לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט
תוכן עיניינים / 1.4.2009
מנקים את שוק תלפיות לקראת חג הפסח

מועצת העיר חיפה בחרה בפתחי פוראני לתפקיד סגן ראש העיר

תלמידי מגמות המדעים במערכת החינוך בחיפה יצאו לחופשת הפסח לאחר "יום שיא מדעי" במדעטק-חינוך

לראשונה תתקיים תחרות בינ"ל לאופני הרים במסלול שהוכשר לקראת אליפות אירופה

ראש העיר פנה למנכ"ל המרכז לשלטון מקומי בדרישה שלא לפטר עובדים של החברה לאוטומציה מערי הפריפריה

למעלה מ – 1500 תלמידים, מורים חיילים וותיקי ההגנה השתתפו ב"מסע בעקבות לוחמים" לציון 61 שנה לשחרור חיפה

טקס האזכרה השנתי למשחררי חיפה יערך בערב חג הפסח בבית העלמין הצבאי

סגן ומ"מ ראש העיר חיפה לשעבר שמעון רודיק הלך לעולמו

ביום ו' [3.4.2009] יתקיים פסטיבל "יופי של יום" - ציורי גיר ענקיים ומוסיקה במושבה הגרמנית - שדרות בן גוריון יסגרו לתנועה בין רח' הגפן ושד' אלנבי

מאות פריטי פסולת אלקטרוניקה נאספו - השבוע ייסגר אתר "דורי" להשלכת פסולת

בניית כספת "שווה" ציון 100 בבגרות

מועצת העיר חיפה בחרה בפתחי פוראני לתפקיד סגן ראש העיר
חבר מועצת העיר מסיעת חד"ש , פתחי פוראני נבחר על ידי חברי מועצת העיר לתפקיד סגן ראש העיר, לאחר חתימה על הסכם קואליציוני שנערכה מספר שעות קודם לכן בה סוכם על כניסת רשימת חד"ש, הכוללת גם את חברת מועצת העיר עדנה זרצקי לקואליציה.

פוראני , נשוי ואב ל 3 , בוגר אוניברסיטת חיפה בחוגים, היסטוריה של המזרח התיכון ושפה וספרות ערבית, ומוסמך האוניברסיטה העברית בספרות ערבית. פוראני לימד 31 שנים בביהס האורתודוכסי בחיפה, חיבר ספרי לימוד לשפה ערבית, עורך ביטאונים וחוברות בתחומי הספרות ופעיל חברתי.

פתחי פוראני הודה לחברי המועצה שבחרו בו לתפקיד בו הוא רואה אתגר והזדמנות לשרת את כלל תושבי חיפה ואת הציבור הערבי בתחומי חברה וחינוך וכמו כן הזדמנות לפעול לשיפור איכות החיים בחיפה בכל ההיבטים.

ראש העיר חיפה יונה יהב ברך את סגנו פתחי פוראני ואמר כי הוא אדם ראוי השואף בכנות לממש את המטרות החברתיות בגינן נבחר למועצת העיר. העיר התברכה באדם איכותי כמו פוראני ועצם בחירתו לתפקיד סגן ראש העיר הוא כבוד לתושבים.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך ישראל סביון אמר כי מינוי זה הוא מסר לכל מדינת ישראל ולעולם כי בחיפה יש דרך אחרת לחיים משותפים. דרך ייחודית השואפת לשיוויות ועושה כל שניתן כדי ליישמו. פתחי פוראני הוא מופת להשגת מטרות בדרך של נועם, נימוס והידברות.

חבר מועצת העיר מסיעת בלאד עו"ד ווליד חמיס אמר כי למרות שהוא באופוזיציה הוא יצביע עבור פוראני שהיה מורה שלו בבית הספר וכי הוא מעריך אותו מאוד ומשוכנע בתרומתו הגדולה לציבור הערבי בחיפה.

תלמידי מגמות המדעים במערכת החינוך בחיפה יצאו לחופשת הפסח לאחר "יום שיא מדעי" במדעטק-חינוך
400 תלמידי מגמות המדעים בכיתות י'-י"ב מביה"ס ברחבי העיר, הלומדים במסגרת תוכנית "מצויינות במדעים", פרי יוזמתה של עיריית חיפה, השתתפו במוזיאון המדעטק ב"יום שיא מדעי" שנקבע ביום האחרון שלפני חופשת פסח. התכנים נקבעו על פי בחירתם של התלמידים על פי שאלון אותו מילאו בבתי הספר.

במסגרת "יום השיא" נחשפו התלמידים לפעילויות מדעיות בנושאים שונים ובאמצעות אמצעי המחשה ולמידה שונים. במעבדות וחדרי ההרצאות התקיימו הדגמות וניסויים מדעיים בתחומי האסטרופיסיקה, רובוטיקה, כימיה גנטיקה ופיסיקה.

ביקורים מודרכים בתערוכות המדעיות של מדעטק, משחק שחמט במועדון מדעטק שחמט, צפייה בסרטים מדעיים, היכרות מעמיקה עם האינטרנט ואסטרונומיה בפלנטריום.

בחצר המדעטק התקיימה למידה אתגרית – פתרון של אתגר מתמטי באמצעות עבודה קבוצתית, ניסוי וטעייה ופיתוח דרכי חשיבה לפתרון בעיות במסגרת קבוצתית.

תוכנית "מצויינות במדעים" מעודדת תלמידים לגשת לבגרות במקצועות מדעיים, כבסיס איתן להמשך לימודים אקדמאיים בתחום המדעי. על פי התוכנית כ-100 תלמידים בכל בי"ס, הלומדים מקצוע מדעי ברמה מוגברת, מוצע תגבור במקצוע זה וכן העשרה מגוונת.

שעורים פרטניים ניתנים במהלך השנה על-ידי מורי ביה"ס ואף תגבור למידה לפני מבחנים. כן מתבצעים סיורי העשרה הכוללים בין היתר התנסות במעבדות, ביקור במוזיאונים ומופעי תרבות.

יום השיא המדעי התקיים השנה בפעם השנייה ברציפות לאחר התגובות המצויינות של התלמידים והמורים בשנה שעברה.

לראשונה תתקיים תחרות בינ"ל לאופני הרים במסלול שהוכשר לקראת אליפות אירופה
מסלול תיקני לתחרויות בינלאומיות באופני הרים הוכשר בחיפה על ידי חברת יפה נוף וחנוך בורגר ובשיתוף איגוד האופנים בישראל. התחרות הראשונה, בהשתתפות טובי הרוכבים בישראל ורוכבים מאיטליה וקפריסין, תערך 18 לאפריל 2009 החל משעה 08.00 .

המסלול בן 6.5 ק"מ עובר לאורכו של נחל אזוב ועל גדותיו הסלעיות. הנחל מרהיב ביופיו ובעל צמחייה טבעית צפופה ועשירה, הוא מסלול אתגרי בתקן אולימפי תחרותי לרוכבי אופני הרים ענף ספורט התופס תאוצה בשנים האחרונות. במסלול מכשולים טבעיים ומלאכותיים, מורדות ועליות אתגריים על משטחי סלע ושבילי עפר צרים.

בחירת הנתיב והכשרת המסלול נערכה על ידי טובי המומחים בישראל ועלות הכשרתו והתאמתו לתקני תחרויות בינלאומיות בעלות של 800.000 ₪, בשלב הראשון. בשלב השני, יוקמו מגדלי תצפית ופינות ישיבה.

אליפות אירופה באופני הרים תתקיים חיפה ביולי 2010 בהשתתפות כ - 1000 רוכבי אופניים הטובים באירופה. כל תחרויות אופני ההרים החשובות בכל הקטגוריות, לרבות אליפות ישראל בחודש יולי, יתקיימו במסלול נחל אזוב בחיפה.

בתחרות הראשונה שתתקיים כאמור ב 18.4.2009, ישתתפו כ – 300 רוכבי אופני הרים בכל הקטגוריות, עלית-גברים ונשים, נערים ונערות, ילדים ומקצה מיוחד למשפחות. בתחרות יצפו גם ראשי האיגוד האירופאי לאופני הרים.

ראש העיר חיפה יונה יהב אמר כי אנו מקדמים בברכה את ראשי איגוד האופניים והרוכבים מהארץ ומחו"ל : "בכוונתנו לטפח את חיפה כמרכז ארצי לרכיבת אופניים. הטופוגרפיה וערכי הנוף הייחודיים של חיפה יהיו יתרון. מסלול הרכיבה המיוחד יהיה המסלול היפה ביותר בארץ . הרכיבה האתגרית בהרי הכרמל ובסמוך לשפת הים יהוו אטרקציה לרוכבים מהארץ ומהעולם. בהקמת המסלול לא תהיה פגיעה נופית והתוואי יהיה ידידותי ומתחשב בסביבה".

הציבור מוזמן לצפות בתחרות לכל אורכה כאשר התנועה בואדי תהיה מותרת וחופשית [עפ"י התוואי המסומן – חגיגה לכל המשפחה.

ראש העיר פנה למנכ"ל המרכז לשלטון מקומי בדרישה שלא לפטר עובדים של החברה לאוטומציה מערי הפריפריה

צילומים: הפגנות במספנות ישראל 1991
החברה לאוטומציה הנמצאת בבעלות משותפת של מרכז השלטון המקומי מעניקה שירותי מחשוב לרשויות המקומיות והינה אחראית בין היתר על ניהול משכורות העובדים, רישום לבתי ספר, ניהול מעקב אחר הכנסות העירייה ועוד. ראש העיר פנה למנכ"ל המרכז לשלטון מקומי, בעקבות הסכם עבודה עליו חתמו הנהלת החברה לאוטומציה וההסתדרות במסגרתו יפוטרו כ- 80 מבין עובדי החברה - לפחות מחציתם עובדי פריפריה מחיפה ומב"ש. על פי ההסכם יכולה החברה לאוטומציה לקלוט במקומם של העובדים המפוטרים מהפריפריה עובדים שיעבדו בבנין ההנהלה הראשי של החברה הממוקם במרכז הארץ.

יהב הביע במכתבו את כעסו ותמיהתו על העבודה כי "דווקא בתקופה קשה זו בה חווים תושבי הפריפריות פיטורים נרחבים ונאבקים על שמירת מטה לחמם, מצאה החברה לנכון לפגוע בעובדי הפריפריות".

ראש העיר יונה יהב חותם את מכתבו בקביעה כי אסור לצמצם את פעילות החברה בפריפריות! באם רוצים לצמצם יש לצמצם את הפעילות במרכז הארץ!".

events.doc
למעלה מ – 1500 תלמידים, מורים חיילים וותיקי ההגנה השתתפו ב"מסע בעקבות לוחמים" לציון 61 שנה לשחרור חיפה
למעלה מ – 1500 תלמידי חטיבות הביניים, מורים, חיילים וותיקי ההגנה בחיפה, צעדו לאורך צירים בהם פעלו משחררי העיר חיפה בתש"ח, במסגרת "מסע תלמידים בעקבות לוחמים".

השנה מלאו 61 שנה להקמת מדינת ישראל ולשחרור חיפה במלחמת העצמאות. מאז תחילת השנה למדו התלמידים על שחרור העיר ונפגשו עם וותיקי ההגנה שסיפרו להם ממקור ראשון על סיפור הקרב על שחרור העיר: הפשיטה על בלד א- שיח', פלוגות הנמל, הקרב על שיירת הנשק ועוד.

בשבוע שעבר צעדו התלמידים בהדרכת מדריכי של"ח בעקבות הלוחמים, ונפגשו עם הלוחמים במקומות בהם התרחשו הקרבות ובאתרים משמעותיים ברחובותיה של העיר.

המסע הסתיים בטקס מרכזי שנערך בהיכל העירייה בהשתתפות: הלוחמים, התלמידים וראש העיר יונה יהב אשר עמד בדבריו על חשיבות לימוד ההיסטוריה של העיר וסיפור גבורתם של הלוחמים.

טקס האזכרה השנתי למשחררי חיפה יערך בערב חג הפסח בבית העלמין הצבאי
כמדי שנה בערב חג הפסח, יערך בבית העלמין הצבאי שבחיפה [י"ג בניסן תשס"ט] יום שלישי 7 באפריל בשעה 15:30 טקס האזכרה השנתי לחללי תש"ח שנפלו בקרב לשיחרור חיפה. בטקס ישתתפו בני משפחות הנופלים, וותיקי המחתרות, נציגי צה"ל וראש העיר חיפה יונה יהב, שיניחו זרים לזכר הנופלים.

61 שנים חלפו מאז ערב פסח תש"ח בו הכריזה מפקדת ההגנה על שלטון "ההגנה כשלטון המוסמך היחיד בעיר".

השנים עושות את שלהן ומספר הבאים לכבד את זכרם של הלוחמים משחררי העיר הולך ופוחת. תושבי חיפה ובני הנוער מוזמנים לבוא ולכבד את זכרם.

סגן ומ"מ ראש העיר חיפה לשעבר שמעון רודיק הלך לעולמו
סגן ומ"מ ראש העיר חיפה לשעבר שמעון רודיק ז"ל הובא למנוחות.

רודיק, נולד בתל אביב בשנת 1921. היה חבר ב"הגנה" ופעיל בהנהלת הנוער העובד". בשנת 1940 גויס לצבא הבריטי ושירת ביחידה האנגלית המעורבת. לאחר 6 שנות שירות צבאי, השתחרר ועבר לגור בחיפה.

היה חבר הנהלת "אגד" ומנהל מחוז חיפה והצפון במשך עשרות שנים. בתפקידיו הציבוריים כיהן בין היתר כחבר הועד הפועל של ההסתדרות וכיו"ר מרכז הקואופרציה.

בשנת 1981 נבחר כחבר מועצת עיריית חיפה וכעבור ארבע שנים התמנה לסגן ומ"מ ראש העיר דאז, אריה גוראל ז"ל. כיהן במועצת העיר במשך שלוש קדנציות, בהן החזיק בין השאר, בתיק התחבורה העירונית.

ראש העיר יונה יהב הביע את תנחומיו למשפחתו של רודיק ז"ל: "שייזכר תמיד בזכותו גישתו האנושית והחמה וכמי שדלתו הייתה פתוחה בפני כל אדם ללא גינוני כבוד ושררה".

יהיה זכרו ברוך!

ביום ו' [3.4.2009] יתקיים פסטיבל "יופי של יום" - ציורי גיר ענקיים ומוסיקה במושבה הגרמנית - שדרות בן גוריון יסגרו לתנועה בין רח' הגפן ושד' אלנבי
בארועי "יופי של יום" מוזמנים תושבי חיפה והסביבה ביום שישי הקרוב, ה-3.4.09 לחגיגה בגנים הבהאים בחיפה. בין השעות 12:00-17:00

אלפי גירים אקולוגיים נרכשו ע"י עיריית חיפה, כדי לשמש את הציבור שיגיע ביום שישי לגנים הבהאים והמושבה הגרמנית. כ-30 ציורי גיר בגודל 2 מ"ר יצוירו לאורך הכביש של שד' בן-גוריון והציבור יוזמן לצבוע אותם. שתי אומניות יציירו כבר בשעות הבוקר של יום שישי כ- 30 ציורי נוף, טבע ובעלי חיים, וקהל יוזמן לצבוע אותם בעזרת אלפי הגירים האקולוגיים שרכשה עיריית חיפה. הגירים עשויים מחומרים טבעיים, נשטפים בקלות ואינם מיצרים אבק בזמן השימוש בהם.

ניתן יהיה לעלות ולרדת בטרסות התחתונות של הגנים הבהאים, מכיפת הזהב ועד לשד' בן גוריון (המושבה הגרמנית) בחופשיות וללא צורך לתאם סיור מראש, ליהנות מהגנים ומהנוף, להשתתף בפעילות להורים וילדים ולצפות בתצוגה של העובדים בגנים ובשחזור המקדש.

במושבה הגרמנית שלמרגלות הגנים ניתן יהיה ליהנות ממופעי מוסיקה מתרבויות שונות. על שש במות שונות יעלו ויופיעו הרכבים מוזיקאליים שונים בגודלם, בכלי הנגינה שלהם ובסוג המוזיקה שינגנו.

מאות פריטי פסולת אלקטרוניקה נאספו - השבוע ייסגר אתר "דורי" להשלכת פסולת
מאות פריטי פסולת אלקטרונית נאספו במסגרת "יום מעשים טובים" .עיריית חיפה חברה לעמותות "אדם טבע ודין" ו"רוח טובה", חברו למבצע איסוף ומחזור מוצרי חשמל (פסולת אלקטרונית) שהשימוש בהם הסתיים.

בין המוצרים שנאספו מחשבים, מסכים, מכונת גילוח, מייבשי שיער, צעצועים חשמליים, טלפנים ניידים, נגנים, טלוויזיות, רדיו, מכשירי הקלטה, טוסטר, מיקרו גל, מכונות כביסה וכדומה.

"אתר דורי" אשר שימש במשך עשרות שנים להשלכת פסולת בניין ועודפי חפירה נסגר השבוע ולא תותר בו השלכת פסולת. פינוי פסולת שיפוצים תותר מעתה באמצעות קבלנים מורשים בלבד קנסות כספיים כבדים יוטלו על מפרי החוק.

סגירת האתר התאפשרה לאחר שורה של פעולות הכנה שנערכו ע"י אגף התברואה בעיריית חיפה ואשר במסגרתן הוסדר נושא שינוע פסולת השיפוצים באמצעות קבלנים מורשים בלבד.

בד בבד להסדרת נושא פינוי פסולת השיפוצים באמצעות מכולות, שקים והסדרי הפינוי החדשים תגביר העירייה את פעולות הפיקוח והאכיפה בהתאם לחוקים הסביבתיים החדשים במסגרתם יוטלו על העבריינים קנסות העשויים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

בניית כספת "שווה" ציון 100 בבגרות
ציון 100 בבגרות [ביחידת מעבדה] בפיזיקה, זהו הציון אותו קיבלו מאור כהן ואיגור מרקושין, תלמידי כיתה י' בבית ספר "חוגים" בתחרות בניית הכספות היוקרתית ע"ש שלהבת פריאר ז"ל של מכון וייצמן למדע.

בתחרות השתתפו צוותי תלמידים מעשרות בתי ספר בארץ ובחו"ל. תלמידי מגמת הפיזיקה של בי"ס "חוגים" השתתפו השנה לראשונה בתחרות לאחר שנחשפו לנושא בביקור אותו קיימו בתחילת השנה במכון וייצמן.

מאור ואיגור החליטו לבנות כספת ולהתחרות בתחרות על בסיס רעיונות ועקרונות פיסיקאליים ועל "חוק ברנולי". לשם כך התמודדו התלמידים עם דילמות מורכבות, נפגשו עם חוקרים שונים במכון וייצמן למדע. התלמידים סיפרו כי תהליך ההתמודדות בתחרות היה מלווה בלחצים ותחושת אי - ודאות וגם באופטימיות ובתחושת אתגר.

הבוחנים שבדקו את הכספת מצאו שלא ניתן לפרוץ אותה והביעו את התרשמותם מהיכולת המדעית של התלמידים.

מנהלת תיכון חוגים, שרון קלוג'ני, ציינה כי בית הספר גאה מאוד בהישגי התלמידים איגור ומאור. "אנו מעודדים את תלמידינו להשתתף בתחרויות כדי לאתגר את יכולותיהם האינטלקטואליות ולפתח את יכולת החשיבה המדעית שלהם".

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר