לחץ/י כאן אם אינך מצליח/ה לראות את המודעה
לוגו עירונט

לכל תושבי חיפה, האורחים והמבקרים בעיר
חג שבועות שמח!רמת חביב - אור ירוק לשכונה החדשה
בטקס חגיגי בלשכת רה"ע הגישו רפי ביסקר, יו"ר חברת "גב ים", שבבעלות אי.די.בי והיזם משה אביב את התוכניות החדשות של שכונת "רמת חביב".

התוכנית החדשה בולטת בתפיסה תכנונית הנותנת דגש לאיכות חיים: במרכז השכונה המתוכננת במורדות המערביים של הכרמל יוקם פארק לרווחת התושבים שישתרע על שטח של 30 דונם, בניית מבני המגורים תהיה מתונה ומתחשבת בסביבה, ומכל דירה מ- 1063 הדירות שייבנו ניתן יהיה להשקיף לים. ההשקעה המתוכננת בפרויקט היא כ- 160 מיליון דולר.

ראש העיר יונה יהב הודיע כי מינהל ההנדסה, בראשות מהנדס העיר, אדריכל אריאל ווטרמן, יעשה את המרב לקידום התוכנית בלוח זמנים צפוף ביותר, מתוך כוונה לאשרה בתוך חצי שנה.

הפרוייקט ילווה על ידי צוות מינהל ההנדסה. בכל שבוע יבוצע "חיתוך מצב שבועיים" כדי לבקר את קצב התקדמות התכנון. גם לשכת רה"ע תעקוב מקרוב על קצב התקדמות האישורים ותסייע ככל שתתבקש.

מנכ"ל העירייה עו"ד משה רוזנברג הוסיף כי ערכי הנדל"ן וקצב השיווק יגדלו משמעותית כאשר פיתוח השטח יתבצע במקביל לבניית הדירות, כפי שנהוג בערים רבות בעולם.


אלפי מבקרים בפסטיבל 'ביכורי יין וגבינות חיפה 2006'
עשרות יקבים ומחלבות מכל רחבי הארץ הביאו לחיפה את ביכוריהם וערכו במקום טעימות ומכירות של תוצרתם - ייננים, גבנים, שוקלטריים, יצרני שמן זית ואספני פריטי יין שונים.

אלפי המבקרים שהגיעו לאירוע 'ביכורי יין וגבינות חיפה 2006' שהתקיים במהלך סוף השבוע בגן האודיטוריום בחיפה, הצביעו ברגליהם והודו למארגנים על האירוע.

למבקרים באירוע ניתנה האפשרות ליהנות מטעימת יינות, חלקם חדשים בשוק, החל מיקבים גדולים, דרך יקבי בוטיק ועד יקבי הגראג' הקטנים. בנוסף, הוצגו לקהל גבינות, מאפים ביתיים, שוקולד ושמן זית אותם ניתן היה לרכוש בפסטיבל.

בין המבקרים בפסטיבל, ראש עיריית מיינץ ופמלייתו המבקרים בחיפה אשר הבטיח כי בשובו למיינץ יבדוק את אפשרות השתתפותם של יצרני גבינות ויין ממיינץ ומערים שכנות בפסטיבל השלישי שיתקיים בחיפה.הונחה אבן פינה לבית כנסת ע"ש אליהו לחם הכהן ז"ל
בטקס מרגש הונחה אבן הפינה לבית הכנסת "היכל אליהו" ע"ש סמ"ר אליהו (אלי) לחם הכהן הי"ד שנהרג בפיגוע טרור בתאריך 5/3/2003, בקו 37 שדרות מוריה חיפה.

אלי שירת 3 שנים ביחידה ללוחמה בטרור, ביחידת "כח 100" והיה אמור להמשיך ולשרת בצבא קבע. שבוע לפני חופשת השחרור נרצח כשהיה בדרכו לבקר את סבו בבי"ח כרמל.

הטקס בו השתתפו מאות אנשים, נערך בבי"ס אילנות כאשר לצד תמונתו הגדולה של אלי ז"ל הוצב מודל מרשים של בית הכנסת אשר תוכנן והוכן ע"י האדריכל הוגו ליפשיץ.

בין הנוכחים היו ראש העיר יונה יהב, הרב הראשי הספרדי לחיפה הרב שלוש שליט"א , קצין משטרה צבאי ראשי תת-אלוף מיקי בראל, מפקד מצ"ח תת-אלוף רוני בני, סגן קמצ"ר רבנים, משפחות שכולות, אורחים רבים וחבורת הזמר של בי"ס אילנות בניהולה של עירית מור מנהלת בית הספר אשר עמלה ביחד עם המשפחה על הכנת הטקס.

