לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט
רוק בבית ה...קרנות
 

תוכן עניינים 24.02.2011

תנ"צ אהובה תומר ז"ל מועמדת לקבלת אות האומץ של הקונגרס
בטקס שנערך בעיריית חיפה, העניק שגריר ארה"ב בישראל, גיי'מס קנינגהם, תעודת מועמדות לקבלת "אות האומץ הנשי הבינלאומי" לדני רוזן בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל.

"אות האומץ הנשי הבינלאומי" מוענק מדי שנה על ידי מחלקת המדינה של ארה"ב לאישה אחת ברחבי העולם, שגילתה במעשיה אומץ לב, תושייה ונכונות להקרבה יוצאת דופן למען הזולת.

בדברי ברכתו אמר השגריר קנינגהם, כי לכל שגרירות אמריקאית בעולם מוענקת הזכות להמליץ על אישה אחת כמועמדת לקבלת האות הבינלאומי.

קנינגהם: "לנו אנשי השגרירות האמריקאית לא הייתה כל התלבטות. אהובה תומר ז"ל גילמה באישיותה ומעשיה את הערכים הנעלים ביותר בשמם מוענק האות. לאורך כל שנות שירותה במשטרת ישראל לחמה אהובה למען צדק חברתי ופעלה מען הזולת שלא על מנת לקבל שכר או פרס. במעשיה הפכה לגיבורה לאומית ומופת לכל אישה בעולם שיודעת בזכות נשים כמו אהובה תומר, כי היא יכולה לפרוץ גבולות ולהביא לשינוי בכל תחום בו תבחר".

ראש העיר חיפה יונה יהב: "אהובה תומר, הייתה דמות יוצאת דופן שתושבי העיר אהבו לאהוב. ארה"ב מוקירה אישה מופלאה שיחד עם שניים מחבריה למשטרת חיפה סגן ניצב איציק מלינה, קצין התנועה של משטרת חיפה ותת-ניצב ליאור בוקר, קצין המבצעים של המחוז הצפוני, הקריבו את חייהם בניסיון להציל חיים. גבורתה של אהובה תומר ז"ל וחבריה יסופרו וילמדו עוד שנים ארוכות. דורות רבים יתחנכו על הנכונות להקרבה ואומץ הלב אותו הפגינה במעשיה".

אימה של אהובה ריבה טבצ'ניק, אמרה לשגריר בעיניים דומעות כי אהובה התחנכה לעמוד לצד הזולת ולהגיש עזרה בכל מקום בו היא יכולה. למרות הכאב הבלתי נסבל המלווה אותי מאז אותו יום נורא אני יודעת שהיא לא הייתה יכולה לנהוג אחרת – שכן גם אני הייתי נוהגת כמוה בדיוק".

עוד השתתפו בטקס: רעיית השגריר האמריקאי לסלי קנינגהם, קונסול ארה"ב בחיפה יונתן פרידלנד, מפקד תחנת חיפה נצ"מ משה כהן, סגנית מפקד תחנת חיפה סנ"צ אתי מאירסון, אחיה של אהובה תומר דוד טבצ'ניק.


אוניברסיטת חיפה מרחיבה את פעילותה בקמפוס הנמל
"הסטודנטים אוהבים ללמוד בקמפוס הנמל ואני שמח על ההזדמנות שניתנה לנו להרחיב את הפעילות האקדמית של האוניברסיטה ולהיות שותפים לפרויקט חשוב כל כך". כך אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן זאב, בטקס חתימת הסכם לחכירת מבנה נוסף של האוניברסיטה בקמפוס הנמל.

פרופ' בן זאב, ציין כי הרחבת פעילות האוניברסיטה בקמפוס הנמל מתבצעת לאור הצלחת השלב הראשון והביקוש הגדול של הסטודנטים ללימודים המתקיימים במקום.

הסכם החכירה מתייחס לכ – 1000 מ"ר שיתווספו לשלוחת קמפוס הנמל אותה חנכה האוניברסיטה לפני כשנתיים ברחוב הנמל 63 בבניין מס הכנסה לשעבר. מאז מנהלת האוניברסיטה במקום פעילות אקדמית ענפה בחוגי לימוד שונים ובהם: משפטים, תיירות, כלכלה, פילוסופיה וקורסי עזר נוספים.

