לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את העירונט כראוי

לוגו עירונט
הכי גדולה שעגנה בחיפה
 
* צילום: ורהפטיג - ונציאן

15.11.2012

"חיפה מגייסת ומתגייסת" - בני נוער נפגשו עם נציגי יחידות צה"ל
1700 תלמידי כיתות י"א מכל בתי הספר בעיר העומדים לפני קבלת צו ראשון, גדשו את מרכז הקונגרסים בחיפה ונפגשו עם מאות חיילים וקצינים שסיפרו להם על תהליך הגיוס בפניו הם עומדים ועל האפשרויות הפתוחות בפניהם בחיילות השונים.

בין נציגי צה"ל שקיבלו את התלמידים היו: מפקד חיל הים האלוף רם רוטברג, קצין חינוך ונוער ראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, ראש חטיבת תכנון ומנהל כח אדם תא"ל גדי אגמון, מפקדת מערך מג"ן אל"מ יעל הס ומפקד לשכת גיוס חיפה סא"ל דוד תורג'מן.

בביתנים שהוקמו במקום ע"י החיילים הוצגו כלי לחימה המאפיינים את החיילות השונים ונציגי היחידות הסבירו למתגייסים על הדרישות, המיונים ותנאי השירות ביחידות השונות. האירוע התקיים לאחר שמאות מהורי המתגייסים השתתפו ערב קודם במפגש זהה בו ניתנה להורים הזדמנות לחוות את אותה חוויה לקבל מיידע ולהפיג חששות המלווים הורים רבים במהלך תהליך הגיוס של ילדיהם.

ראש העיר יונה יהב, אמר כי ההשתתפות המרשימה של ההורים משקפת את אופייה הייחודי של העיר המובילה בארץ בהתנדבות לכל משימה חברתית. אופייה הייחודי של העיר בא לידי ביטוי בשיעור המתנדבים לשנת שירות, שיעור המתגייסים לצה"ל, שיעור המשרתים ביחידות קרביות בקרב האוכלוסייה החילונית ובקרב הציבור הדתי כמו גם בשיעור ההתנדבות הגבוה לשירות לאומי בקרב תושבי העיר הערבים.

את הכנסים יזמה המחלקה לחינוך חברתי ערכי בעיריית חיפה אילנה טרוק, העומדת בראש וועדת ההיגוי בה חברים: מפקד לשכת גיוס חיפה, מפקד מערך מג"ן, נציגי משרד הביטחון ומשרד החינוך. בשני הכנסים הועלתה ההצגה "טירונות" המספרת את סיפורם של קבוצת נערים ערב גיוסם לצה"ל ועד סוף תקופת הטירונות.


"רוח על הבר": מאות נכחו בהרצאות המרצים למדעי הרוח
מאות מתושבי חיפה יצאו לפאבים בעיר כדי לשמוע את הרצאות "רוח על הבר" – הרצאות של מרצי הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה שהתקיימו באווירה נינוחה ועל כוס משקה.

"רוח על הבר" הינו שיתוף פעולה בין מרכז הצעירים של עיריית חיפה, אוניברסיטת חיפה ועמותת "דרך רוח". במהלך הערב הרצו 12 מרצים של הפקולטה למדעי הרוח ב-12 פאבים ובתי קפה שונים ברחבי העיר אל מול קהל שכלל בעיקר צעירים ומבוגרים שהגיעו על אף מזג האוויר הגשום כדי להאזין להרצאות. בכל המקומות התפוסה הייתה מלאה לחלוטין . הדיון הער שהתפתח בסיומה של כל הרצאה הראה עד כמה תחומי הרוח יוצרים עניין בקרב הקהל.

"מאות הצעירים שהגיעו הערב הראו שוב שיש צמא אדיר לתחומי הידע של מדעי הרוח. אנחנו מקווים שהערב הזה יהפוך למסורת ארוכה ומוצלחת, שתחזק עוד יותר את הקשר שבין אוניברסיטת חיפה ותושבי חיפה וסביבותיה. לאוניברסיטת חיפה תפקיד מרכזי בחיזוק אזור הצפון ואנחנו שמחים לשתף את הידע שלנו עם הציבור", אמר נשיא האוניברסיטה עמוס שפירא, ששמע את הרצאת פרופ' עודד בלבן על הקשר, שבין פוליטיקה ואידיאולוגיה.

בין ההרצאות שהועברו: פרופ' עוז אלמוג, סוציולוג של החברה הישראלית, דיבר ב"בית הבירה" על מאפייני דור ה-Y הישראלי, ב"ג'ק והאפונים" חשף פרופ' שריאל שלו את תעשיית ההיי-טק המשגשגת של תקופת האבן וד"ר עוזי אלידע סיפר ב"מנדרין" על חיי הבוהמה בבתי הקפה של פריז בתחילת המאה ה-20.

"החבירה עם האוניברסיטה ועם העירייה בתחום מדעי הרוח היא שיתוף פעולה ראשון מסוגו להחזרת הרוח לקדמת הבמה, ואנחנו מקווים שתתחיל כאן מסורת ארוכת שנים. בסופו של יום, כל אדם מתמודד עם שאלות מהותיות שלמדעי הרוח יש תשובות עליהן", אמר ליאור פרלמן, מייסד "דרך רוח".


קומפלקס בתי הקולנוע הגדול בצפון יוקם במתחם אצטדיון סמי עופר
קומפלקס בתי הקולנוע הגדול בצפון יוקם בחיפה בשנתיים הקרובות בהשקעה של כ-200 מיליון ₪, כחלק ממתחם מסחרי המוקם ע"י החברה הכלכלית לחיפה באצטדיון סמי עופר במבואות הדרומיים של העיר. מתחם בתי הקולנוע יוקם על כמחצית משטחי הבילוי והמסחר שהיקפם הכולל הינו כ-20,000 מ"ר.

החברה הכלכלית המקימה עבור עיריית חיפה את אצטדיון סמי עופר, שיפתח בשנה הבאה בהשקעה של כ- 450 מיליון ₪, תחכור מהעירייה את הזכויות המסחריות במתחם האצטדיון ותנהל עבור העירייה את האצטדיון לרבות תפעולו ותחזוקתו באמצעות חברת בת חדשה שתוקם לשם כך.

"השקענו מחשבה רבה על מנת שאצטדיון סמי עופר יהיה המתקדם ביותר בארץ" אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב, "אנו מתכננים במתחם מרכז בילוי שוקק שימשוך קהל בכל ימות השנה, שבמרכזו אצטדיון פעיל ותוסס. יש לנו עניין רב למשוך קהלים מגוונים, של נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. מסיבה זו מוקם קומפלקס בתי הקולנוע והבידור במתחם אצטדיון סמי עופר".

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה גל פלג "מרכז הבילוי והפנאי החדש יכלול מתחם בתי קולנוע בשטח של כ- 10,000 מ"ר שיתפרס על שתי קומות ויוקרנו בו סרטים באולמות מתקדמים בהשקעה של עשרות מיליוני ₪ במסכי ענק ובטכנולוגיות דיגיטליות חדישות, לצד מתחם של מסעדות, בתי קפה, פאבים וחנויות אופנה וספורט שישלימו את חווית הבילוי באצטדיון הסמוך. בכוונתנו להקים מתחם מסחרי ייחודי בחיפה שישלב קניות עם בילוי ופנאי ואליו יתווספו אירועי הכדורגל וההופעות באצטדיון. כבר עתה קיימת התעניינות רבה של רשתות בתי הקולנוע המובילות בישראל ועסקים רבים נוספים לגבי השתלבות במתחם".

השבוע, לאחר אישור מועצת העיר, נחתם בלשכת ראש העיר יונה יהב הסכם תפעול האצטדיון והחכרת הזכויות בשטחים המסחריים לחברה הכלכלית לתקופה של 24 שנים. את העיריה ייצגו בטקס החתימה ראש העיר יונה יהב, מנכ"ל העיריה שמואל גנץ, גזבר העיריה ג'קי ואקים, מהנדס העיר אריאל וטרמן והיועץ המשפטי רשף חן. את החברה הכלכלית יצגו מ"מ יו"ר החברה עו"ד אלי קולס, מנכ"ל החברה הכלכלית גל פלג, יו"ר חברת האצטדיון שמשון הראל וחבר הדירקטוריון שלמה גלבוע.


* הדמית אצטדיון סמי עופר וקומפלקס בתי הקולנוע

אות ההצטיינות הגבוה של גרמניה הוענק לראש העיר חיפה יונה יהב
"נשיא הרפובליקה הפדראלית של גרמניה מעניק לך את עיטור הכבוד וההצטיינות הגבוה של גרמניה" כך התבשר ראש העיר חיפה יונה יהב , לפני מספר שבועות ע"י שגריר גרמניה בישראל אנדריאס מיכאליס.

השבוע נערך בירושלים כנס ראשי הערים התאומות גרמניה וישראל. בערב הפתיחה של הכנס שנערך בהשתתפות נשיא המדינה שמעון פרס וראשי ערים מגרמניה וישראל הוענק האות ליונה יהב.

כותב השגריר מיכאליס : כראש העיר של חיפה פעלת רבות לקידום והידוק הקשרים בין גרמניה לישראל. בפעילותך קידמת את קישרי חיפה עם הערים ברמן, דיסלדורף, ארפורט מיינץ ומנהיים. קידמת חילופי אנשי מדע ומחקר, עודדת קישרי תרבות ועוד.

אומר יהב :" עומק היחסים שבין הערים התאומות שבגרמניה לבין חיפה ואת וחשיבותם לתושבי הערים התאומות. הביקור בברלין באתר ההנצחה לשואה, ובאתר ההנצחה לליל הבדולח של האמן הישראלי דני קרוון, מיזם המרצפות שהחל בברלין ו"זלג" לכל ערי גרמניה. מעוררים הערכה להתייחסות הגרמנים לשואה.

בעיר חיפה עצים רבים, חיפה היא העיר הירוקה ביותר בישראל. עץ אחד הוא מיוחד מאוד העץ אותו נטעתי יחד עם נשיא גרמניה פרופ' ד"ר הורסט קהלר , בעת ביקורו בחיפה ובמרכז היהודי ערבי "בית הגפן" בחודש פברואר 2005. עץ זית זה מסמל בעיני את כל הטוב והמועיל ביחסנו עם הערים התאומות בגרמניה, כפי שאת שמן הזית מפיקים מפירות עץ הזית כך יחסינו עם הערים התאומות אותם אנו מטפחים בהתמדה וברצינות".

המפגש המסורתי של בני ה–100 פתח את אירועי הגימלאידה ה–7
המפגש המסורתי של בני ה – 100 פתח את אירועי הגימלאידה ה – 7 בחיפה באירוע שכבר הפך למסורת בעיר ואליו מוזמנים כל בני ה – 100 ויותר המתגוררים בעיר. המפגש החגיגי התקיים ביוזמת שירות הייעוץ לקשיש במוסד לביטוח לאומי והמחלקה לקשיש בעיריית חיפה. 9 קשישים כאשר הצעיר שבהם הוא בן 100 והמבוגר ביותר בן ה – 109 השתתפו באירוע.

דבורה גרובר מנהלת המחלקה לקשיש בעיריית חיפה מסרה כי בחיפה מתגוררים כיום 76 קשישים בני 100 ועד 112. לקראת האירוע ביקרו מתנדבי שירות הייעוץ לקשיש את כל הקשישים שהצטרפו השנה למועדון בני ה – 100 והעניקו להם תעודה הוקרה והזמנה להשתתף בחגיגה.

ראש העיר יונה יהב, איחל בריאות טובה לקשישים ומשפחותיהם אשר רבות מהן מורכבות מ – 4 דורות ואף יותר. ראש העיר אמר כי בעיריית חיפה מייחסים תשומת לב רבה לרווחתם של הקשישים בכלל ושל בני ה – 100 ויותר בפרט. "לנו בחיפה יש כבוד לדור המייסדים" אמר יהב .

למעלה מ – 10,000 גמלאים משתתפים מדי שנה באירועי הגמלאידה שתחילתם במבצע והדרת פני זקן במסגרתו יצאו למעלה מ – 1500 גימלאים ליום של כייף בחמת גדר, והמשכם בעשרות אירועים ופעילויות שיתקיימו ברחבת האודיטוריום ויכללו בין היתר: מופעי בידור ושירה, הרצאות, הרקדות, פעילויות ספורט, תחרויות ברידג', סרטים ועוד. האירועים יתקיימו בעברית, יידיש, ערבית, רוסית ואמהרית.


MSC Maeva האוניה הגדולה ביותר שעגנה אי פעם בנמל חיפה
חודש אחריה, כבר תעגון בנמל הצפוני MSC Chicago, בעלת תכולה של 9,200 מכולות - האונייה הגדולה ביותר שפקדה את נמלי ישראל. בכך ייצא לדרך אחד האירועים המכוננים בענף הספנות הישראלי, שהתבשר לפני חודש כי לאחר שנים של מאמצי שכנוע עקשניים, הסכימה חברת הספנות השנייה בגודלה בעולם להוסיף את נמל חיפה לקו השירות המבוקש שהיא מפעילה בין ניו יורק לשנחאי, Golden Gate, ולהוסיף את נמל חיפה ל-11 הנמלים שהיא כבר פוקדת בשירות זה בשלוש יבשות.

אלא שהבשורה אינה נשמרת רק לגבולות ענף הספנות או חיפה. היא נושאת השלכות מרחיקות לכת על כלל התעשייה הישראלית, ובייחוד זו שמוטה פעילות יבוא וייצוא. זאת, משום ש-98% מסחר החוץ של ישראל עובר דרך נמלי הים שלה.

בענף הספנות נתפשת החלטתה של MSC כסנסציה. MSC מחזיקה במספר האוניות הגדול בעולם (470) ומשנעת מדי שנה 13 מיליון מכולות. היא פוקדת 335 נמלים ברחבי העולם באמצעות 200 קווי שירות, מפעילה 1,600 טרמינלים יבשתיים וימיים ב-125 מדינות ונחשבת בעלת הפעילות הגדולה בנמלי ארה"ב. MSC היא גם ממובילות המעבר לאוניות מכולה ענקיות, ובנתה את אוניית המטען הגדולה בעולם כיום - בנפח 14 אלף TEU (יחידת נפח למכולות), שנקראת על שם בתו של סימקין, דנית.

"ישראל נחשבת כלכלה טובה. יש כאן סחר, אפשר לשרת מכאן את אגן הים התיכון ואת צפון אירופה. הם זיהו שהסוכנות בישראל גדלה כל הזמן ושב-20 השנים האחרונות שילשנו את פעילותנו", אומר סימקין. "הקו החדש ישלים לנו את שני השירותים הישירים שהיו חסרים לנו, מארה"ב ומהמזרח הרחוק. בקווים אלה עוברות חברות הספנות לאט לאט לאוניות גדולות, כשרק הקטנות שבהן - עד 9,200 TEU - מסוגלות לעגון כיום בישראל, וגם זה רק בזכות העמקת השוקע בנמל חיפה".


* צילומים: ורהפטיג - ונציאן

events.doc
נחנך מרכז המחקר הישראלי הראשון לחקר גגות ירוקים אקולוגיים
אוניברסיטת חיפה חנכה את מרכז המחקר הראשון בישראל לחקר גגות ירוקים אקולוגיים, שיתמקד במחקר ופיתוח של גגות ירוקים ללא השקייה, שיפור המגוון הביולוגי באמצעות גגות ירוקים ופיתוח של תיאוריות אקולוגיות ואבולוציוניות. המרכז הוקם הודות לתרומה הנדיבה של ידידי האוניברסיטה בבריטניה.

בשנים האחרונות עולה המודעות של הקמת "גגות ירוקים" – גינון מיוחד על גג המבנה במטרה להגביר את היעילות האנרגטית של הבית והקטנת הפגיעה בסביבה. הצמחייה שעל הגג גורמת לבידוד טוב יותר של הבניין, מה שמקטין את השימוש במזגנים או בתנורים, מסייעת לתהליך הפוטו-סינתזה ברחבי העיר וכמובן מהווה בית גידול אורבאני לבעלי חיים שונים.

כאמור, בארץ לא קיים עדיין מרכז מחקר בתחום זה והמחקרים מהעולם לא מתאימים בהכרח לאקלים והצמחייה הייחודית במזרח התיכון. מרכז המחקר החדש, שבראשו עומד פרופ' ליאון בלאושטיין מהחוג לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית, ייבחן את הנושא בהקשרים הישראלים: האם ניתן להקים באקלים הישראלי גגות ירוקים ללא השקייה מלאכותית, האם הצמחייה הארץ-ישראלית יכולה להיות יעילה למטרת גגות ירוקים והאם גגות ירוקים מגדילים את המגוון הביולוגי של חרקים וצמחים. סוגיות נוספות שייחקרו במרכז הן האפשרות להשקות את הגגות בעזרת "מים אפורים", האם לגובה הבניין שעל גגו מוקם הגג הירוק יש חשיבות לגבי משיכה של חרקים, האם ניקוז הגגות הירוקים לא גורם יותר נזק לסביבה מאשר תועלת ועוד.

בימים אלה כבר הוסב אחד הגגות שבאוניברסיטה למעבדת מחקר ירוקה, בה הוקמו 48 ערוגות שונות זה מזה, כשהמחקר הראשון מתמקד במיני הצמחים המועדפים ובהשפעה של הערוגות השונות על הגעה של חרקים וציפורים. אנשי המרכז כבר החלו לחפש גגות נוספים מתאימים ברחבי האוניברסיטה ויחד עם אנשי הבינוי הם מבטיחים להפוך את הקמפוס כולו לירוק הרבה יותר.

רשות נחל הקישון ערכה כנס בנושא הנגשת בעלי מוגבלויות לפארק
רשות נחל הקישון ערכה כנס לציבור הרחב בנושא פארק הקישון ושימושיו לציבור בעלי מוגבלויות והצרכים המיוחדים. הכנס נערך בשיתוף אשכול ארגוני הצרכים המיוחדים בהובלת המועצה להתנדבות חיפה (ע"ר). המקיים פעילות רחבה בקרב הארגונים מזה שלוש שנים לצורך קידום הנגשת מוסדות, מבני ציבור ופארקים לבעלי המוגבלויות בחיפה וסביבתה.

הכנס בו לקחו חלק נציגי ארגונים ועמותות במטרופולין החיפאי, עמותות כגון אלו"ט, אלווין, נגישות ישראל, בית קסלר, אילן, אנוש, כיוונים, קשר, האגודה למען העיוור, קטב, מגדל אור, נציגי עריית חיפה, מתכננים ומומחי נגישות, נע סביב שני צירים מרכזיים. האחד, הנגשת פארק מורד נחל קישון לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, במסגרת זו הוצגה התכנית הרעיונית לפארק ע"י המשרד המתכנן "יעד אדריכלים", כאשר הציר השני התמקד בתכנית החינוכית- סביבתית והוצג ע"י החברה להגנת הטבע, קהילת חיפה, לאחר הצגת הנושאים התקבצו הארגונים לשולחנות עגולים, לצורך חשיבה והטמעת הצרכים החשובים לכל ארגון וארגון במסגרת התוכניות.

לדברי שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון: "מדובר בכנס שיתוף ציבור ראשון מסוגו לצורך הטמעת הצרכים המיוחדים במסגרת תכנון פארק מורד נחל קישון. אנו דוגלים בערכים שהטבע ומשאביו שייכים לציבור והרשות דואגת להנגיש את הפארקים לקהילות הסובבות את הנחל. שיתופי הפעולה במרחב מניבים פרי ויוצרים הזדמנות שווה לכל שכבות האוכלוסייה".

ברשות נחל הקישון ציינו כי במטרה להרחיב את הפעילויות לקהלים נוספים, מסקנות הכנס יורכבו לתוכנית ייחודית, אשר תאפשר הנגשת הפארקים לאורך הקישון לבעלי מוגבלויות בהיבט התכנוני והאטרקטיבי.

לדברי שרונה שנהר, מנהלת המועצה להתנדבות חיפה ורכזת האשכול: "האשכול פועל בשיתוף פעולה הדוק עם רשות נחל הקישון ואנו מברכים על כנס שיתוף הציבור. ההבנה כי ארגונים ומוסדות ציבוריים צריכים להשמיע את קולם של בעלי המוגבלויות היא חיונית ועל כן אנו מתכוונים להרחיב את שיתוף הפעולה מתוך הכוונה ליישם את מסקנות הכנס".

http://www.haifa.muni.il
יוקם מקבץ של 200 יחידות דיור לעולים חדשים בחיפה
לאחר מאמץ מתמשך של יותר משנתיים, הודיע משרד הקליטה כי חיפה נבחרה לתקצוב בניית 200 יחידות דיור, במקבץ שיוקם על קרקע עירונית ברחוב חטיבת כרמלי.

ראש העיר יונה יהב, הודה לסגנית ראש העיר יוליה שטריים, האחראית על תיק קליטת עלייה בעיריית חיפה, על פעולתה לקידום פרויקט בנייה חשוב זה מול המשרד לקליטת עלייה.

יוליה שטריים הודתה לשרת הקליטה בראשותה של השרה סופה לנדוור, שבחרה בחיפה ואישרה להוציא לפעול את הפרויקט שיעניק תוך שנה וחצי בית חם ל – 200 משפחות מבוגרות. כמו כן ציינה שטריים את היענותו של ראש העיר יונה יהב, לפרויקט והנחיתו על הקצאת הקרקע.

הפרויקט החדש מצטרף ל– 9 מקבצי דיור נבנו בחיפה עבור עולים חדשים. חיפה אומרת שטריים, היא העיר שקלטה את מספר העולים הגדול בארץ כ – 78 אלף עולים וממשיכה לקלוט עולים מכל רחבי העולם.

יוליה שטריים, ציינה כי הפרויקט יבוצע באמצעות חברת "שקמונה" שצברה ניסיון בפרויקטים מסוג זה והקימה בעיר מקצבי דיור ומעונות סטודנטים רבים.

עם תחילת עליית מחירי הדירות בחיפה, הנחה ראש העיר יונה יהב, על הקמת וועדה מיוחדת בראשות מהנדס העיר אריאל ווטרמן, לגיבוש דרכי פעולה ליצירת מלאי משמעותי של דירות זולות עבור בני הגילאים השונים בחיפה. הוועדה הצביעה על אזורים בהם ניתן לשלב דירות בגדלים שונים ועלויות שונות בכל שכונות העיר. במקביל פעל מינהל ההנדסה על פי המלצות הוועדה לחידוש מתחמים בעלי ערכים אורבניים גבוהים. חידוש המתחמים נעשה תוך מתן אפשרות לשילוב מגורים ושימושים מעורבים.

"סופר נני" תייעץ להורים בחיפה
במסגרת פרויקט "הורים במרכז" של שותפות חיפה בוסטון, תערך בחיפה בתאריך 22.11.12 הרצאת מיכל דליות ("סופר נני", דליות תרצה להורים בנושא : "הורות בעידן המודרני ". ההרצאה הינה חלק מסדרת ההרצאות של הפרוייקט להורים המבקשים למצוא ייעוץ והכוונה בנושא הורות בגיל הרך.

הרצאת מיכל דליות תעסוק בצרכים הפסיכולוגיים הראשונים של הילד ומהי אחריות ההורה לקיימם? כיצד משקמים את הסמכות ההורית ומחזירים שליטה לחיי הבוגרים במשפחה? ועל הבנת השינויים העוברים על החברה על מעמד ההורה והילד והשפעתם על חינוך הילדים. ההרצאה דינמית ומתובלת בהרבה הומור ובשיתוף הקהל.

תוכנית "הורים במרכז" של שותפות חיפה- בוסטון, הינה תוכנית חדשנית וראשונה בארץ, המתמקדת בהורים וממקמת את ההורים במרכז. מטרת התוכנית לתת להורים לילדים בגיל הרך: הדרכה, ייעוץ, מידע כלים ומיומנויות הוריות , מתוך ההבנה על בסיס מחקרים , שעבודה עם הורים, בשלב מוקדם ככל האפשר תמנע סיכון ילדים ותפחית את מס הנערים/ילדים בסיכון. עד כה ההתייחסות והטיפול בתוכניות השונות הקיימות בארץ התמקדו בילדים ולא בהורים. חדשנות נוספת הינה התייחסות להורים ברצף כבר משלב ההריון- ההכנה להורות!! שכונת הפיילוט בחיפה נבחרה להיות קרית אליעזר- בת גלים. ההרצאה תתקיים ב – 22/11/12 בשעה 20:00 בבי"ס רעות שבשכונת קרית אליעזר.

    
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"