לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה
לוגו עירונט

328 תלמידי כיתות י"ב בחיפה סיימו את בחינות הבגרות בהצטיינות יתרה
ראש העיר יונה יהב במכתב למנהלי בתי הספר: "היעד - אפס הנשרה וטיפוח המצוינות כנורמה"

ראש העיר חיפה יונה יהב שלח מכתב לכל בתי הספר התיכוניים בחיפה, המברך את ההנהלות המורים והתלמידים על ההישג בבחינות הבגרות. מתוך 3004 תלמידים שניגשו לבחינות הבגרות 328 סיימו בהצטיינות יתרה.

להלן מכתב ראש העיר:

בגאווה ובהתרגשות שמחתי לקבל את הידיעה על כי 328 מתלמידי חיפה סיימו את בחינות הבגרות בהצטיינות יתרה.
ברכות וחיבוק חם לכל התלמידים המהווים את האליטה של תלמידי העיר – אתם הטובים ביותר ואין טובים מכם.

ברכות להנהלות בתי הספר, למורים ולצוות הפדגוגי העושים לילות כימים בהקניית הידע וההכנה לבחינות הבגרות. מסירותכם לתלמידים היא גאוות המקצוע שהוא שליחות יותר מעבודה.

ברכות להורים הגאים והמאושרים שהשכילו לחנך ולבנות "סביבת לימודים" תומכת וחמה.

בשמי ובשם כל תושבי חיפה אני שמח לברך אתכם. ההישג מציב את רף המצוינות במקום שיהווה אתגר לתלמידים ולמורים בשנים הבאות.

מערכת החינוך בעיריית חיפה הציבה בראש הפעילות בעיר את היעד של צמצום ההנשרה לאפס במקביל לטיפוח המצוינות. תוכניות העבודה שגיבשנו יסייעו לכל תלמיד. בחיפה אנו לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד !!!

כולנו מתברכים בהישג הנפלא, עלו והצליחו.


ראש העיר ימליץ שלא להעלות את הארנונה – זו השנה הרביעית ברציפות
קביעת גובה העלאת הארנונה [על פי חוק ההסדרים במשק המדינה] אינה בידי מועצת העיר

ראש העיר נימק את המלצתו: "למרות המצוקה הכספית עמה מתמודדת העירייה, לא ניתן להוסיף ולהכביד על תושבי העיר אשר רבים מהם נקלעו בעקבות המלחמה לקשיים כלכלים חריפים המאיימים על המשך פעילותם העסקית".

ההחלטה שלא להעלות את המסים, מבטאת את מדיניות בראשות יהב לפעול בכל דרך אפשרית למניעת יציאת עסקים מהעיר ולעודד פיתוח עסקים בחיפה.

פנקסי הארנונה ישלחו לתושבים במהלך חודש דצמבר 2006 ובהם יפורטו מלוא ההנחות אותן תעניק העירייה על פי תקנות ההסדרים במשק המדינה [הנחה מארנונה].

תושבים שישלמו את מלוא הארנונה עד ליום 31.12.06 ייהנו מהנחה בשיעור של 2%. לתושבים שישלמו את הארנונה עד ליום 31.1.07 תינתן הנחה בשיעור של 1%.


תלמידים יהודים וערבים בטקס משותף לזכרו של רה"מ ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל בבית הספר הריאלי בחיפה

באירוע הראשון לציון יום השנה ה-11 לרצח רה"מ ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל התקיים בבית הספר הריאלי בקמפוס בית בירם בחיפה. הטקס הוכן במשותף על ידי תלמידים מבית הספר הריאלי ותלמידים מבית הספר הערבי אחווה בואדי ניסנאס.

ראש העיר חיפה יונה יהב אמר כי "אחוז האנשים שמאמינים כי צריך לחון את יגאל עמיר הולך וגובר, וכי זו שגיאה של החברה שתפקידה להנחיל לדורות הבאים את מורשת רבין שאפשרה לנו לחלום, ולהפוך את החלום למציאות".

