לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט
תוכן עיניינים / 29.7.2009
הקיטנות הסתיימו בחגיגה גדולהעבודות הכנה לפתיחת ציר אבן גבירול בחיפה
"ציר אבן גבירול", שהקמתו החלה בשנת 2001 יפתח לתנועה במהלך חודש ספטמבר הקרוב. הציר מחבר בין המבואות המזרחיים של חיפה (בנין המשטרה החדש) לשכונת הדר הכרמל ושוק תלפיות והקמתו היא בעלות 100 מיליון ₪.

בשבועות הקרובים יבוצעו שינויים בהסדרי התנועה בצומת רחובות חטיבת גולני וקיבוץ גלויות כהכנת הצומת לפתיחת ציר אבן גבירול שהינו ציר דו מסלולי דו כיווני המיועד לכלי רכב פרטיים, שיקל מאוד על התנועה להדר הכרמל וממנה. בשלב הראשון יפתח לתנועה נתיב אחד לכל כיוון, בעוד כשנה וחצי יושלמו העבודות לפתיחה המלאה של הציר בשני המסלולים.

בלילה שבין יום שלישי ליום רביעי השבוע (29.7.09) יבוצעו שינויים בהסדרי התנועה בצומת הרחובות חטיבת גולני וקיבוץ גלויות, לצורך עבודות תשתית. במסגרת שינויי התנועה הזמניים, תיסגר לתנועה הכניסה והיציאה מרחוב קיבוץ גלויות דרך הצומת. הנוסעים ברחוב קיבוץ גלויות לכיוון הצ'ק פוסט ייסעו דרך רחוב אל מערי. הנוסעים אל רח' קיבוץ גלויות ימשיכו ברח' צייזל עד הסובה לחטיבת גולני ומשם דרך רח' אל מערי. תחנת האוטובוס ברח' קיבוץ גלויות תבוטל ותועבר לרח' אל מערי.

ציר אבן גבירול הוא עורק תנועה חדש ממזרח המטרופולין אל לב הדר שיתרונותיו הם שיפור הגישה לכלי רכב פרטיים להדר בעורק חדש, הקלת עומס התנועה ברחובות הראשיים של שכונת הדר (הרצל, הנביאים, החלוץ) וגישה נוחה יותר לאזור החניונים. כפועל יוצא מיתרונות אלו, האפשרות להקצות שטחים נרחבים יותר להולכי רגל ולשפר את מערך התחבורה הציבורית לאזורי המסחר.

עם סיום הפרויקט יופנו כלי הרכב הפרטיים לנסיעה מהירה וישירה להדר דרך ציר אבן גבירול. כך ניתן יהיה להכניס את המטרונית – התחבורה הציבורית החדשה והמתקדמת – להדר.

פרויקט אבן גבירול קיבל תשומת לב מיוחדת ברמת גימור גבוהה מאוד, בשימוש בחומרים ואביזרים ייחודיים ושונים ,שימוש באבן טבעית, מעקות מעוצבים ועוד.

תלמידים "נאמני תקשוב" יסייעו בפיתוח אתרים בית ספריים וטיפול בבעיות טכניות
קבוצה ראשונה של 90 תלמידים מכיתות ד' – ז' מבתי ספר בחיפה, סיימו לאחרונה השתלמות ייחודית בתחום המחשבים בה הוכשרו "כנאמני תקשוב" בבתי ספרם. מדובר בקבוצה ראשונה מבין כ – 400 תלמידים שיוכשרו במהלך שנת הלימודים הקרובה כ"נאמני תקשוב".

במהלך ההשתלמות למדו התלמידים נושאים שונים בתחום המחשוב הכוללים בין היתר , פיתוח אתרים בית ספרים בטכנולוגיית ה - MOSS של מייקרוסופט, חידושים במערכת הפעלת אופיס 2007, הפעלת לוח אינטראקטיבי -"לוח חכם" והפעלת כלי תקשורת שיתופיים ברשת בטכנולוגיה מתקדמת.

הפרויקט נועד להכשיר קבוצות תלמידים מובילות בכל בית ספר בעיר [נבחרו 4 – 7 תלמידים בעלי ידע ומיומנויות מחשב טובות] אשר יסייעו לצוות המורים והתלמידים בבית ספרם בכל הקשור לנושאי תקשוב, הקמת ואחזקת אתרים בית ספריים ברשת האינטרנט טיפול בבעיות טכניות והגברת מעורבות התלמידים בבית ספרם.

17 בוגרי "אתגר" סיימו תואר ראשון במדעי המחשב ומתגייסים לצה"ל
בטקס מרגש באוניברסיטת חיפה בהשתתפות ראש העיר חיפה יונה יהב, רקטור האוניברסיטה פרופ' בן ארצי, דיקן הפקולטה למדעי החברה וחתן פרס ישראל פרופ' סמי סמוחה. ראש מערכת החינוך והתרבות בחיפה, הגב' רחל מתוקי , אנשי סגל מהחוג למדעי המחשב , בני משפחה ו – 17 בוגרים נרגשים להם הוענקו תעודות סיום לימודיהם לתואר ראשון במדעי המחשב במסגרת תוכנית אתגר.

תוכנית אתגר מיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים ביותר ומאפשרת להם לסיים את לימודיהם לתואר ראשון במדעי המחשב במקביל ללימודים בבית הספר התיכון. הלימודים מתחילים באמצע כיתה י' ומסתיימים שנה לאחר סיום התיכון. במהלך התיכון הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהרים ומהלך חופשת הקיץ ובשנה שלאחר התיכון התלמידים משתלבים בתוכנית הלימודים הרגילה של החוג.

בוגרי החלו את לימודיהם באביב 2006 כשהיו בכיתה י', סיימו את לימודי התיכון בקיץ 2008 ועתה סיימו לימודי התואר הראשון במדעי המחשב.

בעקבותיהם משתתפים בתוכנית מחזורים 2, 3 והמחזור הרביעי שהחל את לימודיו השנה. התוכנית מונה כיום מעל 100 תלמידים מ- 16 בתי ספר שונים. התלמידים מייצגים את החברה הישראלית; בנים ובנות, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, ילדי הארץ ועולים חדשים ללא קשר למעמד חברתי-כלכלי.

פרופ' גד לנדאו מהחוג למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה העומד בראש התוכנית אמר : " בטקס זה אנו חוגגים את חגה של המצוינות, של כוח הרצון, היכולת וההשקעה של מיטב הנוער בחיפה ובמדינת ישראל. כל אחד ואחד מחבורה נפלאה זו של 17 הצעירים והצעירות מוכיח לנו המבוגרים, שהנוער של שנות האלפיים הוא נוער מצוין בעל יכולות מופלאות שעומד ביעדים שהציב לעצמו וכובש את הפסגות בעוצמה ובנחישות מדהימה".

קייטנות הקיץ הסתיימו בחגיגה גדולה
עם פתיחת החופש הגדול החלה עונת הקייטנות לילדי חיפה,מערך קייטנות חיפה נוהל השנה ע"י מנהלת הקייטנות של המתנסים בשיתוף עם עיריית חיפה. ילדי חיפה שהשתתפו בקייטנות נהנו השנה מאטרקציות והפתעות רבות לאורך כל ימי הפעילות בהדרכתו של צוות הקייטנות.

הפעילויות השנה כללו בין היתר אטרקציות מים מגוונות וביקור בגן החיות ששיאו היה ביקור הדיירים החדשים בגן החיות, הטיגריסים הלבנים.

הקייטנות התקיימו בסימן שמירה על כדור הארץ ואיכות הסביבה, בין הפעילויות הרבות עברו הילדים סדנת יצירה ומשחק של החברה להגנת הטבע בנושא מחזור וסדנת יצירה של רשות העתיקות בנושא הסביבה הקדומה.

יום השיא של הקייטנות היה עת הופיעו בפני הילדים כוכבי ערוץ הילדים במרכז הקונגרסים בחיפה, 2.000 ילדי הקייטנות מילאו את האולם עד אפס מקום. השנה, שולבו גם ילדי החינוך המיוחד בתוך מערך הקייטנות ונהנו ממגוון פעילות מהנות .

events.doc
נתנאל משה מרקו מבית הספר אורט חנה סנש זכה במקום הראשון בתחרות פרויקטים של התאחדות התעשיינים
פרס כספי בסך 3000 ₪, הוענק לנתנאל משה מרקו, תלמיד כיתה י"ב בבית ספר "אורט חנה סנש" אשר זכה במקום הראשון התחרות הפרויקטים המצטיינים אותה מקיימת ההתאחדות התעשיינים בישראל זו השנה הרביעית ברציפות בשיתוף משרד החינוך.

הפרס, הוענק לנתנאל על פרויקט גמר [ברמת 5 יחידות לימוד] אותו הגיש במגמת "תעשייה וניהול" ובו בחן שיטות שיווק וניהול מלאי של רשת מסעדות בישראל. נתנאל, המליץ על דרכים לייעול עבודת הרשת, שיפור השירות הניתן ללקוח ואסטרטגיית שיווק ההולמת את תמהיל המוצרים של הרשת.

עבודתו של נתנאל נבחרה מבין 48 עבודות שהוגשו לתחרות ע"י בוגרי מגמות תעשייה וניהול של בתי ספר טכנולוגיים מכל רחבי הארץ.

תלמיד נוסף במגמת תעשייה וניהול של בית הספר איליה אוגורדניקוב, זכה בציון לשבח ובמלגת לימודים ע"ס 2500 ₪, על פרויקט גמר [ברמה של 5 יחידות לימוד] לרשת קמעונאית לשיווק מזון, מוצרי חשמל, ביגוד והלבשה.

איליה אוגורדניקוב, ניתח את ניהול מערך השירות ללקוח והמליץ על דרכים לשיפור ניהול המלאי והמוצרים אותם מציעים למכירה תוך מתן תחזית מכירות לחודשים הקרובים.

ערב הוקרה של חברי סניף איגוד הוטרנים בחיפה
הוטרנים בחיפה חגגו 15 שנה להקמת סניף איגוד הוטרנים בחיפה, בערב הוקרה בו ביקשו להודות לראש העיר ולעיריית חיפה על התמיכה רבת השנים בהנצחת מורשת גבורת הלוחמים היהודיים במלחמת העולם השנייה. בקבלת הפנים השתתפו ראש העיר יונה יהב וסגניתו יוליה שטראים.

הוטרנים, ותיקי הצבא האדום שלחמו במלחמת העולם השנייה נגד גרמניה הנאצית זוכים ברוסיה לכבוד והערכה רבים. רבים מהם שעלו לישראל בתחילת שנות ה-90 חשו כי בישראל אין מספיק מודעות לחלקם של הלוחמים היהודיים שלחמו בצבא הסובייטי נגד גרמניה והנאצים, החליט למרות גילם המתקדם, להתארגן לפעילות חברתית שמטרתה הנצחת הגבורה של החיילים היהודיים בקרבות עם גרמניה הנאצית.

לאחר הקמת הרשות לקליטת עליה בחיפה הוקם גם מוזיאון צנוע לוטרנים המשמש בסיס לפעילותם המתנהלת במספר היבטים.

היבט הסברתי הכולל פעילות הסברה בה הם מספרים בפגישות עם נוער, חיילים וסטודנטים על חלקם של חיילים ומפקדים אשר השתתפו בקרבות הקשים של מלחמת העולם השנייה. מתוך רצון לשמר את חלקם בהיסטוריה של מלחמת העולם השנייה הם מארגנים מספר כנסים וסמינרים במהלך השנה.

היבט חברתי הכולל עזרה פסיכולוגית – נפשית תומכת, לוטרנים בודדים וחולים.

ראש העיר חיפה יונה יהב הודה על ההוקרה שחלקו הוטרנים לו וליוליה שטראים ואמר "הוטרנים הם בעיני סמל לגבורת הלוחמים היהודיים. אין מילים לתאר את גבורתכם, מעטים, בתנאים של קור נוראי וללא מזון לחמתם וניצחתם את מכונת המלחמה המשוכללת ביותר של אותם זמנים. לחמתם בגבורה מול הצבא הנאצי עד לניצחון ביום 8 למאי 1945, היום בו הכנעתם את גרמניה הנאצית והנפתם את דגל הניצחון על גג בניין הרייכסטג השרוף בברלין.

עלינו תושבי חיפה הותיקים ובמיוחד על ילידי הארץ מוטלת החובה לסייע בשימור מורשת הקרב של גבורתכם".

חגיגת ילדים בגן יצחק
הגן הוותיק הנקרא ע"ש יצחק גליקר ז"ל, נצפה מרחוב מוריה ומהווה ריאה ירוקה חשובה בלב שכונת אחוזה.

שיקום הגן תוכנן ע"י אדריכלי היח' לתכנון נוף במינהל ההנדסה.

שטח הגן 1700 מ"ר והוא ממוקם בין שני הכבישים המהווים את רחוב מאפו. שטחו של האזור המשוקם כשליש משטח הגן (450 מ"ר) שטח אזור מתקני המשחקים הוא כ- 200 מ"ר. עלות שיקום הגן כ 550000 ש"ח. בגן הוקם מתקן משחקים ייחודי המעוצב ככבאית. כמו כן הותקנו נדנדות קפיץ ומתקן נדנדת ערסל - "קן לציפור" אשר יוצר ע"י חברת עצמון.

טקס הוקרה לעובדים ותיקים
השבוע התקיים באולם מועצת העיר טקס הוקרה לעובדים שמלאו 25 שנים לעבודתם בעירייה ולעובדים שפרשו לגמלאות לאחר 20 שנות שרות. בטקס המסורתי הוענקו שעוני יד ל- 68 עובדים לתודה ולהערכה על פעילותם רבת השנים בעיריית חיפה.

את העובדים ברכו משה מזרחי יו"ר ארגון העובדים, איגור סולומון יו"ר ארגון האקדמאים, משה שרוני יו"ר ארגון הגימלאים וראש העיר יונה יהב אשר אמר לעובדים הותיקים : "הטקס כולו מהווה תודה לא מההנהלה אלא מתושבי העיר, והדבר בא לידי ביטוי כאשר תושבים באים לומר באופן אישי שהשרות היום הוא טוב מבעבר, וזה סימן שהציבור מעריך את עבודת העירייה.

המתנה הקטנה של השעון היא לציון חצי יובל של עבודה בעירייה, הניסיון הוא היתרון הגדול של הותיקים. מאחל הרבה בריאות והמשך עשייה לכולם וברכות למשפחות.

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר