לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט
תוכן עיניינים / 22.4.2009


עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בסימן "ילדות והורות בשואה"

שני טיגריסים לבנים היחידים בישראל "עשו עלייה" מרוסיה לגן החיות הלימודי בחיפה

השקה מוצלחת למסלול "אליפות אירופה 2010 " עליו נערכה בסוף השבוע "אליפות חיפה הבינלאומית 2009 באופני הרים"

חניכי שבט "צופית" חזרו לפעילות במבנה השבט לאחר ששוקם ושופץ

עזבו אתכם מהישרדות... הדבר האמיתי התרחש בחופי חיפה!

חופי הרחצה העירוניים יפתחו לציבור ביום ו' 24.4.09

פסטיבל הצגות הילדים ה – 19

הגנים הבהאים בחיפה ובעכו ייסגרו לימים בהם חוגגים הבהאים את 'פסטיבל רידואן'

תראו מי נחת בחיפה

היום, יום חמישי, 23 אפריל 2009 – "יום כדור הארץ"
במהלך היום אירועים רבים לתלמידים ולנוער

בשעה 20.20 מחשיכים את העיר לשעה אחת !!!!

עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בסימן "ילדות והורות בשואה"
עצרת הזיכרון העירונית לשואה ולגבורה התקיימה בערב יום השואה באודיטוריום חיפה בהפקת בית הספר תיכון עירוני ה'. זאת על פי החלטת מינהל החינוך בעיריית חיפה, בכל שנה יפיק ויערוך בית ספר תיכון אחר בעיר, את טקס הזיכרון העירוני, לשואה ולגבורה.

בטקס שהיה בסימן "ילדות והורות בשואה", השתתפו הזמרת עדי כהן בקטעי שירה, מנהל מגמת המחול בבית הספר הרקדן עידו תדמור שהופיע בקטעי מחול ותלמידי מגמות האמנות השונות של בית הספר תיכון עירוני ה'. תלמידות מגמת המחול רקדו לצלילי נעימת הסרט רשימת שינדלר. גילה אלמגור הנחתה וקראה מונולוג מתוך הצגת היחיד "הקיץ של אביה" המספר את סיפורה של ניצולת שואה.

הרב הראשי לחיפה הרב שאר ישוב כהן קרא פרקי תהילים ונציג תנועת בני עקיבא נשא תפילת "אל מלא רחמים". ראש העיר חיפה יונה יהב סיפר את סיפורם של שני אחים אשר הוריהם נרצחו באכזריות לנגד עיניהם, הישרדותם לאורך כל ימי המלחמה, עלייתו של האחד לישראל והתנצרותו של השני, איחודם מחדש והספר אותו כתבו במשותף.

6 ניצולי שואה שהדליקו את המשואות לזכר שישה מיליון היהודים שנספו בשואה, אייזמן איזבלה, צילה רזניק, ליבר אסתר, השחקנית רות סגל, פרופ' אברהם בריכטה ומשה בר נוי. במהלך הדלקת המשואות הוקרן סרט ובו סיפורו האישי של כל אחד ממדליקי המשואה , הסרט הופק על ידי תלמידי מגמת הקולנוע אשר נפגשו עימם, למדו את סיפור חייהם אשר שימש בסיס לסרט.

בכניסה לאודיטוריום הוצגה תערוכת ציורים של תלמידי מגמת האמנות בבית הספר.

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה התקיים באולם מועצת העיר, ארוע מפעל ההנצחה לקורבנות השואה ל"כל איש יש שם" אותו הפיקו חברי מועצת הנוער העירונית. באולם הוקמו עמדות מחשב, בהם ניתן יהיה לקבל דפי מידע, על נספים בשואה. תושבי העיר הוזמנו לקרוא את שמות יקיריהם ולהתייחד עם זכרם

אירועי יום הזיכון ויום העצמאות
שני טיגריסים לבנים היחידים בישראל "עשו עלייה" מרוסיה לגן החיות הלימודי בחיפה
בטיסת שהגיעה ממוסקבה לישראל ב-13 באפריל, היו שני נוסעים מיוחדים: צמד גורי טיגרסים לבנים, בני שנה, הראשונים מסוגם שהגיעו לישראל וניתנו במתנה לגן החיות הלימודי בחיפה בזכות הבטחה שניתנה לד"ר אתי אררט, מנהלת גן החיות, במהלך כנס WAZA- פורום ארגון גני החיות העולמי.

