים. ברחוב מסדה, בסמוך לתחנת מצדה אירועים חברתיים הקשורים לתרבות הקריאה ובתחנה הסופית בעיר התחתית , כיכר פריז , בסמוך יריד ספרים וסופרים ב"שוק התורכי" ועוד ארועים.

המטרונית זוכה בפרס הגלובוס הירוק – האוסקר הסביבתי הישראלי
טקס הענקת פרסי הגלובוס הירוק, האוסקר הסביבתי של ישראל, נערך במסגרת יום הסביבה הבינלאומי בכנסת, זו השנה ה-11 ברציפות. השנה זוכה המטרונית, התחבורה הציבורית המתקדמת של מטרופולין חיפה, בפרס הגלובוס הירוק בקטגוריה חדשה של "תחבורה בת-קיימא".

ראש העיר חיפה יונה יהב: "100 אלף נוסעים במטרונית מידי יום הם ההוכחה להצלחת פרויקט התחבורה הציבורית המתקדמת של מטרופולין חיפה. הזכייה של המטרונית בגלובוס הירוק מחזקת ומכבדת אותנו. בשמי ובשם ראשי הערים בקריות אני מרשה ואף ממליץ לערים אחרות להעתיק את מודל התחבורה הציבורית הטוב ביותר בישראל. מי ייתן וראשי ערים במרכז יידעו לשתף פעולה כמו ראשי הרשויות בצפון ".

טקס הגלובוס הירוק הינו האירוע השנתי המרכזי של ארגוני הסביבה בישראל ומוביל אותו 'חיים וסביבה' – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, בו חברים כ-130 ארגונים מכל רחבי הארץ. בטקס מוענקים אותות הוקרה ל-11 זוכים על מצוינות בפעילות למען הסביבה, וגלובוס אחד שחור, המהווה אות קלון לגורם המסכן או פוגע בסביבה.

אות הגלובוס הירוק, המוענק בפעם הראשונה בקטגוריית 'תחבורה בת קיימא', ניתן לפרויקט המטרונית על היותו מודל של מערכת הסעת המונים המצליח לשלב את המהירות, האמינות והיעילות של רכבת קלה עם הגמישות המתאפשרת בהפעלת שירות אוטובוסים; וההצלחה להסיע עשרות אלפי אנשים מידי יום, במהירות וללא פקקים וזיהום במרחב העמוס של מפרץ חיפה.

לדברי נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה "אות הגלובוס הירוק ניתן השנה לראשונה גם בקטגוריית תחבורת בת-קיימא, לאור ההכרה שנושא התחבורה הינו בעל חשיבות מרכזית בתחום הסביבתי. הבחירה במטרונית היא מעניינת במיוחד בשל היותה פתרון מסוג אחר, ראשון מסוגו בישראל, שיכול לשמש כמודל גם למטרופולינים נוספים בארץ".

פתווווח !!! נשלמה בניית אצטדיון סמי עופר – המנכ"ל קיבל טופס 4 !
מנכ"ל עיריית חיפה שמואל גנץ קיבל לידיו את "טופס 4" המיוחל, הטופס אשר משלים את ההכנות לפתיחתו של אצטדיון הכדורגל הלאומי החדש של ישראל, "אצטדיון סמי עופר".

בשבועות האחרונים, לאחר שהושלמה בניית האצטדיון והתשתיות הנלוות אליו, הקים שמואל גנץ מנכ"ל עיריית חיפה, צוות מיוחד אשר מנה בין השאר את מהנדס העיר אריאל וטרמן, היועמ"ש העירייה רשף חן, גזבר העירייה ג'קי וואקים וראש מנהלת האצטדיון שמשון הראל, על מנת לקדם סיום העבודות ולקבל את האישור המיוחל.

האישור הקדים במספר שבועות את לוח הזמנים המתוכנן ובכך מאפשר מרווח זמן גדול להשלמת ההכנות הטכניות לפתיחתו באמצע חודש יולי. בימים אלה מחכה שמואל גנץ, מנכל העירייה, לאישור ההפעלה הרשמי של משטרת ישראל ובכך להשלים סופית את הקמת האצטדיון החדיש באירופה והפרויקט הציבורי הגדול ביותר שנבנה בישראל בשנים האחרונות.

