לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את העירונט כראוי

לוגו עירונט
"אל אל ישראל"
 

תוכן עניינים 07.06.2012

בחיפה שבוע הספר OUT חודש הקריאה IN !!!
אירועי חודש הקריאה יתקיימו בחיפה במתכונת חדשה ואשר במרכזם יתקיים בגן הכט שברחבת האודיטוריום "יריד החלפת ספרים" במסגרתו יוזמן הציבור הרחב להחליף ספרים חינם.

במסגרת היריד שיתקיים בתאריכים 17-21 ליוני 2012 בין השעות 16:00-20:00 – תוקם "עמדת החלפת ספרים" בה ימוינו הספרים כאשר חלקם יוצעו להחלפה בדוכני היריד והאחרים יועברו לספריות העירוניות ולספריות בתי הספר וגני הילדים.

תמורת כל ספר יחולק שובר שיאפשר לבעליו לקבל ספר בדוכנים השונים. בנוסף יזכה כל מחליף ספרים בשובר נוסף לקבלת ספר חדש מתנת המחלקה לספריות של עיריית חיפה. במקביל יתקיימו לאורך שעות פעילות היריד שורה ארוכה של פעילויות לילדים ומשפחותיהם אשר יכללו בין היתר: הקרנת סרטי ילדים בסינמטק, סדנאות יצירה "בעקבות סיפורים", פינת ליטוף של גן החיות הלימודי ושעות סיפור לילדים.

במהלך כל החודש יערכו שעות סיפור בספריות העירוניות, מפגשים עם סופרים, דיונים בנושא, הרצאות וקריאת ספרים.

מוזיאוני חיפה ירכיבו במהלך החודש את "קיר הסיפורים" הספר הגדול ביותר של ילדי חיפה. "קיר הסיפורים" יורכב מסיפורים וציורים של הילדים ויוצג למבקרי האירוע. הכניסה לכל האירועים לרבות הסרטים וההצגות תהיה בעלות סמלית של 10 ₪ לאדם.

בין הפעילויות, יום ההתרמה הרשמי של ילדי ווראייטי במסגרתם יוזמן הציבור לרכוש כרטיסי ברכה של ארגון ווראייטי - כרטיסי הברכה יוכלו לשמש כהקדשה אישית בתוספת לספר שיעניקו המחליפים כמתנה למכריהם.

כל אלה נועדו לעודד את הציבור להשתתפות אקטיבית באירועי חודש הקריאה, להעלות את המודעות לשמירה על איכות הסביבה ולהפגיש את הציבור הרחב באופן בלתי אמצעי עם הספריות העירוניות ובדרך זו לעודד החלפה וקריאת ספרים.

הנה זה בא...יורו הסופרים בכדורגל 2012
בשבוע הבא יתקיים אירוע שרבים באירופה מצפים לו. אין הכוונה ל"יורו 2012 " בו יצפו מיליונים בכל רחבי העולם , אלא, בטורניר בינלאומי בכדורגל לסופרים - "יורו הסופרים", בהשתתפות נבחרות ישראל, איטליה וגרמניה.

הטורניר ייערך בחיפה, שהיא בעלת מסורת ספורטיבית בכלל וכדורגל בפרט, בתאריכים 9-13 ביוני, ימי שבוע הספר העברי ואליפות אירופה לנבחרת בכדורגל - היורו. הנבחרות יתארחו ביחד בעיר התחתית העוברת תהליך שיקום, יצפו ביחד במשחקי היורו "האמיתיים", יקראו מיצירותיהם וינהלו דיון תרבותי מעל במת פאנל סופרים, פאנל סופרים מיוחד בהשתתפות רן בן שמעון ובהנחיית הדס סיני מחדשות ערוץ 10.

הקבוצות יתמודדו על הזכות להניף את הגביע. המשחקים ייערכו בשיטת בית משולש, ישראל נגד גרמניה (10.6), גרמניה נגד איטליה (11.6) והמשחק הנועל את הטורניר ישראל נגד איטליה (12.6).

משחקי הסופרים נפוצים כבר יותר מעשור ברחבי אירופה, כל משחק הוא יותר מ"סתם" משחק כדורגל, מתווסף לו אירוע ספרותי שבו הסופרים וציבור אנשי המקום המארח נחשפים לספרות ותרבות שונים מאשר בארצם. הנבחרות הבולטות הן: גרמניה, אנגליה, איטליה, הונגריה, סקוטלנד, שבדיה, נורבגיה, טורקיה וישראל.


לנבחרת הסופרים הלאומית של ישראל יש מסורת של ניצחונות וזכיה כמו בטורניר הסופרים הקודם שנערך בארץ בשנת 2009. נבחרת ישראל, הביתית, הכניעה את נבחרת הסופרים של אנגליה בתוצאה 2:3 משערים של ניר ברעם ואודי שרבני (צמד), וניצחה את גרמניה 2:4 משערים של ניר ברעם ושלושער של רועי שני.

משתתפי הטורניר הקודם אסף גברון הקפטן, אודי שרבני, ליאור גרטי, אורי קרמן, יהלי סובול, מורדי אלון ורועי שני עדיין משתפים פעולה בנבחרת. כל אלו יובילו יחד עם סופרים רבים אחרים את הנבחרת לאתגר ניצחון בטורניר חיפה הבינלאומי.

* צילומי ארכיון

מרכז הטניס חוגג 30 שנות עשייה ומצויינות
עשרות אנשי עסקים מחיפה והצפון, טניסאי עבר והווה ונציגי הקהילה היהודית בשיקגו, השתתפו בערב התרמה למען ילדים ונוער ממשפחות בסיכון , במרכז לטניס בישראל - חיפה. באירוע יציין המרכז 30 שנות עשייה למען ילדי חיפה, בהשתתפות ראש העיר חיפה, יונה יהב.

במהלך האירוע התקיים מופע ראווה של ילדי המרכז, שיציגו את כישוריהם בטניס, בהם יוצאי קהילת אתיופיה, ילדים בעלי צרכים ייחודיים וילדים מהנבחרת התחרותית הרואים במרכז את ביתם השני וישתפו את האורחים בחוויותיהם האישיות. באירוע השתתפו גם שחקני נבחרת הדייויס והפדרציה של ישראל בעבר ובהווה.

המרכז לטניס בישראל - חיפה נוסד בשנת 1982 ומשרת כיום מעל ל-2,000 ילדים ומבוגרים. המרכז מפעיל תכניות טניס, בריאות וכושר גופני בשיתוף עם עיריית חיפה, אקים (למען ילדים ומבוגרים בעלי צרכים ייחודיים), בית הלוחם (למען נכי צה"ל), בתי ספר וגנים מקומיים. המרכז מארח בשיתוף עם עיריית חיפה, תחרויות טניס בינלאומיות, מפיק אירועי הפנינג לילדי העיר ומקיים מחנות טניס הפתוחים לקהל הרחב בחגים ובחופשות הקיץ.

בין בוגריו אלופי ישראל רבים שייצגו לאורך השנים את המדינה בגביע דייויס ובתחרויות ברחבי העולם: יוני ארליך, נועם אוקון, ליאור מור, שירי בורשטיין, הילה רוזן, אוהד ויינברג, דקל ולצר, לימור זלץ, חלי ברגיל ותומר דנק.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה: " ב-30 השנים האחרונות, מאז הקמת המרכז, גדלו בחיפה אלופים רבים שייצגו את ישראל ברחבי העולם. החלום שלי הוא, שכל ילד שירצה יוכל לשחק טניס ולחוות את החינוך והמצוינות דרך הטניס".


* צילומי ארכיון

"אינטל מאמינה כי חינוך, חדשנות ויזמות - המפתח לצמיחה"
חברת אינטל חנכה את רשת האינטרנט האלחוטית שהקימה, כתרומה לבית הספר התיכון עירוני ה' בחיפה. זהו בית הספר התיכון הראשון בחיפה, הזוכה לתרומה של חברת אינטל העולמית לרישות בית הספר ברשת אינטרנט אלחוטית. פרוייקט נוסף של החברה הוא תיכון קריית חיים, שיושק בקרוב. ר' העיר חיפה, יונה יהב, גייס את חברת אינטל לפני כשנה וחצי בעקבות פגישה שהתקיימה בינו לבין ראשי החברה בפאלו אלטו לתרומה לפרוייקט.