מנהלת בית הספר הערבי "אחווה" נוואל סלימן, אמרה כי "מותו של רבין הוא הפסד של כולנו, של כל שוחרי השלום המאמינים בדרכו".

מנהל בית הספר הריאלי, רון כתרי אמר כי פצע הרצח עדיין לא הגליד וכי לא למדנו את הלקחים מהרצח האומלל והנורא. אסור לאבד את התקווה לשלום, לחיים של שיוויון, שפיות ושלווה.

בתוכנית העלו התלמידים בשפה העברית והערבית תמונות מחייו של יצחק רבין מתקופת ילדותו בתל אביב, לימודיו בבית הספר כדורי, שנות שרותו בצבא והפיקוד עליו, ראשות הממשלה, המהלכים לשלום עם הפלשתינאים, חתימת הסכם אוסלו ועד לעצרת בכיכר מלכי ישראל שבסיומה נרצח.

דליה רבין, שהודתה לתמידים על הטקס המרגש, כדבריה "עד דמעות", סיפרה לתלמידים על דמותו של יצחק רבין כמנהיג, שלא היסס לקחת אחריות, ואשר "מעולם, מעולם לא הטיל אותה על איש". עוד הוסיפה ואמרה כי רבין שנא את ה"חפיף" ואת ה"סמוך" והיה איש של הפרטים הקטנים.נחנכה כיכר מילה ברנר ז"ל בצומת הרחובות דרך הים והצופים

בגשם סוחף ובטקס צנוע, נחנכה השבוע הכיכר ע"ש מילה ברנר ז"ל, ברחוב דרך הים פינת רחוב הצופים בהשתתפות אלמנתו מיכל, בניו אבנר ודניאל, בני משפחה, חבריו ומוקירי זכרו.

ראש העיר יונה יהב, אמר בדבריו כי "מילה הטביע לאורך כל שנותיו חותם עמוק של עשייה, אך למרות הצלחתו יוצאת הדופן היה אדם צנוע בעל רגישות יוצאת דופן לזולת ולצורכי אותם העמיד תמיד בראש מעייניו".

מילה ברנר [1921 – 1999], קבע את מקום מושבו בשנת 1948 בחיפה בה התגורר עד יום מותו. את דרכו המקצועית החל כנער סיפון וכפועל בנמל תל אביב. בשנת 1939 עלה כקדט על אוניות זרות, שרת כקצין בצי הבריטי והשתתף בקרבות נגד הנאצים. היה ממקימי חיל הים בו שירת כמפקד אוניות קרב עד לפרישתו בדרגת סא"ל כסגן מפקד החיל. לאחר שחרורו המשיך בלימודיו לתואר "רב חובל בכיר" באנגליה ושרת כרב חובל בצי הסוחר הישראלי.

בסוף שנות החמישים החל מילה ברנר ביזמות בשטח הספנות. הקים את חברת הדיג "אטלנטיק" ובשנת 1963 הקים עם שותפו יעקב מרידור את "החברה הימית להובלות פרי" שהייתה בשיא פעילותה בעלת כ – 60 אוניות קירור, מיכליות להובלת דלק ואוניות צובר והעסיקה אלפי עובדים בים וביבשה.

מילה ברנר יזם שורה ארוכה של תרומות לרווחת תושבי העיר ובהם: הקמת בריכת שחייה חדשה עבור מועדון הספורט "מכבי" במרכז הכרמל, הקמת "בית החייל" בשדרות בן גוריון, סיוע בהקמת בית הספר לרופאה של המרכז הרפואי רמב"ם, והמרכז הטיפולי חברתי לילדים ובני נוער - "גן הילד" אותו מנהלת עד היום אלמנתו מיכל.


נחנכה כיכר בולגריה ברחוב דרך הים פינת רחוב התמר

מועצת עיריית חיפה בישיבתה מיום 4.4.2006 אישרה את המלצת ועדת השמות העירונית לקרוא לכיכר ברחוב דרך הים ורחוב התמר "כיכר בולגריה" כהוקרה לעם הבולגרי על היחלצותו להצלת יהודי בולגריה בתקופת השואה.