מול הבניין הממוקם מרחק הליכה של דקות ספורות מתחנת הרכבת פועלת העירייה להכשרת מעונות סטודנטים שישרתו בין היתר את תלמידי האוניברסיטה.

במקביל להתאמת המבנים לייעודם החדש, שופץ רחוב הנמל והותאם לפעילות הסטודנטיאלית המתקיימת במקום, במרכז הקמפוס נבנתה פיאצה שסביבה יפתחו בתי קפה ומסעדות לרווחת הסטודנטים והמבקרים במקום.

ראש העיר יונה יהב, ברך על ההסכם והביע שביעות רצון מהרחבת הפעילות של מוסד אקדמי מוביל וחשוב כמו אוניברסיטת חיפה בקמפוס הנמל. ראש העיר הודה להנהלת האוניברסיטה בראשותו של פרופ' בן זאב, שהתייצבו לימינו למן השלבים הראשונים בהם החליט על הקמת הקמפוס כפרויקט עירוני יחיד מסוגו בעולם במסגרתו מתבצע שיקום רובע עירוני באמצעות השכלה גבוהה.

יהב הדגיש את חשיבותה של ההשכלה הגבוהה לעתיד המדינה ואמר כי חיפה בה לומדים כבר עתה מספר הסטודנטים הגדול במדינה ממצבת את עצמה כעיר סטודנטיאלית בין היתר באמצעות "קמפוס הנמל".

עוד השתתפו: סגן נשיא אוניברסיטת חיפה ברוך מרזן, מנכ"ל עיריית חיפה שמואל גנץ והיועץ המשפטי לעירייה עו"ד רשף חן.
מחזור פעילות תאגידי העירייה ב-2009 הסתכם ב- 807 מש"ח
בישיבת מועצת עיר שלא מן המניין הוצג השבוע הדו"ח השנתי על פעילות התאגידים העירונים לשנת 2009. הדו"ח כולל את סיכום שנת הפעילות 2009 וכמו כן את הדו"חות הכספים המבוקרים של התאגידים העירונים.

הדו"ח הוצג על ידי מנהל לשכת התאגידים בעיריית חיפה ישראל בן שלום, אשר מסר בישיבה כי בשנת 2009 הסתכם מחזור הפעילות של עיריית חיפה ב - 2.2 מיליארד ₪ [ביצוע בפועל] כאשר החלק של התאגידים העירונים בתקציב זה הסתכם ב - 629 מיליון ₪ שהיוו כ – 28% מביצוע התקציב העירוני.

יש לציין כי התאגידים העירוניים מייצרים מעבר למה שמופיע בתקציב העירייה הכנסות עצמאיות ומחזור הפעילות לשנת 2009 הסתכם ב - 807 מיליון ₪.

ראש העיר יונה יהב, פתח את הישיבה וציין כי הדו"ח משקף את הפעילות האדירה המתבצעת בעיר במגוון רחב של נושאים באמצעות התאגידים העירוניים שהינם הזרוע הארוכה של העירייה.

עיריית חיפה הייתה הראשונה ליישם את הנחיות משרד הפנים לגבי איוש דירקטורים בתאגידים לפי מפתח של 1/3 חברי מועצה 1/3 נציגי ציבור ו – 1/3 עובדי עירייה.

נציגי הציבור ועובדי העירייה נדרשים לקבל את אישור וועדת הכשירות מטעם משרד הפנים הבודקת את כשירותם לכהן כדירקטורים בהתאם להשכלתם, כישוריהם, מיומנותם הרלוונטית וזיקתם לתחום העיסוק של התאגיד.

עיריית חיפה מקפידה כי לפחות 30% מחברי הדירקטוריון יהיו נשים.

כמו כן פעלה העירייה להפיכתן של עמותות פרטיות שניזונו מתקציב עירוני לעמותות עירוניות בהתאם להנחיות משרד הפנים. מדובר בעמותות הבאות: בית הגפן, מיל"ב , קהילת הדר וקליטת עלייה. משרד הפנים אישר הפיכתן של עמותות אלו לעמותות עירוניות וכמו כן אושרו התקנונים החדשים של התאגידים. בשנה 2009 אף בוצעו המהלכים הנדרשים להקמת תאגיד המים והביוב "מי כרמל" שהחל לפעול ב – 1.1.2010.

רוק בבית ה...קרנות
"מרכז הנוער הדר" הפועל במסגרת רשות הנוער והצעירים של עיריית חיפה ובשיתוף מתנ"ס הדר וכפר הסטודנטים, החל בסדרה של מופעי חוצות צנועים בהדר, שהתקיימו ברחבת בית הקרנות ובמנהרת בלפור.

המרכז בו כ – 200 בני נוער המתגוררים בשכונת הדר פועל במבנה בו פעל בית הספר בסמ"ת. במקום מתקיימים שיעורי עזר, סיוע בלימודים במרכז למידה, חוגי ספורט מסנוקר ועד כדורגל וחדר מוסיקה.

השבוע ננעלה הסדרה בערב להקות רוק צעירות, שנערך ברחבת בית הקרנות, ולאחר מכן כאשר הגיעו חברי כפר הסטודנטים הם המשיכו עם חברי הלהקות למנהרת בלפור שם התקיימה מסיבת ריקודים עד השעות הקטנות. "הדר הכרמל IN"
רודי ג'וליאני, ראשי הערים מרסיי ופורטסמות', מושל מדינת מסצ'וסטס, אנשי ממשל, מסחר ותיירות, מדענים ורופאים יבקרו בחיפה במהלך חודש מרץ במשלחות וכנסים
ראש העיר המיתולוגי של ניו יורק יהיה אורח העיר חיפה. ויגיע במיוחד לרגל כנס כלכלי מרכזי לציון 90 שנה לייסודה של לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון .ראש העיר לשעבר הפך סמל למנהיגות נחושה ואיתנה במהלך אסון התאומים בספטמבר 2001. אלה היוו מודל להנהלת עיריית חיפה להיחלצות ממשברים דוגמת מלחמת לבנון השנייה והשריפה ביערות הכרמל.

ג'וליאני, יהיה אורח הכבוד בכנס שהפך למסורת בה משתתפים בכירי המשק בארץ ומהאזור, ובמרכזם דיונים על מגמות כלכליות בצד צרכים וסיכויים לפיתוח הכלכלי של חיפה והצפון. כנס לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון הוא אחד משורה של כנסים ומפגשים בינלאומיים המתקיימים בעיר בימים אלה בשיתוף פעולה הדוק עם עיריית חיפה.

בין האורחים שיבקרו בעיר במהלך החודש הקרוב: ראש עיריית מרסיי וסגן נשיא הסנט הצרפתי ג'ון – קלוד גודאן שיגיע לישראל בראש משלחת בת 80 חברים בהם ראשי ממשל מקומי, אנשי מסחר וכלכלה, ראשי הקהילה היהודית, אישי ציבור ואנשי תקשורת.

גודאן, העומד בראש העיר השנייה בגודלה בצרפת יחתום יחד עם יונה יהב הסכמי שיתוף פעולה בין איגוד ערים לכיבוי אש חיפה ולבין מכבי האש של מרסי, הסכם שני ייחתם בין המרכז הרפואי רמב"ם לבין המרכז הרפואי של מרסי, הסכם שלישי ייחתם בין רשת תקשורת צרפתית לרשת תקשורת ישראלית.

מאנגליה תגיע לחיפה פאולה ריצ'אס, ראש עיריית פורטסמות' העיר התאומה לחיפה, בראש משלחת של 9 איש. בין חברי המשלחת: נציגי השלטון המקומי, אקדמיה, לשכות מסחר ותיירות שיגיעו לחיפה במטרה לקדם קשרי תיירות וסחר בין הערים.

במהלך ביקור, המשלחת מפורטסמות' תבקר במכללת "תלתן" הפועלת בקמפוס הנמל ,לה הסכם עם הפקולטה לעיצוב באוניברסיטת פורטסמות' לביצוע פרויקטים משותפים בתחום האקדמי, סדנאות עבודה, חילופי מרצים וסטודנטים.

מושל מדינת ת מסצ'וסטס שבארה"ב דבאל פאטריק, יגיע לביקור בחיפה יחד משלחת בה כ- 50 חברי וועדת ההיגוי של שותפות חיפה-בוסטון, אשר יקיימו פגישות עבודה עם ראש העיר יונה יהב בהן ידונו דרכים לקידום פרויקטים אותם מבצעת השותפות בחיפה בתחומי החינוך, הרווחה, קליטת עלייה, פיתוח כלכלי ועוד. דגש מיוחד יושם במהלך הביקור על פרויקט "שילובים" אותה יזמה ומפעילה שותפות חיפה בוסטון בשיתוף עם עיריית חיפה במטרה לשלב ולהעצים את הקהילה האתיופית בחיפה.

