לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את העירונט כראוי

לוגו עירונט
חיפה - העיר והנמל שחוברו להם יחדיו
 

תוכן עניינים 05.07.2012

רה"ע יהב: אישור התוכנית הוא ארוע מכונן והיסטורי לחיפה
המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה ביום ה-7.3.12 את תכנית חזית הים העירונית לנמל חיפה, המשלבת בין נמל בינלאומי לסחורות ולהגעת תיירים לאזור תיירותי הכולל: טיילת, בתי קפה ומוסדות ציבור.

במסגרת זו יהפוך חלקו המערבי של הנמל [מול שדרות בן גוריון] לנמל נוסעים בלבד. לצדו יפותח מרכז בילוי תוסס שיכלול בתי קפה, מסעדות, מסחר ומגורים. עיריית חיפה מבקשת כי בהמשך, בחלקו המזרחי יוקם "נמל המפרץ" מסוף מכולות חדש בהשקעה ראשונית של כ - 4 מיליארד ₪.

בליבת התוכנית, השאיפה להפוך את העיר למוקד כלכלי שיקרין על הפעילות העסקית, התרבותית והתיירותית של מטרופולין חיפה. התוכנית אשר הוכנה ביוזמת עיריית חיפה, תעבור עתה להערות הועדות המחוזיות והשגות הציבור.

תכנית זו הינה תכנית מתאר ארצית הכוללת הוראות של תכנית מפורטת, שהוכנה עפ"י החלטת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, במטרה לממש את הקמת חזית הים העירונית בחיפה ופתיחתה לציבור בחלקו המערבי של נמל חיפה. תכנית זו באה לפרט ולעדכן את תמ"א 13/ 3 – תכנית מתאר ארצית חלקית לחופים, חוף הים התיכון, חופי חיפה וטירת הכרמל, שקבעה כי הנמל המערבי ישמש כחזית ים עירונית וכי פיתוחה ייעשה בשלבים ובאמצעות שימוש מרבי בתשתית הקיימת.

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אישור התכנית על ידי הוועדה הארצית, היא ארוע מכונן והיסטורי עבור העיר חיפה והיא משקפת את פרי היוזמה והמאמץ המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את חזית הים העירונית, לחבר אזורים מוזנחים ועזובים אל המרקם העירוני המתחדש של העיר וזאת היא בשורה גדולה".

תמונת הדמייה: עמי שנער, אמיר מן אדריכלים


ההופעה מעולה והבירה זרמה...!!! 1500 צופים נלהבים אינם טועים
הפרויקט המוזיקלי J.Views הגיע להופעת רחוב בעיר התחתית והוציא את כ – 1.500 צעירים משלוותם ברחוב נתנזון בעיר התחתית, בשעות אחר הצהריים של יום שישי . קבלת שבת ברוח החיפאית. המופע הייחודי היווה את "יריית הפתיחה" לקראת אירועי הקיץ במרכזם "קלבתשבת" בקמפוס הנמל ו...השבוע האמן המוערך יזהר אשדות. בהמשך, עיר הנוער ועיר הבירה, גמר כוכב נולד ואטרקציות נוספות...... זה יהיה קיץ לוהט !!!!


עיריית חיפה החלה במבצע פריצת "שבילי אש" בכרמל
במסגרת הפקת הלקחים שנערכה בעיריית חיפה מייד לאחר סיום השריפה בכרמל , הוחלט על יצירת "שבילי אש" אשר יהוו חייץ בין החורש הצפוף של יערות הכרמל לבין בתי מגורים הסמוכים לו במיוחד בשכונות הכרמל אשר יהוו גם מעבר נוח לרכבי כיבוי בשעת חירום , במידה ותתרחש שוב [חו"ח] שריפת יער בכרמל.

לאור זאת הוחלט על עריכת ניסוי בבניית "שביל אש" בחורש הצפוף הקצה רחוב קוסטה ריקה בשכונת דניה. הבחירה באתר זה נבעה ממספר סיבות בהן , חורש צפוף במיוחד הסמוך לבתי מגורים ללא חציצה , מבנה טופוגרפי מסובך וקשה המחייב מיומנות ומקצועיות של מפעילי הציוד הכבד.

לאחר היערכות בת מספר ימים ועבודה מאומצת נפרצה דרך חדשה באורך של 250 מטר וברוחב של 10 מטר. כמו כן יבוצע במקום דילול עצים ו"הרמת נוף" [בלשון היערנים ] כלומר גיזום הענפים התחתונים בכל עץ , זאת כדי להקטין את האפשרות למעבר אש מעץ לעץ בזמן שריפה.

הפרויקט מבוצע באחריות המחלקה לגנים ונוף בראשות האגרונום סוהל עבאס איתרה כ – 100 אתרים בהם יש לבצע "שבילי אש" בשטח כולל של 360 דונם בעלות כוללת של מיליון ₪.


כ- 35 מיליון ₪ יושקעו בהשלמת מחלף אלנבי וחיבור לשכונת בת גלים
עיריית חיפה ומשרד התחבורה, באמצעות חברת יפה נוף, החלו בביצוע פרויקט השלמת מחלף אלנבי, המחבר בין שד' ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה, עם רח' אלנבי ועם שכונת בת גלים, בעלות של כ-35 מיליון ש"ח. השלמת הבנייה של מחלף אלנבי, שתמשך כשנה וחצי, תהווה חיבור חיוני נוסף לשכונת בת גלים.

"מחלף אלנבי נחשב לפרויקט תחבורתי חשוב וחיוני לחיפה. מטרתו לייצר כניסה ויציאה נוספת על האחת הקיימת בלבד לשכונת בת-גלים ולמקומות אסטרטגיים בחיפה כגון המרכז הרפואי רמב"ם, הנמל ובסיסי הצבא הנמצאים בבת-גלים" אומר יונה יהב, ראש העיר חיפה.

התוכנית שאושרה ע"י הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף) והמשרד להגנת הסביבה היא גרסה המתחשבת בתוואי הקרקע, בנוף המקומי המשתלב עם הים בחוף הים ובתושבים. העבודות בפרויקט כוללות בניית גשר, הכנה למועדון השייט, החלפת מערכות תאורה וחשמל, צנרת ניקוז, קווי מים ומובל ביוב ראשי ברח' יוברט המפרי בבת גלים.

מבני הציבור והשירותים הכוללות מבנה בגודל של כ-1,000 מ"ר המיועד לשמש כמועדון גולשים אושרו להקמה כחלק מהמחלף מיועדים לשימוש הציבור והגולשים. במחלף וברמפת העליה והירידה ממנו יהיה נתיב אחד לכל כיוון והוא ישמש לכניסה ויציאה משכונת בת-גלים. התנועה הנכנסת לבת-גלים תרד מהמחלף ישירות לרח' העליה השנייה. יחול איסור על משאיות כבדות להשתמש במחלף החדש.

עבודות הפיתוח הסביבתי בפרויקט מהוות חלק מרצף טיילות ושבילי אופניים המתחילים בשכונת בת גלים וממשיכים דרומה דרך פארק שקמונה, פארק הכט, חוף הכרמל, חוף דדו.


בעיר התחתית מוצגת תערוכת בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה
העיר התחתית הפכה לאחרונה לאתר תערוכות צילום ועיצוב. תערוכות של צילומי ענק מוצגות ברחובות המתחמים המרכזיים בעיר התחתית ומושכות אליהן אלפי צופים. תערוכה ייחודית שעלתה בערב יום העצמאות : "64 – כל שנה תמונה" שהציגה בצילומי ענק צילומים נבחרים משנות המדינה מיום הקמתה ולפניה הייתה תערוכת הצלם זיו קורן שהציג את צילומי המחאה החברתית.

בימים אלה מוצגת תערוכת חוצות של בוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה ובה מבחר מרשים של עבודות, המציגות את ההישגים והרבגונית בתחומי העניין והעשייה של בוגרים מכל המחלקות. התערוכה נוגעת בנושאים המחייבים את הצופה למחשבה, ומאפשרת מפגש עם עבודות של יוצרים צעירים המפנים מבט רענן ומסקרן על סוגיות במרחב הציבורי.

המחלקה לעיצוב גרפי – תקשורת חזותית מציגה מבחר עבודות המאופיינות ב 'אני' ובאישי ולצידן כאלה העוסקות בעניינים חברתיים, הומניטאריים ופוליטיים וכאילו סורקות את החברה הישראלית לגווניה ומעמידות אותה אל מול המראה. המחלקה לצילום מציגה גוף עבודות מתריסות, נוקטות עמדה אשר אינן מאפשרות, לצופה הסביר, לחלוף על פניהן בשוויון מבט ונפש.