מנכ"ל העירייה שמואל גנץ: " כיום הושלם התהליך העצום אותו התחיל ראש עיריית חיפה, יונה יהב, לפני כארבע שנים. מדובר בפרויקט חסר תקדים במונחים ישראלים. אצטדיון סמי עופר יהפוך לאצטדיון הלאומי הראוי למדינת ישראל. הספורט לא מתחיל בבלומפילד ונגמר ביד אליהו ובטח שלא בטדי. אנחנו נפיק לקחים במהירות הרבה ביותר ובקרוב נשלים את ההכנות לפתיחת האצטדיון".

הקמת אצטדיון סמי עופר במבואות הדרומיים של חיפה החלה בספטמבר 2010 והסתיימה באופן רשמי. באצטדיון, 30.000 מקומות ישיבה וזהו האצטדיון הראשון והיחיד בישראל בו כל היציעים מקורים - 360 מעלות מסביב לכר הדשא. אצטדיון סמי עופר נחשב מהמקדמים באירופה והוא נבנה בהתאם לתקני UEFA / FIFA.


פרס החינוך לבית הספר היסודי ליאו בק
הטקס להענקת פרסי חינוך למוסדות חינוך מצטיינים לשנה"ל תשע"ד התקיים בירושלים בהשתתפות שר החינוך, הרב שי פירון, והמנכ"לית מיכל כהן, פרס חינוך הארצי הינו מסורת המעלה על נס את פועלם של מוסדות החינוך המובילים במדינת ישראל. הזוכים מייצגים מגוון רחב של מוסדות החינוך מכל הארץ, מכל שכבות הגיל ומכל המגזרים.

השנה הוענקו הפרסים למוסדות אשר פעלו כדי לגבש מודלים שונים של הצטיינות בעשייה החינוכית, באמצעותם באים לידי ביטוי הדגשים של מדיניות החינוך. המוסדות המצטיינים נבחרו על ידי ועדת השיפוט ארצית בראשות חברי המזכירות הפדגוגית.

במחוז חיפה הוענק הפרס לבית הספר הממלכתי "ליאו באק – הדר, חיפה". הענקת הפרס למנהלת בית הספר, גב' טלי פרידלר ולצוות החינוכי, באה לומר להם תודה והערכה על עשייה חינוכית במיטבה למען תלמידיהם, על שאיפתם המתמדת להוביל להתחדשות ולחדשנות חינוכית מתוך כיבוד המורשת ומתוך אמונה שלחינוך תרומה משמעותיות בקביעת צביונה ועתידה של מדינת ישראל.


בי"ס "ליאו-בק" נוסד ב- 1938 והוא אחד מבתי הספר הוותיקים בעיר . בית הספר מהווה בית לימוד ובית חינוך לאוכלוסיית התלמידים הרב תרבותית המתחנכת בו, לתלמידים המגיעים משכונת "הדר", בית ספר הינו פסיפס ארץ ישראלי מובהק.

בבית הספר בהנהלת טלי פרידלר ואנשי צוותה ההתייחסות לחינוך היא שליחות והם מחויבים אישית לכל תלמיד ופועלים למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום בכל אחד ואחת מהתלמידים.

שבחים לנמל חיפה בוועידת "פורט2פורט"
נמל חיפה קיבל שבחים רבים מציבור המשתמשים בשירותיו: במהלך הוועידה השנתית לסחר, תובלה ולוגיסטיקה שעורך אתר האינטרנט פורט2פורט, שיבחו בעלי המטענים את השירות הטוב שהם מקבלים בנמל. דודי בסון, סמנכ"ל שרשרת האספקה במפעלי נייר חדרה אמר כי המפעל משנע 17,000 מכולות בשנה, והוא הסיט 90% מהן לנמל חיפה.

היבואנים והיצואנים ציינו כי האיום המתמיד בשביתה קיים בשני הנמלים, אבל בנמל חיפה השיבושים בעבודה מעטים וקלים יותר לעומת נמל אשדוד. יונת בירנצוויג, מנהלת יבוא-יצוא ב"סטארפלסט" סיפרה כי יו"ר ועד העובדים בחיפה צורף לפורום יצואנים שהוקם בנמל חיפה, כדי שהעובדים יהיו מודעים לצרכי הלקוחות. היא הוסיפה כי בשנים האחרונות נמל חיפה עובד טוב ויש בו מקום לעבודה נוספת.

הדוברים התייחסו גם להסדר החוב המסתמן בצים והדגישו את חשיבות קיומה של חברת ספנות ישראלית כחלק מהאחריות לשרשרת האספקה – לחברת ספנות ישראלית יש אחריות ונאמנות לפקידת נמלי ישראל, הן בשגרה והן במצבי חירום.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מסר כי המכרזים להקמה ולהפעלה של שני הנמלים החדשים מתקדמים בקצב מהיר. "אנחנו מעניקים למדינת ישראל פרויקט-על בהיקף של מיליארדי שקלים, שלא יעלה למשלם המסים וימנף את כל סחר החוץ הישראלי".

השר התייחס גם להתנגדות העובדים לשינוי: "אנחנו לא מנהלים משא ומתן ולא ישולם שוחד לעובדים. יותר מדי פעמים שולם שוחד חוקי לעובדים, כדי שיסכימו לשינויים. הציבור מגבה את הדברים האלה, כי הוא מזהה את המגמה – לשנות את ההנהגות, לייצר תחרות ולדאוג לצרכים של אזרחי המדינה".

הקמפיין האינטרנטי להשבת החטופים מגיע לגולשים בכל העולם
הקמפיין האינטרנטי להשבת הנערים החטופים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח שיזמו בוגרי "שגרירים ברשת" מעורר את תשומת הלב הבינלאומית ורותם עשרות אלפי גולשים מכל העולם למאבק על דעת הקהל העולמית. עד כה צפו בפוסטים למעלה מ-200 אלף גולשים, מארצות הברית ועד פיג'י.

כבר ביום שישי, בפורום הבוגרים של התוכנית האקדמית של אוניברסיטת חיפה "שגרירים ברשת" הגיעו הנוכחים למסקנה כי יש לרתום את דעת הקהל העולמית לעניין החטיפה ולכן יש לפתוח בקמפיין אינטרנטי, בעיקר ברשתות החברתיות "פייסבוק", "טוויטר" ו"אינסטגרם". ליוזמה של שגרירים ברשת הצטרפו סטודנטים מכל רחבי ישראל. דף הפייסבוק נפתח תחת השם " "Bring Back Our Boysובו מתבקשים הגולשים להצטלם עם שלט הכולל מסר זה ולהעלות אותו. עד כה למעלה מ-46 אלף גולשים כבר הצטרפו לדף, כשהתפוצה של הפוסטים הגיעה ללמעלה מ-200 אלף גולשים.

הקמפיין מבוסס על יוזמה אינטרנטית אחרת להשבת הבנות החטופות בניגריה שנקרא Bring Back Our Girls. מארגני היוזמה ב"שגרירים ברשת" ביקשו להראות שאסור לתת לטרור לחטוף ילדים – לא בניגריה ולא בישראל. "למסר הפשוט הזה התחברו גולשים מכל רחבי העולם”,אמר ד"ר דויד גורביץ', מייסד התוכנית.


לדבריו, אחת המטרות של הקמפיין היא להגיע לקהל בחו"ל שהתקשורת שם אינה מדווחת על האירועים, ולכן הסטודנטים שהצטרפו לקמפיין שמו דגש על תפוצה בינלאומית של הפוסטים. ד"ר גורביץ' הוסיף כי גולשים ממדינות רבות כבר העלו תמונות, בין היתר מארצות הברית, אוסטרליה, צרפת, גרמניה, אירלנד, בריטניה, מרוקו, פיג'י, פרו, קוסטה ריקה, דרום אפריקה ועוד. גם שדרן הרדיו הצרפתי Benjamin Strobag הצטלם כשהוא מחזיק שלט הקורא להשיב את הנערים החטופים.

לעמוד הפייסבוק של הקמפיין: https://www.facebook.com/BringBackOurBoysNow

השירות הוטרינרי השמיד עשרות ק"ג בשר וגבינות ממקור לא ידוע
השירות הווטרינרי בעיריית חיפה ממשיך לקיים פעילות אכיפה נמרצת בכל החנויות לממכר מוצרי חלב ובשר. בביקורת שגרתית שנערכה השבוע פעלו אנשי השרות הווטרינרי בין היתר כנגד מכירת גבינות ממקור לא ידוע (יצור ביתי) בוואדי ניסנאס.