לטקס הסרת הלוט וקריאת הכיכר הגיעה לחיפה משלחת של 33 אורחים מבולגריה בראשם קלצ'ו חינוב נגיד רוטרי בולגריה ונציגו של נשיא בולגריה.

בטקס השתתפו ראש העיר חיפה יונה יהב, נגיד רוטרי ישראל ד"ר רן לין, שגריר בולגריה בישראל פטרו דמיטרוב והארי זסלר יו"ר אירגוני יוצאי בולגריה. כמו כן השתתפו בטקס עימנואל זיסמן יו"ר אגודת הידידות ישראל – בולגריה ומי שהיה שגריר ישראל בבולגריה.

בתום הסרת הלוט הוסעו האורחים לאוניברסיטת חיפה שם התקיים ערב חגיגי באודיטוריום ע"ש הכט. בטקס הועלו על נס מעשי הגבורה של העם הבולגרי שנחלץ לסייע בהצלת יהדות בולגריה וראש העיר חיפה יונה יהב העניק תעודת הוקרה לנציג נשיא בולגריה ולמר הארי זסלר.


משלחת עיתונאים בכירים מסין ביקרה בחיפה

משלחת עיתונאים בכירים מסין שהגיעה לישראל כאורחת האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית הגיעה לביקור בחיפה. במשלחת עורכים ועיתונאים בכירים משנחאי שהיא עיר תאומה לחיפה.

במהלך ביקורה בישראל ביקרה המשלחת בחיפה ובעיריית חיפה שם ערך ראש העיר חיפה יונה יהב קבלת פנים לכבודה. בראש המשלחת עמד נשיא הפדרציה לעיתונות תקופתית בשנחאי וחברים בה גם מנהלי הוצאות לאור של גופים ציבוריים, כתבים ועורכים.

בקבלת הפנים שנערכה בעירייה ברך ראש העיר את המשלחת לבואה ועמד על הקשרים שבין העיריות וכוונת העירייה לחילופי אומנים, יוצרים, תערוכות ומיצגים בין חיפה ושנחאי. כמו כן סיפר ראש העיר על הקשר שנוצר בין פסטיבל הסרטים בחיפה לפסטיבל המקביל בשנחאי שהוא מהגדולים בעולם.

המשלחת ביקרה גם בטכניון ובאתרי התיירות בחיפה.


‏תלמידי הריאלי ייצגו את ישראל בתחרות סרטים בינלאומית בהוליווד

תלמידי ביה"ס הריאלי העברי עומר פלר (במאי), איליה פרפל (עורך) וגילי ברסלרמן (מפיקה) ייצגו את מדינת ישראל בתחרות בינלאומית יוקרתית לסרטי סטודנטים שתתקיים בחודש נובמבר בבירת הקולנוע העולמי - הוליווד.

"International Student Film Festival Hollywood", הסרט – "אחרי 20 שנה", מבוסס על סיפורו המפורסם של או. הנרי ומצולם בסמטאות העיר התחתית בחיפה. הסרט הוכן במסגרת פרויקט גמר של המגמה לתקשורת, קולנוע וטלוויזיה שבבית הספר הריאלי, וזכה בפרסים במסגרת פסטיבל "ואן ליר" בירושלים.

הסרט נבחר גם לפתוח את פסטיבל "קולנוע צעיר" של בוגרי מגמות תקשורת וקולנוע במשרד החינוך, שהתקיים בחול המועד סוכות במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.

בתחרות היוקרתית ישתתפו סרטי סטודנטים מאוניברסיטאות ומכללות מקשת רחבה של מדינות ויבשות, ובהן ארה"ב, בריטניה, הונג קונג, קוריאה, אוסטרליה, קנדה, גרמניה, שוודיה וכמובן ישראל.עריכה: צבי רוגר וינון אקסלרוד   

   
פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר