לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט

עדיין בניסוי - בקרוב ברחובות העיר 
 

תוכן עיניינים 25.08.2010

נמשכות העבודות להקמת פארק שקמונה
לאחר הקמת שטח ההיערכות בסמוך למסעדת מקסים, וסגירת חוף שקמונה לתנועת כלי רכב החלו העבודות להקמת פארק שיקמונה אשר יאפשר את שמירתו של אחד החופים הייחודיים בישראל .

החוף, על אף יופיו רחוק מלשקף את הפוטנציאל הגלום בו. הכרזתו של החוף כגן לאומי תחייב פיתוח מושכל ומינורי כחלק ממתחם שקמונה כולו (עם פארק הכט בעורפו) וכרצף פיתוח לאורך חופי העיר חיפה.

חוף שקמונה המשתרע על שטח של כ- 80 דונם בחזית החוף, תחום על ידי מסילת הברזל במזרח ועל ידי הים במערב, ממסעדת מקסים ועד לתל שקמונה. על פי התכנון יכלול הפארק טיילת הולכי-רגל באורך 1.7 ק"מ ושביל אופניים באורך 2 ק"מ שתופרד בחלקה מדרך האופניים, תלווה את החוף לאורכו ותיצור רצף אורכי לאורך הים, שיאפשר קשר וטיול רציף בין טיילת בת גלים לחוף הדרומי. הפרויקט, בעלות של 8.6 מיליון ₪, ימומן מתרומה של חברת החשמל. לצפייה בסרטון

הוענקו הפרסים לזוכים בתחרות תכנון מתחמים עירוניים
ראש העיר חיפה יונה יהב ומנכ"ל החברה הכלכלית גל פלג ונציגי השופטים, העניקו את הפרסים הכספיים לזוכים בתחרות תכנון המתחמים העירוניים. ראש העיר הנחה את מהנדס העיר להתחיל בבדיקת יישום ההצעות הזוכות. ראש העיר אמר כי קיום תחרות פתוחה בפורמט שערכה עיריית חיפה מאפשרת השתתפות רחבה ומביאה לתוצאות היצירתיות ביותר והטובות ביותר.

התחרות שיצאה לדרכה לפני למעלה מחצי שנה עסקה בתכנון ועצוב המרחב הציבורי הפתוח במתחמים עירוניים מרכזיים למרקמה של העיר: מרכז הכרמל, כיכר העיר (גן הזיכרון בהדר הכרמל) ודרך סטלה מאריס. התחרות התנהלה בשני מסלולים, אדריכלים וסטודנטים.
  • בתחרות לתכנון מרכז הכרמל בחיפה הוגשו 27 עבודות, 13 במסלול סטודנטים ו-14 במסלול אדריכלים.
  • בתחרות לתכנון מתחם כיכר העיר (גן זיכרון בהדר הכרמל) הוגשו 41 הצעות, 15 במסלול סטודנטים ו- 26 במסלול אדריכלים
  • בתחרות לתכנון דרך סטלה מאריס הוגשו 15 הצעות, הצעה אחת במסלול סטודנטים ו- 14 במסלול אדריכלים.
תערוכת התחרות, בה יוצגו כל העבודות שהוגשו לתחרויות השונות, תוצג במבואה של האודיטוריום ואולם רפפורט במרכז הכרמל בחיפה. התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב, ללא תשלום, עד לתאריך 31.8.2010. בהמשך ועד לתאריך 16.9.2010 יוצגו העבודות הזוכות בלבד.

מצורף קישור לאתר עמותת האדריכלים בישראל, בו ניתן לראות את החלטת השופטים וכן את העבודות הזוכות. http://www.isra-arch.org.il/Hebrew/

events.doc
בתקיעת שופר נחנכה ה"עירונית" בקריית שמואל
במסגרת פעולות העירייה לשיפור וייעול השירות לתושבים נפתחה ה"עירונית" קריית שמואל המהווה "מיני משרדי העירייה".