ר' העיר יונה יהב אמר כי: "אנו גאים שחברת אינטל ומרכז הפיתוח הגדול שלה נמצאים בחיפה. הרבה המצאות גדולות יצאו מחיפה ואנו רוצים להודות לחברה על תרומתה, לברך על מעורבותה ומקווים למעורבות גדולה אף יותר בעיר חיפה".

ערן דובובי, ראש מערכת החינוך בחיפה ציין כי המערכת אינה מחליפה מורים, אלא משמשת ככלי השבחה. "מחקרים מראים כי האינטרנט הוא כלי המפחית אלימות בקרב בני נוער, ואני בטוח שנראה את תוצאות המערכת כבר בשנה הבאה", הוסיף דובובי. קובי ברוש מנכ"ל הקרן לחיפה הודה לאינטל ואמר כי העתיד טמון בטכנולוגיה המתקדמת ובילדים, הם אלו שייקחו לידיהם את ההגה בעשור הבא ועדיף שייקחו אותו עם כלים מתאימים

גדי זינגר, מנהל מרכזי הפיתוח של אינטל שהסיר את הלוט אמר כי : "העתיד שייך לאנשים עם יצירתיות ויכולת טכנולוגית לראות קדימה, ובחיפה יש הרבה אנשים כאלה וכמובן לאנשים עם יידע. כדאי להשקיע בידע ברמה האישית וכמובן גם ברמה הלאומית, ולרוץ קדימה. אינטל מאמינה כי חינוך, חדשנות ויזמות הם המפתח לצמיחה כלכלית ולשיפור חברתי, וכחלק מהאחריות התאגידית שלה היא נטלה חלק בפרויקט".

events.doc
יש בעיר מסיבהההה - "Born in Sixty Two"
יש בעיר מסיבה! לא עוד כנס מחזור, לא עוד מפגש נוסטלגי. זו הולכת להיות החגיגה הכי שמחה בעיר. בוגרי מחזור 1980 מבתי ספר תיכוניים ברחבי חיפה, יליד 1962, חוגגים יום הולדת 50, תחת הסיסמא "Born in Sixty Two"

האירוע ייערך ב-19 ביולי בפאלמר בקמפוס הנמל. עד כה הבטיחו את השתתפותם מאות בוגרים, לרבות כאלה שיגיעו במיוחד עבור האירוע מחו"ל.

המסיבה תכלול, כמובן, התכנסות, היכרות מחודשת וחידוש קשרים ישנים, שיר היובל, בהפקת בוגרת המחזור, הכוריאוגרפית אפי אשכנזי, סרט של בוגר נוסף, מודי בר און, על כל המתרחש מאז סיום בית הספר ועד היום, ומסיבה עליזה ושמחה לתוך הלילה, והבוקר שאחרי

פרטים והרשמה באתר הפייסבוק http://www.facebook.com/bornin.sixtytwo*צילומי ארכיון פרטיים של בוגרי המחזור

פרס רה"ע למצויינות הוענק לאיגור קובלוב – לגזור ולשמור!
תלמיד י"ב בבית הספר "אליאנס" זכה בפרס ראש העיר על הישגיו בלימודים. התלמיד, איגור קורלוב לוקה בשיתוק מוחין, מה שלא מנע ממנו להצטיין בלימודים ולשמש דוגמה לנערים אחרים במצבו ולמערכת החינוך כולה. השמים הם הגבול ומסתבר שאכן, אין דבר העומד בפני הרצון.

את הפרס קיבל איגור על הישגיו בלימודים, יכולת ההתמדה שהפגין לאורך השנים, המוטיבציה העצומה שגילה והשתלבותו בחברת התלמידים בבית הספר. איגור, דמות אהודה ומקובלת על חבריו וחברותיו לספסל הלימודים. איגור, שבחר ללמוד מקצועות מוגברים בכלכלה ומנהל העסקים, מתמטיקה – 4 יח"ל, . "כל כך התרגשתי", הוא סיפר לאחר שקיבל את הפרס מידי ראש העיר, יונה יהב "כל חיי עברו לנגד עיני. הייתי בעננים. ממש". אחיו של איגור, שישב באולם, התקשה להסתיר את דמעותיו כמו רבים בקהל.

