לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט

הקהל של חיפה - אלופי המדינה  

תוכן עיניינים 19.5.2010

אושרו להפקדה תוכניות להקמת פארק מטרופוליני ואיזור תעשייה במפרץ חיפה
עיריית חיפה בשיתוף פעולה עם עיריית נשר ומועצה אזורית זבולון קיבלה היום אישור להפקדת תכנית להקמת פארק מטרופוליני לאורך נחל הקישון בשטח של מעל 4,000 דונם ואיזור תעשייה להייטק ולתעשיות "נקיות" [לא מזהמות] בשטח של 1000 דונם.

יונה ראש העיר חיפה: "מדובר באירוע שיביא לשינוי פניו של מפרץ חיפה כפי שהכרנו אותו עד היום ובהמשך למאמצי העיריה ומדיניותה כדי להפוך את האזור לליבו הירוק של מטרופולין חיפה".

הפארק מתוכנן להיות אזור בילוי ופנאי ולכלול מגוון אטרקציות תיירותית כמו אגמים רחבי ידיים, מתקני ספורט ושטחי חורש. הקמת הפארק תיערך בשלבים. השלב הראשון צפוי להיפתח כבר בקרוב לציבור הרחב.

כמו כן אישרה הוועדה להפקדה אזור תעסוקה חדש, שישתרע על שטח של 1000 דונם, משותף לעיר חיפה ולנשר שיאפשר לראשונה, את כניסתן של חברות היי טק לאזור המפרץ, וזאת במסגרת מדיניות העירייה ותוכנית המתאר לפיתוחו כאזור תעסוקה מוביל ומודרני שיבסס את מעמדה של חיפה כמרכז התעסוקה של הצפון. הצעה זו מתבססת על פיתוחן של דרכים אזוריות חדשות, וחיבורו של כביש 6 לאזור.

על פי תוכנית המתאר לחיפה שאושרה פה אחד במועצת העיר, במפרץ חיפה יהיה השינוי הדרמטי ביותר. לצד חידוש מתחמי תעסוקה קיימים של פעילות מסחרית ומלאכה זעירה, תוכנס תעשייה מתקדמת עתירת ידע, יוקמו 2 מתחמי הייטק, פיתוח התעשייה הפטרוכימית יהיה במתחמים המיועדים לכך בסטנדרט גבוה של איכות סביבה.

  בלב מפרץ חיפה, יוקמו דרכים ומסילות שיחברו את המפרץ והקריות למערכת תחבורה . תוקם מערכת מתקדמת ויעילה להסעת המונים [המטרונית] במטרה להקטין את מספר כלי הרכב הפרטיים הנעים בכבישי המטרופולין. יוקם מרכז תחבורה שמרכז את כל האמצעים התחבורתיים לרבות רכבל עתידי לאוניברסיטה ולטכניון והכניסה למנהרות הכרמל.

יוקצו שטחים נרחבים לפעילות פנאי ונופש. פארק מטרופוליני בן 4.000 דונם ופארק ליניארי לאורך גדות הקישון עד למעגנה ובו שבילי הליכה ומסלולי אופניים. גם נמל העתיד, אשר יקרא "נמל המפרץ" יפותח בשטחי ייבוש נרחבים, ויהווה יחד עם נמל חיפה את אחד הנמלים הגדולים בים התיכון ויהווה מנוע כלכלי לצמיחת העיר.

קידמה של תוכנית זו תוכנית זו מצטרפת להשקעות חסרות תקדים של עיריית חיפה באזורי התעשייה הקיימים במפרץ חיפה שדרוגם כאזורים מודרניים מסגרת תוכנית המתאר החדשה להפיכתו של מפרץ חיפה לחצר הקדמית ולמשכן לתעשיות נקיות.

התכנית אושרה בדיון של הוועדה המחוזית שהתקיים היום ותואם את עקרונות תמ"א 35 הקובעת לחזק את הערים הגדולות.

לאחר מאבק משפטי ממושך פינתה העירייה דוכן פרחים ברחוב טשרניחובסקי שפעל ללא רישיון
 
אגף הפיקוח הכללי בעיריית חיפה פינה הבוקר בשיתוף עם משטרת ישראל דוכן הפרחים ברחוב טשרניחובסקי 2. הדוכן פעל במשך שנים ללא רישיון לאחר שהורחב ללא היתר תוך השתלטות על שטח ציבורי.

בעקבות הפעילות הבלתי חוקית הוציא אגף הפיקוח הכללי לבעל העסק הודעת פינוי. עתירה שהגיש בעל העסק נדחתה ע"י בית המשפט המחוזי וערעור שהוגש נדחה גם על ידי בית המשפט העליון.

לעניין זה קבע השופט אלייקים רובנשטיין בפסק דינו: "המדובר בסיטואציה מקוממת, שהמערער הוא משל לה. מה שהיה עסק של רוכלות, והחל כעניין אנושי וחברתי הופך בריש גלי לחנות וזאת בלא רישוי, בלא היתר".

עוד קבע בית המשפט העליון כי המערער המשיך להחזיק לאורך שנים בעסק בלתי חוקי תוך שימוש לרעה בבתי המשפט, ופסק לטובת העירייה הוצאות שכר טרחת עורך דין בסך 12 אלף ₪.

עיריית חיפה אפשרה לבעל העסק לפנות את הדוכן בעצמו לאחר שזה התחייב בכתב והפקיד ערבות בנקאית להבטחת התחייבותו. בעל העסק הפר את התחייבותו ולכן נאלצה העירייה לבצע את הפינוי. פינוי הדוכן מהווה המשך למדיניות האכיפה הנמרצת אותה מקיימת עיריית חיפה כנגד השתלטות על מדרכות ושטחים ציבוריים, כפי שהדבר בא לידי ביטוי באזורים שונים של העיר.

events.doc
חיפה גברה על טורנטו, מונטריאול, ברצלונה וניו-יורק- "ועידת הוויקימניה" תערך כאן.
ועידת ויקימניה נערכת מדי שנה במדינה אחרת, במטרה, בין היתר, לתמוך ולעודד את פעילות הקהילה והשפה המקומית. במהלך החודשים האחרונים עמלו מתנדבי העמותה, ביחד עם עיריית חיפה, אתוס – חברת ההפקות של עיריית חיפה, אוניברסיטת חיפה וגורמים נוספים על תכנון הלוגיסטיקה של הכנס, גיוס חסויות פוטנציאליות ותיאום בין כל הגורמים. כל העבודה בוצעו כאמור בהתנדבות, על ידי מתנדבי העמותה ומתנדבים בוויקיפדיה בצוות עבודה מיוחד שהוקם לצורך הפרויקט.

במסגרת המאמץ לאפשר ייצוג של נציגים מרחבי העולם בוועידה, כבל שנה, יוקצו עשרות מלגות השתתפות כחלק מתקציב הכנס לסייע לפעילי הפרויקט מרחבי העולם להשתתף בכנס – זאת בנוסף לתמיכה שמקבל הכנס ממשרד החוץ הישראלי וגורמים נוספים במטרה לאפשר השתתפות רבה ככל שניתן בכנס לנציגים מהעולם וכמובן – גם למשתתפים מישראל.

רבים מהמשתתפים בכנס הם מובילי דעה באינטרנט והם אלה שלוקחים חלק בכתיבת מאגר הידע הפופלארי והנפוץ בעולם – האנציקלופדיה ויקיפדיה. כחלק מהחשיבות שרואה ויקימדיה ישראל בחשיפת פניה של ישראל לעולם, הייתה ויקימדיה ישראל היחידה שבנוסף לתוכנית הכנס במסגרת המכרז, הציעה לכל משתתף לבחור לאחר סיום הכנס גם טיול ברחבי הארץ – בגליל, בירושלים, בעכו או בחיפה עצמה כחלק מחיזוק הזיקה של המשתתפים לתיירות בישראל. בנוסף לכך, יוקצו מתנדבים בצוות ההפקה שיסייעו למשתתפים שירצו לטייל ולהישאר בישראל עוד מספר ימים.

הוועידה השביעית של ויקימניה תתקיים במהלך חודש אוגוסט 2011 במתחם אודיטוריום חיפה.

"כוחותינו שבו בשלום לבסיסם"
 
עיריית חיפה קיימה תרגול מקדים כחלק מהערכות העירייה לתרגיל עורף לאומי "נקודת מפנה 4" שיתקיים בימים 23 – 27 לחודש זה. בתירגול המקדים אותו אירגן אגף הביטחון בעיריית חיפה, נבחנו כל המערכות הפנימיות בעירייה וכן תפיסת ההפעלה העירונית.