נאווה אימו השכולה של אלי ז"ל סיפרה בהתרגשות על כאבי השכול בהם שרויה המשפחה ועל כך שבחרה להנציח את זכרו של אלי באמצעות בית כנסת אשר חסר באזור מגוריהם במורדות הכרמל המערבי.

ראש העיר יונה יהב הבטיח לעזור בפרויקט ואמר כי יסייע בגיוס כספים מול הגורמים הממשלתיים וסיים במילים :"בית הכנסת קום יקום" .

תרומות ניתן להעביר לחשבון העמותה - 24663/91 - בנק לאומי סניף 877 (קרית אליעזר).


נפרדים מד"ר רוט
ד"ר יעקב רוט סיים השבוע את כהונתו כמהנדס העיר – ראשי העיר גוראל ויהב ובכירי מינהל ההנדסה הודו והריעו לו.

עיריית חיפה נפרדה השבוע בטקס רב משתתפים ממהנדס העיר ד"ר יעקב רוט שסיים 19 שנות עבודה בעירייה מהם 17 שנים בהן כיהן כמהנדס העיר חיפה.

בדברי ברכתו אמר ראש העיר יונה יהב כי ד"ר רוט הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה שתרם רבות מניסיונו, נועם הליכותיו ומסירותו לעבודת העירייה ולעיר וכי אין לו ספק כי ד"ר רוט ימשיך לתרום מניסיונו לפיתוחה של העיר גם בעתיד.

יהב הודה לד"ר רוט גם על החפיפה "היוצאת דופן באיכותה" אותה ניהל עם מחליפו אריאל ווטרמן עד לדקה האחרונה לעבודתו.

בין הנוכחים בקבלת הפנים היו גם ראש העיר [לשעבר] אריה גוראל שקיבל לעבודה את ד"ר רוט ומינה אותו למהנדס העיר בשנת 1988, סגן ראש העיר האחראי על מנהל ההנדסה שמואל גלבהרט, שאמר כי בדיעבד הוא נוכח לדעת כי ביקורתו על ד"ר רוט לא הייתה מוצדקת [בימים בהם היה גלבהרט באופוזיציה], מנכ"ל העירייה עו"ד משה רוזנברג, מפקד תחנת משטרת חיפה נצ"מ ניר מריאש, הממונה לשעבר על המחוז במשרד הפנים ד"ר חיים קופלמן, מתכנן המחוז ד"ר אדם קולמן, נציגי המשרד לאיכות הסביבה, אדריכלים וקבלנים רבים ועובדי מינהל ההנדסה.משלחת מהעיר מיינץ ביקרה בחיפה
במסגרת ביקור ראש עיריית מיינץ בחיפה סוכם על העמקת הקשרים במגוון רחב של תחומים.

ראש עיריית מיינץ, ג'נס בויטל ביקר בחיפה בראש משלחת של פקידי עירייה בכירים ואנשי עסקים. במהלך שהותה של המשלחת בחיפה ביקרו חבריה באתרים שהוקמו בתרומות תושבי מיינץ כגון מרכז יום לקשישים ע"ש יוקל פוקס שהיה ראש עיריית מיינץ ומאדריכלי הקשרים עם חיפה, במרכז קהילתי בית מגנצא ובאתרים שונים של חיפה.

בפגישת העבודה שהתקיימה באולם מועצת העיר השתתפו ראש העיר חיפה יונה יהב וסגניו גלבהרט, דהרי וחמיס, מזכירת העיר ברכה סלע, קונסול גרמניה בחיפה עו"ד מיכאל פפה, יו"ר ארגון התעשיינים בחיפה והצפון ליאורה בירנהק, נציגי לשכת המסחר, אנשי האוניברסיטה ותיירות.

בפגישה נדונו מגוון רחב של נושאים ביניהם תרבות, אמנות, נוער וספורט לגביהם סוכם על חילופי משלחות ושיתוף פעולה, העמקת הקשרים עם האוניברסיטה, חילופי משלחות סטודנטים ומרצים.