בכנס, סיפרה ד"ר אררט כי הטיפול המסור של עובדי גן החיות במהלך מלחמת לבנון השנייה, שמר על חייהם של בעלי החיים בגן. ולדימיר ספצ'ין, מנהל גן החיות הגדול במוסקבה, החליט להעניק לגן החיות החיפאי מתנה והציע לד"ר אררט לבחור בבעל חיים. ד"ר אררט לא היססה ובחרה בטיגריס הלבן, שיהיה הראשון בישראל. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, החליט להכפיל את המתנה, ולצרף גור טיגריס לבן נוסף.

הטיגריסים הועברו ממטוס אלעל בהסעה מיוחדת מנתב"ג לגן החיות הלימודי בחיפה, משקלם הממוצע הוא כ - 70 ק"ג [כל אחד..]. צוות גן החיות מספר כי הם התרגלו מהר מאד לביתם החדש ויצרו קשר מיידי עם הסובבים אותם ועם הצוות המטפל.

הגורים הצעירים יהיו בחזקת "סלבס" , שכן יזכו למעקב מצלמות "האח הגדול", אחרי פעילותם בתא במשך 24 שעות ביממה, וניתן יהיה לצפות בהם באתר האינטרנט "מאקו". גולשי האתר אף ישתתפו בבחירת שם לטיגריסים .

ניסים שרם, יו"ר דירקטוריון חברת אתו"ס: " אנו מברכים על הגעתם של הטיגרסים הלבנים, הראשונים מסוגם בישראל, ושמחים שגן החיות היפה של חיפה המשמש אטרקציה תיירותית לתושבים ולמטיילים מתחדש כל הזמן".

לצפיה בטיגריסים [בשידור חי] בגן החיות בחיפה: הכנסו לאתר MAKO

השקה מוצלחת למסלול "אליפות אירופה 2010 " עליו נערכה בסוף השבוע "אליפות חיפה הבינלאומית 2009 באופני הרים"
אליפות חיפה הבינלאומית 2009 הראשונה שנערכה בסוף השבוע בחיפה הסתיימה בהצלחה כאשר כל המשתתפים משבחים את האירגון המצויין של הרשות העירונית לספורט. התחרות שנערכה בשיתוף איגוד האופניים, התקיימה במסלול שישמש את אליפות אירופה באופני הרים 2010, ואשר הוכשר בעלות חסרת תקדים, ונבנה בסטנדרטים בינלאומיים בפיקוח מומחי ה UCI שליוו את בנייתו.

כ – 170 רוכבים השתתפו בתחרות. במקצה "עילית" לגברים ונשים, השתתפו כ 50 רוכבים, ביניהם כ – 25 רוכבים מקפריסין, ליטא ואיטליה וכל הרוכבים התחרותיים הבולטים בישראל לרבות חברי נבחרת ישראל.

שלומי חיימי מכוכב יאיר "שרף" את המסלול בזמן מצויין של 1:54.33 שעות [אשר יקבע כשיא מסלול, כאשר הרוכב במקום השני מנבחרת קפריסין חוצה את קו הסיום 5 דקות .... אחריו. בין הנשים הגיעה למקום הראשון ענבר רונן בזמן מצויין של 1.36.33 שעות.

על המסלול התחרות אמרה ענבר רונן מנצחת התחרות לנשים כי "מדובר במסלול טכני קשה בלי עליות ארוכות אבל עם הרבה אלמנטים טכניים , שדורש עבודה קשה ולא נותן מקום לנוח ולהתאושש. אני מאמינה שיהיה לי זמן להכיר אותו לקראת אליפות אירופה ב 2010". המנצח שלומי חיימי: "המסלול אתגרי, מרתק, מגוון ומרהיב ביופיו. במסלול אין הרבה גובה מצטבר ויש בו הרבה קטעים טכניים, הקרקע מחייבת צמיגים אגרסיביים. אין עוד כזה מסלול מעולה בארץ".

ראש העיר חיפה יונה יהב שנכח באתר התחרות לכל אורכה לא הסתיר את התלהבותו ואמר כי חיפה תהפוך למרכז עולמי לרכיבת הרים וכי הטופוגרפיה של חיפה תהווה יתרון עצום למימוש מטרה זו. כל הלקחים מהתחרות המצויינת יופקו ועד לאליפות אירופה נציג אתר לתחרות ברמה שמעטות כמוה בעולם.

חניכי שבט "צופית" חזרו לפעילות במבנה השבט לאחר ששוקם ושופץ
בטקס בו השתתפו חניכי ומדריכי שבט צופית בכרמל, הוריהם, ראש מערכת החינוך רחל מתוקי וראש העיר יונה יהב נחנך "בית הצופה" לאחר שעבר שיפוץ כולל בעלות של כ – 360.000 ₪ וחניכי השבט ומדריכיו חזרו לפעול בו.

שבט צופית הוקם בשנת 1962 על קרקע שניתנה על ידי ראש העיר דאז אבא חושי ז"ל לחניכי שבט "כרמל" שביקשו ממנו הקמת שבט נוסף בגלל כמות החניכים הגדולה שהייתה בשבט. הקרקע ניתנה עוד טרם סלילת רחוב האסיף וחניכי השבט החדש הגיעו אליו בהליכה בשבילי הכרמל.

הקמת "בית הצופה" התאפשרה הודות למבצע גיוס תרומות של חניכי הצופים בחיפה שעברו מדלת לדלת בכל רחבי חיפה, ו"מכרו" גלויות עם ציור לבנה :"לבנה לבית הצופה". הצלחת מבצע גיוס התרומות איפשרה את הקמת המבנה.

במהלך השנים התדרדר מצבו הפיסי של המבנה. מנכ"ל העירייה שמואל גנץ שסייר במוסדות חינוך הזדעזע ממצבו הפיסי. בעקבות זאת הכריזה עיריית חיפה צו האוסר פעילות במבנה והכריזה עליו כעל מבנה מסוכן. ביוזמת מנהל בית הספר קובי זמיר העתיקו חניכי השבט את פעילותם למבנה חטיבת הביניים טנא.

הורי החניכים התארגנו ופנו לבוגרי תנועת הצופים, האדריכלים יעל וירון גרנות ולמהנדס מנחם המר אשר התנדבו לבצע את השיפוץ כאשר העירייה מממנת את עלויות החומרים בסך כ – 300.000 ₪.

בטקס הודה ראש העיר יונה יהב לאדריכלים גרנות ולמהנדס מנחם המר על תרומתם הגדולה והודיע כי הנהלת העירייה החליטה להשקיע במהלך 5 השנים הקרובות, סכום של 12.5 מיליון ₪ לשיקום ותחזוקת כל מבני תנועות הנוער בחיפה, כמו כן אישרה העירייה הקצבת סכום של 360.000 ₪ להקמת מבנה חדש לשבט הצופים "אורן" בנווה יוסף ובו פועלים כ – 200 חניכים בני העדה האתיופית המתגוררים בשכונה.

הישרדות... הדבר האמיתי התרחש בחופי חיפה!
60 בני נוער חניכי שכבת י' של תנועת הצופים, הקימו על החוף מאהל מאוהלי סיירים ולקחו חלק בפעילות אתגרית מיוחדת בים וביבשה, במסגרת קורס סיירות וים של הנהגת צופי חיפה.

במהלך מחנה פסח, לקחו החניכים חלק במסע מיוחד במינו. השעונים והטלפונים הניידים נלקחו מהם והם חולקו לקבוצות עם בני נוער [שאינם מכירים], משבטי צופים אחרים. מיד אח"כ יצאו ב-2 גדודים, אחד לניווט יבשתי בנחלי הכרמל והשני לניווט ימי במפרץ חיפה. במהלך הניווט הוטלו עליהם משימות ואתגרים.

גם את האוכל היה עליהם למצוא בכוחות עצמם ולאחר מכן להכין אותו במדורות בשיטות שונות של בישול צופי. מידי בוקר וערב, לאורך שלושת ימי הקורס נפגשו החניכים למסדרי זריחה ושקיעה. בנוסף, התנסו החניכים בניווט יבשתי, ניווט ימי, ושאר פעילויות שדה צופיות.
הקורס הוא ייחודי בארץ ומשלב זרועות שונות בתנועת הצופים כאשר הדגש היה בפעילות משולבת עם צופי ים. החניכים בקורס היו מ-12 השבטים "היבשתיים" וחניכי שבט צופי הים. יש לציין כי כל החניכים המשתתפים החניכים משמשים גם כמדריכים לחניכים צעירים יותר בשבטים שלהם.

ניר ויטנברג מרכז הנהגת צופי חיפה אמר כי "משתתפי הקורס הם בני נוער מובילים בשבטים שלהם הבאים מרקע סוציו-אקונומי שונה, משכונות מכל רחבי חיפה. בקורס הם מפתחים יכולות מנהיגות תוך התמודדות עם אתגרים ומשימות בתנאי שטח".