זו השנה השישית של איגור בבית הספר "אליאנס". מוריו ומורותיו לאורך השנים מעידים על העניין והנחישות שהוא מגלה, תוך שהוא מתגבר על המגבלות הפיסיות שלו. איגור מסרב לוותר, מתעקש להתמודד עם כל קושי ואתגר – ומצליח. היעד הבא – הוא מצהיר – תואר אקדמי והשתלבות בשוק העבודה.

שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בכיתות רגילות הוא "יעד מועדף" מבחינתו של איגור. ככל שהדברים תלויים בו, ההתנסות שלו הצליחה מעל ומעבר למצופה. "השילוב עובד בצורה בלתי רגילה. לדעתי, חשוב שלכל אחד תהיה ההזדמנות לממש את הפוטנציאל שלו בדרך הכי טובה ובתנאים הנוחים ביותר.

החלה "הנפת" גג אצטדיון סמי עופר
החודש החלו עבודות הקמת גג אצטדיון סמי עופר שהוא במשקל כולל של כ- 2400 טון, עליו יותקנו החיפויים המרכיבים את הגג הייחודי. העלות הכוללת להקמת הגג הינה כ-67 מיליון ₪. גג האצטדיון הינו מרכיב מהותי בפרויקט .

"הצבנו לעצמנו יעד להעמיד את האצטדיון המתקדם ביותר בארץ. חיפה תארח בשנה הבאה את טקס הסיום של המכביה במתקן מפואר שיארח עוד משחקים חשובים ואמנים מובילים מהעולם." אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב.

מאמצע יוני, תחל התקנת הקירוי של גג האצטדיון, העשוי ממשטחי אלומיניום בתכנון וגוון ייחודי, שטחו של גג אצטדיון סמי עופר, הינו חסר תקדים בהיקפו – 27,000 מטרים רבועים ומכלול הגג יוקם על גבי קונסטרוקציית פלדה במשקל של 2400 טון. המלבן המרכזי של הגג, יהיה פתוח וזהה בצורתו לזה של מגרש הכדורגל שמתחתיו.

לאור העניין הרב בפרויקט ובהתקדמות הבנייה הקימה החברה הכלכלית לחיפה אתר חדש שמלווה את בניית אצטדיון סמי עופר ובו מידע רב על הפרויקט:www.sammyofer-stadium.co.il להתעדכן באופן שוטף בהתקדמות שלבי ההקמה באמצעות מצלמת אינטרנט המסקרת און ליין את אתר הבנייה וגלריית תמונות הבנייה המתעדכנת.


קבלת פנים לקב' קט רגל של העירייה שזכתה במקום ה-1 במחוזיאדה
ראש העיר יונה יהב , מנהל רשות הספורט העירונית שמואל זגגי, ראשי אירגוני העובדים משה מזרחי ודוד וקנין השתתפו בקבלת פנים שנערכה לנבחרת הקט-רגל של עובדי עיריית חיפה לאור הישגיה הספורטיביים יוצאי הדופן.

הקבוצה הוקמה בתחילה לפני כ-16 שנה, ופועלת במתכונת הנוכחית ובהרכב השחקנים והצוות המקצועי כשנה. מאמן הקבוצה: אליאס פרג' ומנהל הקבוצה: עידן לבקוביץ'. הקבוצה זכתה במסגרת הליגה למקומות עבודה:

• מקום 1 בליגה (רק הפסד אחד)

• מקום 1 בטורניר לזכר הללי ( טורניר גדול הנערך כל שנה עם קבוצות כדוגמת מכבי, הפועל, כתבים ועיריית חיפה).

• מקום 1 במחוזיאדה באילת.

ראש העיר יונה יהב ציין את החשיבות בייצוג העירייה בכל מסגרות הספורט וכי השתתפות והצלחה באירועי ספורט תחרותיים משפרת מאוד את האווירה ותורמת לתחושת ההישגיות של העובדים . משה מזרחי יו"ר אירגון העובדים אמר כי הוא מעודד את העובדים להשתתף בפעילות ספורט בכלל ובמסגרת תחרותית בפרט. "עובדי עיריית חיפה , חברי הנבחרת מתאמנים בזמנם החופשי , השתתפות בפעילות הנבחרת גיבשה אותם והפכה אותם לחברים של ממש" אמר מזרחי.

