לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את העירונט כראוי

לוגו עירונט
מהכפר האולימפי בבייג'ין לחזית אצטדיון סמי עופר
 

תוכן עניינים 14.07.2011

עותק מפסל השלום העולמי בבייג'ין יוצב בחיפה
עותק של פסל השלום הבינלאומי, הניצב בכניסה לכפר האולימפי בבייג'ין, יוצב בכניסה לעיר חיפה, ברחבת החזית של אצטדיון סמי עופר. הפסל שהינו מתנת האמן הסיני יאן יואן (Yan Yuan), יהיה אחד משישה עותקים שיוצבו באתרים נבחרים בעולם, בהם הכניסה לבניין האו"ם בניו יורק וחוף נורמנדי בצרפת, המקום בו פלשו צבאות הברית לאירופה כדי לשחררה מידי הנאצים.

"חיפה שהינה עיר תאומה לבייג'ין, נבחרה בשל העובדה שהינה סמל בינלאומי לדו-קיום ושלום בין דתי", אמר יאן יואן לראש עיריית חיפה יונה יהב, בעת ביקורו עם רעייתו בחיפה כאורח ראש העיר. יהב סייר עם האמן הסיני בעיר והציג בפניו גם את פרויקט האצטדיון הנבנה במבואות הדרומיים של העיר, שיהיה האצטדיון המקורה הגדול ביותר בישראל.

"פסל השלום העולמי" מציג נערה הפורשת ידיה לצדדים ומעל ידה השמאלית מתעופפת יונה. הפסל שגובהו 12 מטרים, שוקל 40 טון ועשוי מפלדת אל-חלד.

הפסל ורעייתו נפגשו עם מתכנני ומנהלי פרויקט אצטדיון סמי עופר, כדי להציג להם את משנתו ולסכם איתם על המיקום המוסכם להצבת "פסל השלום העולמי" בחזית האצטדיון. הפסל יאן-יואן נפגש עם מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה גל פלג, עם מנהל פרויקט אצטדיון סמי עופר אקה התרסי, עם האדריכל משה קהת ממשרד מנספלד-קהת שביחד עם משרד KSS הבריטי תכננו את האצטדיון ועם דני בורישנסקי המנהל ומפקח על העבודות להקמת האצטדיון.

יונה יהב "אין מקום נכון יותר בתבל מחיפה להציב בו את "פסל השלום העולמי". העיר הזו, שחיים בה בשכנות טובה ובמרקם איתן של דו קיום למעלה מ 5 דתות כבר כמעט מאה שנים, היא כולה סמל של סבלנות ומקור עצום לגאווה לתושביה. עם זאת, אנחנו מתרגשים היום, כי מדובר בהכרה בינלאומית, לה חיפה ראויה".

"חמבגן" בגן ורדיה המחודש
במסגרת חגיגות הקיץ השכונתיות אותן עורכת עיריית חיפה, לילדים בשכונות ברחבי העיר, נערכה אתמול חגיגת "חם בגן" לילדי שכונת ורדיה. החגיגה היוותה את הפתיחה הרשמית של הגן הציבורי החדש הממוקם בלב השכונה ומהווה גם מקום מפגש לתושבי השכונה.

גן ורדיה המהווה שלב א' בפרוייקט כולו, הוקם בשצ"פ [שטח ציבורי פתוח] המשתרע על כ – 20 דונם בלב שכונת ורדיה . לאחרונה הסתיים השלב הראשון הכולל את הגן החדש שתוכנן על ידי המחלקה לתכנון נופי בעיריית חיפה ובוצע על יד מחלקת הגנים.

בגן הוחלפו מערכות ההשקיה. שיחים, עצים וגינון נטעו מחדש. מתקני המשחקים הוחלפו במתקן משחקים משולב חדיש ובטיחותי, לרבות ריצפת גומי בטיחותית. ריהוט הגן המיושן והתאורה הוחלפו בחדשים. בגן החדש גם רחבת נדנדות חדשה ורחבת מתקני כושר.

מאות הילדים שמילאו את שבילי הגן נהנו מהמתקנים החדשים, ממשחקים ומכיבוד בעלות סמלית. ראש העיר יונה יהב פגש בילדים ובהוריהם והודיע כי בעוד כחודש ימים ייפתח של ב' של הגן [החלק הגדול] בהמשך לגן החדש לכיוון מרכז השצ"פ. בחלק החדש והגדול יהיו 2 מתקני משחקים נוספים, מתקני כושר, פרגולה גדולה ומדשאות רחבות ידיים.

