לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את העירונט כראוי

לוגו עירונט
גם בחיפה יוצאים לרחובות !!!
 

תוכן עניינים 28.07.2011

שר התמ"ת שלום שמחון: "חיפה תהיה עיר הקולנוע של ישראל"
שר התמ"ת שלום שמחון ביקר בחיפה כאורח ראש העיר יונה יהב, הודיע כי בכוונת משרד התמ"ת, להפוך את חיפה ל"עיר הקולנוע" של ישראל. במסגרת פסטיבל הסרטים חיפה - הבינלאומי יוכרז על הקמת קרן שתתמקד בהפקות סרטים, פיתוח פורמטים וניו- מדיה.

עוד הוחלט בפגישת עבודה שהתקיימה בעיריית חיפה על הקמת צוות עבודה משותף של העירייה ומשרד התמ"ת אשר ידון בדרכים לשדרג את המפעלים הפטרוכימיים בעיר לתעשיות מתקדמות, וידידותיות יותר לסביבה.

השר שמחון הוסיף ואמר כי "חזון עיריית חיפה מדהים ומרשים ומשרד התמ"ת יעשה הכל כדי לסייע לחיפה להגשים את חזונה . חיפה היא העיר המרכזית בצפון וצריכה לרכז את מירב התשתיות הלאומיות בצפון הארץ לא על חשבון ערי השדה באזור אלה מתוך ייחודיות של עיר מרכזית. אחרי ששמעתי על התוכניות העתידיות אי אפשר שלא להתפעל ולהיות שותף להן".

במסגרת זו אמר השר כי יוביל הצעת החלטה לממשלה לסייע לעיר חיפה במיוחד בתחומי המסחר והשירותים ולפעול להחזרת החברות הגדולות שפעלו בחיפה בעבר ועברו לתל אביב. בכך נענה השר לפנייתו של ראש העיר, אשר אמר כי המשימה העיקרית שעל הממשלה להתמודד עימה היא יצירת מקומות תעסוקה עבור צעירים, המתגוררים בפריפריה.

יהב הדגיש כי פתרון בעיית המגורים לצעירים אינו מספיק ולא יועיל מבלי שנדאג ליצירת מקורות פרנסה ולאופק ניהולי עבורם, ולצורך כך על הממשלה לפעול כרגולטור ולדאוג לכך שהנהלת החברות המשמעותיות במשק יהיו בחיפה שהיא מקור הפרנסה המרכזי לכל צפון המדינה.

כנס "ויקימניה" הבינלאומי השביעי השבוע בחיפה

"ויקימניה", הכנס הבינלאומי השנתי של ויקיפדיה, המתקיים אחת לשנה במדינה נבחרת בעולם, יתקיים בין התאריכים 4-7 באוגוסט בחיפה בהשתתפות מאות נציגים מ-56 מדינות - המספר הגדול ביותר מאז נערך הכנס לראשונה ב-2005.

ערים רבות התמודדו על אירוח הכנס השנה: מונטריאול, ניו יורק, טורונטו ועוד. עמותת "ויקימדיה ישראל" זכתה במכרז והיא חיפה היא זו שתארח את מאות מחברי תנועת ויקימדיה – כותבים, מתכנתים, נציגים וביניהם מייסד ויקיפדיה ג'ימי ויילס והמנכ"לית סו גרנר.

ויקיפדיה, מונה כיום 18 מיליון ערכים, 270 שפות, 400 מיליון גולשים ייחודים מדי חודש. בישראל משתמשים בויקיפדיה כ- 1.4 מיליון גולשים מדי חודש (מדד comScore)

מטרת הכנס היא לחדש, להתמקצע ולהתפתח ע"י מפגשים פעילים של יזמי ויקימדיה, תומכי תוכן חופשי וקוד פתוח, חוקרים, אנשי חינוך, עיתונאים ומתעניינים אחרים. כמו בשנים קודמות יתקיים גם השנה הכנס במשך שלושה ימים (מחמישי עד שבת) ויכלול 125 הרצאות בחמישה מסלולים (נושאים), וכן סדנאות שבהן יידונו סוגיות בתחומי תוכן חופשי, קוד פתוח, זכויות יוצרים, קהילות, רשתות באינטרנט, חינוך והשכלה. כמו כן ויקימדיה ישראל רואה חשיבות בחשיפת פניה של ישראל לעולם, ולפיכך תציע למשתתפים לצאת יום לאחר הכנס לסיור חינם בחיפה, עכו, גליל, וכן בירושלים ובתל-אביב, לפי בחירתם.

קבלת פנים למכבי "ליעד" חיפה - אלופת המדינה בכדורסל לילדים
ראש העיר חיפה יונה יהב, קיים קבלת פנים לשחקני קבוצת כדורסל מכבי חיפה "ליעד" שזכתה באליפות המדינה לילדים, לאחר שגברה על קבוצת מכבי תל אביב בתום מאבק צמוד ומרתק בתוצאה 64 – 67.

קפטן הקבוצה שרון רוור, סיפר כי בקבוצה 12 שחקנים, אשר לומדים בכיתות ט' במספר בתי ספר בחיפה ובקריית חיים ומתאמנים מדי יום הן באימונים קבוצתיים והן באימוני אתלטיקה אישיים.

הקבוצה מתאמנת באולם הספורט המשופץ של מכבי חיפה ברחוב הביכורים. את הקבוצה מאמנים גילי שוורצמן לשעבר שחקן נבחרת ישראל והמנהל המקצועי של מחלקת הכדורסל של מכבי חיפה ועוזר המאמן אמיר אדן.

מנהל מחלקת הכדורסל של מכבי חיפה, אילן בק, העניק לראש העיר כדורסל מוזהב, כאות הוקרה ותודה על תמיכת העירייה ותמיכתו האישית של ראש העיר בענפי הספורט השונים בחיפה. בק הוסיף כי תמיכת העירייה מאפשרת לשחקני הקבוצה לשחק בתנאים אופטימאליים ולהגיע להישגים מרשימים.

עוד הוסיף המנהל כי לקראת שנת הלימודים הבאה תפתח הקבוצה "פנימייה" לתלמידים המתגוררים מחוץ לעיר אשר ילמדו בבית הספר הראלי וישחקו בקבוצת הכדורסל.

ראש העיר יונה יהב, ברך את השחקנים ואת הנהלת הקבוצה ואמר כי מדובר בהישג חסר תקדים אשר מסב כבוד גדול לקבוצה ולעיר.

קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה נקראת על שם ליעד לזר, בן העיר חיפה שנהרג בעת מילוי תפקידו והוא בן עשרים ושתיים. שירת במכללה הטכנולוגית של חיל האוויר כמדריך ומורה במקצועות החשמל. בקבלת הפנים השתתפו בני משפחת לזר אמו תמי אביו גבי ואחיו מעיין. כמו כן השתתפו: סגן ראש העיר שי אבוחצירה, חבר מועצת העיר רמי דותן, מנהל מחלקת הספורט בעיריית חיפה שמואל זגגי, ראשי הקבוצה והשחקנים.


events.doc
מרכז הצעירים הגדול בארץ נחנך בקמפוס הנמל שבחיפה
ב"קמפוס הנמל" שבחיפה נחנך מרכז הצעירים הגדול בארץ, המיועד לתת מענה מרוכז תחת קורת גג אחת לצרכי צעירים בגילאי 18 – 35 וילווה אותם לאורך הדרך החל מסיום לימודיהם בבתי הספר התיכוניים דרך רכישת השכלה גבוהה ועד להקמת משפחה ומציאת מקום עבודה.

ראש העיר יונה יהב: " כאשר נבחרתי לתפקיד ראש העיר לפני כ – 8 שנים נתקלתי בסיטואציה קשה מאוד. במשך 17 שנים הייתה העיר נתונה להגירה שלילית מחיפה של צעירים לכיוון מרכז הארץ. השארת הצעירים בעיר הפכה ליעד החשוב ביותר. השקענו משאבי עתק ופעלנו בכל מישור אפשרי לשנות את המגמה הקשה שאיימה על עתיד העיר ואכן זו השנה השנייה שחל שינוי מעודד במגמות הדמוגרפיות. בשנת 2009 נעצרה המגמה והשנה אנו רואים לראשונה גידול במספר הצעירים המתגוררים בעיר.