חברי הנבחרת - אליאס פרג' - מאמן, חנאן ג'וני, דרור משולם, אלעבאסי נור, חלילה מג'די, עזאת עוטמן, איתמר דניאל, צרפתי יוסי, צביקה גוזלן, ליאור ברדוגו, תומר גדי, אשר תורג'מן, ג'נח יוסי, חיים וינקלר.

ביה"ס "רעות" מציג: יום מחול ארצי לתלמידי מגמות המחול בחטי"ב
יום מחול ארצי נערך בבית הספר השש שנתי לאמנויות "רעות". באירוע השתתפו תלמידי מגמות מחול מ-10 חטיבות ביניים ברחבי הארץ. האירוע התקיים ברוח הנושא המרכזי של שנת הלימודים הנוכחית – "אורח חיים בריא". המשתתפים באירוע הגיעו מבתי ספר בפתח תקווה, רעננה, הוד השרון, ראשון לציון, אשקלון, ויבנה.

במסגרת האירוע השתתפו התלמידים בסדנאות בנושאים מגוונים, החל בסדנת יוגה, בהנחייתו של דיוויד לואיס, סדנת קונטקט שהעבירה אור פרוכטר וסדנאות נוספות בהן סדנת צחוק, תזונה נכונה ושיאצו.

בנוסף שמעו המשתתפים הרצאה בנושא פיזיותרפיה לרקדנים, מפיו של גיא טוביאס, ממחלקת השיקום בבית החולים בני ציון. פעילות מיוחדת במינה הייתה סדנת פלור-בר, אותה העבירה דניאלה בלוך. במסגרת הסדנה ערכו תלמידי ותלמידות בלט תרגילים שונים על הרצפה, ולא כפי שנהוג בדרך כלל, בעזרת בר (מוט) ליד קיר-מראה.

http://www.haifa.muni.il
ג'ים מוריסון והדלתות
שבוע לפני הגעתם של חברי להקת הדורז, ריי מנזרק ורובי קריגר להופעה נוספת בישראל, שתתקיים ב-23 ביוני, יקיים סינמטק חיפה מופע הצדעה משלו ללהקה החשובה הזו.

לפני 41 שנים, בשלישי ביולי 1971, נמצאה גופתו של ג'ים מוריסון, סולן להקת THE DOORS, באמבטיה בדירתו בפאריז. סיבת המוות הרשמית הייתה התקף לב. עולם הרוק איבד באותו יום את אחת הדמויות החשובות והנערצות. בן 27 היה במותו.

האם מוריסון באמת מת מהתקף לב? ואולי הסיבה האמיתית למוות הייתה אחרת...? האם ג'ים מוריסון באמת מת? והרי הרופא המשטרתי הראשון שהגיע לזירה, טען ש"זו נראית גופה של בן 57, לא של בן 27". ולמה בכלל הוא הגיע לצרפת? האם זה היה משום שבארה"ב היה נתון לסכנת מאסר בעוון חשיפת אבר מינו במהלך הופעה?

שש שנים קודם לכן, ביולי 1965, לוס אנג'לס. שני סטודנטים לקולנוע, ג'ים מוריסון (שאהב לשיר) וריי מנזרק (שניגן בקלידים), הקימו להקה, וצירפו אליהם את הגיטריסט רובי קריגר ואת המתופף ג'ון דנסמור. הם עבדו על המוסיקה שלהם במשך שישה חודשים, והחלו להופיע במועדון רוק נחשב. ללהקתם הם קראו THE DOORS. באחת ההופעות נכחו נציגי חברת התקליטים אלקטרה והחתימו את הלהקה עוד באותו ערב על חוזה. כך החלה ההיסטוריה. כך החלה ההיסטריה.

מופע הרוקולנוע יביא את סיפור חייו ומותו של ג'ים מוריסון, קליפים וקטעים מהופעות.

בין השירים: Touch Me, Light My Fire, Back Door Man, L.A. Woman, People Are Strange, Riders On The Storm, Hello, I Love You, Love Me Two Times, The End…and More

    
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"