בתרגיל השתתפו ראש היער, מנכ"ל העירייה וראשי מינהלים, נציגי פיקוד העורף, משטרת ישראל ושירותי החירום וההצלה. במהלך התרגיל הוצגה תמונת מצב שדימתה תרחיש שבו העיר מצוייה תחת התקפת טילים. הוזרמו נתונים משתנים ובהתאמה נדרשו כוחות המשנה לספק פיתרונות למצבים אותם דימה התרגיל.

במהלך התרגיל נעשה שימוש במערכות מיחשוב, שליטה ובקרה, מצלמות מעקב ואמצעים שונים. בסיכום התרגיל הובעה שביעות רצון מהפעלת מערכות המשנה ויכולת התמודדותם עם התרחישים שתורגלו. כמו כן יתבצע יישום מיידי מכל הטעון שיפור.

כוחותינו שבו בשלום לבסיסם..!

חידון הציונות המחוזי - לחיות את החלום הציוני
הציונית, משרד החינוך והמכון למורשת בן גוריון. החידון שנועד להגביר את התעניינות בני הנוער בנושא הציונות : האירועים, המוסדות, והאישים שלקחו חלק בבניין המדינה, לחזק בקרב הנוער ערכים אנושיים, לאומיים וחברתיים, להעמיק את הקשר של הנוער לעם ישראל, לארץ ישראל ולמורשת ישראל. השנה התמקד החידון בהישגי מדינת ישראל במשך 62 שנות קיומה.

בחידון נטלו חלק תלמידים מכל בתיה"ס במחוז חיפה והוא התקיים ב 3 שלבים: חידון כיתתי, חידון בית ספרי וחידון מחוזי. בתהליך הלמידה לוקחים חלק תלמידי כיתות ח'- ט', מכל בתיה"ס בחיפה ומבתי"ס נוספים במחוז.
התלמידים הזוכים הם: דניאל מרדכייב מחט"ב יצחק רבין מוצקין, כהן ירדן מתיכון ריאלי אחוזה ונועם גרוס מחט"ב רעות.

אילנה טרוק, מנהלת המחלקה לחינוך חברתי ערכי בעיריית חיפה, אשר ברכה בשם העירייה וצוות השופטים, דיברה על הרלוונטיות בת זמננו של הציונות ובחרה לצטט את יגאל אלון: "עם שלא ידע את עברו, אין לו הווה והעתיד שלו לוט בערפל".

3 ספינות הצי הגרמני הגיעו לחיפה לביקור
  מפקדי 3 הספינות והנספח הימי בשגרירות גרמניה בתל אביב התקבלו בלישכת ראש העיר יונה יהב לקבלת פנים המתקיימת בעולם כבר מאות שנים אשר בה מפקד ספינת מלחמה מגיע לנמל הוא מגיע ללשכת ראש העיר ומצהיר כי כוונתו לביקור של שלום. [בעבר נהגו מפקדי ספינות המלחמה להגיש חרב כדי להמחיש את כוונת השלום, היום מסתפקים באלבום צילומים..]

בפגישה סיפרו מפקדי האוניות קומנדר מרקו פון קלן, קומנדר אנדרה דירקס על רצונם שלהם ושל צוותיהם להגיע לחופשת חוף בחיפה לאחר תקופה ארוכה של אימונים בים.

צוותי שלוש ספינות הקרב ירדו לחופשת חוף ובילו בחיפה ובטיולים למקומות הקדושים. ".

דקל קינן הצטרף לתלמידי עירוני א' בקריאה "לא לאלימות בספורט!"
בלם מכבי חיפה דקל קינן היה השבוע אורח הכבוד של תלמידי תיכון עירוני א' במסגרת יום ספורט שהתקיים ביוזמת מועצת התלמידים תחת הכותרת "לא אלימות בספורט".

לקראת היום הכינו התלמידים סיסמאות רבות אותם תלו סביב אצטדיון הכדורגל בקרית אליעזר ומשם עברו לאולם הספורט החדש של תיכון עירוני א' בו נערכו לאורך כל היום תחרויות ספורט שהחלו בטקס בו השתתף דקל קינן אשר ברך על יוזמת התלמידים בשם "מכבי חיפה".

קינן, לא הסתיר את התרגשותו מיוזמת התלמידים ואמר כי כשחקן מכבי חיפה הוא גאה על היוזמה ומעריך את החשיבות אותה מעניק בית הספר למניעת האלימות בספורט.

דקל קינן, סיפר כי הוא וחבריו לקבוצה לא יכלו שלא להבחין בכרזות בגנות האלימות בספורט אותן הניפו תלמידי בית הספר במהלך משחק הקבוצה מול הפועל אשדוד. כאות תודה העניק קינן לתלמידים עשרות פוסטרים חתומים ע"י שחקני מכבי חיפה.

יום הספורט נערך במסגרת פרויקט "מנהיגות צעירה" אותו מובילה מועצת התלמידים של חטיבת הביניים שהחליטה להקדיש את פעילותה השנה למניעת האלימות בספורט.
תלמידי בית הספר "חוגים" וסטודנטים מאוניברסיטת חיפה יצרו "ברזייה" מעוצבת
שתוף פעולה בין בי"ס תיכון חוגים, אוניברסיטת חיפה ומוזיאון חיפה הביא ליצירה מעוצבת אותה הכינו תלמידי בית ספר חוגים וסטודנטים להוראה מאוניברסיטת חיפה.

שלושה חודשים עמלו הסטודנטים והתלמידים על הרעיון שבסופו של דבר הוביל ליצירת מיצג סביבתי לעיצוב הברזייה של בית הספר. במהלך תקופה זו הכינו 100 תלמידי שכבה ח' של בית הספר עשרות מסכות מחמר שהפכו לקיר מעוצב וססגוני.

הרעיון להקמת הקיר נוצר במסגרת פעילות קבוצת "אמנות העשרה" המתקיימת בבית הספר ובמסגרתה נוצרה פעילות בחימר שהיוותה את מקור ההשראה לפרויקט אותו תכננו בהדרכת ד"ר ג'נט ג'ינו ממוזיאון חיפה.

אל שיתוף פעולה פורה זה הצטרף המרכז החינוכי מוזיאוני חיפה שהנחה את הסטודנטים והעמיד לרשותם שימוש במתקני המוזיאון.

תיכון חוגים מקיים שיתוף פעולה עם החוג לחינוך של אוניברסיטת חיפה במסגרת מודל חדשני המיושם בבית הספר ע"י פרויקטים משותפים בין בית הספר למוסד האקדמי להכשרת מורים. הסטודנטים לוקחים חלק בפעילויות המתקיימות בבית הספר ויוזמים פעילויות חדשניות כפי שנעשה בפרויקט האמנות.
מקום ראשון בתחרות "דוק-צעיר" לתלמידי הריאלי
תלמידי ביה"ס הריאלי העברי בחיפה זכו במקום הראשון בתחרות "דוק-צעיר" (תחרות ארצית במסגרת פסטיבל דוקאביב) עם סרטם "כשר למהדרין" . בכך גברו על יוצרים של 30 סרטים אשר הגישו מועמדות לתחרות. יוצרי הסרט - הילה סוכוי (בימוי), אבישג שנהר (הפקה), גיל ירוס (צילום), הילה גלובינסקי (עריכה) ויעל יניב (סאונד) , שסיימו בינתיים את לימודיהם והתגייסו לצה"ל, יצרו את סרטן במסגרת מגמת התקשורת והקולנוע של ביה"ס, בהנחיית המורים טלי הראל-אבן וברוך אבן. חבר השופטים ציין את המקצועיות הרבה בה נעשתה העבודה על הסרט וזיכה, כאמור, את התלמידים במקום הראשון.

"כשר למהדרין" הינו סרט עלילתי המספר את סיפורו של אמיר כשר, לשעבר נאסר, צעיר מוסלמי בן 18 שעזב את בית הוריו בגיל 15. כיום הוא לומד בפנימיית כדורי ועומד בזכות עצמו. סיפורו האישי המפתיע של אמיר הוא מסע ארוך של אדם המחפש את זהותו. העובדה שנולד מוסלמי היא בשביל אמיר עניין טכני בלבד, נטול אלמנטים של רגש או אמונה. ההתנגשות בינו לבין משפחתו על רקע חיפוש הזהות הובילה לנתק מוחלט ביחסים ולכך שאמיר גדל למעשה ללא משפחה. הסרט מלווה את תהליך הגיור של אמיר המתחיל במסע פרידה מהכפר בו גדל, דרך שינוי שמו במשרד הפנים וצעדיו הראשונים כיהודי כשר למהדרין.

רון כתרי, מנהל ביה"ס הריאלי אמר כי: "יוצרי הסרט העזו לגעת בדילמות הרגישות ביותר של זהות אישית ולאומית. אנחנו גאים בהם על האומץ לעסוק בסוגיות אלה 'בגובה העיניים' ומעודדים את תלמידינו להמשיך לקחת סיכונים אמנותיים, תוך טיפול בסוגיות חברתיות רגישות".
במוזיאוני חיפה יתקיימו קייטנות קיץ ייחודיות


במהלך הקיץ יתקיימו 3 קייטנות נפרדות: במוזיאון הימי, במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית ובמוזיאון חיפה לאמנות. הקייטנות כוללות ביקור בתערוכות בשילוב של משחקי גלריה, ציור, פיסול, בישול ועוד.

כל קייטנה נמשכת שבוע-שבועיים בימי א'-ה' בשעות 09:00-15:00 וניתן להשתתף ברצף של מספר קייטנות שונות. המדריכים הם מדריכים בוגרים מקצועיים, מצוות ההדרכה של המרכז לחינוך במוזיאוני חיפה. הילדים זוכים ליחס אישי ולכן מספר המשתתפים בכל קייטנה מוגבל. הקייטנות מתאימות לילדים מגיל 6 וכוללות ארוחת בוקר וארוחת צהריים חמה.

ביד היוצר : קייטנת אמנות ויצירה בהשראת התערוכה החדשה: 'חלון אל המציאות'. הילדים יתנסו ברישום, ציור ופיסול, בדו מימד ובתלת מימד ויבחנו טכניקות שונות וחומרים מגוונים. 3 מחזורים ב מוזיאון חיפה לאמנות, מרכז אמנויות, שבתאי לוי 24 חיפה .

הרפתקה בארץ השמש העולה: במלאת יובל למוזיאון טיקוטין מוזמנים הילדים לקייטנה שהיא חוויה יפנית: מסע בעקבות האמנות והתרבות היפנית המסורתית: הכרות עם מנהגים ושפה, אוכל ולבוש, אמונות וסיפורי עם. פתרון תעלומות בתערוכה והיכרות עם סודות הכתב היפני, התנסות באמנויות יפניות מסורתיות, יום בישול של מאכלים יפניים מסורתיים והפתעות נוספות. 3 מחזורים במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, שד' הנשיא 89 חיפה.

מציאות במצולות: הקייטנה מזמינה את הילדים לגלות את נפלאות החיים בים: כיצד הפליגו הקדמונים לקצוות תבל, אלו סכנות ארבו להם בדרכם, וכיצד היום חושפים את עברם של יורדי הים הקדומים. הפעילות כוללת יצירה בחומרים כמו: חימר ופסיפס, ציור בצבעי מים, בניית דגמים ועוד. מחזור 1 במוזיאון הימי הלאומי, שד' אלנבי 198 חיפה
חניכי הצופים ובני עקיבא חגגו במצעד את יום ירושליים

מאות חניכי תנועת הצופים ותנועת בני עקיבא במשותף עם חברי הגרעין התורני בשכונת הדר ותושבים משכונת הדר צעדו במצעד דגלים צנוע לציון "יום ירושלים". הארוע התקיים ביוזמת תנועות הנוער תוך שיתוף מתנ"ס הדר. בהמשך למצעד התקיימה עצרת באמפי- נורדאו ולאחר מכן תפילה בבית הכנסת המרכזי ברחוב הרצל אשר היקף הפעילות שבו התעצמה לאחר גמר השיפוץ ופתיחתו לרשות הציבור.
"מטאל ומטאליקה" ביום 21.5.10 בסינמטק חיפה.
יום לפני שלהקת הרוק מטאליקה מקיימת הופעת ענק באצטדיון רמת גן, יתקיים בסינמטק חיפה ארוע הצדעה ללהקה המדהימה הזו. עשר שנים עברו מאז ביקורה האחרון של מטאליקה בישראל, והמון דברים השתנו מאז. גם אצלה, גם אצלנו.

בתוכנית: כל האמת על מפלצת הטראש-מטאל הזו, ומתאבנים להגברת התיאבון לקראת המופע שיתקיים למחרת. 30 שנה הלהקה מובילה, ובעזרת קליפים, קטעים מהופעות וסיפורים מאחורי הקלעים ננסה להבין את סוד ההצלחה הגדולה.

זו גם הזדמנות לעשות כבוד לעוד כמה אמנים ולהקות. אבל כוכבת הערב, לה יוקדש רוב הזמן, תהיה מ-ט-א-ל-י-ק-ה !!! בין המשתתפים: מטאליקה, מגאדף, אנטרקס, איירון מיידן, בלק סאבאת, אוזי אוסבורן, אליס קופר, AC/DC
http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, השב למייל זה עם המילה "הסרה"