סוכם כי יימשך פיתוח הקשרים בתחום הכלכלה, התעשייה, התיירות, המסחר והבניה לרבות שיתוף פעולה עם לשכת המסחר והתעשייה והתאחדות התעשיינים. עידוד יזמים ושיתוף פעולה עם קבלנים מחו"ל להשקעות בפרויקטים בחיפה. כמו כן נדונו נושאי קרנות משותפות ופעילות ארגוני הנשים בנושא מאבק משותף בסחר בנשים.

בשנת 2007 ימלאו 20 לכינון יחסי חיפה - מיינץ והאירוע יצוין באופן מיוחד בחיפה ובמיינץ.


7 אוניות קרב של כוח נאטו עגנו הבוקר בנמל חיפה
אוניות הכוח הן ממדינות: ספרד, יוון, הולנד, ארה"ב, טורקיה, גרמניה ואיטליה.

הכוח הגיע לנמל חיפה לביקור המוגדר כ"ביקור נימוסין" במהלכו יפגשו מפקדיו עם מפקדי חיל הים המארח את הכוח הרב לאומי ויבצעו תרגולי רענון ושיתוף פעולה בין הציים.

ראש העיר יונה יהב ערך קבלת פנים למפקדי הכוח בראשותו של מפקד האונייה הספרדית תת-אדמירל טאודרו לופז קלדרון, המשמש גם כמפקד הכוח, בהשתתפות מפקדי ספינות הקרב מהאוניות השונות ונציגי חיל הים.

בקבלת הפנים סיפר ראש העיר למפקדי האוניות על חיפה ועל אפשרויות התיור בעיר ועמד על חשיבות הביקורים האלה לעיר חיפה ולתושביה. עיריית חיפה בשיתוף עמותת התיירות אירגנו סיורים לקציני האוניות והימאים.

אוניות הכוח המונה כ– 2000 אנשי צוות, ישהו בנמל חיפה עד ליום ראשון 4.6.06 במהלך שהותם בחיפה ירדו אנשי הצוות לחופשת חוף.


קבלת פנים לפרופ' מרים בן פרץ
יונה יהב: "פרופ' מרים בן פרץ מעמודי התווך של העיר חיפה ומקור גאווה לכולנו".

"פרופ' מרים בן פרץ, היא מעמודי התווך של העיר חיפה ומקור גאווה לכל תושביה". כך אמר ראש העיר יונה יהב, בקבלת פנים אותה קיים לרגל הענקת פרס ישראל בתחום חקר החינוך לפרופ' בן פרץ.

יהב הוסיף ואמר כי פרופ' בן פרץ זכתה למוניטין בין לאומי ומעמד בכיר בין חוקרי החינוך בעולם כולו ובתפקידיה הציבוריים הן במישור הלאומי והן במישור החיפאי כחברת מועצת העיר, כחברה בשותפות חיפה בוסטון, ובהנהלות קרן תרבות חיפה ובית "יד-לבנים".

פרופ' בן פרץ אמרה כי התקופה בה הייתה חברת מועצת העיר זכורה לה כתקופה רבת חוויות בה התרכזה בפעילות למען הציבור החיפאי – פעילות שגרמה לה סיפוק והנאה.


חיפה בערוץ הילדים בגמר ששטוס 2006
תושבי חיפה מוזמנים לסייע לכיתה ו'2 מבי"ס ריאלי אחוזה לנצח בשלב הסופי של תחרות ששטוס 2006.

אנו תלמידי כיתה ו'2 מבי"ס ריאלי אחוזה חיפה זקוקים לעזרתכם !!! ומבקשים מתושבי חיפה לסייע לנו לנצח בשלב הסופי של התחרות הכי מותחת בטלוויזיה גמר תחרות ששטוס 2006!!!

במאבק הגדול מכולם שבסופו ייקבע מי תהיה הכיתה שתנצח, יתקיים היום יום חמישי 1/6/06 הצביעו – משעה 10:30 עד 10:45 בבוקר עבורנו בטלפון ובפלאפון 1212331410 (עלות שיחה רגילה) – כל שיחה נחשבת.
ניתן גם להצביע דרך אתר האינטרנט – http://www.shesh.co.il

גמר ששטוס 2006 ישודר בשידור ישיר ביום חמישי (ה-1/6) בשעה 10:30.


עריכה: צבי רוגר וינון אקסלרוד   

פניה זו הינה בדיוור ישיר על בסיס מידע הקיים במאגרי העירייה, אם אינך מעוניין/ת לקבל דואר בדיוור ישיר מרה"ע חיפה, לחץ/י כאן להסרה מהמאגר