לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה
לוגו עירונט

מנהלי בתי הספר בחיפה כותבים לרן ארז:
"אינך ראוי להוביל את ציבור המורים"


בתי הספר השובתים בחיפה יפתחו לפעילות בלתי פורמלית אותה ינהלו חברי הסתדרות המורים ומורים בחוזים אישיים

במכתב חסר תקדים בחריפותו, קוראים מנהלי בתי הספר בחיפה להתפטרותו של רן ארז, יו"ר ארגון המורים. המנהלים מוחים על התבטאויותיו החמורות של ארז אשר השמיץ את מערכת החינוך החיפאית.

ראש העיר חיפה יונה יהב ביקש להדגיש כי מאבק המורים חשוב ומוצדק, ולא ניתן לעבור לסדר היום על התבטאויות חמורות מעין אלה.

יהב :''רן ארז הפגין גסות רוח כלפי ציבור המורים והמנהלים של מערכת החינוך העירונית וחצה ברגל גסה את כל הקווים האדומים''.

המחלוקת בין מנהלי בתי הספר של חיפה לרן ארז החלה אמש עם החלטת העירייה לפתוח את מוסדות העירייה לפעילות אחר הצהריים. לא מתוך כוונה לפגוע בשביתה אלא ''כדי להפיג את השעמום הנוצר אצל בני הנוער שהינו מצב מסוכן אשר עלול לגרום להידרדרות של בני נוער מקבוצות אוכלוסיה שונות''

כך אמרה רחל מתוקי ר' מערכת החינוך בעירייה והוסיפה: ''המטרה היא לייצר שיגרה של פעילות מבוקרת על ידי גורמי חינוך, פעילות המתקיימת בחיי היום - יום על ידי בתי הספר. בכל מקרה אין בכוונת העירייה לקיים פעילות בבקרים על מנת שלא לפגוע בשביתה וכי העירייה לא תפתח את בתי הספר''.

למרות זאת ובאופן מפתיע התראיין היום רן ארז בשעות הבוקר והשמיץ בגסות ובחוסר אחריות את מערכת החינוך החיפאית.

לאור זאת התכנס פורום מנהלי בתי הספר בחיפה לישיבה סוערת שבמהלכה הוחלט על פתיחת בתי הספר בחיפה לפעילות בלתי פורמאלית, פעילות מורי הסתדרות המורים ופעילות מורים בחוזים אישיים. כמו כן נשלח מכתב מחאה בחתימת מנהלי בתי הספר הקורא להתפטרותו של ארז.

מכתב המחאה שנשלח לרן ארז וחתימות מנהלי בתיה"ס לצפייה במכתב לחץ/י כאן.
חבר מועצת העיר אסקנדר עמל מסיעת חד"ש
נבחר לתפקיד סגן ראש העיר
ברכות להצלחתו בתפקידו


הצוללת גל בדרכה למוזיאון חיל הים


מאות שוטרים אנשי חיל הים, עובדי חברות תחבורה ומנופים השתתפו במסעה האחרון של הצוללת אח"י גל מנמל חיפה למוזיאון חיל הים שם תוצב כמוצג לצד ספינת הטילים אח"י מבטח ואוניית המעפילים "אף על פי כן" וגשר הצוללת דקר.

הצוללת שאורכה כ – 49 מטר רוחבה 4.8 מטר ומשקלה כ – 50 טון הועברה במבצע לוגיסטי מסובך על גבי נגרר מיוחד בו נדרשו גם פרוק עמודי חשמל, רמזורים וגשר הולכי רגל במשקל 200 טון שהונף ממקומו לצורך העברת הצוללת במסלול שאורכו כ – 5 ק"מ.

מאות מתושבי חיפה, ליוו את הצוללת לאורך המסלול עד להגיעה למוזיאון שחומת הצד שלו פורקה לצורך העברתה לנקודת ה''עגינה'' הסופית.הבמאי דייויד לינץ' מבקש להפוך את חיפה למרכז למדיטציה טרנסצנדנטלית

במאי הקולנוע האמריקאי, דייויד לינץ' הנודע שזכה בפרס האוסקר על סרטו "מלהולנד דרייב" בשנת 2002, ביקר הבוקר בעיריית חיפה ונפגש עם ראש העיר יונה יהב, לפגישה בה פרש בפניו את תחום עיסוקו המרכזי היום והוא הפצה ויישום של תורת המדיטציה הטרנסצנדנטלית.

דייויד לינץ' התעניין בפסטיבל הסרטים של חיפה עליו שמע מאנשיו בארץ וכי מייסדו הוא ראש העיר חיפה, יונה יהב שייסד אותו לפני 25 שנה. כמו כן החמיא לינץ' ליהב על יוזמתו לחיקוק חוק הקולנוע.

דייויד לינץ' אמר כי הוא חש כי האווירה בחיפה מתאימה להפצה מסיבית של המדיטציה הטרנסצנדנטלית שכל מטרתה היא הבאת שלום לעולם והבאת פורקן מלחצים לאנושות.עונת הרחצה הסתיימה ביום 11/10/07

החופים כוללים חופי רחצה וטיילות, נמלים, ושטחים פתוחים המשתרעים מקרית חיים בצפון ועד חוף דדו בדרום. אורך החופים כ - 18 ק''מ , ומתוכם כ – 5 ק''מ חופי רחצה מוכרזים לרחצה, בקרבת החופים המטופחים, טיילות ים לאורך החופים ובקרבתם , גינון ומדשאות, ריצוף ותאורה, שירותים ומקלחות המתוחזקים ע''י צוות ניקיון צמוד וקבוע ומגרשי חנייה רחבי ידיים המסוגלים לקלוט אלפי כל רכב של המבקרים.

העלאת המודעות להליכה לאורך החופים גדלה, ובטיילת דדו סומנו אבני דרך המציינים את מרחקי ההליכה. ואכן הטיילות הומות באנשים הצועדים בשעות הבוקר והערב בכל עונות השנה.

שירותי הצלה פועלים בעונת הרחצה בלבד וכוללים מצילים מיומנים המאיישים את מגדלי הצלה. לרשות המצילים ,ציוד עזר נילווה הכולל מערכות קשר חסקה, אופנועי ים ועזרה ראשונה.

בעונת הרחצה פועלות שש תחנות המאוישות ע''י חובש מוסמך המגיש שרותי עזרה ראשונה. השנה קיבלו טיפול רפואי במרפאות החופים 421 אזרחים.

בחוף דדו, זמיר ל- 204 אזרחים

בחוף הכרמל ל- 47 אזרחים

בחוף בת גלים ל- 142 אזרחים

בחוף ק. חיים ל- 28 אזרחים

במהלך השנה אירעו כארבעה מקרי טביעה, אף אחד לא במהלך העונה ולא בעת פעילות תחנות ההצלה בחופים המוכרזים.חיפה העיר הראשונה בישראל לציין את "יום המאבק הבינלאומי בעוני"

עשרות עובדים סוציאליים וסטודנטים, השתתפו בכנס ראשון מסוגו שנערך במסגרת יום המאבק הבינלאומי המצוין ברחבי העולם ביום זה בחסות האו''ם.

יום ההזדהות, נועד להעלות את המודעות העולמית לצורך במציאת פתרונות לבעיה הקשה ביותר עמה מתמודדת כיום האנושות, כאשר על פי נתוני האו''ם חמישית מאוכלוסיית העולם מתקיימת מדולר אחד ליום.

כותרת הכנס: ''מי צריך עזרה עצמית?'' ובו תוצג מסגרת תוכנית חדשנית ראשונה מסוגה בארץ לפרויקט המבוסס על שיתוף פעולה בין העולם האקדמי שירותי הרווחה והמשפחות המטופלות.