עוגה גדולה הוכנה ביוזמת תושבי השכונה שהודו לראש העיר על סיומו המוצלח של פרויקט הגן. העוגה חולקה לילדי השכונה שהשתתפו בחגיגה.

צוות ממלחי ה"ביינברידג' " התנדב לנקות את "גן יפתח"
במסגרת פעילות התנדבותית אותם מקיימים ימאי צי ארצות הברית במהלך שהיית האוניה בנמלים שונים התנדבה קבוצת ימאים מאוניית הקרב "בייברידג' " העוגנת בנמל חיפה לצרכי הצטיידות וחופשת חוף, לניקוי נחל לוטם וגן יפתח ברחוב רענן.

את קבוצת הימאים קיבל בגן, עמי שרייר אביו של סגן יפתח שרייר ז"ל , על שמו נקרא הגן. סגן יפתח שרייר ז"ל קצין צנחנים נהרג במהלך מלחמת לבנון השנייה. אביו עמי עשה מאז ימים כלילות וגייס תרומות להקמת הגן הנמצא ברחוב רענן בסמוך לבית בו גדל יפתח ז"ל. לאחר שיחה עם עמי שרייר , צויידו הימאים על ידי עובדי מחלקת אחזקת גנים , בכלי עבודה שכללו מעדרים מגרפות וירדו בהדרכתו של עמי לגן שם עסקו בניקוי הגן.

בתום העבודה הודה עמי שרייר לימאים העייפים [והמזיעים] שלא הסתירו את התרגשותם מהמפגש עם עמי.


פסטיבל נווה יוסף לתיאטרון קהילתי 2011
מה משותף בין תושבי שדרות ותיאטרון "הבימה", רן בכור ונערים מיפו, קהילת "אוהל אברהם" ליהדות מתקדמת, סטודנטים מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה, חברי עמותת אקי"ם בבאר שבע, שירים מאת אלתרמן, שלונסקי, אלכסנדר פן, מועדון הגמלאים בנתניה וקבוצת נערים מנצרת?

כל אלה ורבים אחרים ייפגשו בחיפה במתנ"ס נווה יוסף. המתנ"ס בשיתוף עם החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה מפיק את פסטיבל נווה יוסף לתיאטרון קהילתי השישי. במהלך שלושת הימים (11-12-13 ביולי) יוצגו מעל 50 מופעי תיאטרון שונים המשקפים אמירה חברתית של החברה הישראלית.

ההצגה "אושרי" תפתח השנה את הפסטיבל. זוהי חשיפה ראשונה להצגה מקורית, שהיא פרי עבודתם המשותפת של יוצרי תיאטרון "הבימה" בהשראת ובהשתתפות תושבי העיר שדרות. ההצגה בבימוי מאור זגורי, זוכה פרס אלוני. בטקס הפתיחה הוענק פרס "יקירת הפסטיבל" לחוקרת התיאטרון הקהילתי ד"ר שולי לב-אלג'ם בהשתתפות ראש העיר חיפה מר יונה יהב.


events.doc
יש לכם S.M.S מעיריית חיפה
מבצעים עבודות ליד הבית שלך ואין לך מושג מה נעשה? רוצה לבלות עם הילד בגן המשחקים השכונתי אבל לא זוכר את היום והשעה בו מתקיימת הפעילות? פנית למוקד העירוני 106 והתלוננת על יתושים מטרידים?

עיריית חיפה החלה ליידע את תושבי העיר באמצעות מסרונים הנשלחים לטלפונים הניידים של התושבים. במסורנים מעדכנת העירייה באופן אישי ובזמן אמת על עבודות, אירועים ושינויים המתבצעים, כאשר ההודעות נשלחות על פי רחובות שכונות ואזורי מגורים.

כך למשל, נשלחו מסרונים לתושבי שכונות בהן מתקיימים אירועי קיץ בגנים הציבוריים. המסרונים כוללים מידע על האמנים המופיעים בכל שכונה, תאריך ושעה. כמו כן, נשלחים לתושבים מסרונים על כל עבודה מתכוננת בשכונה, מהות העבודה ותאריך משוער לסיומה. במידת הצורך נשלחות הודעות גם על אירועים בלתי צפויים שעשויים להפריע לשגרת חיי התושבים. כגון: הפסקות מים, עבודות לילה ועוד עבודות המתבצעות באזורי המגורים או העסקים ויש בהם לפגוע גם אם זמנית בלבד באיכות החיים.

