לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט

הקיץ בא!! שווה להתעדכן בלוח האירועים  
 


תוכן עיניינים 16.6.2010

מחר מתחיל בקמפוס הנמל "קלבתשבת"סוף סוף זה בא . ביום שישי הקרוב חוזר ארוע "קלבתשבת" אשר זכה להצלחה רבה בקיץ שעבר כאשר בכל ערב שבת התאספו במתחם קמפוס הנמל אלפים מתושבי חיפה ואורחיהם כדי לחגוג את סיומו של השבוע ותחילתו של סוף השבוע.

בארוע אשר במהלכו נחשף פרוייקט "קמפוס הנמל" לאלפי תושבי חיפה אשר לא הזדמן להם לראותו עד אז הדהים את הבאים הן בתפיסת החזון והן ביישומו. ב"קלבתשבת" הגיעו אלפים ליהנות ולבלות ממוסיקה טובה, ריקודים ובירה , בצד טקס קבלת שבת אותו ערכו אנשי בית הילל.

השנה זה מתחילים אירועי "קלבתשבת" ביום ו' הקרוב. יופיעו דיג'יי , להקה ברזילאית, מוסיקה בסגנון צרפת וטקס קבלת שבת. המופע המרכזי יחל משעה 17.15 על הבמה המרכזית יופיעו טל פרידמן ו"להקת הקריות" ולאחריהם כנסיית השכל בליווי נגנים.

יהיה מאוד מאוד שמייח ! כ ו ל ם מוזמנים !!!!!!!!!!

פסטיבל ביכורי יין וגבינות 2010 – היה מהזה טעים


האירוע הגסטרונומי הגדול בצפון - פסטיבל "ביכורי יין וגבינות 2010" התקיים
בשבוע שעבר במתחם האודיטוריום. כ – 6000 מבקרים טעמו, בילו ונהנו
באירוע בו הציגו יקבים וייננים עצמאיים, מגוון רחב של יינות ומעדנים תוצרת הארץ.

הפסטיבל מהווה מפגש שהפך למסורת של אוהבי היין, שוחרי התרבות, הגסטרונומיה והחיים הטובים אשר נהנו מתוצרתם האיכותית של יקבי גראז' ובוטיק, ועד היקבים הגדולים והמובילים בארץ, לצד דוכנים של יצרני גבינות בוטיק, שוקולטיירים ושמן זית ואביזרי יין נלווים .

פסטיבל "ביכורי יין וגבינות 2010", ה – 6 במספר שלב חוויה קולינרית וחגיגת טעמים יחד עם אירועים איכותיים ומיוחדים במינם ומטרתו העיקרית היא קידום תרבות היין בישראל בכלל ובאזור חיפה והצפון בפרט. במהלך האירוע הושקו יינות ויקבים חדשים בארץ.

במהלך שלושת ימי הפסטיבל, שהתקיים בחסות מרכז ההדרכה של בית המסחר ה"ספשל ריזרב" התקיימו סדנאות והרצאות של בעלי מקצוע מובילים בתחום היין והגבינות , טעימות יינות פרימיום ישראלים, הדרכות מקצועיות על שימוש נכון בכוסות ואביזרי יין מטובי היצרנים בעולם. כמו כן הוקרנו, סרטי קולנוע מהעולם הגסטרונומי.

events.doc
מה זה לבן מבחוץ וירוק מבפנים ?? מרכז הפיתוח החדש של "אינטל"כ – 450 מיליון שקלים הושקעו בהקמת מרכז הפיתוח החדש של חברת אינטל בחיפה. בטקס חגיגי בו השתתפו השרים בינימין בן אליעזר וגלעד ארדן, מנכ"ל אינטל ישרא גב' מקסין פסברג יוסי שנקלר מנכ"ל מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל ומ"מ ראש העיר חיפה חדוה אלמוג.

ייחודו של בניין מרכז הפיתוח החדש של אינטל הוא בהיותו בניין ירוק שקיבל הסמכת "זהב" מאת המועצה האמריקאית לבנייה ירוקה וכן עמד בדרישות התקן הישראלי של מכון התקנים הישראלי בדרגה של ת"י 5281 למבנה ירוק מצטיין.

התקן האמריקאי מתייחס למאפיינים כמו צריכת מים ואנרגיה, חומרי בניין וגימור, איכות תנאי הפנים. התקן הישראלי מתייחס ל – 4 מרכיבים עיקריים : אנרגיה, חיסכון במים, קרקע וסוגיות סביבתיות רבות ובכולם מצטיין תכנון הבניין המביא להפחתה של 17%בשימוש הכולל של הבניין באנרגיה בהשוואה לבניית בניינים "רגילים".

ראש העיר חיפה אמר בברכתו כי "האמון של הנהלת חברת אינטל ביכולות העיר לקדם את הקמת הבניין בלוח זמנים הנחשב לבלתי אפשרי, מעמידים את חיפה כמרכז הפיתוח הגדול בעולם של חברת אינטל ובכבוד והאמון בו זכתה העיר כך תנהג בחברת אינטל"

נמשך שיפוץ "כיפת הזהב"

לפני כשנה החלה הנחת הפיגומים סביב מקדש הבאב (כיפת הזהב] ובסוף חודש נובמבר החלו הבהאים לכסות את הפיגומים כולל את כיפת המקדש ביריעת מגן בהירה. מקדש הבאב המכוסה לצורך שיפוץ המבנה, שיקום תכסית האבן שבלתה במהלך השנים והחלפת כל האריחים (בצבע זהב) שעל הכיפה.

המבנה העילי של המקדש, מורכב ממערך של עמודים התומכים במבנה גלילי, המגדיר יציע עליון וכיפה מחופה אריחי קרמיקה מצופים זהב. מבנה זה נבנה בין השנים 1948 עד 1953, מגרניט ושיש שנחצב וסותת באיטליה, בתקופה בה איטליה הייתה עדיין עסוקה בהתאוששות מתוצאות מלחמת העולם השנייה.

בביקור באתר נראה כי כמחצית מאריחי הגג כבר הוסרו וכי עבודות האבן של המבנה הולכות ונשלמות. העבודות חייבו התייחסות פרטנית לכל סדק וסדק שנאטמו בחומר מיוחד ולאחר שהתייבש עבר כל משטח ליטוש ידני מיוחד. כמו כן נמשכות עבודות התמיכה וחיזוק המבנה בתוך הכיפה עצמה.

סדרת זמר חדשה באבא חושי למעדיפים את ה"דג נחש" על ה"דודאים".
החל מחודש אוקטובר הקרוב, לאחר החגים..תחל לפעול בבית אבא חושי סדרה חדשה של מועדון הזמר בגוון מודרני של העדפה ל"דג נחש" על פני ה"דודאים". שנים רבות [15] פועל מועדון הזמר במקום בתפוסה מלאה .לחברים חדשים כמעט ואין אפשרות להצטרף ולרכוש מנויים. גם הדרישה לרענון הסדרה והתאמת אופייה למוזיקה עכשווית יותר נתקל בהרמת גבה של הקהל הוותיק.

הנהלת בית אבא חושי נענתה לבקשת הציבור והיא פותחת סדרה חדשה של מועדון הזמר - "בראש אחר", הסדרה החדשה בת שישה מפגשים עם דני סנדרסון, צמד נגטיב, להקת התקווה הטובה, הגרובטרון ועוד. שווה !!! מהרו להירשם...!!!

אלדוראדו - זה כאן, אצלנו בחיפה !!!!
  לפני מספר חודשים בעת ביקורו של ראש העיר חיפה יונה יהב בארגנטינה נפגש עם גורמי מסחר בבואנוס איירס וברוסריו העיר התאומה לחיפה פרש בפניהם את תוכניות הפיתוח של העיר והציע להם להגיע לחיפה לבחון אפשרויות עסקיות בעיר.

הארגנטינאים מיהרו ל"הרים את הכפפה" ומשלחת אנשי עסקים [חלקם יהודים] הגיעו השבוע לחיפה לסיור היכרות עם העיר במהלכו פגשו את מ"מ ראש העיר חדוה אלמוג . חברי המשלחת ביקשו ללמוד על תהליכי המסחר והאפשרויות למצוא הזדמנויות עסקיות במגוון רחב של תחומים.

בהמשך לביקור שערכו האורחים בחברה הכלכלית בה שמעו על הדרך בה פועלת החברה הכלכלית בחיפה ביקשו האורחים לבחון אפשרויות ללמוד יותר ל"עומק" את הדרך בה פועלת החברה ולנסות להקים חברה דומה בארגנטינה.

במהלך ביקורם סיירו חברי המשלחת במפעלי תעשייה, במרכזים מסחריים ובקניונים בחיפה. אגב, פירוש המילה הספרדית "אלדוראדו" הוא "ארץ הזהב והשפע".

250 בני נוער מ – 19 בתי ספר בתחרות הגמר של יזמים צעירים
בתחרות הגמר האזורית של התכנית "עושים עסקים" המופעלת על ידי ארגון יזמים צעירים ישראל מיסודו של לאומי ובתמיכתה של עיריית חיפה השתתפו 250 תלמידים מ-19 בתי ספר ומרכזי נוער באזור חיפה הציגו בפני פאנל שופטים את עשייתם ואת התהליך העסקי אשר עברו ושכלל בין השאר – גיוס הון, בחירת מוצר, כתיבת תכנית עסקית, פיתוח, שיווק ומכירה.

בחלקה הראשון של התחרות, אשר נערך בחדרי ההדרכה של אלביט מערכות, הציגו המשתתפים דו"ח סיכום ומצגת עסקית וענו לשאלות שופטים. החלק השני והמרכזי נערך באוניברסיטת חיפה וכלל דוכני תצוגה מרהיבים וססגוניים וכן את טקס הסיום. בין המשתתפים– תלמידי ביה"ס רגבים מהחינוך המיוחד אשר הציגו, בשפת הסימנים, משחק רביעיות המלמד תוך כדי משחק שפה ייחודית זו.

במקום ראשון זכתה הקבוצה מבית הספר חטיבה א' בנשר. המוצר תולימבו – מוט נשלף בקרש הגיהוץ לתליית בגדים. הקבוצה תתמודד בתחרות ארצית על הזכות לייצג את ישראל בתחרות האירופאית. מקום שני- ריאלי מרכז הכרמל אשר פיתחו ערכת עזרה ראשונה מעוצבת לילדים. ובמקום השלישי חטיבה ב' מנשר עם המוצר "טוגרב" המצמיד גרביים משלב הכביסה ועד להוצאתן מהחבל. שתי קבוצות נוספות נבחרו לעלות ליריד ארצי מבתי הספר האורתודוקסי הערבי ואורט דפנה.
לראשונה באולימפי-מד"א: צוותי מרחב כרמל זכו בתארי-התחרות
שלושה ימי תחרות מותחת וצמודה הסתיימו היום בתוצאה מפתיעה. בשתי התחרויות הקודמות של האולימפי-מד"א הבינלאומית שנערכה בישראל לא זכו שני צוותים מאותו מרחב במקום הראשון. בקטגוריית 'צוות האמבולנס הלבן הטוב בעולם' ובקטגוריית 'צוות ניידת טיפול הנמרץ הטוב בעולם' זכו צוותי מרחב כרמל. צוות טיפול הנמרץ של המרחב זכה זו השנה השנייה ברצף בתואר המכובד.

תחרות האולימפי-מד"א הגיעה לסיומה לאחר חצי שנה של תכנונים קפדניים. בתחרות השתתפו 181 חובשים ופרמדיקים שהגיעו מ- 14 מדינות שונות עם 18 קבוצות ייצוגיות, 22 קבוצות מכל מרחבי מד"א ו-5 קבוצות מצה"ל שהתחרו במטרה לזכות בתואר. במקצים של חו"ל זכו במקומות הראשונים צוות האמבולנס הלבן של ספרד וצוות ניידת טיפול הנמרץ של קנדה.

מנהל מרחב כרמל, תמ"ג שמעון ביטון שליווה את הצוותים כל ימי התחרות לא הסתיר את התרגשותו הרבה מהתוצאה הייחודית. "צוותי מד"א מרחב כרמל שהתחרו הוכיחו את עצמם בשנית, והראו שהם חוד החנית של מערך הצלת החיים בארץ ובעולם". אסף דיין, ראש צוות האמבולנס הלבן שזכה סיפר: "אנו מאושרים שבתום ימים מאומצים ואתגריים צלחנו במשימה. חשוב לציין, שמאחורי הקבוצה עומד מרחב שלם".

הצוותים הזוכים: צוות ניידת טיפול הנמרץ: פראמדיק תאופיק בסול, פראמדיק ערן זיסמן, חובש בכיר מוחמד טבאש וחובש דור ביטון. צוות האמבולנס הלבן: חובש בכיר אסף דיין, חובש בכיר עופר ויניק, חובשת חן לנדי וחובש רונן שלום.
עבודת מחקר של תלמידי עירוני ג' הוצגה בכנס מדעי שנערך בבוסטון
עבודת מחקר בנושא "המיקרוביולוגיה בשירות האדם" של תלמידי חטיבת הביניים בית ספר עירוני ג' עוררה עניין רב בכנס מדעי שנערך לאחרונה בבית הספר היהודי ע"ש סולומון שכטר שבבוסטון ארה"ב. הכנס ביוזמת שותפות חיפה-בוסטון אשר יצרה את הקשר עם המכון הטכנולוגי היוקרתי MIT בו ביקרו התלמידים.

עבודת המחקר אשר התבצעה בשיתוף קבוצת מחקר בבית הספר "סולומון שכטר" בבוסטון ובמסגרתה חקרו התלמידים השפעת תרופות אנטיביוטיות טבעיות ומלאכותיות על מיקרואורגניזמים, ובחנו תנאי פעילות אופטימאליים לחיידקי היוגורט כמו גם השפעתם של חומרים פרו-ביוטיים.

בכנס התארחו מדענים ממוסדות המחקר המובילים בארה"ב , אשר שיבחו את הרמה הגבוהה של עבודת המחקר ודרך הצגתה המרשימה בשפה האנגלית ע"י התלמידים.

מנהלת חטיבת הביניים רבקה גינזבורג, מסרה כי הכנס מהווה המשך לפעילות חברתית ולימודית משותפת של בתי הספר המקיימים מזה כשמונה שנים חילופיו משלחות של תלמידים העוסקים בנושאים שונים ובהם: הזהות היהודית בהנחיית שותפות בוסטון חיפה ומכללת אורנים לצד פעילות לימודים משותפת ברמה הגבוהה ביותר.
לראשונה בארץ חידון תנ"ך לגמלאים
לראשונה בארץ יתקיים בחיפה חידון תנ"ך לגמלאים בני 65 ומעלה. החידון יתקיים במסגרת הגימליאדיה החמישית שהפכה כבר למסורת בחיפה המצדיעה לגמלאים ופועלם. החידון בהנחייתו של ד"ר אבשלום קור יתמקד בנושא הזקן במקרא.

חידון התנ"ך יתקיים בשני שלבים: בשלב הראשון יתקיים מבחן מוקדם בכתב לאחריו יעלו 15 המצטיינים לשלב הגמר הפומבי שיתקיים באולם רפפורט שעל הר הכרמל ב – 25 לאוקטובר בהשתתפות אישי ציבור.

גמלאים בני 65 ומעלה מוזמנים ליטול חלק ולהירשם לחידון באמצעות המחלקה לקשיש בעיריית חיפה, משרדי מיל"ב או בבית הכט שבשדרות הנשיא. כמו ניתן להירשם באמצעות הטלפון - 04:8353513/4/5
סנסאיי עודד פרידמן המאמן המצטיין בתחום הקרטה
המאמן עודד פרידמן, בעל חגורה שחורה דאן 7, משנת 1985 סנסאיי פרידמן, בוגר קורס מאמנים בכיר של מכון וינגייט וקורס המאמנים היוקרתי של ארגון . ה- J.K.A/I.S.K.F , מתאמן בקרטה קרוב ל- 40 שנה, היה אלוף ישראל, זכה במקום שלישי באליפות החוף המזרחי של ארה"ב והשתתף ב- 8 אליפויות עולם ואירופה, מכבייה וכינוס הפועל, כנציג נבחרת ישראל.

פרידמן גידל וטיפח בבית אבא חושי, עשרות חניכים בעלי חגורות שחורות ואלופי קרטה. אחד הבולטים הוא אבי בוקלר, חגורה שחורה , דאן 3. אבי הוא כבד שמיעה, שהוכתר אלוף ישראל מספר פעמים, וגם אלוף העולם לכבדי שמיעה - 3 זכיות בקרבות, ומקום שלישי בקרטה כללי באליפות העולם שהתקיימה בטורונטו בשנת 2008 .

בטכס שהתקיים לאחרונה בכפר המכבייה העניקה שרת התרבות והספורט לימור לבנת פרס הצטיינות לאבי בוקלר על הישגיו בקרטה, וסנסאיי עודד פרידמן, קיבל את פרס המאמן המצטיין בתחום הקרטה.

בית אבא חושי המרכז העירוני לתרבות ופנאי בנוה שאנן, הוא משכנו הקבוע של החוג לקרטה והגנה עצמית
בעקבות צלם [חלק ד'] בגלריה במרכז האקדמי ויצו – נעילה ב 24.6.10

בעקבות צלם היא תערוכה ייחודית אותה מציגים סטודנטים בשנה ב' מהמחלקה לצילום. במסגרת קורס לצילום בין זמננו, בהנחיית תמר סצמסקי, בחרו הסטודנטים בצלמים מרכזיים מהארץ ומהעולם, ובמהלך השנה חקרו לעומק את יצירתם, הן מבחינת נושאי הצילום והן מבחינת ההיבטים הטכניים ומאפייני התקופה.

המחקר הוביל לעבודה של כל סטודנט, שהושפעה מעבודתו של הצלם הנבחר אבל התפתחה לכיוון אישי. חלק מהסטודנטים אף יצרו קשר עם הצלמים הנבחרים ואלה התעניינו מאוד בפרשנות האישית שניתנה לעבודתם. הצלמים שנבחרו עוסקים בתחומים שונים החל מצילום עיתונות, צילומי חטף, תיעוד חברתי, תיעוד אישי וגם צילום מבוים שעבדו בתקופות שונות החל משנות ה -60 ועד ימנו, אמנים בינלאומיים מכל העולם וישראלים החיים ועובדים בארץ.

משתתפי המחזור הרביעי הם: גלית רוזן בעקבות הצלמת ג'וליה פולרטון-באטן, העובדת בשילוב תאורת יום עם תאורה מלאכותית וידועה בעיקר בזכות פרויקט המתאר מתבגרות בפעילויות יומיומיות שזכורות לצלמת מנעוריה. מתן סיון בעקבות הארי קלהאן צלם אמריקאי שנחשב בין הצלמים המשפיעים ביותר של המאה ה- 20. צילומים שעוררו מחלוקת. בנוסף צילם, בערים בהן התגורר, נופים, צילומי לילה, חשיפות כפולות.

ריבי קסטן בחרה לצלם בעקבות עבודתה של סופי קאל הידועה כצלמת פרובוקטיבית ומפתיעה. יולה טוקרב בעקבות לאורה מקפי צלמת אמריקאית שנוסעת לעיירה רחוקה וחוקרת את הסביבה והשפעתה בהשראתה החלה יוליה לחקור את קיבוץ דן שבעמק החולה.

ליהי ארד בעקבות טרי ריצ'רדסון, צלם אמריקאי, חי בארה"ב ועובד בכל העולם. למרות שהוא מוגדר בעיקר כצלם אופנה, לריצ'רדסון גוף עבודות אקלקטי ובו צילומים של משפחתו וחבריו, פורטרטים עצמיים, וטבע דומם. טל בלום בעקבות בוריס מיכאלוב המתווה מבט דוקומנטרי על החברה המתפוררת של אוקראינה ,לאחר התפוררות בריה"מ.
http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"