אנו בחיפה לא ממשלה – אנחנו העיר היחידה בארץ שבונה מעונות סטודנטים, תוך שיקום אזור שהיה מוזנח לאורך עשרות שנים והפיכתו לרובע צעיר ושוקק חיים בו ימצאו גם דירות מגורים במחירים אטרקטיביים לצעירים.

ואולם הנושא החשוב ביותר שבו על הממשלה לנקוט במדיניות ביזור הוא בנושא התעסוקה. על הממשלה לדאוג לכך שהנהלת החברות המובילות בכל התחומים יקבעו את מקום מושבן בחיפה ויפתחו בכך אופק ניהולי עבור צעירים המתגוררים בחיפה ובצפון המדינה.

סגנית השר לענייני צעירים, גילה גמליאל, אמרה כי אין מקום מתאים מקמפוס הנמל שבחיפה לפתוח את מרכז הצעירים הגדול בארץ. לחיפה חזון ברור ובולט לפעול למען הצעירים בעיר ובה בא לידי ביטוי בין היתר בקמפוס העירוני היחיד מסוגו בעולם אותו הקימה עיריית חיפה.

סטודנטים משוויץ בחיפה
קבוצה של סטודנטים שוויצרים הגיעה בשבוע שעבר לחיפה כדי לגלות כיצד נראית החוויה הישראלית בחיפה. הסטודנטים השוויצרים התארחו בבתיהם של חברי מועדון "מודל האו"ם" של אוניברסיטת חיפה, אשר סיירו איתם בעיר, הראו להם את האוניברסיטה וסיפרו להם על הקשיים והאתגרים שביצירת דו-קיום בישראל.

מועדון מודל האו"ם של אוניברסיטת חיפה, הפועל בחסות אגודת הסטודנטים, הוא פרויקט בינלאומי בו מדמים סטודנטים מרחבי העולם את פעילות האו"ם. במסגרת הפעילות מארחים החברים סטודנטים מארצות שונות.

הסטודנטים השוויצרים, החברים במועדון דומה באוניברסיטאות המוצא שלהם, הגיעו לישראל במטרה ללמוד על הקונפליקטים השונים במזרח התיכון. על פי בקשתם הגיעו לאוניברסיטת חיפה, שהיא הראי של החברה הישראלית, זאת כדי ללמוד מקרוב כיצד מתקיימים יחסים בין יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים בתוך האקדמיה.

הסטודנטים סיירו במושבה הגרמנית , שמעו סקירה על יחסי יהודים ערבים בישראל מפי פרופ' יצחק ויסמן, ראש המרכז היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה ולאחר מכן המשיכו לשיחות אישיות עם סטודנטים עמיתים במועדון "מודל האו"ם".

הביקור כולו היה בחסות דיקנאט הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה, בחודש אוגוסט תתארח משלחת נוספת של סטודנטים מהולנד ומברלין, וחבריה ישתתפו בכנס "מודל האו"ם" הישראלי.

תאורה חדשה בציר מוריה
לאחרונה סיימה מחלקת התאורה בעיריית חיפה פרוייקט שיפור תאורה בציר מוריה – חורב – אבא חושי עד לאוניברסיטת חיפה. במהלך חודש יוני הוחלפו יותר מ- 100 גופי תאורה ברחוב מוריה מרחוב וולפסון ועד רחוב תל מאנה. החלפת גופי התאורה הביאה לתאורה משופרת בעוצמתה ואחידותה.

בסיומו של הפרוייקט אשר ימשך גם בחודשים אוגוסט וספטמבר יוחלפו כ- 450 גופי תאורה. עלות הפרוייקט בכללותו כ- 1,000,000 ₪ ולמימונו סייע גם משרד התחבורה.

ועכשיו ...נחשים !!! הנחיות מד"א לטיפול!
על פי נתוני מד"א כרמל, מתחילת חודש מאי טיפלו צוותי המרחב ב-6 אירועים שונים של הכשת נחש, שבאורח נס הסתיימו באורח קל בלבד. עופר ויניק, הפראמדיק שטיפל באחת הנפגעות סיפר כי היא סבלה מסימני הכשה מקומיים ופונתה לביה"ח בני-ציון כשמצבה יציב. באירוע השני נפגע גבר בן 30 לאחר שהוכש גם הוא ע"י נחש. מצבו הוגדר קל והוא פונה לביה"ח לקבלת טיפול רפואי.

בארץ חיים כ- 44 מיני נחשים, אשר מתוכם כשמונה ארסיים. הנחשים שורצים בסמיכות לבתי מגורים, שם נמצא להם מזון ובאזורים עתירי צמחייה, חול, ואדיות ומתחת לסלעים ואבנים. פעילות הנחשים עולה כאשר הטמפרטורות החיצוניות עולות, כפי שאנו עדים לכך היום. בעונה זו רוויות בלוטות הארס של הנחש ולפיכך הוא מסוגל להכיש מספר פעמים ופגיעתו קשה ביותר. הנחשים לרוב אינם תוקפים בני אדם אלא מתגוננים. יש להתייחס לכל הכשת נחש כאל הכשת נחש ארסי! יש להיזהר מנחש הצפע שהינו המסוכן ביותר. צבעו נע בין חום-אפור לשחור מוחלט. על גבו דוגמת מעוינים, ראשו משולש ורחב מגופו.

להלן המלצות מחלקת ההדרכה של מד"א לטיפול בהכשות:

דאג למנוחה מוחלטת של הנפגע והרגע אותו; הסר בגדים ותכשיטים מהאיבר המוכש; נקה וחטא את מקום ההכשה; קבע את האיבר המוכש כדי להפחית למינימום כל תזוזה; הזעק את מד"א בדחיפות בטלפון החירום 101.

אסור לחתוך את מקום ההכשה! (הארס יחדור בקלות למחזור הדם); אסור למצוץ ארס! (נזק למטפל); אסור להניח חסם עורקים! (נזק חמור לאיבר); אסור לקרר או לחמם את מקום ההכשה; אסור לתת לקורבן ההכשה מזון או שתייה; חשוב לרשום מה היו צבעיו, צורת ראשו וכתמיו, אורכו וכו'..

ליל סרטי הגיטריסטים בסינימטק
ביום 29.7.11, בשעה 22:00 בסינמטק חיפה במרכז הכרמל, לילה שכולו הצדעה לכלי הנגינה המשמעותי ביותר של עולם הרוק – הגיטרה!!! כלי שמפיק צלילים ענוגים לצד התפרצויות פראיות של סאונד. עם ובלי חשמל. קטעים מלודיים לצד נגינת סולואים וירטואוזיים...

ההרכב המגוון של סרטי המשתתפים מבטיח חדש וגם ישן. בלוז ורוק לסוגיו. גיטריסטים שפועלים לבד, לצד גיטריסטים שהיו או שהינם עדיין נגנים מובילים בלהקות ידועות... אגדות הגיטרה יראו וישמיעו לכם מה הם שווים. נשתדל לגוון ולהפתיע.

הזדמנות נדירה לראות ולשמוע את סרטי הגיטריסטים הכי טובים לכל אורך ההיסטוריה, מנגנים את להיטיהם הגדולים.

בין המשתתפים: אריק קלפטון, קרלוס סנטנה, דייוויד גילמור (פינק פלויד), ריצ'י בלקמור (סגול כהה), סלאש (גאנז אנד רוזס), ג'ימי הנדריקס, מארק קנופלר (דאייר סטרייטס), ג'ף בק, ג'ימי פייג' (לד זפלין), בריאן מיי (קווין), גארי מור ועוד...

http://www.haifa.muni.il
 
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"