לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט

מנצחי התחרות בחיפה: אלופי אירופה 2010   
 

תוכן עיניינים 14.7.2010

לאחר הצלחת הפקת אליפות אירופה - חיפה רוצה לארח את אליפות העולם 2014 !
"עיריית חיפה ואיגוד האופניים בישראל יבקשו לארח את אליפות העולם באופני הרים 2014". כך הודיעו ראש העיר יונה יהב ויו"ר איגוד האופניים בוני אשל, בתום אליפות אירופה באופני הרים שזכתה להצלחה יוצאת דופן ולשבחים רבים מפי המתחרים, אנשי הצוות וכתבי העיתונות הזרה הרבים שסיקרו את האליפות.

כ - 5000 צופים נלהבים בהם משפחות עם ילדים, נשים וגברים צפו לאורך המסלול בן ה- 7.1 ק"מ, ועודדו במשך שעות, בקריאות עידוד ובמחיאות כפיים את הרוכבים הטובים באירופה שעברו 7 סבבים בתחרות על תואר אלוף אירופה ברכיבה על אופני הרים.

אורחים רבים בהם מאמנים, מכונאים ואנשי צוות ורוכבי אופניים, שהו בחיפה מספר ימים לצורך אימונים, הסתגלות למסלול ולתנאי מזג האוויר. התחרויות שנמשכו 3 ימים התקיימו במקצי גברים, נשים ולנוער, עלית נשים עלית גברים ושליחים כאשר מקצה הגברים עילית שריכז את מירב תשומת הלב נעל את התחרויות.

47 רוכבים עמדו על קו הזינוק למרוץ טכני וקשה למרחק כולל של 50 ק"מ. הקהל הרב נעמד לאורך המסלול ועקב בדריכות מעמדות התצפית אחר הרוכבים בעודם מדלגים על פני המכשולים הרבים שניצבו בפניהם לאורך המסלול אותם עברו במהירות ממוצעת של למעלה מ 27 קמ"ש.

אלוף צ'כיה- ירוסלב קולבי, שהגיע לחיפה יום לפני התחרות, הספיק לקיים אימון אחד בלבד על המסלול, טרם עלה להתחרות עליו. למרות זאת, הצליח להגיע לקו הסיום בזמן מצוין של 2:07:40 כשהוא מקדים ב- 40 שניות את הרוכב השוויצרי לוקס פלוגר.

במקצה הנשים, בו התחרו למרחק של 36 ק"מ גם שתי מדליסטיות ואלופת עולם. במשך כל התחרות התקיימה תחרות צמודה בין אלופת פולין מיה וולסווקה לקתלין לומן השוויצרית. המרוץ הסתיים בספרינט פיניש, בו השיגה הרוכבת השוויצרית בפחות מהיקף גלגל את הרוכבת הפולניה. בניצחון זה זכתה הרוכבת השוויצרית במדליית זהב שנייה אישית (בראשונה זכתה במרוץ שליחים הקבוצתי)

סיכום המדליות בתחרות : שוויץ – 5 זהב 2 כסף 1 ארד, שוודיה – 1 זהב צ'כיה – 1 זהב 1 ארד, איטליה – 2 כסף 2 ארד, גרמניה – 1 כסף 1 ארד , הולנד 1 כסף, 1 ארד, סלובניה 1 ארד.

events.doc
אלוף פיקוד העורף: " על פי המודל החיפאי להיערכות לשעת חירום יפעלו כל הרשויות בארץ"
כך אמר הבוקר אלוף פיקוד העורף יאיר גולן, בפגישת עבודה אותה קיים בעיריית חיפה עם ראש העיר יונה יהב, והגורמים האחראים על היערכות העירייה בשעת חירום.

האלוף גולן: "מודלים רבים אותם מבקש פיקוד העורף להעביר ולהטמיע ברשויות המקומיות בארץ, פותחו וגובשו בחיפה. לעיריית חיפה תפיסה מתקדמת מאוד בכל הקשור להיערכות לשעת חירום וזו באה לידי ביטוי בין היתר בתרגילים הנערכים בחיפה, בהם נבחנים נושאים שלא תורגלו עדיין בשום עיר אחרת בארץ".

"בזכות כל אלה משמשת חיפה כ"סמן הימני" לרשויות המקומיות אליהן אנו באים בדרישה לפעול על פי המודל החיפאי שהוא המודל הנכון שיבטיח מעבר מהיר משגרה לחירום".

ראש מחלק מיגון בפיקוד הערוף אל"מ רוני סרי, ציין כי עיריית חיפה מובילה גם בכל הקשור למיגון הן ברמת המקלטים הציבוריים והן ב"מסלול הירוק" לאישור ממ"דים וחיזוק מבנים אותו יזמה עיריית חיפה, במטרה לאפשר לתושבים למגן את ביתם בפרק זמן קצר ככל הניתן.

ראשי המערכת העירונית הציגו בפני האלוף את לקחי ומסקנות העירייה מתרגיל נקודת מפנה 4 וסקרו בפניו את היערכות העיר בנושאים שונים ובהם מידע לציבור, הפעלת מתנדבים, מערך חוסן והטיפול במקלטים הציבוריים.

events.doc
תערוכה חדשה במנהרת הרצל-בלפור

תערוכה החדשה והשנייה במספר בגלריית מנהרת הרצל.בתערוכה המציגים שני אמנים חיפאיים שהתאימו את יצירותיהם במיוחד לחלל המנהרה

אוצר התערוכה יעקב חפץ, מסר כי האמנים נבחרו על רקע עיסוקם המשלב בין אמנות לארכיטקטורה. "בפני האמנים הוצב אתגר קשה ליצור יצירת אמנות שלא תעסוק בהיבט התיאורטי בלבד אלא תתייחס גם לעוברים במנהרה שרובם אינם "צרכני" אמנות ואכן בשתי העבודות קיימת התייחסות גם לתגובה שאמורה להגיע מהצופה באופן מיידי".

אמיר חומשוב , בוגר הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וזוכה פרס ראשון לתכנון עירוני מציג את עבודתו "שינוי צורה הכרחי" , אלון שיקר, תלמיד השנה החמישית בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ובוגר המגמה לאמנות ב"אורנים" מציג את עבודתו "התפתחות ארכיטקטונית בחלל נתון".

המעבר ברחוב הרצל שופץ בהנחיית ראש העיר יונה יהב והותאם לייעודו החדש כגלריה בה מוצגות תערוכות מתחלפות [ציור, צילום ועבודות גראפיות] ועבודות אמנות המבוצעות על קיר מיוחד שהוכשר במנהרה ויאפשר תחלופה מתמדת של תצוגות האמנות.

ראש העיר יהב "ביקשנו לשקם ולשדרג את המעבר ההיסטורי ולהפכו ממקום שבמשך עשרות שנים היה אפל ודוחה למתחם עירוני נעים ומזמין. מיקומו של המעבר בלב רחוב הרצל ורחבת בית הקרנות המשוקמים, כמו גם עבודות הפסיפס של מרדכי גומפל, המצויות בשתי הכניסות למנהרה הופכות את המעבר מתאים מאין כמוהו לשמש כגלריית רחוב.

המנהרה פתוחה בימי א-ה בין השעות 07:30- 19:00


   

    מרגול "הדליקה" את 
   הקהל – היה אש ! 
  והשבוע יזהר אשדות

יהב ליקירי חיפה: "תודה על כי נשאתם שנים כה רבות את הלפיד לאורו אנו מהלכים!"

בפני אולם גדוש מפה לפה, הוענקו ע"י ראש העיר יונה יהב, תארי יקיר העיר חיפה ל – 18 אישים כאות הוקרה על פעילותם הציבורית ותרומתם רבת השנים לעיר ולמדינה. בטקס היוקרתי בהנחייתו של דן כנר השתתפו בין היתר: שר המדע והטכנולוגיה ח"כ הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שר התקשורת משה כחלון, חברי מועצת העיר, יקירי חיפה לדורותיהם, בני משפחות ורבים מתושבי העיר.

ראש העיר חיפה יונה יהב, הודה לחברי הועדה לבחירת יקירי חיפה בראשותה של מ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, שהשכילו לבחור באישים אשר "חותם מעשיהם ורישומם כתובים באותיות של חג בתולדות העיר חיפה. חבורה נהדרת של אנשים שמסכת חייהם הוקדשה לקידום נושא או רעיון ולהפיכתו למציאות, בתחומי חיינו השונים".

יהב: "בפעילותכם הענקתם ערך מוסף וטעם משובח יותר וארומאטי לחיים. אנו מבקשים לעצור לרגע משגרת חיינו ומעמל היום, להצדיע לעשייה יוצאת הדופן שלכם ולומר בשם תושבי העיר שלנו כולם: תודה!

אות הוקרה מיוחד הוענק למאיר מרגולין, יו"ר ארגון הוטרנים במלאת 65 לניצחון על הנאצים.

עוה"ד ישראל גיל, הודה בשם מקבלי האות ואמר: " רובנו מהווים את "האור שבקצה המנהרה לנזקקים מ"עמך". בצנעה בלי אזכורים בטורי הרכילות. פעילותנו לא תוכננו במטרה לקבל פרס כשלהו עבורנו זהו טקס הוקרה של פעם בחיים.

ננעל פסטיבל נוה יוסף ה – 5 לתיאטרון קהילתי


ננעל הפסטיבל ה -5 לתיאטרון קהילתי שנערך השנה במהלך 3 ימים . הפסטיבל השנה היה המוצלח ביותר מאז החלו הפסטיבלים לתיאטרון קהילתי. הפסטיבל עסק בתחומים רבים במיוחד השנה והיה עשיר במופעים וביצירה. מדובר בפסטיבל יחיד וייחודי מסוגו בארץ, הנותן במה ליצירת התיאטרון הקהילתית .

ביום הפתיחה פקדו את הפסטיבל למעלה מ – 3000 איש שהשתתפו בעשרות מופעים, שכללו ,הצגות תיאטרון, הצגות ילדים, מופעי רחוב, דהיינו מופעי מוזיקה ומחול קרי יצירת הקהילות. מר יוסי אלפי שברך באירוע הפתיחה שיבח את היוזמה וברך את העוסקים במלאכה והעלה על נס את האמירה החשובה והמיוחדת שהתיאטרון מביא את קולה האמיתי של הקהילה.

מר יוסי אלפי זכה לקבל אות הוקרה מיוחד מטעם הפסטיבל כהערכה לפועלו לקידום תיאטרון קהילתי חברתי בישראל. למרות שהפסטיבל התחרה במשחקי חצי הגמר במונדיאל, זכה להיענות מרשימה מאוד וכמות המבקרים עלתה מיום ליום שהגיעו מכל רחבי העיר חיפה ומכל קצוות הארץ.

הפסטיבל היה חגיגה ססגונית, אמיתית, קהילתית ותוססת שנתנה במה לעשרות מופעים ביום, האולמות היו מלאים עד אפס מקום ורחבת האירועים החיצונית המתה ממבקרים רבים. אשר לא הסתירו את התרגשותם והנאתם.

הפסטיבל ננעל והוכתר בהצלחה רבה. מתוך הכוונה שהפסטיבל בשנה הבאה הפסטיבל ה – 6 ילך ויעצים את ההצלחה.

נחתם הסכם שיתוף פעולה בין חיפה לעיר צ'נגדו שבסין
הסכם לשיתוף פעולה תרבותי ומסחרי בין חיפה לבין העיר צ'נגדו, בירת מחוז ס'צואן שבמרכז הרפובליקה הסינית, נחתם השבוע. עיקרי ההסכם עוסקים בסדרת שיתופי פעולה בין הערים ובכללם בתחומי תעשיות עתירות ידע, השכלה גבוהה, רפואה סינית, רעידות אדמה, תרבות, תיירות וספורט. זהו הסכם שיתוף הפעולה השני של חיפה עם עיר סינית. עתה מתגבש הסכם נוסף עם העיר שנג'ן.

ראש עיריית חיפה יונה יהב, שביקר בעיר באחרונה ביחד עם משלחת עירונית, המשיך ונפגש עם ראשי הערים שנג'ן וצ'נדו, במטרה להגיע להסכמי תאומות נוספים של חיפה. משלחת בראשותו של מר לי צ'ונצ'נג – מזכיר המפלגה של צ'נגדו בלווית משלחת בכירה הגיעה לביקור גומלין בעיר.

בסיכום פגישת העבודה, הודגשה החשיבות בחיזוק שיתוף הפעולה לחילופי מומחים לטיפול ברעידות אדמה וניהול משברים, ובדיקת אפשרות לפתיחת שלוחה של אוניברסיטה סינית – ממוקדת רפואה סינית במתחם בקמפוס הנמל.

"בשנים האחרונות מורגש 'ביקוש' רב לקיום קשרי תאומות של ערים נוספות מרחבי העולם עם העיר חיפה", אומר יהב, "זאת, לאור הצלחות של שיתופי פעולה עם ערים וארגונים בינלאומיים שונים. שיתופי הפעולה עם הערים הנוספות, נרקמו באמצעות פניית שגרירי המדינות ישראל וסין. שנג'ן, שהיא העיר המתפתחת ביותר בעולם. זוהי עוד הוכחה וראיה, שחיפה העיר בת 300,000 תושבים, מצליחה בזכות איפיוניה המיוחדים, בהיותה בירת ההייטק, מרכז ההשכלה הגבוהה – להוות מוקד משיכה ועניין לגורמים בינלאומיים".

הנה זה בא : תערוכת הבוגרים 2010 במרכז האקדמי ויצו

תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית לשנת 2010 מאופיינת ברבגוניות ועושר יצירה. התערוכה נוגעת בנושאים בעיתיים ושנויים במחלוקת. לצד עבודות המאופיינות ב 'אני' ובאישי ניתן למצוא עבודות העוסקות בעניינים חברתיים, הומניטאריים ופוליטיים וכאילו סורקות את החברה הישראלית לגווניה ומעמידות אותה אל מול המראה.

פרויקט הגמר של המחלקה לצילום, עוסק ברובו המכריע, בפוליטיקה והאקולוגיה של המרחב הציבורי והפרטי של דור יוצרים צעיר ומסוקרן. המחלקה מאופיינת, וניתן לזהות זאת בתערוכת הגמר, בניסיונה לזהות, לפתח ולמצות עד תום את כתב ידם הצילומי של היוצרים הצעירים , הן במובן המלא של המחויבות החברתית והצורך לנקוט עמדה והן בשכלול יכולותיהם הטכניות תוך שימור, טיפוח והעצמת עמדותיהם האישיות.

פרוייקט הגמר 'ארכיטקטורה אורבנית', מצביע בשמו על העיקרון המנחה את העבודה בסטודיו: יחסי גומלין בין פרויקט אדריכלי והקשרו העירוני, הסביבתי והתרבותי. הסטודנטים מגלים וממצים את הפוטנציאל הגלום במצבים אורבניים תוך בניית רקע מחקרי, ייחודי ותיאורטי. דגש הושם על חשיבה ביקורתית ומחדשת ביחס לטיפולוגיות, למרחב החברתי והציבורי, ולמכלול הנושאים בשיח העכשווי, כל זאת תוך גיבוש והבעת עמדה אישית. התהליך מיישם את תפישת המחלקה המשלבת את הקונספטואלי עם היישומי.

המחלקה לעיצוב אופנה מציגה בתערוכה יציגו הבוגרים מדגם מייצג של קולקציית הגמר המבטאות שלל מקורות השראה אישיים ואוניברסאליים, עם דגש על שימוש בטקסטילים חדשניים וחומרים לא קונבנציונליים.
תחרות הקריקטורות הבינלאומית ה – 16 תעסוק בנושא "אורח חיים בריא"
תערוכת הקריקטורות ה – 16 בחיפה, תתקיים כמדי שנה ביוזמת עיריית חיפה בשיתוף עמותת הקריקטוריסטים "פנקום" – בחוה"מ סוכות, במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה – 26.

לקראת התערוכה מקיימת העירייה בחסות הוועד הישראלי לאונסקו, תחרות בינלאומית המוקדשת השנה לנושא "אורח חיים בריא" – אמני קריקטורה מכל העולם מוזמנים להגיש את עבודותיהם בתחומים הקשורים לנושא כגון: תרבות פנאי, תחביבים, פעילות ספורט, איזון נפשי וכדומה.

במסגרת התחרות ייבחרו 150 קריקטורות שיוצגו בתערוכה. אלו יבחרו ע"י שתי ועדות שיפוט: וועדה מקומית שתורכב מאמני קריקטורה ישראלים תבחר בעבודות המצטיינות שיועלו לשיפוט בפני וועדה בינלאומית שתורכב ממיטב אמני הקריקטורה בעולם.

את העבודות יש להגיש למטה תחרות הקריקטורות – עיריית חיפה תחום תרבות ת.ד 4811 חיפה מיקוד 31047 – עד לתאריך 21.7.2010 או באמצעות האינטרנט – RONITCARTOON@GMAIL.COM

טקס פתיחת התערוכה והענקת הפרסים יתקיים ב – 21 לספטמבר 2010 במעמד ראש העיר יונה יהב, ושגרירי המדינות המשתתפות בתערוכה. התערוכה תוצג כמדי שנה במהלך חו"ל המועד סוכות בטרקלין אודיטוריום חיפה.
יום השכנות הטובה של העדה האחמדית יתקיים בשבת הקרובה - כולם מוזמנים!!!

*צילומי ארכיון

הכנס השנתי "טוב שכן קרוב מאח רחוק" של העדה האסלאמית-אחמדית יתקיים בשבת, כמדי שנה, בשכונת "כבביר" בכרמל. בכנס יציגו חברי העדה את עיקרי אמונתם המטיפה ודוגלת בשלום, צדק, ואהבת הזולת.

חברי הקהילה האחמדית מתגוררים בחיפה בשכונת "כבביר" שנוסדה ככפר בשנת 1850. בשנת 1924 ביקור בחיפה בנו של מייסד העדה החליף השני ובעקבות ביקור זה קיבלו על עצמם תושבי הכפר את עקרונות האמונה האחמדית.

כיום מתגוררים בשכונה כ – 2000 תושבים מהם כ – 1500 אחמדים והיתר נוצרים ומוסלמים. הקהילה האחמדית מהווה מופת לחיים משותפים בין כל העדות ובזכותה הפכה השכונה מוקד תיירותי אליו מגיעים אורחים מכל רחבי הארץ ומחו"ל.

יום "קירוב הלבבות" יפתח בארוחת בוקר מסורתית ולאחריה יספר ראש העדה מוחמד שריף על עקרונות הדת שנוסדה בהודו בסוף המאה ה – 19 וחיי הקהילה בחיפה. חבר הקהילה מוסא עודה ירצה על תרומת האסלאם למדע. באולם הסמוך למסגד יוצגו ספרים ותרגומים העוסקים בעקרונות העדה ויתקיים דו שייח עם האורחים.
אתר בית אבא חושי ברשת האינטרנט - www.abahushi.org.il
האתר הרשמי של בית אבא חושי "עלה לאויר" וכתובתו www.abahushi.org.il . באתר מידע שוטף ועדכני המפרט מכלול הפעילויות, העונתיות והשוטפות, המתקיימות במרכז בתחומי התרבות והפנאי. האתר מאפשר לגולשים גישה מידית ובהירה לאיתור המידע, המסווג לחטיבות הפעילות השונות.

פעילויות התרבות המופקות במרכז תחת המותג תרבות נטו כוללות מופעים, קונצרטים וסדרות מפגשים הרצאות, מובאות על פי מפתח שמות הסדרות, תוך פרוט אופי המפגשים, ונושאיהם, מועדי המפגשים, עלויות וכיוב'. מערך החוגים לשעות הפנאי מוגש על פי מפתח הגילאים השונים - ילדים, נוער, בוגרים, באתר מידע כללי להרשמה ישירות מול המדריכים השונים .

מועדון +60 כולל פעילות מועדון הגמלאים מיל"ב – הרצאות חוגים טיולים ונופשונים. פעילות הגלריה החדשה לאומנות ופרוט התערוכות המתחלפות המתקיימות במקום.

פינת החדשות במסך הכניסה לאתר מאפשרת לגולשים לאתר מיידית פעילויות צפויות, שינויים וחידושים בתכנית העונתית והעשויים לעורר עניין. מידע על היכן אנחנו - גישה למרכז, נתונים טכניים לאמנים אמרגנים ואחרים בקובץ מידע כללי וכן מסך מיוחד לקשר עמנו המאפשר ברורים וקבלת מידע המעניין ספציפית את הפונה .
http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"