150 שגרירים ואנשי הקורפוס הדיפלומטי של הנציגויות הזרות בישראל יבקרו בחיפה ויסיירו בעיר במסגרת סיור אותו הם מקיימים בכל שנה במטרה להכיר את העיר ולהעמיק את קשרי המסחר והתרבות עם ארצותיהם.

משלחת נוספת מארה"ב תגיע לחיפה בה יהיו כ - 40 רופאים שיפגשו עם עמיתיהם בבתי החולים השונים בעיר במטרה לבחון דרכים לחילופי ידע מקצועי. עשרות רופאים נוספים צפויים להגיע לעיר מכל רחבי העולם במהלך החודש הקרוב במסגרת מפגש רופאים בינלאומי נוסף שיתקיים בעיר.

במהלך החודש יתקיים במלון "דן כרמל" כנס "ישרא-מדעטק" כנס בינלאומי בהשתתפות כ – 600 אורחים מהארץ ומחו"ל. כמו כן יבקרו בעיר מספר קבוצות תיירים מהעיר ברמן שבגרמניה, אל אחת מהן יתלווה צוות מתחנת טלביזיה מקומית שיגיע להתרשם מיעד התיירות - העיר התאומה חיפה, יעד הצובר תאוצה.

ראש העיר יונה יהב, הביע שביעות רצון ממספר המבקרים והעניין הרב שמעוררת העיר חיפה בקרב מגזרים שונים. יהב, הוסיף כי חיפה קוצרת היום את תוצאות המאמץ המתמשך להפיכתה של חיפה לעיר כנסים ומוקד תיירות איכותי.

" סטורם ריידר 2011 " לזכרו של מולי גרובר ז"ל
בחורף לא סוער במיוחד ציפו הגולשים הטובים ביותר לבואה של הסערה הגדולה של חודש פברואר. שאפשר יהיה לקיים את התחרות המרתקת המושכת אליה צופים ואוהדים רבים.

ביום ד' הגיעה הסערה לה ציפו כולם. רוח עד 70 קשר וגלי חוף סוערים וגבוהים. כבר בשעה 06.30 נראו ראשוני הגולשים במים. עד השעה 11 בבוקר הגיעו מאות צופים אל מסעדת יטבתה בעיר ואל חוף הגולשים בבת גלים, שהגיעו לצפות בתחרות מכל קצוות הארץ, גולשים וחובבי גלישה מנהריה עד אילת.

כולם הגיעו לראות את 40 "גולשי הרוח" ו"הקייט סרפינג" בגלים, הגולשים המנוסים ביותר במדינה. לצד הישראלים התייצב גולש בינלאומי אחד. רוס ויליאמס מאנגליה, המחזיק בתארים רבים ביניהם פעמים אלוף אירופה, אלוף עולם לנוער ושלישי בעולם.

בסוכת השיפוט ארבעה שופטים בהם אלופת העולם לשעבר בגלשן האולימפי לי קורזיץ. בסיומו של סבב המקצים הראשון הסתבר כי כל המדורגים הצפויים לנצח, שמרו על רמה ועלו לשלב נוסף.

עדי זומר מתל אביב, אשר ניצח את הסטורם ריידר פעמים רבות לא השאיר שום סיכוי לגולשים שעלו מולו. איל שלף מתל אביב, מנצח השנה שעברה, גלש בצורה כמעט מושלמת ולא השאיר שום מקום לספק שמגיע לו מקום בגמר. את רביעיית הגמר השלים רוס וילאמס מאגליה שהוכיח כי הוא נחשב כאחד הגדולים בעולם והראה רמה שלא נראתה בארץ.

לפני הגמר של גולשי הרוח הגיע הגמר של הקטגוריה החדשה ב"סטורם ריידר" והיא קטגורית הקייט סורפינג. גולשי הספורט המדהים הזה רכבו על הגלים בצורה מרשימה במיוחד ו"עלו לאוויר" בקפיצות של 25 מטרים גובה!

ארנון דגן פתח בגל ענק "היכה" בו וירד איתו הישר לאזור שהגולשים קוראים לו "המכבסה" הגל "היכה" בדגן בחזרה, שבר את התורן של מפרשו והותיר אות יושב על גלשנו מביט בחבריו גולשים בגמר.אורי דגן, אחיו של ארנון קפץ לים. גלש אל ארנון, נתן לו ציוד חדש והותיר את עצמו שוחה בגלים עם ציודו השבור של אחיו.

הזוכים בגלישת רוח: רוס ויליאמס - אנגליה, אייל שלף - תל אביב, עדי זומר - תל אביב, ארנון דגן - חיפה.

* צילומים: אקי פלקסר

במוזיאון חיפה לאמנות נפתחה תערוכת אוסף דוד עזריאלי
כ- 400 אורחים השתתפו לרגל פתיחת התערוכה "מבט אישי" מאוסף דוד י. עזריאלי, עם האוצרת ד"ר אירית מילר.

יו"ר מועצת המנהלים, יעקב שחם, סיפר לאורחי התערוכה את סיפור חייו של דוד עזריאלי. החל מהיותו נער צעיר, מי שהגיע כפליט מפולין והשתכן ברחוב החלוץ בעיר חיפה בשנת 1943, וכיום, לאחר 68 שנים זוכה להציג פה את האוסף המדהים שלו. כמו כן, ציין שחם, כי ציין כי זו הפעם הראשונה שהמוזיאון מציג אוסיף כה מרשים של אדם אחד, והביע את תקוותו להתחלת שיתוף פעולה בין עזריאלי למוזיאוני חיפה.

יו"ר קבוצת עזריאלי, דוד י. עזריאלי שריגש את האורחים במילותיו, שהעיד כי העיר חיפה הייתה המקום הראשון שלו בארץ ישראל לאחר שלוש שנות טלטולים במהלך מלה"ע השנייה, ותמיד כאשר הוא חוזר לחיפה הוא מתפעל מהיופי של העיר ומהמראות שליוו אותו כל חייו, ועל כך הוא שמח להיות פה. עזריאלי הביע את שמחתו גם על כך שראש העיר, יונה יהב, רצה לקדם את עירו, וראה לנכון את הצורך להביא את האוסף לכאן, לחיפה. כמו כן, סיפר לקהל קצת על האוסף עצמו, אוסף אשר כולו מגיע מאהבת ארץ ישראל, כולו ארצישראלי, ומבטא את ההתקדמות של היצירה במדינתנו, ומראה מה נעשה ב-50 שנה באמנות הישראלית. הוסיף כי הוא גאה באוסף, גאה על כך שהוא עצמו חלק מבניין הארץ.

אירוע הפתיחה ממשיך את עונת החורף במוזיאון חיפה לאמנות, אשר נפתחה רק לפני שבועיים עם האוצרת הראשית החדשה רותי דירקטור, ועם שלוש תערוכות העוסקות באופנים שונים בענייני ציבור, קהילה וטקס. התערוכות "הקהילה הבאה", "שירה וציבור" ו"שומרי הסף".

70 מציגים ו-1000 מבקרים ומשתתפים בכנס הארצי לגינון ונוי
כמו בכל שנה מקיים הארגון לגננות ולנוף בישראל את הכנס המקצועי הארצי לכלל העוסקים בענף הגינון והנוי בישראל. הכנס מתקיים כבר (10) עשר שנים ברציפות, ומפגיש בכל שנה את כלל העוסקים בענף גננות-הנוי בישראל להרצאות, דיונים, ופעילות מקדמת. השנה התקיים הכנס במרכז הקונגרסים בחיפה, בשיתוף עיריית חיפה.

במרכז הכנס התקיימו הרצאות בנושאים מקצועיים, דיונים, סדנאות מקצועיות וכמובן תערוכת גינון ונוי שמציגת את מיטב המוצרים והחידושים בענף.במסגרת הכינוס השנתי של העוסקים בענף גננות-הנוי בישראל, משתתפים כלל אנשי המקצוע העוסקים בתחום זה.

בכנס השתתפו מנהלי מחלקות ואגפי גנים ונוף ברשויות המקומיות, רכזי נוי בקיבוצים ובמושבים, מנהלי גנים ונוף במוסדות ציבור, אדריכלי נוף, קבלני גינון במגזר הציבורי, גננים ועוד.

במסגרת הכנס השנה התקיימו סיורים מודרכים במסלולי השרפה בכרמל, טיפול בעצים וגינון של עיריית חיפה, מסלול המצפורים בחיפה, הגן האקולוגי, הגנים הבהאים, שיקום נחל שיח.

כמו כן התקיימה תערוכת גינון ונוי שהינה התערוכה המקצועית היחידה לעוסקים בענף גננוּת-הנוי בישראל. במסגרת התערוכה הציגו מיטב החברות בענף הגינון והנוי בישראל את מיטב החידושים בענף, בתחומי השתלנות, השקיה, אוטומציה, צמחייה, מתקני משחק, הצללה, מיכון, דומם, חיפויים, ועוד.


"השינוי מתחיל בי" \ מאת נועה שמש מדריכת ח' גדוד אופק בשבט "מגשים"
מה הוא אומר לכם המשפט שבכותרת ? לי הוא נותן כוח. כוח להדריך. כוח להמשיך בדרך שלי עד הסוף.

כוח לקחת קבוצה של 13 חניכות, לגרום להן לרצות להיות מודעות לחברה, לרצות לשנות, להבין שאפשר לשנות, להשפיע. להעביר הלאה את מה שאני קיבלתי בתור חניכה.

כמה פעמים הגענו לפעולה, מדריכים עייפים, אחרי יום לימודים ארוך ומייגע ולא היה לנו כוח לפעולה? כמה פעמים העדפנו לתת לחניכים כדור ובחרנו להתרחק מכל מה שחונכנו אליו? ולעומת זאת כמה פעמים ראינו חניכה לוקחת יוזמה, הופכת לראש פרויקט, ומובילה את כל הקבוצה לאחדות, לתרומה, לעשייה? כמה פעמים ראינו את חניכינו להוטים לדבר על נושאים בוערים בחברה וחושבים על תרומה?

על זה בדיוק מדבר המשפט הזה. על השינוי שמדריך יכול לעורר בחניך. על שנה שיכולה לעבור כבת חלוף, או שהיא תוכל לעבור כתהליך ולעשות שינוי בחניך. אם אנחנו, המדריכים, נבחר באופציה של התהליך, השינוי הזה יהיה עוצמתי ביותר.

אני בחרתי בערך כדרך, וכך אני מציעה גם לכם לעשות. התהליך הזה, הערכים שכל פעולה חניכינו מקבלים, נותנים להם המון, ומשנים אותם. בסביבה בה כל הזמן אנו מוצפים בחדשות, בה הפייסבוק הוא החבר הטוב ביותר, והמיטה והבית הם בעדיפות ראשונה זה לא מובן מאליו שחניכים יבואו לצופים.

זה לא מובן מאליו שלחניכים יהיה אכפת מאישה מבוגרת שחוצה את הכביש, שיחלמו על להיות מדריך, שירצו להתרים. בסביבה בה כל אחד מעדיף את עצמו על פני השאר, זה לא מובן מאליו לצאת לטיול בצופים, לרצות ליזום פרויקטים חברתיים, להתנתק מכל הטכנולוגיה לכמה שעות בשבוע. זה לא מובן מאליו להיות פעיל חברתי- ואם הצלחת לגרום לחניכים שלך להיות כאלה- זכית ועשית שינוי!

הערכים הם הדרך שלנו לגרום לחניכים שלנו להיות אחרת! להיות אכפתיים, להנהיג, להוביל, להתנדב, לתרום ולהיות מעורבים. הערכים הם הדרך שלנו לעורר שינוי ולהתגאות בו. הערכים הם הדרך להביא את החניכים שלנו למקום הטוב ביותר. ואולי אלו נשמעות לכם עוד סתם כמה מילים על ערכים- אבל זוהי באמת דרך, דרך לעצב כאן חברה שונה. חברה שאכפת לה מעצמה.

בתור מדריכה בשבט חדש, ששאיפותיו הראשונות היו בגדר חלום, והיום פועלים בו כ-130 חניכים, בתור מדריכה ל- 13 חניכות מדהימות שעברו תהליך משמעותי מתחילת השנה ועד היום, אני אומרת לכם שהשינוי הוא לא בגדר חלום- הוא בגדר מציאות. והוא יכול לבוא רק ממך ומכוח הרצון שלך להשפיע!

אז העצה שלי היא שתאמינו בעצמכם, תשנו, תשפיעו, ואל תחששו מערכים.