בפעילות השתתפו 3 רופאי השרות הווטרינרי בליווי מפקח הפיקוח הכללי במקום. במהלך הביקורת נתפסו והושמדו מעל 50 ק"ג של גבינות שנמצאו בידי 2 רוכלות ברחוב ובחנות מכולת השייכת לגברת מרים פנדי ברחוב אטוגראי שבוואדי.

הרופאים הווטרינרים ציינו כי גבינות, שאינן מפוסטרות, יכולות להעביר את גורם מחלת הברוצלוזיס (קדחת מלטה) שהינה מחלה קשה המלווה בחום גבוה, דלקות פרקים, הפלות ואף עשויה לפגוע בלב ולהסתיים במוות. השנה נרשמה עליה במקרי התחלואה במחלה בה נדבקו עשרות אנשים המתגוררים בכפרים שונים בצפון הארץ.

בביקורת נוספת שנערכה השבוע במשאיות קירור להובלת בשר ובחניות לממכר בשר ומוצריו נמצאו 70 ק"ג בשר שסיכנו את בריאות הציבור. ב"סופר מהסרטים", רחוב הרצל 61 נפסלו והושמדו 50 ק"ג בשר. 20 ק"ג בשר נוספים נפסלו והושמדו ברכב הובלה ]קירור] של חאלד סמיר אמיס בע"מ.

השירות הווטרינרי בעיריית חיפה פונה לתושבים בבקשה להקפיד ולרכוש מוצרי בשר וגבינות בחנויות מורשות בלבד ולבדוק לפני כל קנייה את טריות המוצרים, ניקיון העסק ולבוש העובדים.

כמו כן יש לוודא כי הגבינות ומוצרי החלב יוצרו במחלבות המאושרות ע"י משרד הבריאות. הווטרינר העירוני פנה בבקשה לציבור לדווח לעירייה על מקרים של מכירת מוצרי חלב ממקור בלתי מאושר.

* צילומים להמחשה

"טיבעונות על הבר"
"טבעונות על הבר" : טבעונות וברים שני מושגים שממש לא הולכים יחד ,מינהלת עירתחתית חיפה עשתה את "הכמעט" בלתי אפשרי כאשר קיימה סדרת הרצאות בבתי קפה וברים בעיר בנושא טבעונות. בברים ובמסעדות הגישו תפריט טבעוני לכבוד הארוע! בתום ההרצאות התקיימה מסיבת צהריים גרובית חגיגית בסינקופה עם EasyRider. היה "מגניב".

עוד שנה של "חושבים חיובי"
160 תלמידי תיכון, יחד עם 160 מהנדסים, חגגו סיום שנה נוספת של חשיבה חיובית, במסגרת התכנית "חושבים חיובי", המשותפת לעיריית חיפה – המחלקה להעצמה חינוכית, וקואליציית עסקים חיפאית למעורבות-חברתית, בה שותפות החברות: אינטל, יבמ, פיליפס, CSR, קוולקום ותרו.

בתוכנית "חושבים חיובי" בחיפה משתתפים תלמידי כיתות ח'-י' מחמישה בתי ספר: עירוני ג', עירוני ה', חוגים, בסמ"ת ותיכון קריית-חיים.

מטרת התוכנית לקדם את הישגי התלמידים בתחומי המתמטיקה והמדעים, ובכך להגדיל את מכסת הבוגרים בעלי בגרות מדעית בעיר, אשר מהווים פוטנציאל להשתלבות בחברות ההיי-טק החיפאיות.

התכנית מבוססת על התנדבות שבועית של מהנדסים, עובדי החברות העסקיות השותפות, אשר חונכים את התלמידים באופן אישי, מעניקים שיעורי תגבור במתמטיקה ומדעים, ואף מהווים מודל לחיקוי ודוגמה.

החשיפה לחברות ההיי-טק הינה בבחינת יצירת אופק אקדמי ותעסוקתי עבור התלמידים, הנהנים בנוסף מפעילויות העשרה, הרצאות, וחשיפה לעולם ההיי-טק והתעשייה המתקדמת.

בשנה"ל האחרונה, חלה עליה של 12.8% (ערך השינוי) בציוני התלמידים המשתתפים בתכנית. את טקס הסיום החגיגי לשנה"ל תשע"ד פתח מר זאב ריץ' - מנכ"ל CSR, אשר הסביר את חשיבות לימודי המתמטיקה והמדעים. במרכז האירוע, צפו התלמידים והמהנדסים המתנדבים במופע סטנד-אפ ייחודי ורלוונטי – "פלפלים" - המתייחס לחייהם של תלמידי התיכון מחד, ומהנדסי ההיי-טק מאידך.

הכיתה "עברה" ליער
תיכון עירוני ה' הפך מושגים תאורטיים של "חווית למידה משמעותית" להלכה למעשה. בדרכם הביתה, הבחינו מספר מורים ותלמידים בפינת נחל מלוכלכת ומוזנחת, והחליטו להקים בה את כיתת היער- מרחב חינוכי חלופי בחיק הטבע.

עדן רחמן, גיל אילן ורונן פנקס, מורי תכנית "חותם" שיזמו את הפרויקט מספרים: "החלטנו להשקיע חלק גדול משעות החינוך בכיתות לטובת הפרויקט. ראשית הגענו עם התלמידים להכיר את השטח. התלמידים החליטו כי הם רוצים להכשיר את השטח בכוחות עצמם. הם למדו להשתמש בכלי עבודה וביצעו עבודות גינון, נגרות ובניין שבין היתר כללו בניית ספסלי עץ, חפירת תעלות ניקוז למי הגשמים ובניית גשרון. התלמידים למדו כיצד להתחשב בתנאי השטח על מנת להתאים תכניות למציאות".


גיל: "כמורה למתמטיקה ערכתי שיעור בנושא יחס (מתכנית הלימוד), בו למדו התלמידים על היחס הנדרש בין חומרי הגלם בהכנת בטון: מלט, חול וחצץ. הלמידה הפכה לחוויה".

רונן, מורה לתנ"ך: "הרעיון הוא להתבונן על הדברים מזווית אחרת, "לצאת מהקופסה", תוך עידוד לחשיבה יצירתית וביקורתית. היציאה אל מחוץ למבנה המלבני של בית הספר על כיתותיו ומסדרונותיו מחייבת את התלמידים, וגם את המורים, לצאת מאזור הנוחות שלהם ולהסתכל על המציאות מזוויות אחרת. "כיתת היער" מהווה דרך הרמונית לקשור בין מחשבה יצירתית ובין הפעולה היצירתית הממשית".

http://www.haifa.muni.il
הכח הנשי – כ -1.000 נשים ב"ליידיספורט"
כ – 1.000 נשים בהן ילדות צעירות, אימהות ובנות הגיל השלישי השתתפו בסוף השבוע האחרון בליידיסספורט אירוע הספורט שנערך לראשונה בחיפה והיה מיועד לנשים בלבד.

במשך שלוש שעות רצפות עברו הנשים בין תחנות ההפעלה השונות שהוקמו ברחבת מלון לאונרדו ואשר כללו בין היתר מסלולי ריצה והליכה שלוו ע"י מדרכי כושר, קבוצות טרימקס, קיק-בוקס, זומבה, אימוני אירובי, דאנס, TRX. לצד כל אלה נהנו הנשים מפינות ישיבה, מופעי קישור, ג'אגלינג וברייקדנס.

ערב הליידיס ספורט התקיים במסגרת התכנית הלאומית "עיר פעילה ובריאה" אותה נבחרה חיפה להוביל ולשמש כמודל ארצי ליישומו. מטרת התכנית העירונית לשפר את אורחות החיים של תושבי חיפה בכלל זה להגדיל את שעות הפעילות הגופנית ולשפר את הרגלי התזונה תוך צמצום פערים בהרגלי בריאות של קבוצות האוכלוסייה השונות.חשיפת המיזמים החברתיים של היזמים הצעירים
12 יזמים צעירים הוכשרו במהלך החצי שנה האחרונה להקים מיזמים חברתיים כלכליים ע"י אנשי עסקים, מנהלים בכירים במשק ואנשי תרבות ורוח. היזמים הצעירים נבחרו מתוך מאות שהגישו מועמדות, בפרויקט האצה משותף של האקסלרטור-המאיץ PresenTense, שותפות חיפה בוסטון ועיריית חיפה.

השבוע התקיים ערב חשיפת המיזמים האישיים של היזמים, בו הוקצו לכל אחד מהם רק 15 שניות להציג את המיזם שלהם. בנוסף, התקיים אירוע נטוורקינג בין היזמים לבין עשרות אנשי עסקים ונציגים מרשויות עירוניות, ממשלתיות ותרבותיות במטרה להניע את המיזמים ולשלבם בפעילות העירונית.

בין המיזמים שהוצגו באירוע: מיזם חברתי להתמודדות עם בעיית ההשמנה העולמית בקרב בני נוער, מיזם שנועד לחנך ילדים לחשיבה ביקורתית בתחום הפיננסי, אתר לחיפוש שותפים לדירות עפ"י העדפות של המשתמשים ועוד.

ראש העיר חיפה יונה יהב: "מרגש להיות שותפים ללידתו של מיזם חדש, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במיזם חיפאי הנבנה על ידי צעירים חיפאים שגדלו בעיר ומבקשים להשפיע על אופייה ועתידה".

תצוגת פרויקטים בחממה לתלמידים מחוננים באוניברסיטת חיפה
40 תלמידים מצטיינים ומחוננים בכיתות ז-ט' מרחבי העיר חיפה, הציגו את פרויקט הסיום שלהם בבית הסטודנט באוניברסיטת חיפה .

מרכז חמ"ה הינו מרכז עירוני לחקר וחינוך מחוננות והצטיינות, המנוהל על-ידי מרכז המחקר של אוניברסיטת חיפה, בשיתוף המחלקה להעצמה חינוכית של עיריית חיפה. מייסדת המרכז והעומדת בראשו, פרופ' רוזה לייקין, הינה מומחית עולמית בחקר מחוננות והצטיינות. יחד עם איריס שליט, מנהלת המרכז, הוקמה חממה לטיפוח חשיבה יצירתית, המהווה אבן שואבת לתלמידים סקרנים, מצטיינים ומחוננים, המעוניינים ללמוד ולחקור תופעות מעניינות בהנחיית אנשי אקדמיה מאוניברסיטת חיפה.

תלמידי הקורס בפסיכולוגיה הציעו התייחסות פרשנית לניסוי המפורסם של מילגרם, אשר הפתיע חוקרי רבים בארצות הברית, אודות טבע האדם לצייתנות ומילוי הוראות עד כדי פגיעה בחיי אדם.

בוגרי הקורס בארכיטקטורה הציגו עבודות דו מימד ותלת מימד מחומרים שונים. תלמידי הקורס לחקר המוח, הרצו אודות תפקודי המוח והציעו דרכים לפיתוח החשיבה היצירתית. תלמיד הקורס בלוגיקה חדו בעיות מתמטיות והציעו התנסות ופתרונות יצירתיים. עוד הציגו תוצרים, בקורס אפליקציות ממוחשבות והתרבות הסינית.

הפרויקטים הינם תוצר סופי של למידה שנתית מתמשכת ומעמיקה, בהנחיית מרצים חוקרים בעלי תארים גבוהים בתחומם.

נועם טל נציגת ישראל באליפות העולם בברזיל
מזכירת העיר ברכה סלע ערכה קבלת פנים לנועם טל אשר נבחרה כאחת מ – 6 הדגלניות שיישאו את דגל המדינה באליפות העולם בכדורגל בברזיל. נועם טל, בת 15 תלמידת כיתה ט' בית ספר הראלי בחיפה ומתעמלת מחוננת מזה 10 שנים באגודת מכבי חיפה, במסגרת זו קבלה מלגת ספורטאית מצטיינת.

נועם החלה את דרכה בעולם ההתעמלות באגודת מכבי חיפה בגיל 5 היותה בגן חובה, המשיכה להתעמלות מכשירים במסגרת הליגה. במסגרת אימון עברה נועם לפני 3 שנים, פציעה קשה של פריקה ושבר במרפק. למרות היותה מגובסת במשך מספר חודשים וחוסר הבהירות בקשר לעתידה בעולם ההתעמלות, המשיכה נועם לבוא לאימונים.

במקביל לפעילותה הרציפה בתנועת הצופים החל מכיתה ד ובמיוחד השנה שנת ההדרכה וההכשרה של תלמידי ט לקראת הדרכה בתנועת הצופים בשנה הבאה.


נועם טל, היא נכדתו של אברהם קליין, שופט הכדורגל בדימוס, שייצג את ישראל בשלושה מונדיאלים [1970, 1978, 1982] בכולם שפט גם את נבחרת ברזיל, פעם במשחקה נגד אנגליה ופעמיים במשחקים נגד איטליה.

    
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"