המוקד העירוני 106 עבר גם הוא שינוי דרמטי. כל תושב מקבל מעתה מסרון על גמר הטיפול בפנייתו. במקרים בהם לא ניתן לטפל במפגע באופן מידי יקבל התושב שיחת טלפון מהמוקד העירוני אשר בה יסביר המוקדן את סיבת העיכוב, והמשך הטיפול הצפוי בפנייתו.

מנהלת אגף שירות ופניות הציבור נואית בן שמחון, מסרה כי כבר בשבוע הראשון להפעלת השירות נשלחו על ידי המוקד העירוני למעלה מ – 1500 מסרונים לצד עשרות טלפונים בהם נמסר מידע מפורט על הטיפול בפניות.

ראש העיר יונה יהב: "עיריית חיפה נחושה להעניק את השירות הטוב והמתקדם ביותר לתושביה . חיפה הייתה לעיר הראשונה בארץ שהפעילה דף פייסבוק בו חברים כיום מספר האוהדים הגדול מכל הערים בישראל המסתכם ב 30 אלף חברים. דף הפייסבוק כמו המסרונים נועד להרחיב את רמת נגישות שירותיה לתושבים והם משמשים את העירייה לא רק לצורך ידוע הציבור בשגרה אלא גם בשעת חירום כפי שהוכיח את עצמו הפייסבוק העירוני ב"אסון הכרמל" כערוץ התקשורת המוביל בעיר.

העולים מברית המועצות אחרי 20 שנה - ישראלים יותר, ציוניים יותר ורוסים לא פחות
זהו אחד הממצאים העיקרים שעולה ממחקר אורך שבחן את דפוסי ההשתלבות בחברה הישראלית של עולי ברית המועצות של שנות ה-90 שערך פרופ' מאג'ד אלחאג', סגן הנשיא ודיקן המחקר של אוניברסיטת חיפה בשיתוף עם ד"ר אולינה בגנו.

מהמחקר עולה כי התחושה שהחים בישראל הם "כמו בבית" עלתה בצורה משמעותית עם השנים, למרות שכיום, 84% מרגישים בישראל כמו בבית, רק 62% בטוחים שיישארו כאן, "העולים גיבשו זהות מורכבת ורב-ממדית שהיא ישראלית-רוסית. לא מדובר בדפוס הקלטות של 'עולים', שרוצים להיטמע ב'כור ההיתוך' אלא בדפוס של מהגרים, שרוצים להשתלב בחברה החדשה תוך שמירה על תרבותם המקורית", אמר פרופ' אלחאג'.

יותר מ-20 שנים לאחר תחילת גל העלייה, האוריינטציה הרוסית של העולים הינה מרכזית ובעלת חשיבות גדולה גם מבחינת עמדות וגם מבחינת התנהגות. כך, לדוגמא, השפה הרוסית היא כלי התקשורת המרכזי הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית. לאור זאת, אין זו הפתעה שרק שני שליש ענו ששליטתם בדיבור בעברית היא טובה או מצוינת ו-47% ענו ששליטתם בקריאה וכתיבה בעברית היא טובה או מצוינת.

מבין אלה שקוראים עיתונים, 54% קוראים עיתונים רק ברוסית, 22% גם ברוסית וגם בעברית ו17% קוראים רק בעברית. לדברי פרופ' אלחאג', חשיבותה של האוריינטציה האתנית- הרוסית באה לידי ביטוי גם לגבי דור ההמשך ובמידה מסוימת, אף מתחזקת עם השנים ולא נחלשת: ל-93% חשוב עד חשוב מאד שילדיהם ידעו רוסית ול-88% חשוב שילדיהם יכירו את התרבות הרוסית, ציין פרופ' אלחאג'.

לצד המאפיין האתני-רוסי, העולים מחזקים את הזהות הישראלית, היהודית והציונית שלהם. 66% חשים עצמם במידה רבה עד רבה מאוד כישראלים. 43% חשים במידה רבה או רבה מאוד כציוניים, כ-80% חשים עצמם במידה רבה או רבה מאוד כיהודים, "למרות הזהות היהודית החזקה, אצל רוב העולים מדובר בזהות חילונית. רובם תומכים בהפרדת דת ומדינה, רובם מתנגדים לכך שלמדינה יהיה ציביון דתי.הם בעד נישואים אזרחיים, אכילת בשר לא כשר וכדומה", ציין החוקר.

"עולי שנות ה-90 ממדינות חבר העמים הם אחת העליות המרכזיות ביותר מאז קום המדינה. הם מציבים אתגר לאידיאולוגיה הציונית בכל הקשור ל'כור ההיתוך' וקיבוץ גלויות. הם מהווים הקבוצה האתנית המגובשת ביותר בחברה הישראלית היום וההשפעה שלהם על החברה, התרבות והחיים הפוליטיים הולכת וגדלה במשך הזמן", סיכם פרופ' אלחאג'.

* צילומי ארכיון להמחשה בלבד

אחרי תזמורת בית נגלר גם תיאטרון בית הגפן יופיע בצ'כיה
תזמורת "כלים שלובים" , תזמורת הבית של בית נגלר , המונה 45 נגני כלי נשיפה, השתתפה בפסטיבל תזמורות כלי נשיפה בפראג שנערך בשבוע שעבר. הופעת התזמורת קצרה שבחים רבים על רמת הנגינה והרוח הטובה ש"יצרה" במהלך הפסטיבל. ראש העיר חיפה יונה יהב ששהה באותה עת בפראג שוחח עם המנצח רוני כס-אל והודה לו על ההופעה המרשימה והמכובדת.

במהלך הפסטיבל השתתפה התזמורת ב"מצעד תזמורות" בו נגנה תוך כדי צעידה כמו כן השתתפה התזמורת בקונצרט מיוחד שהתקיים בכיכר בו קברו של המלחין דבוז'אק.

גם תיאטרון בית הגפן מרכז תרבות ערבי-יהודי בחיפה קיבל הזמנה רשמית מעיריית פראג ומשרד התרבות הצ'כי, להופיע בהצגת הילדים "אלדין ומנורת הקסמים" - שחודשה ע"י תיאטרון בית הגפן ומוצגת ע"י בובות ענק בשלוש שפות (עברית, ערבית, אנגלית). בספטמבר ייצא צוות השחקנים והנהלת התיאטרון בראשותו של מנכ"ל בית הגפן, אסף רון,לסדרת מופעים בפראג.

החיבור בין תיאטרון בית הגפן לצ'כים נוצר בעקבות קשר שנרקם בין מנהל תיאטרון בית הגפן קאסם שעבן עם הבמאי והמפיק הצ'כי מרטין סוקור ובעקבותיו הגיעה ההזמנה להופיע בפראג במימון מלא של עיריית פראג בשיתוף משרד התרבות הצ'כי ושגרירות ישראל בפראג.

תלמידי המרכז למחוננים השתתפו בישיבת ועדת החינוך של הכנסת
תלמידי המרכז למחוננים הוזמנו לועדת החינוך בכנסת לאחר שהציגו עבודת חקר בנושא " השפעת צבעי המאכל על בריאות האדם" ליו"ר ועדת החינוך ח"כ אלכס מילר בעת ביקורו במרכז . בועדת החינוך סיפרו התלמידות שחינוך תזונתי אמור להתחיל מגיל צעיר מאוד על מנת להקנות לילדים הרגלים לאורח חיים בריא.

תזונה לקויה נגרמת כאשר יש חוסר איזון בין התזונה הרצויה לבין התזונה בפועל הגורמת לשיבוש בתפקוד מערכות הגוף. בהתייחס לעבודת החקר אמרו התלמידות כי, צבע מאכל הוא צבע אשר מוסף למזון או למשקה על מנת לשפר את מראהו. בפועל נזקי צבעי המאכל גורמים לנזקים, במיוחד אצל ילדים קטנים הנמצאים בקבוצת סיכון מאחר והם צורכים כמות גדולה של ממתקים ביחס לגודל הפיזי של גופם.

בנוסף, סיפרו התלמידות כי שני צבעי מאכל אזורובין ופונסו 4R נאסרו בארה"ב ועדיין בשימוש בארץ הם ידועים כמסרטנים ונמצאים במאכל היומי שלנו כמו: נקניקיות, ריבות , מוצרי מאפה דגני בוקר, גלידות ועוד...

אחת התלמידות שהשתתפה בדיון בוועדה אמרה זו כי הייתה זו הזדמנות לראות את הדמוקרטיה בפעולה. הביקור הסתיים בסיור במתחם הכנסת.