בדומה לעירונית קריית חיים, מעניקה העירונית מגוון רחב של שירותים המותאמים לצרכייהם הייחודים של תושבי קרית שמואל. נציגי העירונית ישתפו את התושבים וחברי וועדה הקרייה בתוכניות פיתוח של השכונה כגון הקמת מתקנים, הסדרי חנייה, גינון, תברואה ועוד.

העירונית נועדו להנגיש את שירותי העירייה לתושבים היכולים להסדיר מעתה את מירב השירותים להם הם נזקקים לרבות: ארנונה ושירותי גבייה, האגודה לתרבות הדיור, שירותי משרד הפנים ופניות ציבור – בשכונת מגוריהם. עירונית קריית שמואל תהיה פתוחה לקהל בשלב הראשון בימי שלישי בין השעות 15:00 – 18:00 ובהמשך יורחבו שירותי העירונית על פי הצורך. לצפייה בסרטון

עיר הבירה
החום הכבד והלחות המעיקה לא הפריעו ל30.000 מתושבי חיפה ואורחיהם לבלות בשני לילות רצופים ב"עיר הבירה" שהוקמה בחוף הסטודנטים בדרומה של העיר. מגוון רחב של בירות מטובי היצרנים בארץ ובעולם בצד בירות המיוצרות במבשלות בוטיק הוצגו למבלים , על הבמה המרכזית , כמוה לא הייתה בעבר בחיפה , הופיעו בלילה הראשון "הדג נחש" ו"מופע הארנבות של ד"ר קספר" ובלילה השני רמי פורטיס ומוש בן ארי.

שוקם בית הקברות העתיק של חיפה
ביוזמת הרב אבי וייצמן יו"ר המועצה הדתית וחברים נוספים ובתמיכת ראש העיר יונה יהב אשר סייע בהבאת התרומות, שוקם אתר בית הקברות העתיק בעלות של 200.000 ש"ח כאשר את התרומה הגדולה תרמה הגב' שושנה שרייבר שבני משפחתה קבורים באתר.

בבית הקברות הישן של חיפה, ברחוב יפו, קבורים אלפים מתושבי חיפה לרבות מבני משפחות פבזנר, לסקוב, רוטנברג ["הזקן מנהריים"] אלפסי, הרוגי מאורעות תרפ"ט ועוד.

לאחר עשרות שנים בהם עמד המקום בשיממונו וגובה הקוצים עלה על גובהו של אדם , החליטו מספר תושבים כי הגיע הזמן לגאול את האתר. חברת "גינות עדן" בניהול נדב פתאל, המתמחה בגינון ואחזקת בתי קברות, נרתמה לנושא. הפעילות החלה בניקוי כל שטח בית העלמין, שיקום שבילי ההליכה ניקוי הקברים והמצבות ושיקום של חלקן. בחלקו של בית הקברות עוצבו פינות ישיבה עם ספסלים וגינון.

בחלקו המזרחי של בית הקברות קיברו של האמורה אבדימי דמן חיפה הנזכר בתלמוד ומקום קבורתו הפך למקום עלייה לרגל בכל ראש חודש.

5 כוכבים של יופי למקלטים הציבוריים בחיפה
תעודת "5 כוכבים של יופי" הוענקה השבוע למקלטים הציבוריים בחיפה ובקריית חיים, במסגרת תחרות שנערכה לראשונה בשיתוף פיקוד העורף, בנושא אחזקת מקלטים. בתחרות, נבדקו רמת התחזוקה ומוכנות המקלטים לחירום. כמו כן נבדקו המראה החיצוני ודרכי הגישה למלקטים.

התעודה הוענקה ע"י סגן שר הביטחון מתן וילנאי, מפקד פיקוד העורף האלוף יאיר גולן, יו"ר המועצה לישראל יפה אברהם כץ עוז ויו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט. בשם עיריית חיפה קיבל את תעודת כוכבי היופי רכז המקלטים ומחסני החירום מוטי גולדשטיין.

סגן שר הביטחון, ציין את רמת התחזוקה הגבוהה של המקלטים שזכו ב – 5 כוכבי יופי, והודה לצוותי האחזקה של המקלטים על עבודתם המקצועית והמסורה להם נודעת חשיבות מצילת חיים.

5 כוכבי היופי מצטרפים לשורה ארוכה של שבחים להם זוכים 104 המקלטים הציבוריים בחיפה בכל הביקורות אותן מקיים פיקוד העורף במקלטים ציבוריים בכל הארץ. בכל המקלטים מערכות סניטאריות [שירותים כיור ומים זורמים], וכולם מוכנים לשימוש בכל עת.

עיריית חיפה מעודדת הקמת ממדים ומרחבים מוגנים בהתאם למדיניות המיגון שגובשה ע"י פיקוד העורף במהלך שנות התשעים והוכחה במלחמת לבנון השנייה כיעילה והטובה ביותר בפני סכנת הטילים.

"המטרונית מגיעה מהר - חוצים רק במעברי חציה ורק באור ירוק"
עיריית חיפה ומשרד התחבורה, באמצעות חברת יפה נוף יוצאות בשבוע הקרוב במסע הסברה להתנהגות הולכי רגל בקרבת מסלולי המטרונית. את מסע ההסברה, שיפנה להולכי רגל בצמתים ראשיים בעיר, מובילה הסיסמא – "המטרונית מגיעה מהר – חוצים רק במעברי חציה ורק באור ירוק.

במהלך השבוע הראשון של חודש ספטמבר ובמקביל לפתיחת שנת הלימודים בבתי הספר, ימוקמו נקודות מידע מאוישות וחלוקת חומרי הסברה בחמישה צמתים ראשיים בהם עובר מסלול המטרונית. הצמתים נבחרו בשל קרבתם למרכזי תחבורה, מסחר, בתי ספר וכדומה. בנוסף יחולקו חומרי ההסברה גם בקווי האוטובוס הנעים על מסלולי המטרונית וישודרו במהלך השבוע תשדירים ברדיו חיפה.

ראש העיר יונה יהב אמר כי הפיתוח המואץ של מסלולי המטרונית מחייב לידע ולהסביר לציבור כיצד לנהוג "בעוד כשנתיים ינועו המטרוניות במהירות ברחבי חיפה. כבר היום, כשאוטובוסים מנצלים נתיבים אלו כדי לשפר את איכות השירות לתושבים, יש להזכיר לציבור כי צומת חוצים אך ורק במעבר חציה ובאור ירוק".
כ - 5000 חבילות מזון יחולקו לרגל ראש השנה למשפחות נזקקות בחיפה
למעלה מ – 5000 חבילות מזון יחולקו למשפחות נזקקות בחיפה לקראת ראש השנה. 1,778 מבין החבילות יחולקו בסיוע ארגוני מתנדבים בחיפה למשפחות נזקקות המטופלות ע"י שירותי הרווחה בעיריית חיפה.

בחבילות מצרכי מזון שנתרמו על ידי: רשתות מזון, מפעלים, בעלי עסקים ותושבים רבים שביקשו לסייע למשפחות הנזקקות לקיים את החג. מצרכי המזון נאספו, נארזו וישלחו לבתי המשפחות בעזרת מאות מתנדבים בהם: בני נוער, מבוגרים משפחות וחיילים המשרתים בבסיסים הסמוכים לחיפה, שיפעלו במרכזי חלוקת המזון של המרכזים השונים.

מרבית החבילות יחולקו ישירות לבתים על ידי המתנדבים של הארגונים המשתתפים במבצע: עמותת לב חש, מבשר שלום, נותנים באהבה, גמ"ח ק, שמואל, בית החסד, לקראת שבת, רוטרי, חב"ד – קריית שמואל, נפש כל חי, חב"ד פריד, צי"ם, וועד קריית חיים.

בנוסף לחבילות שיחולקו למשפחות המוכרות ע"י אגף הרווחה יחולקו אלפי חבילות נוספות למשפחות שפנו לארגוני המתנדבים באופן ישיר וביקשו את עזרתן.

ראש העיר פנה לכל העוסקים במצווה וביקש כי יקפידו לשמור על כבודם וצנעתם של מקבלי החבילות ובכך יקיימו את המצווה הנעלה ביותר של מתן בסתר.

ועידת הפסגה הבינלאומית לבריאות מותאמת אישית
הוועידה הבינלאומית לרפואה מותאמת אישית - P4H - תיערך בתאריכים 10 ו-11 באוקטובר 2010, בחיפה.

הוועידה, תחת הכותרת "חיזוי/מניעה/שיתוף החולה/התאמה אישית", תיערך בשיתוף האגודה האירופאית לרפואה אישית (EPMA) ותיגע במגוון תחומים מחקריים וקליניים. האירוע הבינלאומי, בו יקחו חלק מאות חוקרים בעלי שם מהעולם ומהארץ, מיועד לאנשי המקצוע בתחומי הבריאות והרפואה, מדענים וחוקרים בתחום מדעי החיים והביו-רפואה, מנהלי מערכות ושירותי בריאות ונציגי תעשיית הביוטק.

בין השאר יעסקו בוועידה נושאים דוגמת השימוש בתאי גזע, ביומרקרים והדמיה מולקולרית, Pharmacogenetics, Nutrigenetics, מחקר קליני בעידן הרפואה המותאמת אישית, תיקי חולה אלקטרוניים, e-Health ו-Personalized Health Coaching.

לדברי יו"ר הוועדה המארגנת, פרופ' אריאל מילר, הוועידה תעסוק בתגליות הרפואיות/מדעיות החמות ביותר בתחום ובדילמות המלוות את העוסקים בתחום ואף תתן להם את האפשרות לקחת חלק במפגש עם כמה מהשמות הבולטים בתחום כדי לדון, לשמוע ולקבל ייעוץ, בנושאים המתייחסים למלחמה בסרטן, מחלות נוירולוגיות ופסיכיאטריות, מחלות קארדיוואסקולריות והשימוש בתאי גזע כמו גם רפואה משלימה תזונה ואורח חיים בהתאמה אישית.

הכנס נערך, ביוזמת מכון רפפורט למחקר רפואי הפועל במימונה ותמיכתה של משפחת רפפורט, בית החולים רמב"ם, העיר חיפה והטכניון.

"קפה מנספלד" במוזיאון ישראל
עם פתיחתו המחודשת של מוזיאון ישראל בירושלים נפתחו בקמפוס המוזיאון 3 מוקדי הסעדה חלבית בשם "קפה מנספלד", על שמו ולכבודו של מתכנן המוזיאון, האדריכל אל (אלפרד) מנספלד (1912-2004) תושב חיפה וחתן פרס ישראל באדריכלות.

בלוגו של "קפה מנספלד" משולב רישום מפורסם שצייר אל מנספלד( Al Mansfeld) בהצעה שהגיש לתחרות לתכנון המוזיאון שנערכה בשנת 1959, הצעה שזיכתה אותו במקום הראשון יחד עם מעצבת הפנים דורה גד. שנה לאחר פתיחתו של המוזיאון הם זכו יחד גם בפרס ישראל לאדריכלות, 1966.

את השימוש בשם "מנספלד" ושילוב הרישום פרי עטו בלוגו המסעדות במוזיאון העניק ללא כל תמורה בנו של מנספלד אדריכל מיקי מנספלד, כמחווה זיכרון לאביו.

מוזיאון ישראל היה "היהלום" בקריירה הענפה של מנספלד, שליווה את צמיחתו משני בניינים ראשונים בגודל 8,000 מ"ר למתחם של 80,000 מ"ר במשך 30 שנה ברציפות. להבדיל, במוזיאון גוגנהיים בניו יורק המסעדה נקראת "רייט" wright על שם אדריכלו המפורסם פרנק לויד רייט.

אל מנספלד, שנולד ברוסיה ולמד אדריכלות בברלין ובפריז (1931-1935) עלה ארצה ובחר לגור בחיפה קרוב לטכניון, בו לימד בפקולטה לארכיטקטורה כ- 40 שנה. הוא קיבל פרופסורה והיה דיקן הפקולטה כבר בגיל צעיר והשפיע רבות על דורות של אדריכלים צעירים ועל הנוף הבנוי בישראל,

מנספלד היה חבר באקדמיה הלאומית לאמנויות בברלין ובאקדמיה הלאומית לאדריכלות בפריז וזכה בפרסים רבים ובתהילה עולמית בזכות תכנון מוזיאון ישראל ועשרות פרוייקטים ידועים אחרים. את ביתו תכנן ובנה בשנות ה- 50 במרכז הכרמל בחיפה, בו התגורר עד יומו האחרון. היה נשוי לבלה (כלכלנית, בוגרת ביה"ס הריאלי בחיפה) ואב לשני בנים ו-4 נכדים.

3 מדליות זהב בטניס שולחן ללירן גבע מאילן-חיפה
באליפות קוסטה ריקה הפתוחה בטניס שולחן נכים, שנערכה באוגוסט 2010, זכה לירן גבע ממועדון הספורט "אילן" חיפה בהישג ייחודי של שלוש מדליות זהב. לירן גבע לירן, המשותק ומרותק לכיסא גלגלים כתוצאה מתאונת אופנוע, חבר במרכז שיקום וספורט אילן חיפה מאז שנת 1999, מתאמן ביסודיות, בהתמדה ובמסירות יוצאות דופן מזה שנים ארוכות בענף הטניס שולחן.

ניצחונו של לירן בטורניר קוסטה ריקה מהווה הכנה לקראת אליפות העולם שתיערך בקוריאה. לירן נטל חלק במשחקים האולימפיים לנכים שהתקיימו בשנת 2008 בבייג'ין ומועמד להשתתף באולימפיאדת לונדון 2012. את לירן מאמן בוריס יעקובובסקי, מאמן טניס שולחן ותיק ב"אילן" ושחקן מצטיין בזכות עצמו.

אנדי צאושו מישראל זכה במקום הראשון בתחרות הקריקטורות הבינלאומית ה – 16 חיפה
תערוכת הקריקטורות הבינלאומית תתקיים זו השנה ה – 16 ברציפות, בחוה"מ סוכות, במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. בתערוכה שתתקיים בטרקלין אודיטוריום יוצגו 130 עבודות נבחרות שהוגשו לתחרות הקריקטורות הבינלאומית המתקיימת ביוזמת עמותת הקריקטוריסטים "פנקום" ובחסות עיריית חיפה.

מדי שנה מוקדשת התערוכה לנושא חדש. השנה הוחלט להקדיש את התערוכה לנושא "נפש בריאה בגוף בריא". נושא התחרות נבחר לאור התנופה יוצאת הדופן בה נמצאת חיפה בתחום הספורט ובריאות הגוף במסגרתה ננעלו לאחרונה אליפות העולם בשייט מפרשיות דגם 720 ואליפות אירופה ברכיבה על אופני הרים. במבואות הדרומיים נבנה אצטדיון הכדורגל המפואר והמשוכלל בארץ, היכל הספורט משופץ בשכונת רוממה ועוד.

920 קריקטורות נשלחו השנה לתערוכה מ – 66 מדינות מכל רחבי העולם. בשלב הראשון מוינו העבודות על ידי ועדת שיפוט אשר בחרה ב – 130 קריקטורות שיוצגו בתערוכה ויכללו בקטלוג אותו תפיק העירייה לקראת התערוכה.

וועדת השיפוט הבינלאומית בחרה ב – 15 עבודות מצטיינות כאשר לזוכים בשלושת המקומות הראשונים יוענקו פרסים כספיים: הפרס הראשון יוענק לאנדי צאושו מישראל, פרס שני יוענק למרי פלוטנה – צ'כיה, פרס שלישי לסרגי סיצ'נקו – ישראל.

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"