גז כבר יש, ואולי גם נפט. אבל מאין יגיעו אנשי המקצוע? \ מאת פרופסור פרץ לביא, נשיא הטכניון
בחודשים האחרונים – מדינת ישראל כמרקחה. מאגרי גז גדולים התגלו לחופי ארצנו ויתכן שהם צופנים בחובם, או תחתיהם – גם נפט לא מעט. והויכוחים כבר רבים – לאן נוביל את האוצר שהתגלה? היכן תוקם תחנת החוף לקליטתו? כמה מיסים ישלמו היזמים? מוקמות ועדות, יזמים מגייסים יחצנים ולוביסטים, המשקיעים בבורסה חוגגים וחוששים. רק שאלה אחת איש לא שואל? מי יביא את הגז הרב לחוף? מי ישנע אותו? מי יאכסן אותו? מי ידאג למנוע תקלות, פיצוצים ואסונות?

בבדיקה שערך הטכניון התברר כי יש בארץ שני מומחים בלבד בתחום זה. אין מהנדסים ישראלים שיכולים להרים את הפרוייקט הענק, כי איש לא הכשיר מהנדסים כאשר לא חלמנו על גילוי גז ונפט בארץ.

הטכניון, שתמיד נרתם למאמץ הלאומי וטביעת האצבע של בוגריו ניכרת בכל תחום מתחומי חיינו – בתשתיות, בכלכלה, בתעשיות המתקדמות ובביטחון – מוכן שוב להירתם ולהכשיר מהנדסים בתחומי הנדסת מכונות, הנדסה אזרחית, הנדסה כימית והנדסת אוירונוטיקה וחלל. יצרנו כבר קשר עם האוניברסיטה המובילה בעולם בתחום זה (Colorado School of Mines) ופיתחנו תכנית לימודים – הנדסת גז ונפט בטכניון. היא נועדה למהנדסים בעלי תואר ראשון ותכשיר, בשלב הראשון, עשרים מהנדסים לתואר שני, בתחום הנדסת גז ונפט. עלות ההוראה, במיוחד במחזורים הראשונים, תהיה גבוהה בגלל ההישענות על מרצים מחו"ל. אנו מקווים שאת פרוייקט הגמר שלהם יוכלו עשרים המהנדסים הראשונים לבצע באחת מחברות האנרגיה שלנו. גם האוניברסיטה האמריקנית הסכימה לדאוג למקומות השתלמות בחברות אמריקניות, תחת חסותה האקדמית.

בשלב הראשון הטכניון זקוק לשנים ורבע מיליון דולר כדי להתחיל בתכנית, כבר בקייץ הקרוב. מעבר לפיתוח תכניות הלימודים, הטכניון רואה חשיבות לאומית בפיתוח תשתיות מחקריות בתחום. מרכז מחקר כזה יוכל לשרת את הממשל על ידי מחקרים בנושאים הקשורים לתעשיית הגז והנפט ולהוות מקור לפיתוחים חדשניים. כל זאת – במסגרת תכנית האנרגיה החדשנית של הטכניון. עלות הקמת מרכז המחקר נאמדת ב-16 מיליון דולר נוספים.

אם הטכניון לא היה מקים בשנות החמישים, כאשר כלכלת מדינת ישראל התבססה על ייצוא תפוזי "ג'אפה" – את הפקולטה לאוירונוטיקה – לא הייתה לנו היום תעשייה אווירית מתקדמת כל כך. אם לא היינו עושים בשנות ה-70 הסבה מהוראת הנדסת חשמל בזרם חזק להנדסת חשמל בזרם חלש – לא היה קטר ההיי-טק סוחב את המשק הישראלי כולו כיום. אם לא נשכיל להכשיר היום מהנדסים מוכשרים – לא יהיה לנו בעוד שנתיים-שלוש מי שיידע להוביל ולשמור את האוצר שמצאנו בים.

אני קורא לממשלת ישראל להירתם ולסייע לטכניון במשימה הלאומית הנוספת שהוא נטל על עצמו. היום מדובר בסכומים זניחים. אבל אם לא נקדם את הכשרת המהנדסים היום – זה יעלה לנו ביוקר בעתיד הלא רחוק.

events.doc
מפגש ארצי התארח ב"אחוה" חיפה
ארגון "אחוה"-איגוד נכי חיפה והצפון אירח מפגש מקצועי כחלק מסדרה של מפגשים העוסקים בקידום תוכנית ארצית רחבת היקף של "רשת מרכזים לחיים עצמאיים" עבור אנשים עם מוגבלות בישראל. תוכנית זו היא שותפות של מסד נכויות – ממשלת ישראל, גו'ינט ישראל וקרן משפחת רודרמן, לפיתוח שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלות ושילובם בקהילה.

אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירית חיפה ונציגו עו"ס יצחק רוזנר הצטרפו לשותפות זו במסגרת קידום ה"מרכז לחיים עצמאיים", ב"אחוה", אשר נחנך בספטמבר 2009. ייחודיותו של "מרכז לחיים עצמאיים" בהיותו מנוהל על ידי הצרכנים - אנשים עם מוגבלות פיסית, חושית, נפשית ושכלית - בהתאם לצרכיהם. הם מובילי התוכניות וספקי המידע על זכויות, סיוע במציאת מטפלים, ייעוץ משפטי ועוד'.

במהלך המפגש שהתקיים ב"אחוה" הוצגו על-ידי אמיר נתן מנכ"ל אביליקו, עדן פוקס מנהל "כל זכות" ויניב אבירן מנהל הפורומים והתחום האינטרנטי ב"אחוה" מאגרי ידע אינטרנטיים לשימוש במקורות מידע מקוונים ככלי עבודה בתוכנית "ייעוץ עמיתים" במרכזים.

בסיום המפגש, אביטל סנדלר-לף ראש תחום מסד נכויות בג'וינט ישראל, אמרה: "ייעוץ העמיתים הוא אחד השירותים המשמעותיים בתשתית של המרכזים לחיים עצמאיים. להטמעתה באופן אמיתי ולהובלתה נשמח לראות בעלי תפקידים נוספים אנשים עם מוגבלות, המעוניינים להשתלב ולקחת חלק פעיל בתוכנית זו ואחרות במרכזים לחיים עצמאיים".

אמני ג'אז מניו יורק - שיימוס בלייק ורודני גריין, בבית אבא חושי
קונצרט נוסף בסדרה "ג'אז חם" במוצ"ש 26.2.2011 בשעה 21:00 אל אמני הג'אז הניו יורקים יצטרפו הגיטריסט אסף קהתי והבאסיסט נועם ויזנברג בקונצרט שיכלול ממיטב יצירותיהם של ענקי הג'אז

שיימוס בלייק, נגן טנור סקסופון ומלחין - פועל בניו יורק. נחשב לאחד הבולטים בתחומו. במהלך לימודיו ב"ברקלי" בוסטון, הוזמן על ידי המתופף האגדי ויקטור לואיס להקליט איתו. מיד לאחר שעבר לניו יורק בסס את מעמדו כאחד מנגני הסקספון טנור הבולטים. ב- 2002 זכה בתחרות הבינלאומית על שם תלוניוס מונק שהתקיימה בוושינגטון. בעקבות הזכייה ניגן עם ווין שורטר והרבי הנקוק.

אלבומו הראשון יצא ב- 1993 ומאז יצא לאור עוד 5 אלבומים משלו. הוא מופיע בקביעות עם ההרכב זוכה הגראמי "מינגוס בנד", ועם שורה ארוכה של אמנים בולטים בג'אז, וממשיך להופיע ולהקליט עם החמישייה שלו.

נחשב לאחד הפרשנים החשובים ביותר של מוסיקת הג'אז בת זמננו. ממוקם במרכז סצנת הג'אז העולמי - ניו-יורק, מנגן ומלחין, סקסופוניסט, מבצע מחונן ומתוחכם, שהוזמן לנגן בחמישית ג'והן סקופילד.המתופף רודני גרין- גדל בבית מוסיקאלי כבן יחיד לאב כומר ונגן עוגב ואמא זמרת מקהלה. מילדותו נמשך לתופים ומגיל צעיר החל לתופף בכנסיות ובמועדונים בהם נחשף לסגנונות מוסיקאליים נוספים, ג'אז, פאנק ומוסיקת נשמה.

בתום לימודיו התיכוניים, עבר לניו יורק ושם ניגן עם כריסטיאן מקברייד, אריק ריד, גרג אוסבי, ג'ו הנדרסון, בני גרין ועוד רבים וטובים ובסס את מעמדו בסצנת הג'אז הניו יורקית. בהמלצת הבסיסט בן וולף הצטרף רודני בן ה- 19 לדיאנה קרל והופיע איתה במשך שנתיים. כיום, בנוסף לכתיבה והלחנה, הוא מופיע כמוביל הרכב "רודני גריין", וכנגן אורח עם הרכבים רבים.

http://www.haifa.muni.il
 
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"