חופי הרחצה העירוניים יפתחו לציבור ביום ו' 24.4.09
כ – 23 מיליון ₪ משקיעה עיריית חיפה בכל שנה, בתפעול ותחזוקת חופי הרחצה העירוניים: חוף דדו, חוף הכרמל, חוף בת גלים, החוף השקט, וחוף קריית חיים אותם פוקדים מיליוני מתרחצים ומבקרים מדי שנה.

בתחום חיפה 17 ק"מ של חופים מהם כ – 3.5 ק"מ חופי רחצה מוכרזים ומוסדרים. לאורכם של החופים מוצבים 13 תחנות הצלה המאוישים על פי החלטת משרד הפנים בין השעות 08:00 – 18:00. חוף הרחצה הנפרד בקרית חיים יפתח לאחר חג השבועות ב – 31.5.09.

41 מצילים מוסמכים מאיישים את מערך ההצלה של חופי חיפה. בנוסף עומדים לרשות המצילים 3 אופנועי ים המאפשרים מתן מענה מהיר לטובעים שאינם נמצאים בקרבת התחנות. אופנועי הים מוצבים בחוף הכרמל, בחוף דדו דרום ובקרית חיים ומפעיליהם עברו הכשרה מיוחדת להפעלתם.

בכל החופים מתבצעות לקראת פתיחת עונת הרחצה עבודות תחזוקה שוטפות אשר כוללות בין היתר עבודות אינסטלציה, צבע, מסגרות וגינון, תיקון נזקים שוטפים בחופים ובטיילות החוף .

ב"חוף נאות" החדש הותקנו מתקני כושר חדישים בתרומת משפחת קרנבויים. כמו כן שודרג לאחרונה מבנה השירותים במערכות אינסטלציה וקירוי חדשים.

בחוף "בת גלים" נבנה מגדל הצלה חדש ושודרג המבנה המרכזי חודשו השירותים והמלתחות. כמו כן נבנו 4 סככות צל חדשות מהן 3 בטיילת והרביעית בחוף. בחוף הכרמל שופץ מבנה השירותים, הוחלפו הריצוף, הקרמיקות האסלות והכיורים, בחוף דדו שופצו ,מול מגרש הכדורעף, שני מבני השירותים לגברים ולנשים .

במהלך הקיץ יהפכו החופים למוקד לאירועי הקיץ המורחבים שיכללו לצד הופעת אמנים פעילויות ספורט וקיט, תחרויות ריצה וכדורגל, הרקדות, התעמלות אירובית, אליפות שש – בש ועוד.

לקראת פתיחת העונה תקיים העירייה מפגשים מקצועיים עם נציגי משטרת ישראל לתאום סידורי האבטחה בחופים ושיפור הזרמת התנועה אליהם.

הגנים הבהאים בחיפה ובעכו ייסגרו לימים בהם חוגגים הבהאים את 'פסטיבל רידואן'
בין הימים 21 באפריל ל- 2 במאי יחגגו הבהאים את 'פסטיבל רידואן' המציינת את התקופה בה שהה בהא-אללה, הנביא המייסד של הדת הבהאית, בגני רידואן מחוץ לבגדד בשנת 1863. במשך ארבעה ימים במהלך תקופה זו יהיו הגנים הבהאים בחיפה ובעכו סגורים למבקרים: ב-21.4 (יום ג'), ב- 29.4 (יום ד'), ב- 1.5 (יום ו'), ב-2.5 (יום שבת).

ב-1 במאי מציינים הבהאים גם את התאריך בו הכריז הבאב, הנביא המבשר בשנת 1844, על המשימה הנבואית שלו. מכיוון שבישראל ובמדינות מסוימות אחרות מועד זה נקבע על-פי לוח השנה הירחי, תאריך חג זה משתנה בכל שנה.

במהלך ימים אלה ישתתפו הבהאים בטכסים, יבקרו במקדש קבורתם של הבאב ובהא-אללה ויערכו מפגשים חברתיים חגיגיים. לרגל ציון החגים הללו יסגרו לקהל הגנים והמקדשים בחיפה ובעכו, בימים 21.4 (יום ג'), 29.4 (יום ד'), 1-2.5 (שישי ושבת). החל מה-3 במאי יפתחו שוב הגנים והמקדשים הבהאים בחיפה ובעכו לציבור הרחב במתכונת הרגילה.

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר