לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה

לוגו עירונט
תוכן עיניינים / 4.3.2009


"פסטי-פורים 2009" - קרנבל פורימי ענק לכל המשפחה

תלמידי עירוני ג' במקום הראשון ו..השני בתחרות הרובוטיקה הארצית

כ- 3000 איש הגיעו ליריד התעסוקה הגדול ביותר בקניון ה- CINEMALL

לאחר שלכדו פיראטים בחופי סומליה הגיעו לחופשת חוף בחיפה

לרגל חודש האישה בישראל : נשים ישלמו שליש ממחיר הכרטיס בכל המופעים בתיאטרון חיפה

אזרחות כבוד של חיפה תוענק לשר התחבורה שאול מופז

ראש העיר יונה יהב פתח את מבצע ההתרמה של אקי"ם בחיפה

הסתיים קורס מגישי עזרה ראשונה לנוער שהתקיים במועצת העיר חיפה

ביקורי השגרירות

ראש העיר לשחקני מכבי "היט" חיפה: "כל כך רצינו בגביע ולצערנו נמתין

"יוצרים יוצאים - 5"
"פסטי-פורים 2009" - קרנבל פורימי ענק לכל המשפחה
טיילת לואי – 10.3.09 בין השעות 10:00 – 16:00
מופעי אקרובטיקה וברייקדנס, מסיבת רחוב, תהלוכת תחפושות, דובי ענק, ליצנים, דוכני יצירה, דוכני מזון, מאפרות מקצועיות, קריקטוריסטים וקולעות צמות הם רק חלק מהאטרקציות שילוו את הקרנבל הפורימי "פסטי-פורים" אותו מקיימת העירייה זו השנה השלישית ברציפות בטיילת לואי שעל הר הכרמל.

בין המופעים - מופע ערוץ ג'טיקס, מופע הבידור של הערוץ הבינלאומי לילדים בהנחיית ויקה פינקלשטיין, (הישרדות, רוקדים עם כוכבים) מופע קצבי, תוסס בהשתתפות רקדנים ומיטב הדמויות המקוריות מהערוץ. מופע הברייקדנס של ה"אריות ציון" - מופע מרהיב של הריקוד הקצבי שהתפתח ברחובות ניו-יורק המשלב סטריט ג'אז, קפוארה ופריסטייל קצבי עם תלבושות ססגוניות המייצגות את סגנון הריקוד הייחודי.

לאורך טיילת לואי יוקמו במות עליהם יתקיימו מופעי ליצנות ולהטוטנות שיכללו בין היתר
"צוות השנגא" במופע אקרובאטיקה, "מופע ג'נענע", כלי הקשה אותנטיים עם כלים שנבנו מפסולת תעשייתית. "כולנו צפרדעים" הצפרדע מ"האח הגדול" וזוגתו הקרפדה במופע משותף על במה ירוקה אחת.

"מסביב לעולם באף אדום" צמד ליצנים צבעוני מארח דמויות שונות ומשונות מרחבי העולם - בהשתתפות הקהל. בסיום הקרנבל מסיבת רחוב המונית בהשתתפות כל הדמויות, השחקנים והקהל.
"קרנבל הצבעים הגדול" יתקיים ברחוב מסדה ביום חמישי 12.3.09
במתחם הקרנבל שיתקיים לאורך כל רחוב מסדה, ייסגר לתנועת כלי רכב כבר משעה 15:00 ובו יתקיימו החל משעה 17.00 הופעות לילדים, נוער ומבוגרים, תהלוכה פורימית ותחרות תחפושות, מתחם הפעלות לילדים, פארק אתגרי ואקולוגי לילדים ונוער, מופעי רחוב, ריקודי בטן ומחול מודרני, קרקס ותקליטנים לצעירים, דוכני ספרים ועתיקות.

הנסיעה בכרמלית תהיה בחינם לאורך כל האירוע בתחנה יוצגו עבודות אמנות מיצגים ווידאו.
גם מוזיאון המדעטק יפתח לציבור הרחב בחינם, בין השעות: 16:00 – 23:30.


תלמידי עירוני ג' במקום הראשון ו..השני בתחרות הרובוטיקה הארצית
תלמידי כיתה י"א בתיכון עירוני ג' הגיעו למקום הראשון בתחרות "רובונר" הארצית. הצוות הזוכה שכלל 2 מתכנתים- עדי רזניק ויובל ורטלסקי, 2 מהנדסי רובוט- רומן יריומין וענבר סנש ואחראי אלגוריתמיקה ניר דואן, בנה את הרובוט העצמאי PUMBA המסוגל לעבור מסלול מכשולים במבנה דמוי דירה עד לאיתור מקור אש (נר) וכיבויו.

למקום השני בתחרות הארצית, עם הרובוט ג'ני, הגיעו תלמידי כיתה י"ב בתיכון עירוני ג', סבג ברק, קורוברין יורי, וייסברג יוני, שפיצר ענבל ופלנסיה עידן.

במבחן התחרות אמור הרובוט לכבות הנר ולשוב לנקודת המוצא. הרובוטים מתחרים בזמן ביצוע קצר ובדיוק הביצוע הנמדד בביצוע המשימה, אופן עקיפת המכשולים, אי נגיעה בקירות המבוך וכ"ו. דגם הדירה שבמסלוליו עובר הרובוט כולל מראות על הקירות, שטיחים על הרצפות, ריהוט, מישורים משופעים ופריטים נוספים אשר מהווים מכשולים בפני הרובוט.

מורה הרובוטיקה אשר הנחה את התלמידים, פליקס בקמן, סיפר על מגמת הרובוטיקה הפועלת בעירוני ג': "מגמת הרובוטיקה מיועדת לתלמידים בעלי הישגים גבוהים. הלימודים במגמה מהווים אתגר אינטלקטואלי בסביבה טכנולוגית עבור תלמידים מוכשרים בתחומי המדע והטכנולוגיה. התלמידים זכו בזכות החברות השוררת ביניהם, שיתוף הפעולה, דבקותם במטרה וכמובן יכולתם המדעית- טכנולוגית הגבוהה אשר הניבה ניצחון מכובד".

אחד ממהתלמידים חברי הצוות סיפר כי:"כאשר התחרות החלה כולנו היינו במתח, אך משוכנעים שהרובוט לא יאכזב. בסיום סבב ההרצות הראשון מתוך השלושה השגנו את התוצאה הטובה ביותר מבין כ-50 רובוטים מכל הארץ".

מייד לאחר היוודע ההישג, החל בית הספר להיערך לקראת התחרות הבינלאומית שתתקיים בקונטיקט, ארה"ב בה ייצג תיכון עירוני ג' את ישראל.

כ- 3000 איש הגיעו ליריד התעסוקה הגדול ביותר בקניון ה- CINEMALL
ביום חמישי האחרון פקדו את קניון ה- CINEMALL בצומת לב המפרץ מעל 3000 דורשי עבודה מרחבי הארץ, שהגיעו ליריד התעסוקה הגדול ביותר שאורגן בצפון בחסות מדיאטק הייטק, קניון ה- CINEMALL, שרות התעסוקה ועיריית חיפה.

ביריד הוצעו כ- 1200 משרות של החברות המובילות בצפון. בין החברות שהשתתפו ביריד: Matrix, Tact, Hot, בזק בינלאומי, נטוויז'ן, Testpro, אורנג', תקשוב, מוקד התעסוקה של עיריית חיפה, משטרת ישראל, Alljobs, Galil software, ג'ון ברייס, צופן, סטרייב, לשכת המסחר והתעשיה, רשות הספנות והנמלים, שירות התעסוקה, עריית חיפה ומדיאטק הייטק.

בני חליף, מנכ"ל ה- CINEMALL אמר כי זאת תרומת הקניון לקהילה כי הקניון הוא יותר ממרכז קניות, הוא כיכר העיר, מקום שנעשית בו פעילות חברתית".

יריב ענבר, מנכ"ל מדיאטק מיוזמי היריד ציין: כי כמות המבקרים הוכיחה לו שוב, כמה חשוב היה ליזום יריד תעסוקה בצפון, וכי הוא ראה במו עיניו אנשים שמצאו עבודה בתחום עבודה ספציפי ביריד, וזו היתה המטרה".

לאחר שלכדו פיראטים בחופי סומליה הגיעו לחופשת חוף בחיפהאוניית המלחמה – USS VELLA GULF של הצי השישי הגיעה לנמל חיפה ותשהה בעיר 5 ימים לביקור שהוגדר כביקור מנוחה והתרגעות ל – 366 הקצינים והימאים השוהים על סיפון האונייה.

בקבלת פנים אותה ערך ראש העיר בלשכתו למפקד האונייה קפטן MARK GENUNG השתתפו גם קונסול ארה"ב בחיפה עו"ד יהונתן פרידלנד ונציגי הנספח הצבאי בשגרירות ארצות הברית בישראל. מפקד האוניה סיפר בפגישה על פעולות בהן השתתפה האונייה ובהן לכידת אוניית פיראטים מול חופי סומאליה לפני כשבועיים.

ראש העיר יונה יהב עמד על החשיבות הכלכלית העצומה שיש לביקורי הצי השישי לחיפה לעסקים הפועלים בה ובכלל זה מסעדות, פאבים וספקים שונים של האוניות.

ראש העיר הוסיף כי עיריית חיפה עושה את המירב כדי להקל על הצי ה – 6 בביקורם בחיפה. לאנשי צוות ה - USS VELLA GULF סיורים בחיפה, בצפון הארץ ובירושלים.

events.doc
ראש העיר לשחקני מכבי "היט" חיפה: "כל כך רצינו בגביע ולצערנו נמתין לשנה הבאה"
ראש העיר חיפה יונה יהב סגניתו חדוה אלמוג ויו"ר ועדת הספורט עו"ד אורי גרינברגר ערכו קבלת פנים לקבוצת הכדורסל של מכבי "היט" חיפה, לאחר הפסדם במשחק גמר גביע המדינה בכדורסל.

"הבאתם גאווה רבה לעיר ולתושביה ובשם כל תושבי חיפה אני מודה לכם. אנחנו בעיריית חיפה נעקוב ונסייע ככל שנוכל כדי שתביאו גביע לעיר גם בשנה הבאה למען העיר ובמיוחד למען האוהדים המסורים שלכם שליוו אתכם למשחק הגמר".

עו"ד טל אבריאל ואבי סיגלר הודו לראש העיר בשם הבעלים ג'ף רוזן ובשם השחקנים והמאמנים.

אזרחות כבוד של חיפה תוענק לשר התחבורה שאול מופז
טקס הענקת אזרחות כבוד לשר התחבורה שאול מופז יתקיים יום רביעי 11.3.09 בשעה 18:00 באולם מועצת עיריית חיפה.

אזרחות הכבוד תוענק לשר מופז על פי החלטת מועצת עיריית חיפה מיום [31.3.08] אותה יזם חבר מועצת העיר לשעבר יצחק רגב, כהוקרה על תרומתו רבת השנים ופועלו יוצא הדופן לפיתוח העיר ורווחת תושביה.

במכתב אותו שלח ראש העיר חיפה יונה יהב לשר מופז נכתב בין היתר כי השר מופז העמיד את חיפה בראש סדר העדיפות בהבנת צרכי העיר שבמשך שנים לא נהנתה מתקציבי הממשלה על אף היותה עיר הנמל ובירת הצפון.

"בתקופת כהונתך כשר התחבורה אנו עדים לשיתוף פעולה, המהווה דוגמא ומופת ליישום פרויקטים מובילים ותוכניות ארוכות טווח בתחום הפיתוח התחבורתי בחיפה וסביבתה, להתפתחות כלכלית וחברתית ולשיפור איכות חיי התושבים. התפתחות אשר ניצניה נראים כיום בכל רחבי העיר".

ראש העיר יונה יהב פתח את מבצע ההתרמה של אקי"ם בחיפה
ראש העיר חיפה יונה יהב, פתח את מבצע ההתרמה הארצי של אקי"ם - האגודה לקימום ושיקום אנשים עם פיגור בחיפה. בקבלת הפנים אותה קיים ראש העיר בלשכתו השתתפו חברי הנהלת אקי"ם בראשותו של יו"ר אקי"ם חיפה וראשי שירותי הרווחה העירוניים.

ראש העיר שהעניק ליו"ר אקי"ם את תרומת העירייה למבצע ההתרמה וביקש להודות באמצעות ראשי האגודה לעובדי האגודה ומתנדביה הפועלים לאורך כל השנה לשילובם של אנשים עם פיגור בקהילה, לקידומם ולרווחתם ושל בני משפחותיהם.

ראשי האגודה ביקשו לשלב את הילדים שבטיפולם בקייטנות הקיץ של העירייה, מאחר והקיטון בתרומות גרם לביטולה של הקייטנה המיוחדת שלהם. ראש העיר נענה ברצון לבקשה ועמד על החשיבות שבשילוב הילדים בפעילות הכללית של ילדי חיפה. ראש העיר הנחה את אנשי אגף הרווחה לבדוק את יישום ההצעה כבר בקיץ הקרוב.


הסתיים קורס מגישי עזרה ראשונה לנוער שהתקיים במועצת העיר חיפה
מיזם של המחלקה לנוער וצעירים באגף הרווחה רווחה ומנהלה מומי אלמוג, עם הרשות לקליטת עליה, משרד הקליטה באמצעות שותפות זו, איפשרה "רכישת" קורס ממד"א חיפה שבו נערים לומדים להגיש עזרה ראשונה להציל חיים במצבי חירום ובשעת מלחמה.

בטכס שהתקיים בהיכל העיריה בהשתתפות ס. ראש העיר יוליה שטראיים הודו הנערים על אירגון הפרויקט. הילדים שסיימו את הקורס ישולבו בעתיד בקיטנות העירוניות ובמתנסים.

ביקורי השגרירות

שגרירת בלגיה

שגרירת פנמה
שגרירת פנמה בישראל אדיס אורייטה וגה ובעלה רונן נבו, בן חיפה, התארחו בלשכת ראש העיר. השגרירה הדוברת עברית, שהגיעה לדיפלומטיה מתחום התיקשורת, רואה דימיון רב בין חיפה לפנמה סיטי שגם היא עיר נמל. במהלך ביקורה בחיפה סיירה השגרירה באתרי הבהאים, בנמל חיפה,נפגשה עם גורמי מסחר וספנות .

במהלך השבוע הגיעה לביקור בלשכת ראש העיר שגרירת בלגיה בנדיקט פרנקינה. שגרירת בלגיה הגיעה בלווית קונסול בלגיה בחיפה מיכה מרקוביץ' ויור הועדה לקשרי חוץ עו"ד אלי קולס. בקבלת הפנים עלה נושא עיבוי הקשרים עם העיר התאומה אנטוורפן והעמקת קשרי התרבות. במהלך סיורה בחיפה ביקרה השגרירה במוזיאון הימי, בטכניון, נפגשה עם הבישוף ד"ר אליאס שקור וערכה קבלת פנים לאזרחי בלגיה המתגוררים בחיפה.

http://www.haifa.muni.il
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר