לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט
תוכן עיניינים / 05.08.2009


פרידה מרגשת מסגן ראש העיר פתחי פוראני וחבר המועצה אבי וייצמן
במפגן מרגש של חברות , מחיאות כפיים , חיבוקים ונשיקות נפרדו ראש העיר יונה יהב , סגניו וחברי מועצת העיר מסגן ראש העיר פתחי פוראני שנאלץ מסיבות אישיות לפרוש מחברותו במועצת העיר אליה נבחר כאשר הוביל את רשימת חד"ש בבחירות האחרונות לעירייה.

בדברי פרידה אמר ראש העיר כי פתחי פוראני הוא "אדם נדיר במקומותינו", אדם נעים סבר והליכות אשר מעדיף את ההידברות על ההתנצחות. "חבל שהנסיבות מחייבות אותו לפרוש, אבל אני שומר לעצמי את הזכות ל"גייס" אותו בעתיד למען תושבי חיפה". את פתחי פוראני יחליף הישאם עבדו.

חבר מועצת העיר אבי וייצמן מרשימת ש"ס נבחר לאחרונה לתפקיד יו"ר המועצה הדתית בחיפה ועקב כך נאלץ להתפטר מחברותו במועצת העיר. אבי וייצמן היה כ – 16 שנה חבר מועצת עיר, 3 שנים כיהן כסגן ראש העיר בתקופת עמרם מצנע. היה יו"ר ועדת ביקורת. "אבי הוא אדם מיוחד במינו, אדם שאוהבים לאהוב. איש מנומס , שליח ציבור בנפשו". את אבי וייצמן החליף מי שכיהן כבר כחבר מועצה יעקב ניזרי

"הצופים והצופות..."
מחנה הקיץ המסורתי של תנועת הצופים התקיים השנה ביער ציפורי שבגליל. במחנה הקיץ [המחנ"ק – בשפתם] השתתפו כ - 2,500 חניכים ומדריכים כאשר לראשונה משתתפים במחנה גם חניכי שבט הצופים הערבים – "צופי כרמל קתולים" אשר קיימו פעילות משותפת עם שבטי הצופים האחרים.

הנושא המרכזי השנה היה שמירה על ערכי טבע ואיכות הסביבה. פעילות החניכים התרכזה במחזור חומרים לשימושים חוזרים. בשלוש השנים האחרונות עלה מספר חניכי הצופים בחיפה ב-25% ועומד כיום על כ-4,000 ילדים ובני נוער.

ראש העיר חיפה יונה וראש מערכת החינוך רחל מתוקי ביקרו במחנה ונפגשו עם חניכים ומדריכים. ראש העיר ציין בברכתו את הפעילות המשותפת של כל שבטי הצופים בחיפה ואמר כי על אף התחרות בין השבטים "אף אחד לא שוכח כי כולנו חיפאים, ואנו מחויבים לערכי כבוד הדדי שהם ה"דלק המניע" את תושבי העיר ללא הבדל דת וגזע "

ניר ויטנברג מרכז הנהגת הצופים בחיפה ציין את שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה שהביא לשיפור ולקידום משמעותי של פעילות התנועה בעיר.

events.doc
ראש העיר פתח את תערוכת הגמר של בוגרי המחזור ה – 14 של מכללת "תילתן" בקמפוס הנמל
כחצי מליון שקלים חדשים ועשרות פטישים חולקו השבוע בטקס פתיחת תערוכת הבוגרים של "תלתן" המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית בקמפוס הנמל בחיפה. הפטישים בצרוף מסמר ניתנו במארז מיוחד עם תעודות הגמר, כדי לסייע לבוגרים בתליית התעודה על הקיר.

המלגות לסטודנטים חולקו על ידי ארז ישכרוב, מנכל המכללה, כחלק מהמדיניות המכללה למניעת נשירה מסיבות כלכליות. מלגה מיוחדת הוענקה על ידי ישכרוב בעצמו, ליניב אבירן, סטודנט המרותק לכסא גלגלים. אבירן זכה לקבל גם תעודת הצטיינות בתחום הקופירייטינג מראש המסלול ניסים חיון. חן לחם הוכרזה כמעצבת הפרויקט המנצח של תערוכת הגמר

לאחר הטקס נפתחה תערוכת הגמר "בוגרים. מעצבים. ערכים", בה הוצגו רק העבודות המצטיינות המפרשות את המושג ערך, במגוון רב של תחומים כגון פוליטיקה, אהבת הארץ, פמיניזם, הורות, הצלת חיות ועוד.

בין העבודות: אילנה קמרי, המבקשת מן המנהיגים שלנו קצת צניעות בסדרת כרזות נוקבות, טניה חנוכייב, שעיצבה קמפיין נגד עישון שעלוניו דמויי סיגריות, נינה פפרני, שמציעה להורים דרכים להורות מוצלחת יותר, ולעומתה חגית גולן עיצבה מגזין לא חינוכי לילדים ה"מחנך" למעשי קונדס ושובבות ועוד.

מורה של זהב בעירוני ג'
נורית סער, מורה לחינוך גופני בביה"ס התיכון עירוני ג' , הייתה בצעירותה שחיינית במכבי קריית ביאליק. לאחר הפסקה של 26 שנים, חזרה לשחות במסגרת תחרותית. במהלך שנת הלימודים הקפידה נורית לנהל שיגרה קפדנית של אימוני שחיה תוך הוראת החינוך הגופני לתלמידים.

נורית משתתפת בקבוצת שחייני ה"מאסטרס" של מכבי חיפה. שחייני "מאסטרס" הם בני 25 [לפחות]. כאשר כל קבוצה מהווה קטגוריה גילאית של חמש שנים. נורית שוחה בקבוצת הגיל 50-54, גיל בו רבים נהנים בתום יום עבודה, להתרווח בכורסא מול הטלוויזיה , כאשר פחות מידי אנשים עוסקים בספורט , ומעטים בלבד בספורט תחרותי.

האימונים לקראת התחרויות מתקיימים שלוש פעמים בשבוע בבריכת האימונים של מכבי. נורית לא נתנה לפציעה קשה בכתפה להפסיק להתאמן, והמשיכה להשתתף בתחרויות ה"מאסטרס" בארץ ובשתי אליפויות בצרפת ובשוודיה.

הקיץ השתתפה נורית לראשונה, במכבייה . בתחרויות השחייה שברה נורית את השיא בקבוצת הגיל שלה כשהיא משפרת את הישגיה מאליפות אירופה . נורית "שרפה" את מי הבריכה וזכתה בארבע מדליות זהב; במשחים ל - 50 מ' ו – 100 מ' בסגנון חופשי ובמשחי השליחים בסגנון חופשי ומעורב אישי.

הנהלת ביה"ס התיכון עירוני ג' שלחה לנורית ברכות חמות על ההישג הספורטיבי הבלתי רגיל וציינה כי הישגיה מהווים דוגמא אישית והשראה לתלמידים ומורים . .

events.doc
ראש העיר יונה יהב נפרד מרוברט ראובן שפרש לגמלאות
פרס כספי בסך 3000 ₪, הוענק לנתנאל משה מרקו, תלמיד כיתה י"ב בבית ספר "אורט חנה סנש" אשר זכה במקום הראשון התחרות הפרויקטים המצטיינים אותה מקיימת ההתאחדות התעשיינים בישראל זו השנה הרביעית ברציפות בשיתוף משרד החינוךבקבלת פנים בה השתתפו סגן ראש העיר ישראל סביון, מנכ"ל העירייה שמואל גנץ, חברי מועצת עיר, ראשי הארגונים הירוקים, מנהלי מפעלי תעשייה ברך ראש העיר יונה יהב את רוברט ראובן מנהל המחוז הפורש של המשרד להגנת הסביבה, אשר פרש בתום 18 שנה בתפקיד. את ראובן יחליף שלמה כץ, ששימש עד כה מנהל מחוז הצפון במשרד.


ראש העיר העלה על נס את פעילותו הרבה והמגוונת של רוברט ראובן אותו הוא מכיר עוד מהתקופה בה כיהן כראש המועצה הקרואה בקריית שמונה בתחילת שנות השמונים. ראש העיר אמר כי העריך מאוד את פעילותו שהוכתבה כתוצאה מתחושה אמיתי של אחריות אותה חש כלפי תושבי האיזור, גם בהיותו תושב קריית אתא וגם כחלק מאישיותו ודרך חינוכו.

נציגי התעשייה והארגונים הירוקים, הודו לראובן על 18 שנים של פעילות משותפת, שבמהלכה חלו שיפורים מהותיים בתחום איכות הסביבה הודות לפועלו כמנהל המחוז ובהיותו מוותיקי המשרד להגנת הסביבה.

ראובן הודה לכולם על האימון שניתן בו שהניע אותו "להזיז דברים" ואמר כי הוא הולך
לבלות זמן איכות עם הנכדים .

ב"אחוה" מקיימים קורסי גרפיקה ממוחשבת המשלימים רצף תעסוקתי לנכים
באירגון "אחוה" פועלת הוצאה לאור ממוחשבת. מפעל ייחודי בתחום היזמות התעסוקתית של אנשים עם נכויות,שייסדו והקימו הוצאה לאור. "אחוה הוצאה לאור" מהווה פריצת דרך ומופת ליכולתם של נכים לקדם עצמם בעבודה מאתגרת תוך שימוש מתקדם ואיכותי במחשבים ולבצע עבודה "היי-טקית" של הוצאה לאור איכותית.

בהשקעה רבה בתשתית, הצטיידות חדשנית וקורסי הכשרה מאפשר ארגון "אחווה" לנכים למידה, ורכישת השכלה טכנולוגית תוך מתן סיכוי להשתכרות מכובדת, לצד המוגבלות, ולהגיע להישגים מרשימים מבחינה מקצועית.

כיום הפך "אחוה הוצאה לאור" גורם המתחרה בהצלחה בשוק החופשי וזוכה להערכה רבה על רמתה המקצועית וחדשנותה.

באירוע סיום הקורס בגרפיקה ממוחשבת השתתפו סגן ראש העיר לשעבר אדר' גלבהרט שמואל וגאולה שמעיה, ממשרד התמ"ת. מדריך הקורס דורון שקל שיבח את התלמידים על נחישותם והישגיהם המצוינים.

נכים המעוניינים לעבור הכשרה בגראפיקה ממוחשבת ואלה המעוניינים להפיק חומרים ב"אחוה הוצאה לאור" מוזמנים לפנות ליפה חן מנכ"ל "אחוה", בטל': 048512652 נייד: 0523779002 .

קיץ חם בתיאטרון! "החצר האחורית" – הבמה החדשה הפתוחה למופעי סטנד אפ
בעקבות ההצלחה בפסטיבל הצגות הילדים, החליטו מנהלי התיאטרון להקים בחצר האחורית של התיאטרון במה קבועה, שתשמש למופעים ואירועים תחת כיפת השמיים.

במה זאת מצטרפת כבמה רביעית לבמה הגדולה של תיאטרון חיפה, ולבמות 2 ו- 3 המאפשרות העלאת הצגות קטנות יותר בתיאטרון חיפה, זאת בנוסף למופעים שיתקיימו בחצר האחורית, תשמש במה לאירועים חגיגיים של התיאטרון, וכן לאירועי הקיץ של עיריית חיפה.

דרור גרבר, מנכ"ל תיאטרון חיפה, אמר: "אני מאוד שמח על פתיחת ה"חצר האחורית" של תיאטרון חיפה. תיאטרון אמור להציג מגוון של אמנויות במה, וחצר זו תיתן במה לאמנים נוספים וראויים מלבד שחקני תיאטרון חיפה, כמו אמני סטנד אפ, מוזיקאים ואמנים רב-תחומיים. אין כמו הופעה תחת כיפת השמיים למופעים כיפיים מהסוג הזה".

המופע הראשון שחונך את החצר האחורית בתיאטרון חיפה, הוא "על הסכין – אדום מתוק וקורע מצחוק", סדרת מופעי סטנד אפ קומדי עם מיטב אמני הז'אנר. החל מהשבוע הבא, מדי יום חמישי, יעלה בחצר האחורית של תיאטרון חיפה ערב קיצי צעיר של הומור, והרבה מצב רוח.

בין אמני הסטנד אפ שיופיעו בחיפה יהיה אמירם טובים ("ערוץ הצחוק מציג", "יומטוב", "אקזיט", "כל לילה עם אסף הראל"), יוסי פנסו (("החברים של נאור", "מה קשור"), שחר אליאיץ, בני ברוכים, איתמר ראסטה, דניאל כהן, שאולי בדישי וצמד שיניים.

האמן עמוס קינן הלך לעולמו - פסלו "אריה מכונף" מוצב בחזית היכל הספורט
עמוס קינן ז"ל נולד בתל אביב בשנת 1927. בצעירותו היה חבר בתנועת "השומר הצעיר" ומאוחר יותר הצטרף לשורות הלח"י ולחם במלחמת העצמאות. במהלך שנות הארבעים המוקדמות, נמנה קינן עם חברי תנועת "הכנענים" אשר ביקשה לחבר בין שורשי העמים שחיו בישראל בתקופה קדומה לבין העם העברי שחי בישראל בתקופה המודרנית, זאת לאו דווקא על בסיס המסורת היהודית. הכנענים בקשו ליצור אמנות שתביע את רוח המקום, ואת הקשר הבלתי אמצעי עם הארץ. אמנותם מתאפיינת בשימוש בחומרים מקומיים וטבעיים ובמוטיבים השאובים מהמזרח הקדום.

פועלו של קינן משתרע על פני מגוון של תחומים: ספרות, מחזאות, שירה, פיסול וציור. קינן מונע מתוך דעותיו הפוליטיות הנחרצות, והשפעת האידיאולוגיה של תנועת "הכנענים" עדיין מסתמנת בכל יצירותיו. כך למשל, בכתיבתו הסאטירית שאופיינה בקשר לארץ ישראל ובתקיפת הממסד והתנועות הדתיות.

פסליו של קינן מוצגים במוזיאון התעשייה בתפן, בגן הפסלים בלבון, בחיפה ובמקומות נוספים. עמוס קינן ז"ל עצמו אצר כמה מתערוכות הפיסול הנחשבות והמשפיעות בעולם האמנות הישראלי.

על תערוכתו במוזיאון וילפריד (2007) נכתב: "הרוח הכנענית מפעמת ביצירותיו של עמוס קינן. הצמיחה ההדדית של הדמות מתוך הנוף והנוף מתוך הדמות, צבעי האדמה, המקצבים והצבעוניות, האופטימית המזרח תיכונית של ציורי האקריליק - כל אלו מבטאים את הכמיהה לבראשיתי ולראשוני, לְמה שאולי היה כאן ולעולם לא ישוב. כל אלו נשארו רלוונטיים גם כיום, שישים שנה לאחר שנוסד הזרם הכנעני." .

חשיפה לעולם המתבגרים בסדרת הרצאות חוויתיות
הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, פתחה בסדרת מפגשים חווייתיים שיוקדשו לעולם המתבגרים והסכנות האורבות להם. המפגשים נועדו לתת מענה להורים שהשתתפו בעבר בסדנאות שונות וביקשו לקבל מידע עדכני בנושאים הקשורים לילדיהם. המפגשים יתקיימו אחת לחודש.

המפגש השני, ביום רביעי, 9.9.09 באולם אלון, שבמרכז הקונגרסים. פרופ' עמוס רולידר, מהמחלקה למדעי ההתנהגות במכללת עמק יזרעאל וראש התוכנית להכשרת יועצים חינוכיים, ירצה בנושא "הורים - מתבגרים ומה שביניהם".

המפגש השלישי, ביום שני 19.10.09 בשעה 20:00 באולם אלון שבמרכז הקונגרסים. בו יוקרן הסרט "אבודים לרגע" של יאיר קופרמן ועמית רוס . הסרט העוסק בתופעת התרמילאים מתאר מסעם של שני צעירים בוגרי סיירת להודו והתמודדותם עם הפיתויים העומדים בפניהם.

המפגש הרביעי יתקיים ביום שלישי 10.11.09. אותו ינחה, חיים עמית המתמחה במנהיגות הורית ובהתמודדות עם התנהגויות סיכוניות של בני נוער.

מנהלת הרשות למלחמה בסמים הדגישה כי סדרת המפגשים נועדה לעורר את מודעות ההורים למאפייני גיל ההתבגרות ולהעניק להם כלים למניעת התנהגויות סיכוניות בקרב ילדיהם. .

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר