לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט

הנה זה בא: דצמבר הגדול 


תוכן עניינים 17.10.2010

פסטיבל "החג של החגים" ה-17
מוקד פסטיבל החג של החגים הוא מסלול האמנות- תערוכת חוצות המתחילה בבית הגפן וממשיכה אל תוך שכונת ואדי ניסנאס, בה מוצבות עשרות עבודות פיסול, ציור ומיצב של אמנים יהודים וערבים בני דורות שונים. כותרת התערוכה השנה אותה אוצרים עינבר דרור לקס והאמן עבד עבדי- היא "שכנות/"neighbors.

עבודות האמנות יתמזגו בחיי היום יום בוואדי ניסנאס, ויתמזגו בסמטאות, בחצרות ועל קירות בתי האבן בשכונה בה כל בית הוא סיפור. האמנים יתייחסו למקום עצמו ויציגו היבטים של המושג 'שכנות' ושל מערכות יחסים המתקיימות בתוך 'שכונה'. בחלל בית הגפן יוצג פרויקט אמנות ייחודי של דיאלוג בין אמנים יהודים וערבים דרך סיפורי הווי של שכונה ושל העיר חיפה בכלל.

במסגרת כנס הסופרים הבינלאומי תיפתחנה שתי תערוכות בסינמטק חיפה : "סינמה ג'נין" - תערוכת צילומים של ג'נין ובניין הקולנוע המחודש של הצלם הגרמני פאביאן זפטקה. "הספר העני" - תערוכת ספרים בכתב היד המקורי ובעריכתם של הסופרים והאמנים .

אמנות מיצג בינלאומית: במסגרת פסטיבל זז של במת מיצג- אמני מיצג מכל רחבי העולם יציגו במרחב הציבורי, בואדי ניסנאס פעולות בעלות זיקה למקום.

בין אירועי הפסטיבל אשר יתקיים בכל סופי השבוע של חודש דצמבר :אירועים *קונצרטים ליטורגיים בכנסיות * כנס סופרים בינלאומי- "מילים ללא גבולות" *כנס חיפה לרב-תרבותיות *יריד העתיקות במסגרתו יתקיימו הערכות חפצים ע"י מעריכים מומחים ומכירה פומבית של פריטי אספנות,תכשיטים שטיחים ויודאיקה * יריד אמנויות - במדרחוב ואדי ניסנאס , שוק חג המולד.

כל המידע על כל האירועים באתר : www.haifahag.co.il
* צילומי ארכיון

אלפים ליוו למנוחת עולמים את משה רוזנברג ז"ל
משה רוזנברג ז"ל [57], מי שהיה היועץ המשפטי לעיריית חיפה ומנכ"ל העירייה לרבות בתקופת מלחמת לבנון השנייה, הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה. משה רוזנברג ז"ל שהוגדר כאדם ברוך כישרונות ורב יכולות, היה 10 שנים היועץ המשפטי בעיריית חיפה, נכנס לתפקיד מנכ"ל העירייה לבקשת ראש העיר יונה יהב, לאחר עזיבתו הדרמטית של המנכ"ל שקדם לו. היה מוערך מאוד על ידי כל הגורמים עימם בא במגע ועל ידי עובדי העירייה בכל הדרגים.

במסע ההלוויה ביישוב עדי, ליוו את משה רוזנברג ז"ל בדרכו האחרונה, אלפי אנשים מכל תחנות חייו , קציני צה"ל מעת היותו קצין בכיר במערך הפרקליטות הצבאית, עובדי עיריית חיפה והשלטון המקומי, תושבי היישוב עדי שרוזנברג ז"ל היה בין מקימיו ואנשים מהמיגזר העיסקי , התחנה האחרונה בחייו.

ראש העיר חיפה יונה יהב שנשא דברים ליד קיברו של רוזנברג אמר: " משה סיפר לי פעם כי התקופה המאושרת ביותר בחייו המקצועיים הייתה התקופה בה כיהן כמנכ"ל העירייה" עוד סיפר יהב כי במהלך מלחמת לבנון השנייה בה עברה על העיר ותושביה תקופה קשה, בלטו כל תכונותיו של רוזנברג שהיה שקט וקר רוח, אמין ואמיץ, ידע לנהל בתקיפות ובנועם את המטה העירוני ואת הקשר עם כל גורמי החוץ.

עמרם מצנע , לשעבר ראש העיר, סיפר כי: "רוזנברג לא היה חלק מהחונטה, למרות היותו יוצא צבא, היה חבר נאמן איש מקצוע מצויין, אמין ויועץ שנתן תמיד את העצה הטובה ביותר לפונה.

רוזנברג ז"ל השאיר אחריו אישה ושלושה ילדים, יהי זכרו ברוך.
* משה רוזנברג ז"ל                                             

events.doc
אליפות ישראל בשחמט 2010 - נערכה בחיפה
גמר אליפות ישראל הוא אירוע השחמט הגדול, המשמעותי והאיכותי בישראל המתקיים אחת לשנתיים. באירוע זה מתמודדים 32 שחמטאים על התואר אלוף ישראל. בתחרות שננעלת הערב, השתתפו שחמטאים מהשורה הראשונה בעולם. ביניהם למשל איליה סמירין, שהגיע בעבר לעשירייה הראשונה בעולם. בתחרות משתתפים חברי נבחרת ישראל שזכו בחודש הקודם במקום שלישי ובמדליית הארד באולימפיאדת השחמט :

צעיר המשתתפים בתחרות עומר רשף בן 14 שהפתיע והצליח לעלות למעמד כל כך יוקרתי ומכובד. למועדון המארח והמארגן את התחרות ישנו גם נציג שהצליח להגיע לגמר (בפעם השנייה ברציפות) : אופיר אהרון בן ה 20, ספורטאי מצטיין.

במקביל לתחרות זו התקיימה תחרות גמר אליפות ישראל לנשים בה תשתתפנה 10 שחמטאיות ובהן חברות נבחרת ישראל.

"הגפן 38": ועכשיו המעטפת המעוצבת
מעונות הסטודנטים הנבנים בחלקו המערבי של רחוב הגפן יהוו מוקד נוסף במארג החיים הסטודנטיאלים המתפתח באזור המושבה הגרמנית וקמפוס הנמל המתהווה. המעונות המתוכננים לשמש בעיקר את הסטודנטים הלומדים במרכז האקדמי לעיצוב ולהכשרת מורים ויצו חיפה הממוקם בסמוך, יסייעו בפיתוח שולי ציר המושבה הגרמנית והעיר התחתית.

בנוסף ל-27 הדירות מציע בנין המעונות חוויה סטודנטיאלית ייחודית המותאמת לסטודנטים לעיצוב וכוללת אזור לימוד וסטודיו משותף, גג פתוח לפעילות חברתית ( סרטים, הרצאות, מסיבות וכד' ) ואזורי שהייה משותפים נוספים המאפשרים אינטראקציה בין דייריו.

מתכנני הפרוייקט: מלכא אדריכלים - אדר' מיכל ברעוז, אדר' אורנית לבב צדיק, אדר' מירב מלכא, אדריכל אייל מלכא

היזם דוד בארי שהקים את ה – X פארק בדרום חיפה ויזם את פרוייקט ה"גפן 38" אמר כי בדעתו להקים מלונית בביתו ההיסטורי של אחד מראשי קהילת הטפלרים בחיפה שומכר שהוא מבנה לשימור. "אני אוהב אתגרים ולהקים מלון בוטיק חדיש ומודרני תוך הקפדה על שימור הבניין ההיסטורי הוא אתגר אמיתי."

הסנטור גריני בביקורו בחיפה: ב- 2011 נתרום כ- 2.5 מליון ש"ח
מאז נבחר הסנטור גריני לנשיא מועצת לה-בוש-דה-רון הוא העניק למעלה מ – 5 מיליון ₪ תרומות לקידום פרויקטים בחיפה. גריני, הגיע השבוע לחיפה בראש משלחת המונה 49 אישים ובהם: סגני הנשיא, אישי ציבור, ראשי הקהילה היהודית, עובדי מנהל ואנשי תקשורת.

במהלך ביקורו השבוע הודיע גריני על הכפלת סכום התרומות והעמדתם בשנת 2011 בלבד על כ – 2.5 מיליון ₪. כדי לאפשר הרחבת תוכניות לימודיות ובהם: יום לימודים ארוך, העצמה אישית וקבוצתית וחוגי העשרה לילדי משפחות מעוטות יכולת כלכלית ממגזרים שונים.

גריני: "מערכת החינוך של חיפה אותה אני מכיר מקרוב, ראויה לשמש דוגמא ומופת לכל מערכת חינוך בעולם בכל הקשור למקצועיות ולרגישות בה מטופלים ילדים למשפחות נזקקות". "בלב חפץ אני נענה לפנייתו של ראש העיר יונה יהב, לסייע באתגר האדיר לאפשר לכל ילד לסיים את לימודיו התיכוניים עם תעודת בגרות".

כמו כן תתרום מועצת המחוז 90 אלף יורו נוספים לשיקום וחידוש מרכז תרבות צרפת ע"ש גסטון דפר שבכרמל הצרפתי.

העיר חיפה נבחרה לארח את כנס הערים התאומות צרפת-ישראל שיתקיים באוקטובר 2011. בכנס צפויים להשתתף כ – 60 ראשי ערים מצרפת וישראל אשר יקיימו את האירועים והדיונים שלהם במרכז גסטון דפר אותו מבקשת העירייה לשדרג לקראת הכנס.

העיר התאומה לחיפה ,מארסיי , נבחרה להיות – "בירת התרבות האירופאית בשנת 2011". במסגרת זו יוצגו במרסיי במהלך 2011 מיטב אירועי התרבות העולמיים. הסנטור גריני הודיע כי היא מבקש לארח את חיפה במסגרת האירועים ולצורך כך הקצה 150 אלף יורו למימון האירוע החיפאי.

עירית חיפה חתמה על שותפות ערים עם נציגי עיריית בוסטון מאוניברסיטת נורתאיסטרן
משלחת רמת דרג המורכבת מ – 29 אנשי עסקים, אקדמיה ואנשי ממשל, המייצגים את עיריית בוסטון שבארה"ב, ביקרה השבוע בחיפה במטרה ללמוד את עקרונות השיקום אותם מיישמת עיריית חיפה בקמפוס הנמל.

עירית בוסטון המקיימת קשרים הדוקים עם חיפה מבקשת לשקם רובע ישן ומוזנח, הנמצא בקרבת הים בבוסטון ולשלב בתוכו מבני מגורים מודרניים ופארק תעשייתי חדשני.

ראש עירית בוסטון תומס מנינו, שיזם את הפרויקט פנה לראש העיר חיפה יונה יהב, בבקשה ללמוד מחיפה את עקרונות השיקום אותן היא מיישמת בשיקום העיר התחתית באמצעות הקמת קמפוס סטודנטיאלי.

ראש העיר יונה יהב, נענה ליוזמה ונפגש עם חברי המשלחת במכללת "כרמל" בה סיפר על יוזמתו לשקם רובע עירוני שהוזנח לאורך שנים ארוכות באמצעות קמפוס הנמל – יוזמה עירונית אליה נרתמו יזמים פרטיים שיזהו את ההזדמנות העסקית.

בתום דברי ראש העיר חתמו חברי המשלחת עם עיריית חיפה על הסכם "שותפות ערים בינלאומי". ההסכם אותו יזמה אוניברסיטת נורתאיסטרן שבבוסטון, נועד לקדם פתרונות מיטביים לאתגרים הניצבים בפני הערים השותפים להסכם.

לצורך קידום מטרה זו פועלת "שותפות הערים" לקרב בין ראשי ערים, אנשי אקדמיה ואנשי עסקים וליצור שותפות בקידום רעיונות תוך שימוש בנתונים, ניתוחים סטטיסטיים, מדדים חברתיים ומודלים שיושמו כבר בהצלחה בערים שונות בעולם.

תיעוד חייהם של יהודי ברית המועצות בתקופת מלחמת העולם השנייה יתועד בפרויקט משותף ליד ושם ולתלמידי בית הספר בסמ"ת
"שני סיפורים – גורל אחד", הוא פרויקט חינוכי – קהילתי המוקדש לשואת יהדות ברית המועצות. הפרויקט יכלול את כל מערכות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות בשכונות: הדר, קריית אליעזר וקריית חיים.

במסגרת התכנית יפותחו חומרים חינוכיים חדשים הנוגעים לשואה בשטחי ברית המועצות לשעבר וכן יעשה שימוש נרחב באמצעים פדגוגיים שונים ובמגוון כלים אמנותיים בתחומי התיאטרון, המוזיקה, הקולנוע, הציור והפיסול. התוכנית תמשך 3 שנים ובתום כל שנת פעילות יתקיים ערב סיכום בו יוצגו העבודות והפרויקטים שיבוצעו במהלך השנה ע"י התלמידים.

בית ספר מופ"ת בסמת נבחר להשתתף בפרויקט, הודות להרכב האוכלוסייה המרכיבה את בית הספר הכוללת רבים מיוצאי ברית המועצות לשעבר. הפרויקט מקיף את שכבות הגיל מכיתה ז' ועד י"א כאשר כל שכבת גיל תבצע מטלה ייחודית משלה.

תלמידי שכבה ט' יאתרו ויתעדו בקרב משפחותיהם סיפורי הישרדות וקיום. תלמידי שכבה י' יעברו הכשרה לעריכת ראיונות עם ניצולים ווטרנים אשר יתועדו בסרטי ווידאו ויישמרו בארכיון יד ושם. לצורך סיוע ותמיכה בפרויקט גיוסו הורי התלמידים ובני משפחותיהם שרבים מהם הגיעו לערב השקת הפרויקט.

יוצאי קהילת ברית המועצות לשעבר המבקשים להשתתף בפרויקט מוזמנים לפנות לטלפון 04:8626282 או 048666956 כמו כן ניתן לפנות לדואר אלקטרוני - yadvashem.bos@walla.com
"הרשת החברתית היא מכונת הקפה החדשה בארגון"
אלכס ז'יטניצקי, סטודנט לתואר ראשון בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון, זכה בפרס חברת OVUM הבריטית, בנושא השפעת הרשתות החברתיות על סביבת העבודה העתידית. החברה עוסקת בייעוץ בנושא השפעת הטכנולוגיה על שינויים בשוקים וראשיה יזמו את התחרות כי הגיעו למסקנה שהנושא "שייך לצעירים ואנו רוצים לקבל מהם רעיונות".

"אנו לא שייכים לדור שקל לו להבין כיצד רשתות חברתיות ישפיעו על סביבת העבודה העתידית", הודו ראשיה בכנס שערכו בלונדון, שם קיבל אלכס את הפרס, עליו התמודדו יותר ממאה בודדים וקבוצות מרחבי העולם. "הרעיונות של אלכס ז'יטניצקי נמצאו בעלי תובנות רבות ולכן הוא נמצא ראוי לקבל את הפרס", אמרו השופטים.

אלכס הציג שני מסלולי אסטרטגיות, האחד מיועד ללקוחות והאחר למנהלים ועובדים בחברה או באירגון. "אתר האינטרנט של חברה כבר אינו מספיק", הוא אומר. "כל ארגון או חברה צריכים לפתוח דף ברשתות חברתיות רלוונטיות להם, בעיקר כאלה העוסקים בציבור הרחב ופחות עם אירגונים או חברות אחרות. למשל - מתן שירות בפייסבוק ולא רק באתר האינטרנט. אנשים שלא השתמשו הרבה באינטרנט עד כה, מתחילים להשתמש ברשת יותר ויותר, בזכות הרשתות החברתיות".

לערוך הדרכות לעובדים, שכן רשתות חברתיות נכנסות לאירגונים ולחברות ללא הכנה או תכנון מוקדם ומשנות בצורה דרסטית את אופי השימוש באינטרנט של משתמשים רבים. בתוך כך, הן משפיעות על ההתנהגות שלהם כעובדים וכצרכנים.

"לפי דעתי, האיום הגדול ביותר שעומד היום בפני עסק כלשהו בזירת המדיה החברתית הוא שהעסקים המתחרים שלו יתאימו את עצמם למציאות החדשה טוב יותר ומהר יותר", אומר אלכס. "הדבר הראשון שעשיתי לאחר שנודע לי על הזכיה, היה לכתוב על כך סטטוס בפייסבוק, דבר שלא היה עולה על דעתי לפני חמש שנים", הוא צוחק. "מדובר במהפיכה של מעבר מאנונימיות לחשיפה, והכל מרצון".

אלכס, בן 23, למד בבית הספר התיכון בגשר הזיו. "הזכיה בתחרות נתנה חיזוק להחלטתי ללמוד הנדסת תעשיה וניהול בטכניון ובהחלט סיפקה לי קרש קפיצה מצויין לקריירה עתידית", הוא אומר.

גידול משמעותי במספר חניכי תנועות הנוער בחיפה
גידול מרשים של כ – 20% נרשם במהלך השנה האחרונה במספר חניכי תנועות הנוער בחיפה - ואלו מונים כיום כ – 12000 חניכים הפעילים ב – 42 סניפים של 17 תנועות נוער. בין התנועות "מכבי צעיר" שהצטרפה בשנה האחרונה לפעילות בחיפה.

במהלך השנה האחרונה נוספו 9 סניפים חדשים לתנועות נוער ברחבי העיר: בשכונת קריית אליעזר – תנועת הנוער מכבי צעיר. בכרמל הצרפתי- שבט מגשים של תנועת הצופים. קריית חיים מערבית – סניף נחשונים של השומר הצעיר. שכונת נווה דוד - סניף המחדשים של הנוער העובד והלומד. שכונת נווה פז - סניף פאר של בני עקיבא. במרכז הכרמל סניף השומר הצעיר. בשכונת חליסה - החטיבה הערבית של השומר הצעיר - אג'איל. בשכונת עין הים סניף הנוער העובד והלומד הערבי.

עיריית חיפה הכפילה בשנה שעברה את תקציב פעילות תנועות הנוער שהסתכם בשנת 2010 בכ - 1.7 מיליון ₪. בנוסף הקצתה 12.5 מיליון ₪ לשיקום המבנים בהן פועלות התנועות. כמו כן, הוקם בעירייה מערך ארגוני שכל תפקידו לסייע ולהעניק תמיכה לתנועות הנוער הפועלות בעיר.

ראש העיר יהב הביע סיפוק מהעלייה המתמשכת במספר חניכי תנועות הנוער ואמר: "עיריית חיפה הציבה רף גבוה בכל הקשור לתנועות הנוער ואין בכוונתה לרדת ממנו. על מנת להגדיל את מספר חניכי תנועות הנוער פנה ראש העיר לשר החינוך בבקשה למנות רכז תנועות נוער שיפעל במשך שעתיים בשבוע בכל בית ספר להידוק הקשר בין התלמידים לתנועות הנוער. יובל זרח, יו"ר מועצת תנועות הנוער ציין לשבח את שיתוף הפעולה בין תנועות הנוער לרשות הנוער הצעירים בעיריית חיפה ואמר כי הרשות מהווה בית חם לתנועות הנוער והיא המפתח להצלחתן.

"5 כוכבים של יופי" לחיפה זו השנה ה - 13
"5 כוכבים של יופי" הוענקו לעיריית חיפה ע"י המועצה לישראל יפה במסגרת התחרות "קריה יפה בישראל יפה". כוכבי היופי, הוענקו בטקס חגיגי שהתקיים באולם "וואהל" שברמת גן ע"י שר הפנים אלי ישי ויו"ר "המועצה לישראל יפה" אברהם כץ עוז.

כוכבי היופי מוענקים לחיפה זו השנה ה – 13, לאחר שזכתה במרבי הנקודות בכל הקטגוריות שנבחנו במסגרת התחרות שהתקיימה במספר שלבים. בשלב הראשון ביקרו צוותי שיפוט של המועצה לישראל יפה באתרים שונים בחיפה ובחנו נושאים שונים בהם: סדר וניקיון, שילוט והכוונה, טיפוח ריאות ירוקות, גינון, תחזוקה של מוסדות ציבור ומוסדות חינוך ויוזמות בתחום טיפוח העיר.

תוצאות צוותי השיפוט הועברו מכל הערים שהשתתפו בתחרות למועצה לישראל יפה. בסיכום התוצאות קיבלה חיפה את הניקוד המרבי שהעניק לה כאמור את חמשת כוכבי היופי.

ראש העיר יונה יהב, הודה לעובדי מנהל התפעול בראשותו של דוד לוריא, ולראש אגף שפ"ע אלי אלקבץ שריכז את פעולות העירייה במהלך התחרות ואמר כי תוצאות המאמץ הניכר המושקע ע"י העירייה בשיפור חזות העיר בא לידי ביטוי לא רק בחמשת כוכבי היופי, אלא ובעיקר בתגובותיהם של תושבים רבים אשר מרבים לשבח את חזותה וניקיונה של העיר.

מערך הביטחון השוטף בחיפה – לא מפסיקים לתרגל !!!
אגף הביטחון בעיריית חיפה בשיתוף מגן דוד אדום , כיבוי אש ומשטרת ישראל ערכו תרגיל שדימה פיגוע רב נפגעים בשכונת שער עליה [פיצוץ במרכז הקהילתי פאני קפלן]. במהלך התרגיל נבחנו הגעת הכוחות לאיזור הפיגוע, זיהוי ואיתור הבעיות במקום, איתור הפצועים ומתן עזרה ראשונה, חילוץ פצועים מגג המבנה באמצעות מנוף ענק, פינוי הפצועים לבתי החולים, טיפול בנפגעי חרדה ע"י מערך "חוסן" של עיריית חיפה , התיאום בין הכוחות השונים ופיקוד כולל.

שי זייד מנהל אגף הביטחון בעירייה אמר כי :"יש חשיבות רבה לתרגול של כל הכוחות בשטח , כדי שהסנכרון בשעת המבחן יהיה מושלם".

גן חדש בשכונת ורדיה
אגף שפ"ע במינהל התפעול של עיריית חיפה סיים הקמת גן משחקים חדש בשכונת ורדיה , גן שיהווה חלק ממתחם בילוי שכונתי מרכזי – לשעות הפנאי. במסגרת העבודות התבצע שדרוג תשתיות(תאורה), מתן מענה לפעוטות , שדרוג הגינון, הבאה לתקן, פרגולה חדישה. בעלות של 1.8 מיליון ₪.

בשבועות הקרובים יותקנו ברחבה הסמוכה לגן מתקני כושר להנאת התושבים.

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"