שיתוף פעולה בין העירייה לאתר "Panet"
שיתוף הפעולה בין עיריית חיפה לאתר האינטרנט Panet, ממנו נהנים גולשי האתר, מוגש כמהדורה שבועית ע"י דוברת עיריית חיפה למגזר הערבי, סאמיה ערמוש. במהלך המהדורה מובאות לגולשים המלצות בנושאי תרבות ובילויים הנערכים בסוף השבוע בעיר חיפה. המהדורה מופקת עבור אתר Panet באופן בלעדי, ומצולמת על-ידי צוות האתר "חיפה חיפה" של אגף הדוברות וההסברה בעיריית חיפה. יש לציין כי המהדורה נחשבת לייחודית ולפורצת דרך במגזר הערבי, בזכות מתכונתה הייחודית.

Panet, שנחשב לאתר המוביל במדינת ישראל בשפה הערבית, דורג בסקר SGI (Sector Media Index) האחרון מבית TGI במקום הראשון בישראל מבין האתרים בשפה הערבית, עם 86.8 אחוזי חשיפה של המגזר הערבי בישראל. בנוסף מבקרים באתר למעלה ממיליון גולשים ביום, שממוצע ביקוריהם עומד על עשר דקות ויותר בכל יום (עפ"י נתוני גוגל אנליטיקס).

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר כי: "עיריית חיפה הינה הרשות המקומית הראשונה בארץ אשר החלה לעשות שימוש בכלים אינטרנטיים ורשתות חברתיות, במטרה לערב ולשתף את ציבור התושבים בנעשה בעיר".

מאתר "Panet" נמסר: "אנו שמחים ומברכים על שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה, ורואים בכך שרות חשוב עבור תושבי חיפה והצפון דוברי הערבית וכמובן עבור גולשי Panet." לצפייה במהדורה באתר "Panet", ניתן ע"י קישור הבא: http://www.panet.co.il/online/articles/1/2/S-412365,1,2.html

הורים, כמה פעמים שמעתם את הילד שלכם צורח- "משעמם לי!" ???
"איך מוצאים זמן להיות עם הילד שלי כשאין לי אף פעם זמן? ועד שמצאתי זמן.... מה עושים עם הילד בזמן הזה?" קמפוס חיפה להורות משפיעה, המופעל על ידי מערכת החינוך והתרבות בעיריית חיפה, נרתם לסייע להורים להתמודד עם הדילמה, המקבלת משמעות חריפה יותר בעיקר במהלך החופשה הגדולה שהחלה.

ליאת לוי, מנהלת התכניות בקמפוס, מספרת כי הורים רבים מגיעים לסדנאות כאשר הם מתלבטים בשאלות כמו כיצד מציבים גבולות מצד אחד, ומתקשרים עם הילד ברמה טובה מצד שני? האם מה שאנחנו עושים הוא נכון? האם איננו מגוננים יתר על המידה על ילדינו ובכך מגבילים את עצמאותם? היכן עובר הגבול בין להיות הורה ללהיות חבר?

לקראת היציאה של הילדים לחופשת הקיץ פרסם "קמפוס הורים" את ששת כללי המפתח לניהול זמן הפנאי של הילדים:

סייעו לילד לתכנן את זמן הפנאי שלו. חשוב ללמד ילדים לנהל את זמנם הפנוי. עזרו לילדכם לערוך רשימה של כל הדברים שהוא רוצה לעשות בחופש , לאחר מכן ארגנו ביחד סדר יומי, שבועי וחודשי, וסייעו לו לעמוד בלוחות הזמנים שקבע.

אל תפריעו לילד שלכם להעסיק את עצמו! ילד לומד ליהנות מפעילות עצמאית, אל תפריעו לו כל עשר דקות עם שאלות מיותרות כמו "מה אתה עושה?", "משעמם לך?" ושאלות נוספות מיותרות מסוג זה.

תנו לו לבלות עם חברים. בילוי עם חברים הוא זמן קריטי להתפתחות החברתית והרגשית שלו.

סמנו ביומן זמן לפעילות משפחתית משותפת. קיבעו זמן שהוא קודש למשפחה. החליטו מי מוזמן- סבא, סבתא, דודים. הפעילות המשפחתית מסייעת לתחושת השייכות של הילד, יחסיו עם אחיו, ומלכדת את המשפחה כולה.

התייחסו לכל דקה בה הנכם לבד עם ילדיכם כהזדמנות לזמן איכות. זהו זמן משותף שבו אתם נהנים ביחד, מקשיבים אחד לשני. הזמן קיים, וכל שצריך לעשות הוא להתייחס אליו אחרת.

תנו לו להצטיין בתחום אותו הוא בוחר ואוהב. רשמו אותו לחוג. אפשרו לו להרחיב אופקים, להיפגש עם מבוגרים אחרים ומשמעותיים מחוץ למשפחה, להכיר ילדים שאינם בהכרח מסביבת מגוריכם הקרובה.

ראש מערכת החינוך והתרבות בעיריית חיפה, ערן דובובי, ציין כי קמפוס חיפה להורות משפיעה, הוקם על מנת להקל על הורים בעידן המודרני להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניהם. "כיום, הורים רבים טרודים מבוקר עד ערב במשימות החיים, וחשים לעיתים שהם "נקרעים" בין המחויבות שלהם לבית ולמשפחה לבין המחויבות לעבודה. לקחנו על עצמנו לסייע להם בעניין".

* התמונות להמחשה בלבד

המלצות מד"א להתמודדות עם עומס החום הכבד
צוותי מד"א כרמל מוזעקים כבר מספר ימים לטפל בנפגעי חום הנוטים להתעלף ואף להתייבש. מתחילת חודש יולי, הוזעקו הצוותים לכ-10 נפגעים בגילאי 10-30 ומהאוכלוסייה הקשישה שסבלו מהתייבשות. רובם סיפרו כי לא שתו מספיק מים למרות עומס החום הכבד, וחלקם אף היו לאחר פעילות גופנית מאומצת. מלבד הנפגעים הללו, ניתן למצוא צעירים ומבוגרים רבים שטופלו ע"י צוותי מד"א לאחר שהתעלפו עקב החום. לציין, שבחודש יולי אשתקד טופלו ע"י צוותי המרחב 248 אזרחים שסבלו מעלפון, מכת חום והתייבשות.

מג"ר ארז גלר, פראמדיק מפקח מד"א מרחב כרמל מציע לתכנן בקפידה את היום בכדי להימנע ממכת חום והתייבשות. "קיימת חשיבות רבה לשתות כמות רבה של מים לפני היציאה מהבית, ולהצטייד בבקבוקי מים במידה וזמן השהות מחוץ לבית ממושכת". גלר מציין כי יש לתת תשומת לב מיוחדת לאוכלוסיית התינוקות, הקשישים והחולים הסיעודיים בהם מנגנון הצמא אינו מתפקד כראוי, וכאשר הוא מופיע הגוף כבר נמצא במחסור חמור של נוזלים.

סימנים של מכת חום והתייבשות כוללים סחרחורות, חולשה, יובש בפה, עייפות מוגברת ותחושת עלפון. במידה וסימנים אלו מופיעים, יש להפסיק מיד עם הפעילות, לגשת לאזור מוצל ולשתות כמות רבה של מים. במידת הצורך יש להזעיק את שירותי מד"א בטלפון 101.* התמונות להמחשה בלבד, צולמו בקלבתשבת

תוכנית ליזמים עם מוגבלות לעידוד הקמת עסקים
מדובר בתוכנית ייחודית, להגברת שיעורי התעסוקה בקרב אנשים עם מוגבלות, אשר תיתן מענה לצורך להקטין את התלות בחוסר ההיענות המספקת של מעסיקים לקבלם לעבודה. כך יעלה כושר השתלבותם בחברה כגורם יצרני פעיל לקידום המשק והכלכלה.

ייחודיותה של התוכנית אשר פותחה ב'אחוה', שהיא פועלת בהתאמה לקשיים איתם מתמודדים אנשים עם מוגבלות כגון, קשיים חברתיים של השתלבות עקב סטיגמות ונִיראוּת חיצונית פגועה, קשיים רגשיים של תפיסה עצמית מעוותת והערכה עצמית נמוכה וקשיים פיסיים של חוסר נגישות וחוסר יכולת אובייקטיבית. נובע מכך שפעמים רבות הם שרויים באווירה של אזלת יד וחוסר תקווה לגבי העתיד התעסוקתי שלהם.

הגישה הייחודית של התוכנית משמשת מכשיר הנעה לאנשים עם מוגבלות תוך ליווי בתהליך עד להקמת היזמות העסקית להגשמת חלומותיהם. הרשות לעסקים קטנים, מ.ט.י חיפה חברו ל'אחוה' כדי ליישם את הפתרון המוצע – הקמת חממה עסקית ב'אחוה', הכוללת תוכניות שמתמחות במענה לצרכים המיוחדים של אנשים עם מוגבלות.

http://www.haifa.muni.il
 
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"