הפרויקט ''שותפות חיפה'' הוא פרי יוזמה משותפת של המערכת לשירותים חברתיים וקהילה בעיריית חיפה, ובית הספר לעבודה סוציאלית והפקולטה למדעי רווחה ובריאות באוניברסיטת חיפה.

הפרויקט מושתת על מעורבות אקטיבית ושיוונית של תושבים, מרצים, סטודנטים ועובדים סוציאליים והוא כולל בין היתר הדרכה הניתנת למשפחות להתמודדות עם המצוקה הכלכלית בה הם חיים.

בין הנושאים העולים במסגרת זו: התמודדות עם הבידוד החברתי בו הם נתונים, התמודדות עם קשיי תעסוקה ודיור, מחסור במזון וביגוד ושמירה על הבריאות תוך ניצול מרבי של השירותים השונים להם הם זכאים.

הסיוע ניתן ברמה הפרטנית תוך תמיכה חברתית ע''י עבודה קבוצתית וקידום יכולת ההתארגנות העצמית של המטופלים ברמה האישית והקהילתית.


הסתיימו העבודות ברחוב ירושליים

תושבי רחוב ירושלים הוזמנו למפגש עם ראש העיר ומנהלי חברת יפה נוף לציון סיום שדרוג ושיקום הרחוב, שהתקיים ברחוב ירושלים . סיום העבודות ברחוב ירושלים הוא רק אחת הצלעות של מתחם הרחובות הסמוכים לתיאטרון העירוני שיעברו שיקום ושדרוג בהיקף של 10,000,000 ₪.

ראש העיר יונה יהב ציין את חשיבות הפרויקט המהווה נתיב מרכזי בליבה של שכונת הדר השכונה המרכזית והוותיקה של העיר. ראש העיר הודה לתושבים על סבלנותם ושיתוף הפעולה .

חבר ועד שכונת הדר ואחר מותיקי השכונה משה שטנגר, הודה לראש העיר ולכל הגורמים שטיפלו בנושא, וספר כי ברחוב ירושלים 11 התגורר נשיא המדינה עזר ויצמן, בבית מספר 15 התגורר ראש העיר אבא חושי, בבית מס' 18 חבר הכסת מינץ וברח' ירושלים 20 משפ' נתנזון מנהל בנק אנגלו- פלסטיני .

נמשכות העבודות ברחוב פבזנר.נחנך מרכז הנוער על שם אמריך רסלר ז''ל בקריית חיים

ברחוב צייטלין 54 בקריית חיים המזרחית, נחנך מרכז נוער חדש על שם אמריך רסלר ז''ל בהשתתפות: שר הרווחה והשירותים החברתיים יצחק הרצוג, ראש העיר חיפה יונה יהב, הגברת סוזי רסלר אלמנתו של אמריך ז''ל, אנשי ציבור ורבים מתושבי השכונה.

המרכז, שיפעל במבנה ששימש בעבר את מרכז צייטלין, נבנה מחדש, שוקם והורחב בעלות כוללת כ – 2.5 מיליון ₪ שנתרמו על ידי אלמנתו של אמריך ז''ל סוזי רסלר (פילדלפיה ארה"ב) וקרן דורסט שבאנגליה.

התרומות למרכז החדיש הועברו באמצעות קרן חיפה, והוא כולל: חדרי פעילות, מחשבים, מוסיקה וחוגים ומגרש ספורט רב תכליתי ובו מתקני כדורסל וקט-רגל.

במרכז יתקיימו פעילויות ספורט, חברה ותרבות לרווחתם של בני הנוער בקריית חיים בכלל ושכונת צייטלין בפרט. בני הנוער ישותפו בגיבוש התוכניות שיכללו בין היתר: קבוצת תיאטרון לנוער, להקת היפ-הופ, הקמת מועצת נוער שכונתית, פעילות מדצ''ים, לימוד נגינה וחוג דרבוקות.


עריכה: צבי רוגר ודב כץ  

   
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר