לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט


תוכן עיניינים / 16.9.2009

נחתם ההסכם לקריאת האצטדיון העירוני החדש של חיפה ע"ש סמי עופר התורם 20.000.000$ להקמתו"
על ההסכם שנחתם במשרדי חברת "עופר" במתחם מת"מ חתמו עידן עופר, אודי אנג'ל וראש העיר יונה יהב, אשר אמר במעמד החתימה: כי בלעדי התרומה הנדיבה של סמי עופר ומשפחתו לא ניתן היה להקים אצטדיון שיבטיח כי למכבי חיפה הקבוצה הטובה בישראל את אחד האצטדיונים הטובים באירופה".

אצטדיון "סמי עופר – אצטדיון בינלאומי חיפה, יוקם במרכז הספורט החדש של חיפה, אשר בהקמתו יושקעו בשלב הראשון כ - 400 מיליון ₪. מסגרת שלב זה יוקם האצטדיון ולצדו 2 מגרשי אימונים יוכשרו כ – 1500 מקומות חנייה וכ – 17,000 מ"ר של שטחי בילוי, בידור ומסחר.

האצטדיון מתוכנן על פי הנחיות UEFA כאצטדיון ELITE בינלאומי והוא יארח משחקים בינלאומיים לרבות משחקי ליגת האלופות. האצטדיון ישמש כאצטדיון הבית של הקבוצות החיפאיות וכאצטדיון הבית של קבוצות הכדורגל בצפון המדינה במשחקים בינלאומיים.

האצטדיון יכלול: 30,000 מושבים, מערכת טלוויזיה במעגל סגור, מערכת בקרת כרטיסים מתקדמת, 3 מועדוני V.I.P , מסעדת יוקרה, מלתחות מרווחות, 40 עמדות לשדרי רדיו וטלוויזיה, מועדון תקשורת שיבנה על פי תקני UEFA למשחקי ליגת האלופות ותאי שידור חדישים.
שר התיירות סטס מיסז'ניקוב: "חיפה עיר תיירות מובהקת"
"חיפה הידועה כאחת הערים היפות באגן הים התיכון, היא עיר תיירות מובהקת הנהנית מיתרונות רבים של ערכי טבע, נוף, תרבות והיסטוריה". כך אמר השבוע שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, בפגישת עבודה אותה קיים בעירייה עם ראש העיר יונה יהב.

בפגישה בה השתתפו בין היתר: סגני ראש העיר יוליה שטריים, חדווה אלמוג ורמי לוי, ראש העמותה לפיתוח תיירות חיפה משה צור וגורמים מקצועיים נוספים בתחום התיירות אמר השר: כי לאור ייחודה של חיפה יש להעניק לה מקום מרכזי בקמפיינים תיירותיים אותם מקיים משרד התיירות ולהקצות לה משאבים שיאפשרו לעירייה לממש את הפרויקטים הרבים אותם היא מתכננת בתחום התיירות.

לשם כך, הבטיח השר מיסז'ניקוב, כי ידאג להעביר לחיפה סך של 2.4 מיליון ₪ המיועדים לשיווק תיירותי ואשר הובטחו לעיר כבר לפני 3 שנים במסגרת החלטת הממשלה להעניק לחיפה סיוע מיוחד בעקבות מלחמת לבנון השנייה.

ראש העיר יונה יהב, הודה לשר ועמד על חשיבות ענף התיירות לפיתוח העיר ועל כן משקיעה העירייה מאמצים ומשאבים רבים בפיתוח פרויקטים תיירותיים והקמת בתי מלון חדשים.

בתום הפגישה יצא השר לסיור בחיפה במהלכו ביקר עם ראש העיר בקמפוס הנמל, פארק הכט, סטלה מאריס ומערת אליהו אותה מבקש ראש העיר לשקם ולהפוך למרכז תיירות בינלאומי.

750 אלף ₪ הושקעו בשיקום "גן שטרוק" ההיסטורי בלב שכונת הדר
בלב שכונת הדר נחנך השבוע "גן-שטרוק" המשוקם. כ – 750 אלף ₪ הושקעו בשיקום הגן ההיסטורי, שהוקם בשנות הארבעים של המאה הקודמת ומשמש מאז ועד היום כריאה הירוקה של השכונה. הגן, הנמצא בין רחוב ארלוזורוב לרחוב השילוח, משמש כגן שעשועים ומעבר הולכי רגל בין מוקדי תרבות וחברה רבים ובהם: מתנ"ס הדר מוסדות חינוך, התיאטרון העירוני והמקווה.

תוכניות שיקום הגן בו גדלו ושיחקו רבים מתושבי השכונה הותאמו לצרכיהם הייחודים ובקשותיהם של התושבים, תוך שימור מבנה הגן המקורי. במסגרת העבודות נשמרה הצמחייה הוותיקה והעצים הבוגרים, הוכשרו מערכות תאורה ושבילים חדשים להולכי רגל והוקם מתחם משחקים רב גילאי חדיש להנאתם של ילדי השכונה.

events.doc
מועצת תנועות הנוער פתחה את שנת הפעילות החדשה
מועצת תנועות הנוער חיפה, פתחה השבוע את שנת הפעילות בסמינר בן יומיים, במהלכם גיבשו חברי המועצה את חזון תנועות הנוער לשנה הקרובה ובנו את תקנון מועצת תנועות הנוער בעיר.

מועצת תנועות הנוער מורכבת מ - 16 רכזי תנועות הנוער הפועלות בחיפה. המועצה הפועלת במסגרת רשות הנוער והצעירים מייצגת את כלל תנועות הנוער בחיפה וקובעת מדיניות משותפת לכלל התנועות בהן משתתפים דתיים, חילוניים, חרדים, ערבים עולים חדשים.

הסמינר נפתח במפגש עם ראש מערכת החינוך בעיריית חיפה רחל מתוקי, אשר עמדה על החשיבות אותה מייחסת הנהלת העירייה לפעילות תנועות הנוער בעיר ואמרה כי עיריית חיפה הקציבה 12.5 מיליון ₪ לשיפוץ מבני תנועות הנוער והכפילה את תקציב הפעילות השוטפת של תנועות הנוער.

בתום המפגש בעיריית חיפה השתתפו חברי מועצת תנועות הנוער בסדנאות וגיבשו את החזון ותקנון מועצת תנועות הנוער. בהמשך השתתפו בפעילות חווייתית בצופי ים ומשם יצאו לכנס החינוך העירוני שהוקדש השנה לנושא הסמכות בחינוך.

נישמע ירוק - אפשר לעבור!
"מתק שמע" ראשון מסוגו, הותקן השבוע על רמזור בצומת רחוב מוריה ורחוב המים שבחיפה. המתקן החדש יאפשר לאנשים לקויי ראייה לחצות בנוחות ובבטחה מעברי חצייה בצמתים מרומזרים.

המתקן מספק מידע קולי על מצב הרמזור - תקתוק מהיר לציון ירוק ותקתוק איטי לאור אדום. כמו כן מספק המתקן מידע באמצעות מישוש - רטט מהיר לירוק ורטט איטי לאדום.

בנוסף, מספק הרמזור מידע קולי וחושי שיקל על לקויי ראייה וכבדי שמיעה להתמצא בסביבתם. המידע כולל את שמות הרחובות בצומת, מפת תבליט המתארת את מבנה הצומת וחץ בולט המצביע על כיוון מעבר החצייה.

מתקן השמע, מתאים באופן אוטומטי את עוצמת הקול הבוקע ממנו לעוצמת הרעש בסביבה, עוצמת "התקתוק" מונמכת בשעות הלילה ובימי שבת וחג במטרה למנוע מטרד מהשכנים המתגוררים בסמוך למכשיר .

בפיתוח המכשיר שנעשה ע"י חברת "מנורה" השתתפו אנשי מחלקת הרמזורים בעיריית חיפה, יועצת הנגישות של העירייה ולקויי ראייה אשר לאור הערותיהם פותח המכשיר. בתום תקופת "הרצה" של המכשיר בה ילמדו הערות ובקשות המשתמשים בו, תתקין העירייה רמזורי שמע בצמתים נוספים רבים ברחבי העיר.

נחנך הגן ע"ש סגן יפתח שרייר ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה
מאות השתתפו השבוע בטקס חנוכת "גן יפתח", ע"ש סגן יפתח שרייר ז"ל, בהם: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראש העיר יונה יהב, השר משה כחלון, ד"ר אפרים סנה, יועצת ראש הממשלה לענייני רווחה ורד סויד, קציני צה"ל, ראשי העדה האחמדית, אורחים מהארץ ומחו"ל, חבריו של יפתח ובני משפחתו.

יפתח, יליד חיפה, בוגר בי"ס חוגים. עם גיוסו לצה"ל התנדב לצנחנים, סיים בהצטיינות קורס קצינים. כשפרצה מלחמת לבנון השנייה קיבל הגדוד של יפתח משימה בשטח לבנון. יפתח היה הקצין הראשון מגדוד 101 שנפל בכפר מרון א-ראס, בן 21 היה בנפלו.