המחלקה לארכיטקטורה מציגה פרויקטים אשר מדגימים את העיקרון המנחה בעבודה בסטודיו: יחסי גומלין בין פרויקט אדריכלי והקשרו העירוני, הסביבתי והתרבותי. המחלקה לעיצוב אופנה מציגה מדגם מייצג של קולקציית הגמר המבטאות שלל מקורות השראה אישיים ואוניברסאליים.


כל עבודות הבוגרים לשנת 2012 יוצגו בתערוכת הבוגרים השנתית בבניין המרכז האקדמי ויצו חיפה בין התאריכים 23.7.12–4.8.12.

events.doc
זמן ה"חופש הגדול" הגיע : 47,821 תלמידים סיימו את לימודיהם
18,704 תלמידים ב –55 בתי ספר על יסודיים סיימו לפני כשבועיים את לימודיהם. אליהם הצטרפו בשבוע שעבר 8,234 ילדים מ– 208 גני ילדים, ו- 20,883 תלמידים מ– 72 בתי ספר יסודיים. בהשקעה חסרת תקדים של 230 מיליון ₪ הסתיימה בשבוע שעבר שנת הלימודים בחיפה. נתונים אלה משקפים את המשך המדיניות עליה הכריז יונה יהב, עם היבחרו לתפקיד ראש העיר ואשר במסגרתה מגדילה העירייה מדי שנה את חלקה בתקציב החינוך. בעוד שלפני 10 שנים מימנה העירייה כ – 40% מתקציב החינוך הרי שכיום התהפך המצב והעירייה מממנת 60% מתקציב החינוך הכולל.

השקעות העירייה באות לביטוי בשיפוץ ושדרוג מבני מוסדות החינוך בעלות שהסתכמה השנה בכ – 35 מיליון ₪ ובפרויקטים פדגוגיים ייחודיים שנועדו לצד מדיניות בלתי מתפשרת של אי הנשרה ועידוד הצטיינות בעיקר בתחומי המדע והטכנולוגיה.

השנה הורחב פרויקט "מקפצה לחיים" במסגרתו מאותרים ומטופלים ילדים בעלי לקויות ופערים התפתחותיים בגני הילדים. זאת מתוך הכרה כי לאיתור וטיפול בשלבים מוקדמים השפעה דרמטית על עתיד הילדים וסיכויי הצלחתם בבתי הספר ובמוסדות להשכלה גבוהה.

בחטיבות הביניים ובתי הספר העל יסודיים מובילה העירייה תכניות הצטיינות בתחומי המדעים והמתמטיקה בעזר מודל ייחודי אותו הוביל מנכ"ל העירייה, ועל ביצועו ממונה מערכת החינוך- המחלקה להעצמה חינוכית. עידוד מצוינות בתחום מדעי הרוח- לצד השאיפה למצוינות במדעים ובמקצועות הליבה פעלה מערכת החינוך העירונית להעמקת התשתית האינטלקטואלית והתרבותית בקרב תלמידי התיכון.


* הצילום להמחשה בלבד

עידו מינקובסקי החל בתפקידו כדובר עיריית חיפה
עידו מינקובסקי שנבחר ומונה לדובר עיריית חיפה החדש החל את תפקידו בתחילת השבוע. בעברו היה מינקובסקי יועץ התקשורת של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. עידו מינקובסקי יהיה אחראי על מערכת הדוברות, ההסברה ויחסי הציבור של העיר; אחראי להסברת וייצוג מדיניות הרשות המקומית כלפי גורמים חיצוניים וכלפי אמצעי התקשורת.

מינקובסקי, נבחר ע"י ועדת המכרזים ובחירתה אושרה ע"י מועצת העיר פה אחד. עידו מינקובסקי יעבוד לצידו של צחי טרנו שבנוסף לתפקידו כראש אגף דוברות הסברה ופרסום מונה גם לראש מנהלת העיר התחתית. עידו מינקובסקי: דובר העירייה הנכנס: "אני מודה לראש העיר מר יונה יהב ולמנכ"ל העירייה שמואל גנץ על האמון הרב. אני שמח לחזור הביתה לחיפה . אני נכנס לנעליים גדולות ואני מתכוון לרוץ איתן מרתון".

עידו מינקובסקי פרש לאחרונה משותפות משרד האסטרטגיה PM-PR. המשרד מייצג לקוחות עסקיים כגון קבוצת מרחב - אמפל של איש העסקים יוסי מימן, קבוצת טמרס של איש העסקים היהודי בריטי - פויו זבלודוביץ, קבוצת ACC בבעלות איש העסקים חיים ליבוביץ ולקוחות ממשלתיים בהם: משרד הביטחון, המשרד לביטחון פנים, עיריית בני ברק, מנהל מקרקעי ישראל ועמותות כגון: הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל, ארגון העל להבאת צעירים יהודים "לפיד" וארגון המתנדבים איחוד הצלה.

בשירותו הצבאי שימש כקצין בחטיבת דובר צה"ל והשתתף באופן פעיל בדברור תכנית ההתנתקות, מלחמת לבנון השנייה וכן במבצע עופרת יצוקה בו שימש כדובר אוגדת עזה בחירום.

במוזיאון הימי חגגו בחירת קפריסין לנשיאות האיחוד האירופי
לרגל קבלת הנשיאות של האיחוד האירופי על ידי האי השכן קפריסין נערך אירוע חגיגי במוזיאון הימי הלאומי.

באירוע השתתפו יו"ר מועצת המנהלים מר יעקב שחם, מר דימיטריס האדזיארגירו שגריר קפריסין בישראל, שגריר יוון kyriakoj loukakis , עו"ד אליעזר קולס, חבר מועצת העיר ויור הוועדה לקשרי חוץ בעיריית חיפה, נסים טל מנכל מוזיאוני חיפה, משה מנו נשיא מנו ספנות, עו'ד יונתן פרידלנד, אביבה, דוד וגיל דנקנר, אבשלום זמר אוצר ראשי המוזיאון הימי, המשנה לשגריר קפריסין מיכאל מרווס, בכירי צים, רבי חובלים בפועל ובדימוס ודוד בן בעש"ט, מפקד חיל הים לשעבר.

סער נודל סיפר על מרכזיותה של קפריסין בעת העתיקה , מקור חומרי גלם, נחושת ויין , על התפתחות תעשייה של קרמיקה ייחודית ואיכותית שהפכה למוצר מותרות מבוקש ברחבי הלבנט ועל העובדה שנמצאו כלים קפריסאים רבים בחפירות בצפון ארץ ישראל. לאורחים נערכו הדרכות בתערוכה " כלי חרס מקפריסין בעת העתיקה"

יו"ר מועצת המנהלים, מר יעקב שחם אמר, כי לקפריסין יש הסכמי סחר עם מדינות רבות באירופה וקשר עמוק והיסטורי עם ישראל וציין את העזרה ואותו הגישו תושבי קפריסין למעפילים שגורשו ע"י הבריטים למחנות המעצר בקפריסין. עד היום משמשת קפריסין כיעד תיירותי אטרקטיבי לישראלים רבים .

השגריר הקפריסאי הודה למברכים והביע תקוותו להידוק הקשרים בין קפריסין וישראל גם בשטחי תרבות ואומנות בנוסף לכלכלה ועסקים.

http://www.haifa.muni.il
תלמידי ביה"ס הריאלי "המציאו מחדש" את הכסא ....!
חברת "חץ" מביה"ס הריאלי העברי בחיפה סניף מדע, טבע וסביבה במרכז הכרמל זכתה במקום השני בתחרות הגמר הארצית של משתתפי התכנית "עושים עסקים" המופעלת ע"י ארגון יזמים צעירים ישראל מיסודו של לאומי. באירוע נטלו חלק 10 קבוצות מצטיינות מתוך כ-200 אשר פעלו בכל הארץ והוא נערך בבית מני-לאומי ת"א.

חברי חץ התנסו בתהליך עסקי מלא של הקמת חברה עסקית כאשר הקו המנחה היה אחריות לחברה ולסביבה. בין השאר צבעו פחי מחזור בבית הספר, שיעשעו ילדים בבית חולים ועוד. המוצר אשר פיתחו הינו Chairy – כסא מתקפל ונייד המשווק במגוון עיצובים ומורכב בעיקר מחומרים קיימים – קורות עץ הנחשבות כפסולת תעשייתית ופנימיות משומשות של אופניים. הייצור עצמו בוצע ע"י היזמים הצעירים ובשיתוף תלמידי בית ספר גיל (חינוך מיוחד). גם הדוכן המרהיב שעיצבו הוקם בעיקר מחומרים קיימים, המחיש את תהליך הייצור וכלל עמדת התנסות בהרכבת כסא. ברכות לחברי הקבוצה, למורה אורי חץ וליועץ העסקי מנחם גילור.

יצוין כי עיריית חיפה תומכת בפעילות היזמים הצעירים באזור לצד גופים, מוסדות ורשויות.

    
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"