עמי שרייר, אביו של יפתח ז"ל, יזם את שיקום הגן ברחוב רענן ופעל להשגת התרומות שאפשרו את שיקומו כאחד הגנים היפים בעיר. עמי, הודה לכל התורמים שהתגייסו לפרויקט ואמר: "יפתח שיחק כל חייו, כדורסל בגן. חבריו הם אלה שהציעו לקרוא לגן על שמו. גן זה הינו גן ייחודי בו משחקים ילדים יהודים וערבים כאחד. השליחות שאני נושא אינה מובנת מאליה, בדר"כ מעביר האב את האש לבנו אצלי זה הפוך, דרכו של יפתח לא מתה, ישנם אנשים שימשיכו אותה. עם ישראל גאה בבנים שכאלה, אשרינו שגידלנו בנים כאלה. יפתח היה אדם ערכי איש משפחה, איש חינוך, אוהב הבריות אהב את המדינה ובשבילה איבד את חייו". עמי שרייר סיים את דבריו בתפילה לחזרתו של גלעד שליט הביתה.

עוד נשאו דברים יוחנן אריאל מג"ד הצנחנים במלחמת לבנון, אמו של אשל שילוני, מפקודיו של יפתח, יונת סהר אחותו הבכורה של יפתח וקובי ברוש יו"ר קרן חיפה באמצעותה שוקם הגן.

נשיא הסנט הצרפתי לשעבר כרסיטאן פונסולה: "אני גאה להיות אזרח כבוד של העיר חיפה"
נשיא הסנט הצרפתי לשעבר, הסנטור כריסטיאן פונסולה, אזרח כבוד של העיר חיפה, המשמש כיום כנשיא מחוז לה-בוואג', ביקר השבוע בעיר כאורחו של ראש העיר יונה יהב.

זהו ביקורו השלישי בעיר, של מי שנחשב בצרפת לידיד גדול של ישראל בכלל וחיפה בפרט. במשך כל שנות כהונתו כנשיא הסנט וכאיש ציבור, תמך פונסולה ואפשר את קיומם של פרויקטים רבים בחיפה ובראשם הקמת מרכז "גסטון דפר" בכרמל הצרפתי.

בתום קבלת הפנים שנערכה בלשכת ראש העיר אמר פונסולה: "יש בעיר הזו משהו מיוחד שלא ניתן למצוא בערים אחרות בעולם. זו עיר שמהווה מודל לדו קיום ושיח בין תושבים. אני גאה להיות אזרח כבוד של העיר חיפה"

תחרות החליל הבינלאומית חיפה 2009
שפלה קרזאן [Spela Krzan] מקרואטיה זכתה בפרס הראשון בתחרות החליל הבינלאומית חיפה 2009 שהתקיימה השבוע באולם קריגר שעל הר הכרמל. בפרס השני זכתה תמר רומח מישראל, בפרס השלישי שירי סיון מישראל ובפרס הרביעי, יי פאנג לין מטאייואן.

בתחרות המתקיימת זו השנה השישית ברציפות השתתפו השנה 60 נגני חליל מובילים מ – 12 מדינות: יפן, סין, דרום קוריאה, קרואטיה, סלובניה, גרמניה, אוסטריה, הולנד, אנגליה, קנדה , ארה"ב וישראל.

התחרות נערכה בשלושה שלבים: השלב הראשון נפתח בצפת במסגרת פסטיבל המוסיקה MOSTLY MOZART. שלב חצי הגמר התקיים בתחילת השבוע בבית יד-לבנים ולשלב הגמר שהתקיים כאמור באולם קריגר העפילו 4 נגניות אשר התחרו בפני חבר שופטים רב לאומי על פרסים בסך 50,000 ₪ אותם העניקה עיריית חיפה.

תחרות החליל מנוהלת ע"י המרכז למוסיקה חיפה, בשיתוף עיריית חיפה ואגודת החליל הישראלית, בניהולו המוסיקלי של יוסי ארנהיים, החלילן הראשי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

התחרות נוסדה על ידי המנצחת עדה פלג בשנת 1997 להנצחת זכרו של אילן שפירא ז"ל שנפל בחווה הסינית במלחמת יום כיפור, מאז בססה עצמה כאחת מתחרויות המוסיקה הלאומיות של ישראל והיא זוכה להכרה וחשיפה בינלאומית רחבה.

את הפרס הראשון העניקה סגנית ומ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, אשר אמרה כי היא גאה להעניק את הפרס בשם ראש העיר יונה יהב והודתה לעדה פלג על היוזמה לקיום התחרות היוקרתית המהווה עוגן חשוב בחיי התרבות בעיר.

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר